+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 46 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 901 έως 920 από 978

Θέμα: Superleague 2017-2018

Προεπιλογή

Φοβάμαι πολύ τα ρούβλια και τις χορηγίες του ΟΠΑΠ ,στα λαμόγια παράγοντες των μικρομεσαίων ομάδων της λιγκας!

Sent from my iPad using Tapatalk

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα είναι στα χέρια της επο. Έλεγχος κεδ, δικαστικών αρχών κοκ. Η σούπερ λίγκα έχει τελειώσει χρόνια τώρα. Προτιμότερο είναι να διαλυθεί η κεντρική διαχείριση
    Γιατί; Τι θα κερδίσει το ελληνικό ποδόσφαιρο; Εμένα μου φαίνεται καθαρή επιστροφή σε ένα κακορίζικο παρελθόν, σε εποχές Ρίνγκο.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί; Τι θα κερδίσει το ελληνικό ποδόσφαιρο; Εμένα μου φαίνεται καθαρή επιστροφή σε ένα κακορίζικο παρελθόν, σε εποχές Ρίνγκο.
    Τι θα κερδίσει; μα φυσικά το ότι με την πρώτη χρονιά εξυγίανσης διέλυσε τη λίγκα και μείωσε τα έσοδα των ομάδων, δεν το λες και καλό επίτευγμα.

Δεν βλέπω επιστροφή σε εποχές ρινγκο πάντως. Δεν γυρνάει πίσω στην επο η διοργάνωση.

Καλό είναι. Να δουν όλοι ποιος είναι ποιος.

Δεν υπάρχει περίπτωση με το υπάρχον περιβάλλον να γυρίσει πίσω στην επο που τέλει υπό επιτροπεια η διοργάνωση

Και συν τοις άλλοις θα έχουμε εκλογές. Οπότε ιδωμεν
    ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    ΠΗΔΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Η τεράστια σημασία των βλακών στον σύγχρονο βίο

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

Εγώ πάντως θεωρώ πως οι μικροί πλην των 4ων μεγάλων θα συνασπιστουν και θα τα δώσουν μαζί πακέτο.

Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Ακροτελεύτια διάταξη

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Κάτι τέτοιο πήγαινε να κάνει ο Πανόπουλος, αλλά θέλει ανταρσία. Είναι και βαλτός του Κόκκαλη, εμπόδιο και αυτός.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Κληθηκε λέει ο Ολυμπιακός για τη συμπεριφορά των οπαδών του με τον Ατρομητο.
    Εφόσον ως Ολυμπιακός δεν πήραμε εισιτήρια, γιατί αυτό;
    Εγώ λέω να φάμε άλλους 3 μείον...
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Προεπιλογή

Υπαρχει πιθανοτητα να παρει τα τηλεοπτικα των μικρων καμια κοσμοτε τβ?Η ΕΡΤ μου φαινεται απιθανο να δωσει τοσα λεφτα οπως και καποιο ιδιωτικο καναλι που εκπεμει πανελληνια(π.χ αντ1,αλφα κλπ).

Περιοχή

Προεπιλογή

Θα έχει ενδιαφέρον το θέμα των τηλεοπτικών, αλλά θα πρέπει να ξεκαθαρίσουν πρώτα οι αδειοδοτήσεις.

Προεπιλογή

Τώρα που βγήκε από τη μέση ο Ολυμπιακός, θα γελάσουμε πολύ με αυτά που θα δούμε στη συνέχεια με τους δύο μονομάχους του Πόντου. Ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου της Λαμίας (του μελισσανιδικού στρατοπέδου) δεν έδωσε εισιτήρια στον ΠΑΟΚ και προειδοποιεί ήδη ότι φοβάται για επεισόδια στο γήπεδο και στην πόλη. Ιδανικό τάιμινγκ για επεισόδια πράγματι, ιφ γιου νόου γουοτ άι μιν.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Τρελαίνομαι με τα κροκοδείλια δάκρυα του Ρούλη του Ασβεστά για το τέλος της κεντρικής διαχείρισης και τους κινδύνους που ελλοχεύουν για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Όπως σωστά έγραψε ο άλαιμος, η φετινή εξυγίανση, το και καλά πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων, σηματοδοτεί την με μετρήσιμα δεδομένα (εισιτήρια, αποτίμηση τηλεοπτικών δικαιωμάτων) πλήρη απαξίωση του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Στον διαλυτικό ρόλο του Ιβάν στο ελληνικό ποδόσφαιρο θα πρέπει να προστεθεί και το θέμα των τηλεοπτικών. Ο βάζελος του Αλαφούζου και η ΑΕΚ πάντοτε γκρίνιαζαν για το μερίδιο αλλά ποτέ δεν βγήκαν από το μαντρί. Μόνο ο Ιβάν έσπασε την κεντρική διαχείριση υπογράφοντας χωριστή σύμβαση.

Προεπιλογή

Η αναρτηση του γεωργιανου νανου σχετικα με το να μην πανε οπαδοι του Παοκ στην Λαμια ειναι εμμεσα παραδοχη του τι συνεβη στα Γιανεννα ( και οτιδηποτε αφορα την σχεση του Παοκ με τον Πας).

Προεπιλογή

Κατά τους υπολογισμούς των RATM βάσει των ΑΜΚ, ο Σαββίδης έχει βάλει ως τώρα 94 εκ. ευρώ, ο Μαρινάκης 61 εκ. ευρώ (χωρίς να υπολογίζονται τα ποσά για Ερασιτέχνη), ο Αλαφούζος 32 εκ. ευρώ και ο Μελισσανίδης 7,5 εκ. ευρώ (και εκκρεμεί και εκείνη η υπόθεση με τα "χαμένα" 11 εκ. της Ερασιτεχνικής, οπότε μπορεί να δουλεύει το μαγαζί με κέρδος).

Τα ποσά αυτά βγάζουν κερδισμένο από κάθε άποψη τον τέταρτο.

Προεπιλογή

Ούτε τα ποσά αγοράς του Μαρινάκη από Κόκκαλη υπολογίζονται, ούτε για Καραϊσκάκης ΑΕ σίγουρα. Σύμφωνα με τους δικούς μου υπολογισμούς που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες νομίζω ότι είναι περί τα 90εκ όσα έχει βάλει ο Μαρινάκης.

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε τα ποσά αγοράς του Μαρινάκη από Κόκκαλη υπολογίζονται, ούτε για Καραϊσκάκης ΑΕ σίγουρα. Σύμφωνα με τους δικούς μου υπολογισμούς που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες νομίζω ότι είναι περί τα 90εκ όσα έχει βάλει ο Μαρινάκης.
    Ναι, τα ποσά για Καραϊσκάκης ΑΕ το λένε ότι δεν τα υπολογίζουν, το ξέχασα. Τα ποσά αγοράς (τα επίσημα και τα κάτω από το τραπέζι) δεν τα μάθαμε ποτέ, αν δεν απατώμαι.

Αλλά το νόημα του ποστ δεν ήταν τα ακριβή ποσά, αλλά ότι εμείς θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ καλύτερη ομάδα με αυτά τα ποσά, ο Ιβάν θα μπορούσε να μην έχει ομάδα μιας χρήσης που θα πάρει τίτλο με τα άλλα λεφτά, αυτά που δεν φαίνονται, και ο Αλαφούζος δεν θα έπρεπε να είχε οδηγήσει τον βάζελο στο φαλιμέντο.

Coca-cola Το avatar του χρήστη Domi7
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα

Προεπιλογή

Κατά τους υπολογισμούς των RATM βάσει των ΑΜΚ, ο Σαββίδης έχει βάλει ως τώρα 94 εκ. ευρώ, ο Μαρινάκης 61 εκ. ευρώ (χωρίς να υπολογίζονται τα ποσά για Ερασιτέχνη), ο Αλαφούζος 32 εκ. ευρώ και ο Μελισσανίδης 7,5 εκ. ευρώ (και εκκρεμεί και εκείνη η υπόθεση με τα "χαμένα" 11 εκ. της Ερασιτεχνικής, οπότε μπορεί να δουλεύει το μαγαζί με κέρδος).

Τα ποσά αυτά βγάζουν κερδισμένο από κάθε άποψη τον τέταρτο.

Λεφταδες αλλα αμπαλοι.
    Πλακα κανει ο Θωμας
    Ολυμπιακος στα ευκολα,ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ στα δυσκολα

Προεπιλογή

Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ειναι σωστο το θρεντ, αλλα εν μερει ταιριαζει στην οικονομικη συζητηση.
    Μιλαγα με εναν γνωστο μου οπου δουλευει σε σχετικα υψηλοβαθμη θεση στη Νοβα. Τον ρωτησα τι γινεται με το πρωταθλημα, μιας και διαβασα οτι παει προς απωλεια απο πλευρα Νοβα. Η απαντηση του ηταν η εξης.
    Η Νοβα ηθελε να κανει μειωση στα τηλεοπτικα των ομαδων και η (τελευταια) προταση της στις 6 πρωτες ομαδες ηταν 22 εκ. εκαστος (!). Ενω ηταν κοντα στην συμφωνια, κλεινει ο Σαββιδης με την Νοβα με 30 εκ. και καπου εκει στραβωσαν ολοι. Μεχρι στιγμης ειναι καθε ομαδα μονη της, αλλα συμφωνα με τον ιδιο δυσκολα θα βρουν καλυτερη προταση και θα μεινουν ολοι.
    Προτασεις βεβαια εχουν γινει σε καποιες ομαδες λεει αλλα απεχουν πολυ ακομα Πχ η Αεκ εχει προταση απο ΕΤ1 10 εκ.(!!)

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Domi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κανει ο Θωμας
    Πράγματι, την εποχή που το Αιγάλεω είχε βγει Ευρώπη, υπήρχε μια τυπική συνάντηση του Θωμά με τους ομόλογους του στην Μίντλεσμπρο. Στην συζήτηση πάνω του ανέφεραν πως έχουν κάνει επένδυση 20εκάτ. λιρών, ο Τομ τους είπε πως με 500χιλ. έβγαλε το Αιγάλεω Ευρώπη....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aDreNAline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ειναι σωστο το θρεντ, αλλα εν μερει ταιριαζει στην οικονομικη συζητηση.
    Μιλαγα με εναν γνωστο μου οπου δουλευει σε σχετικα υψηλοβαθμη θεση στη Νοβα. Τον ρωτησα τι γινεται με το πρωταθλημα, μιας και διαβασα οτι παει προς απωλεια απο πλευρα Νοβα. Η απαντηση του ηταν η εξης.
    Η Νοβα ηθελε να κανει μειωση στα τηλεοπτικα των ομαδων και η (τελευταια) προταση της στις 6 πρωτες ομαδες ηταν 22 εκ. εκαστος (!). Ενω ηταν κοντα στην συμφωνια, κλεινει ο Σαββιδης με την Νοβα με 30 εκ. και καπου εκει στραβωσαν ολοι. Μεχρι στιγμης ειναι καθε ομαδα μονη της, αλλα συμφωνα με τον ιδιο δυσκολα θα βρουν καλυτερη προταση και θα μεινουν ολοι.
    Προτασεις βεβαια εχουν γινει σε καποιες ομαδες λεει αλλα απεχουν πολυ ακομα Πχ η Αεκ εχει προταση απο ΕΤ1 10 εκ.(!!)
    Δεν ξέρω τα ποσά και δεν έχουν ίσως σημασία οι λεπτομέρειες, το βασικό είναι ότι ο ΠΑΟΚ πρωτοστάτησε και σε αυτήν την περίπτωση στη διάλυση του ποδοσφαίρου. Επιμένω ότι θα δούμε πρωτόφαντα πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ομάδες με μόνιμη παρουσία στη Superleague να διαλύονται, ξεδιάντροπη παραρτηματοποίηση, Τσάκες, αεριτζήδες κάθε λογής, τα πάντα όλα.

Προεπιλογή

Δεν ξέρω τα ποσά και δεν έχουν ίσως σημασία οι λεπτομέρειες, το βασικό είναι ότι ο ΠΑΟΚ πρωτοστάτησε και σε αυτήν την περίπτωση στη διάλυση του ποδοσφαίρου. Επιμένω ότι θα δούμε πρωτόφαντα πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ομάδες με μόνιμη παρουσία στη Superleague να διαλύονται, ξεδιάντροπη παραρτηματοποίηση, Τσάκες, αεριτζήδες κάθε