Κλειστό Θέμα
Σελίδα 1 από 16 1 2 3 4 5 11 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 20 από 306

Θέμα: Europa League: Φάση των 32: Dynamo Kyiv - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Προεπιλογή Europa League: Φάση των 32: Dynamo Kyiv - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

" I find your lack of faith disturbing."

Προεπιλογή

Κρίμα που ο Σολδάνο είναι εκτός λίστας. Θα σκεφτόμουν μια τολμηρή ενδεκάδα με Σολδάνο - Γκερέρο μπροστά, σκυλιά του πολέμου να εκμεταλλευτούν τα λάθη της ουκρανικής άμυνας. Δεν ξέρω αν ο Φορτούνης αντέχει τρίτο σερί παιχνίδι.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Με Βούκοβιτς, Λάζαρο, Καμαρά, Αβραάμ, Σολδάνο εκτός, μένουν είκοσι παίκτες για την αποστολή, οπότε εκτός 18άδας θα μείνουν μόνο ο Χουτεσιώτης κι ένας ακόμη (υποθέτω ο Ανδρούτσος, εγώ θα τον έπαιρνα ως πασπαρτού και θα άφηνα εκτός τον Τσιμίκα).
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Την Πεμπτη, με ενα ημιχρονο στο ρελαντι, με λαθη και πουληματα στην αμυνα, με ατομιστιες και ελλειψη αλληλοβοηθειας...δεν παμε πουθενα.
    ΟΛΑ, μα ΟΛΑ, για ολα σε 90 λεπτα!
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

Το avatar του χρήστη 7psychos
    Περιοχή
    Εύβοια

Προεπιλογή

Σα - Τόρο, Μεριά, Σισσέ, Κούτρης - Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης - Φορτούνης - Ποντένσε, Ντίας - Γκερέρο...

Πάντως η συμμετοχή Μπουχαλάκη μαζί με Γκιγέρμε νομίζω προς όφελός μας θα είναι σε αυτό το ματς καθώς θα έχουμε περισσότερη ασφάλεια και 2 πάιχτες μπροστά από την άμυνά μας με καλό κοντρόλ και πρώτη πάσα... Έτσι νομίζω
    "...είσαι η ανατριχίλα την ώρα που η ερυθρόλευκη,η ριγωτή, ξεπροβάλλει στο χορτάρι..."
    "...είσαι το παραλήρημα την ώρα που κουνιέται το αντίπαλο πλεχτό..."
    "...είσαι η πώρωση λίγο μετά την ήττα..."
    "...είσαι το σφίξιμο στην καρδιά μπροστά στα τσιμεντένια σκαλοπάτια..."
    "...είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό..."

propagandistes.blogspot.com (7psychos---->Mamra)

Προεπιλογή

-Ανδρούτσο δεν θα τον άφηνα έξω, μας λείπουν πολύ τα τρεξίματα στο κέντρο με Καμαρά εκτός. Μπορεί να χρειαστεί ως αλλαγή. Καλύτερα Τσιμίκας εκτός, ο Τοροσίδης μπορεί να παίξει και αριστερό μπακ, αν χρειαστεί.

- Ελπίζω να είναι καλά ο Ομάρ και να παίξει έστω στο 70% του.

-Φορτούνης βρίσκεται σε τέτοιο μομέντουμ που δεν μπορεί να μην τον ξεκινήσει. Ελπίζω όταν γίνει αλλαγή να έχει προλάβει να κάνει την ζημιά του.

- Στα τελευταία ματς (α' ημίχρονο με μπάοκ, β' με Ντυναμό, χθες) βλέπω μεγάλη απόσταση στις γραμμές. Το μάζευε κάπως ο Καμαρά με το τρέξιμο Βέγγου που ρίχνει αλλά τώρα με Γκιγιέρμε κουρασμένο και Μπουχαλάκη ζορίζει πολύ το πράγμα, πρέπει να επανέλθουμε στην σοβαρή αμυντική λειτουργία των πρώτων μηνών. Καλό είναι ότι και τα δυο στόπερ μας τώρα θα είναι γρήγορα, ελπίζω να βρουν χημεία εξίσου γρήγορα, γιατί εκ πρώτης όψεως δεν φαίνονται και το πιο ταιριαστό δίδυμο.

- Δεν μας παίρνει τα δυο εξτρέμ πάλι να ψωλοβαράνε στην άμυνα. Ντίας θα βάλει λογικά αλλά ίσως να μην ήταν παράλογος κανένας Μασούρας.

-Μέχρι το ημίχρονο με την Κούλα ήμουν πολύ αισιόδοξος. Πλέον εξακολουθώ να το πιστεύω αλλά πιο συγκρατημένα: όσες φορές πάμε με αέρα και σιγουριά, συνήθως το μετανιώνουμε.

ΥΓ Άκυρο, το ξανασκέφτηκα, μ@λακίες λέω. Το πρώτο ματς έμοιαζε πάρα πολύ με την εντός έδρας ήττα από την Μέταλιστ. Άρα θα επαναληφθεί η ιστορία και στην Ουκρανία. 0-1 ή 1-2. Τέλος.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Εβδομάδα πρόκρισης.
    Πάμε δυνατά!

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Ο ομαρ ειναι λεει ετοιμος και θα μπει στις προπονησεις...

Σα
    Ομαρ(τορο),μερια,σισε,κουτρης
    Νατχο,γκιγιερμε,μπουχα(ανδρουτσος)
    Μασουρας,Φορτουνης,Γκερερο
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

addicted to red Το avatar του χρήστη telis1986
    Περιοχή
    Manchester

Προεπιλογή

Έχω ένα πολύ καλό προαίσθημα. Η ψυχολογία είναι μεγάλο πράγμα σε αγώνες που παίζεται η πρόκριση.

Σα
    Ομάρ Μεριά Σισε Κουτρης
    Γκιλιερμε Μπουχαλακης
    Φορτουνης Νατχο Ποντενσε
    Γκερερο

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk
    Θρύλε,σε εμας χτυπά η καρδιά σου!

Προεπιλογή

Νάτχο, Φορτούνης δεν ξαναξεκινάνε μαζί βασικοί.

Πιθανότερη θεωρώ την 11άδα του Τέλη με Ντίας (ή Μασούρα λιγότερο πιθανά) αντί του Νάτχο.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από De Niro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταστροφή είναι. Πρέπει επιτέλους να πάρεις κι ενα ντέρμπι. Και να πας και με ανεβασμένη ψυχολογία στο παιχνίδι της χρονιάς στο Κίεβο.

Ειναι μεγάλη υπόθεση το παιχνίδι με την αεκ. Δεν παίζει ρολο μονο η βαθμολογία σε αυτό το παιχνίδι.
    Τα γραφε ο Νιρο.
    Δεν πήραμε απλά το ντέρμπι. Και μάλιστα δεν νικήσαμε εμφατικά μόνο, αλλά το κάναμε με ολικό comeback μετά το πολύ άσχημο 1ο ημίχρονο.
    Η ψυχολογία ανέβηκε. Το πρώτο βήμα από τα λεγόμενα του Μήτσου έγινε.
    Πάμε για το καθοριστικό δεύτερο.
    Το πιο σημαντικό φετινό μας ματς... μέχρι το επόμενο.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γραφε ο Νιρο.
    Δεν πήραμε απλά το ντέρμπι. Και μάλιστα δεν νικήσαμε εμφατικά μόνο, αλλά το κάναμε με ολικό comeback μετά το πολύ άσχημο 1ο ημίχρονο.
    Η ψυχολογία ανέβηκε. Το πρώτο βήμα από τα λεγόμενα του Μήτσου έγινε.
    Πάμε για το καθοριστικό δεύτερο.
    Το πιο σημαντικό φετινό μας ματς... μέχρι το επόμενο.
    Το ειχα παιξει 4-0 όμως. Δώσε μου και τα πονταλάκια.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Κι εγώ που το παιξα 4-1 τι να πάρω;
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ που το παιξα 4-1 τι να πάρω;
    Πάρε κι εσύ, δεν εχω πρόβλημα.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη teokaz
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Το ματς της χρονιας μεχρι το επομενο.
    Η ψυχολογία ειναι στα υψη, ελπιζω η 4αρα να δωσει το boost που χρειαζεται για να προκριθουμε.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cris Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν σηκώσει το ευρωπαικό ο Θρύλος δεν θα το κάνει ούτε αλα ρεχαγκελ ουτε αλα βαζελου. θα το κανει αλα ζενιτ γιατι θα είναι καλύτερη ομάδα

εμεις δεν κανουμε πορειες κατενατσιο
    σηκωνουμε κουπες

Προεπιλογή

To παιχνιδι με την 4εκαρα μπορει να μας μπερδεψει και να την φαμε ασχημα στο ευρωπαικο παιχνιδι.

Ο γιαλαντζι βλαχοπορτογαλος που εχουμε στον παγκο μας, που εχει γραψει στα πορτογαλικα καρπουζια του την αμυντικη λειτουργια της ομαδας και σχεδιαζει επιθετικα τριγωνακια, πρεπει να θυμηθει την μιζερη καταγωγη του και να κατεβασει την ομαδα φουλ αμυντικα. 5-3-2 μπορει να κατεβασει; να το κανει.

Αν παμε για τζογο μπονιτο και να παιξουμε μπαλαρα θα φάμε κανενα τρίπμαλο και εμεις οι δυσμοιροι οπαδοι ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ απο που μας ηρθε...

Παμε να κλεψουμε το ματς με 1-0 (λαιμαι τωρα...).
    ― Lemmy Kilmister, Motorhead: “Born to lose. Live to win.”

Το avatar του χρήστη rower
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Μετρημενα και εξυπνα, με εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες μας αλλα χωρις υπερφιαλο ενθουσιασμο.
    Η τιμη, τιμη δεν εχει και κριμα σε αυτον που την εχασε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Voikon Εμφάνιση μηνυμάτων
    To παιχνιδι με την 4εκαρα μπορει να μας μπερδεψει και να την φαμε ασχημα στο ευρωπαικο παιχνιδι.

Ο γιαλαντζι βλαχοπορτογαλος που εχουμε στον παγκο μας, που εχει γραψει στα πορτογαλικα καρπουζια του την αμυντικη λειτουργια της ομαδας και σχεδιαζει επιθετικα τριγωνακια, πρεπει να θυμηθει την μιζερη καταγωγη του και να κατεβασει την ομαδα φουλ αμυντικα. 5-3-2 μπορει να κατεβασει; να το κανει.

Αν παμε για τζογο μπονιτο και να παιξουμε μπαλαρα θα φάμε κανενα τρίπμαλο και εμεις οι δυσμοιροι οπαδοι ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ απο που μας ηρθε...

Παμε να κλεψουμε το ματς με 1-0 (λαιμαι τωρα...).
    και εγω ενα 5-3-2 θα ηθελα να δω στο Κιεβο. Κλεινουμε χωρο, περιμενουμε, και χτυπαμε στην κοντρα τις ουκρανες χαμουρες .
    Ομαρ δεξια, Κουρτης/Τσιμικας αριστερα
    2 σεντερ μπακ τα παιδια απο την Αφρικη και στη μεση, με περιορισμενους χωρους, ο Γιαγκος
    Γκιγιερμε, Μπουχαλακης και η μεγαλη επιστροφη στα χαφ του Τορο
    Φορτουνης πισω απο το φουνταριστο Γκερερο που κυνηγαει την μπαλα οπως τα σκυλια τ αυτοκινητα.
    Αλλαγες : οι δυο πορτογαλοι μετα το 60 που θα εχουν φτυσει τα πνευμονια τους οι αντιπαλοι και ο Νατχο για να βαλει το κερασακι με την κλαση του και να κρατησει μπαλα

Ειναι πρωτιστη αναγκη να μη φαμε γκολ. Ενα γκολ θα το βαλουμε

....ο Μαρτινς θα μας γραψει κλασικα στα φρυδια του, θα κανει το δικο του και θα παρει αποτελεσμα
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

Προεπιλογή

Γκολ ο Μπουχαλάκης

Προεπιλογή

Η ομάδα σε κανένα παιχνίδι φέτος δεν έπεσε αμαχητί. Αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι με τον παοκ που μας έφαγε το ποσό καλά παίζαμε το προηγούμενο διάστημα και πήγαμε ξεβρακωτοι στα αγγουρια σε όλα τα άλλα παιχνίδια ειμασταν μέχρι το τέλος είτε μπροστά είτε μέσα στα παιχνίδια. Ευτυχώς ήρθε το χαστούκι από τον παοκ λέω εγώ και δεν είδαμε ούτε θα ξαναδουμε πάλι κάνενα σχήμα με φουλ επιθετικο προσανατολισμό τουλάχιστον στα παιχνίδια με θεωριτικα καλες ομάδες. Θα μ άρεσε και μένα ένα 3 5 2 με φουλ μπακ χαφ αλλά δεν πιστεύω πως είναι ώρα για πειράματα και θα πάμε στο κλασσικό σχηματισμό που η ομαδα ξέρει να παράγει καλό ποδόσφαιρο. Μεγάλη υπόθεση η επιστροφή Ομάρ που δεν έπαιξε στο πρώτο παιχνίδι και δεν το γνωρίζουν οι αντίπαλοι. Τέλος αν κ ο αιγύπτιος είναι σε καλή κατασταση τα τρεξίματα και το πρες του γκερερο νομίζω πως χρειάζονται περισσότερο τουλάχιστον στο πρώτο κομμάτι του αγώνα. Αισιοδοξία λοιπόν παίξαμε στα ίσια σε ιταλια και ισπανια με πολύ καλύτερες ομάδες και σε περίοδο απίστευτης επιθετικής γκινιας δεν γινεται να μας φοβίζει η δυναμο.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές