+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 10 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 20 από 186

Θέμα: Regular Season - 12η Αγωνιστική: πάο - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή Regular Season - 12η Αγωνιστική: πάο - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

«Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Προεπιλογή

ΘΡΥΛΕ Σ ΑΓΑΠΩ
    και ας μου κάνεις γκελες
    μόνο σε παρακαλώ
    γμα τις βαζελες

Inviato dal mio Mi A1 utilizzando Tapatalk
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

Προεπιλογή

Μαλακία που παίζουμε στο ΟΚΑΝΑ, είμαστε σε καλό φεγγάρι, όπως και ο βάζελος, όμως, και λόγω έδρας είναι φαβορί. Έχουμε τα όπλα να περιορίσουμε τον Καλαθη, βασικά είναι μονόδρομος αυτό για να διεκδικήσουμε οτιδήποτε. Και ένα τρίποντο στο 45%+ δεν θα μας χάλαγε.

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Λουίτζι Λαμόνικα, Μπόρις Ρίζικ και Κάρλος Περούγκα το διαιτητικό τρίο
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Ωχ! Ο άρχοντας του επιθετικού φάουλ. Θα πέφτουν κάτω όλοι με τις ‘μπουνιές’ που θα ρίχνει.

Προεπιλογή

Καλημέρα. Φαβορί ο ΠΑΟ.

Δεν θα είναι καθόλου εύκολο ματς για αυτούς, ειδικά αν βάλουμε κανά δύο σουτ στην αρχή. Έχουν πολύ άγχος οι Παναθηναικοί, θα λιώσουν από την πίεση. Έχει βάλει πολλή πίεση για νίκη η διοίκηση σε αυτό το ματς, ο κόσμος θα είναι πολύς και οι γνωστές συνθήκες ΕΣΑΚΕ που παίρνουν το άγχος από τα πόδια τους δεν θα υφίστανται. Επίσης έχει γίνει πολλή κουβέντα για Λαμόνικα και το μυαλό τους έχει πειραχτεί.

Αν ο ΠΑΟ ξεπεράσει το άγχος του και δεν χάσει πολλά αμυντικά ριμπάουντ, θα μπορέξει να τρέξει και να βγάλει φάσεις στο transition που αρέσουν στον Καλάθη. Αν δεν έχει το ριμπάουντ και χάσουν από το άγχος κανά δύο σουτ, θα έχουν τρομερό πρόβλημα.

Για τον ΟΣΦΠ, κλειδιά του αγώνα θα είναι 2:
    Αποτελεσματικότητα στο pick n pop παιχνίδι που αμυντικά ο ΠΑΟ είναι για τα πανηγύρια, δηλαδή να βάλει τα σουτάκια ο Ρούμπιτ και ο Πρίντεζης
    Καλή εισαγωγική πάσα στους ψηλούς ώστε να έχουν καθαρές φάσεις post με τους αντιπάλους τους, καθώς η φυσική κατάληξη εκεί με τον οποιοδήποτε αντιμετωπίσουν ο Πριντεζης και ο Μιλουτίνοφ είναι καλάθι ή φάουλ ή και τα δύο μαζί.

Καλό θα ήταν να μπορούσε να ξεκουραστεί ο Μιλουτίνοφ 7-8 λεπτά και να μην χάσουμε τα αυγά και τα καλάθια.

ΥΓ1 :Βλέπω καλό παιχνίδι Σπανούλη, καθώς είμαι σίγουρος ότι μπορεί να σκέφτεται ότι ίσως να είναι και το τελευταίο του παιχνίδι στο ΟΑΚΑ και να θέλει να τους αποχαιρετήσει με έναν ιδιαίτερο τρόπο.
    ΥΓ2: Ποιοτικά δεν έχουμε παίχτη να ματσάρουμε τον Καλάθη, αλλά ποσοτικά στα γκαρντ είμαστε επαρκείς ώστε να του βγάλουμε την γλώσσα. Ο ΠΑΟ χωρίς τον Καλάθη, είναι 50% χειρότερη ομάδα. Για αυτό εγώ, αν παίξει τελικά ο Ριντ και το δίλημμα για την 12δα θα είναι Τσέρι ή Βεζένκοφ, θα έβαζα Τσέρι.
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Τρία πράγματα θα έκανα σήμερα αν ήμουν Κεστούτις:

- Τσέρι, Μπάλντουιν και Κόνιαρη, έχετε μια αποστολή και μόνο: Δεν επιτρέπετε στον Καλάθη να μείνει ούτε δυο δευτερόλεπτα χωρίς να μη νιώθει την ανάσα σας. Συνεχόμενες αλλαγές σε αυτούς τους τρεις ώστε να είναι μόνιμα φρέσκιοι και να τον πηγαίνουν τρένο σε τρεξίματα και πίεση.
    - Η μπάλα στο ζωγραφιστό. Ψάξτε τον Μιλουτίνοφ όπως και όπου μπορείτε. Πρίντεζη και Ρούμπιτ ποστάρετε μέχρι τελικής πτώσης.
    - Θέλουμε σουτ, χρόνο σε Πολ και προσπάθειες στην αρχή σε Πάντερ (αν τις βάλει, ανεβάζει ψυχολογία και μετά πάει καροτσάκι, αν χάσει 2-3 συνεχόμενα, πάγκο και στο επόμενο ματς.)

Προεπιλογή

Πολύ υπερήφανος γι αυτή την ομάδα που χρόνια τώρα αντιμετωπίζει αυτά τα καθάρματα.
    Ελπίζω να μην αδικήσουμε τον εαυτό μας σήμερα.

Το avatar του χρήστη mixalisnaf
    Περιοχή
    Porto Lepanto!!!

Προεπιλογή

Στον Καλαθη θα πρόσθετα,ας τον "ξυλοφορτωσουν" λίγο οι δικοί μας.
    Ας πάει και για βολές αν χρειαστεί. Γνωστός choker και χεστης.
    Team of Destiny...

He 'll be back Το avatar του χρήστη gatoni

Προεπιλογή

To καλό νέο είναι πως η περιρρέουσα βαζελοατμόσφαιρα είναι πως έχουν την ευκαιρία να μας διαλύσουν, συντριβές, ακόμα και για την 35αρα μιλάνε πολλοί.
    Οι ζέλες έχουν αποπροσανατολιστεί νομίζω μία με όλη την ιστορία με τον Τράκη και την 24, μία με το σκηνικό στη Ρόδο, έπαιξαν και το πρώτο ματς με Πιτίνο ήδη και έριξαν 30 οπότε έφυγε ο αφρός από το αναψυκτικό που ανοίγει. Και στο συγκεκριμένο ματς επειδή ξέρουν ποιόν ψυχάκια έχουν για ιδιοκτήτη το βάρος και το άγχος θα είναι μεγάλο.

Εμείς είμαστε σε εξαιρετικό φεγγάρι, στα 4 τελευταία ματς παίξαμε πάρα πολύ όμορφο μπάσκετ (με μόνο κακό διάστημα το μπλακ άουτ στο Μόναχο στο τέλος που στοίχησε αλλά κι εκεί συνολικά ήμασταν πολύ καλοί). Επίσης ακόμα και αν χάσουμε δύσκολα δεν θα έχουμε σοβαρούς τριγμούς, το μόνο που δημιουργεί πρόβλημα είναι αν έρθει κανένα πολλά με λίγα που αγωνιστικά δεν βλέπω να προκύπτει από κάπου. Άρα άγχος τρελό σε εμάς δεν υπάρχει.

Στα του ματς θεωρώ πως ακόμα και αν ο Ριντ μπορεί να παίξει, σήμερα δεν πρέπει για κανένα λόγο να είναι έξω ο Τσέρι (όπως συνέβη όταν ήμασταν πλήρεις). Πέραν του ότι μπορεί να βγάλει τα συκώτια σε οποιονδήποτε γκαρντ του ζέλα, παίζει και αρκετά δυνατά πράγμα που αποδεδειγμένα εκνευρίζει τον Καλάθη και του χαλάει το μυαλό. Εγώ βασικά θα τον ξεκινούσα πεντάδα απόψε...
    Επίσης όταν θα παίζει ο Φριντέτ θα προσπαθούσα να έχω πεντάδα με παίχτες που απειλούν και οι 5 στην επίθεση, να μην είναι εύκολο να τον κρύψουν. Πολλές διαφορετικές πεντάδες για μικρά διαστήματα μπορούν να κάνουν τη δουλειά σε αυτό το κομμάτι όπως και στο να κουράσουμε τον Καλάθη. Μην ξεχνάμε πως ναι ο Πιτίνο ήταν και πέρυσι αλλά την ομάδα του φέτος δεν την ξέρει τόσο καλά ακόμα, δεν θα είναι εύκολο να ακολουθήσει σε πολλά διαφορετικά προβλήματα.

Στη ρακέτα η διαφορά είναι χαώδης, ειδικά αν οι διαιτητές σφυράνε εύκολα επαφές δεν βλέπω πως μπορούν να μας περιορίσουν εκεί πέραν του να κλείνουν υπερβολικά και να μας αφήνουν εντελώς ελεύθερα σουτ. Τώρα αν τα χάσουμε οκ, αυτό δεν μπορείς να το υπολογίσεις ποτέ.

Γενικά βλέπω συνθήκες κηδείας σε πολλά επίπεδα. Ειδικά αν μπορεί να παίξει και ο Ριντ έστω 10'.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gatoni : 06-12-19 στις 12:35
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

Προεπιλογή

O Kόνιαρης πρέπει να μείνει έξω. Προσφέρει τα λιγότερα.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Ξεκίνησε το Pre Game στην Nova

Coca-cola Το avatar του χρήστη Domi7
    Περιοχή
    Αθηνααααα

Προεπιλογή

20 πόντους
    Ολυμπιακος στα ευκολα,ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ στα δυσκολα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cris Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Kόνιαρης πρέπει να μείνει έξω. Προσφέρει τα λιγότερα.
    Τελικά ο Πάντερ έξω. Δεν ξέρω, μακάρι να του βγει του Κεστουρας.
    Αλλα αν φαμε μεγαλη πιεση στα γκαρντ απο τον Μπιτίνο (που αυξανεται λογω εδρας), μια καλη εμφανιση του Παντερ (ο οποιος δημιουργει μονος του για τον εαυτο του) ισως θα μας ξεμπλοκαρε δινοντας λυση. Βεζενκοφ ή Κονιαρης θα ηταν πιο λογικες επιλογες για εκτος 12δας, αλλα ιδωμεν.

Ο Τσερης λογικα θα προσπαθησει να βγαλει τα πνευμονια του ντοπαλαθη. Αν μαλιστα παει διδυμο με Μπαλντουιν για καποια λεπτα θα μπορουμε να τους πιεσουμε πολυ στην αμυνα και να τρεξουμε τρανσιτιο.

Κλειδι νικης τα επιθετικα ριμπαουντ του Ρουμπιτ.

Παμε γερα ρε Θρυλε!

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Λιγο κουλη επιλογη το να μεινει εξω ο παντερ...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Τουλάχιστον ξέρουμε τι θα φταίει αν χάσουμε.
    ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΧΑΣΜΟΥΡΑ

Το avatar του χρήστη Dostoevski7
    Περιοχή
    Пятигорск

Προεπιλογή

Ουτε και εγω κατλαβαινω γιατι να μεινει εκτος ο μονος παικτης που δινει instant score

Προεπιλογή

Κι εμένα πιο λογική επιλογή μου θα μου φαινόταν ο Βεζενκοφ.... Θα δούμε. Κάτι θα ξέρει καλύτερα ο κόουτς.

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προεπιλογή

Λογική επιλογή. Αυτό έδειξε στο προηγούμενο ματς αυτό έκανε.

Προεπιλογή

Μπορεί να μην είναι σε καλή κατάσταση. Εμείς κρίνουμε χωρίς να έχουμε εικόνα από τις προπονήσεις.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές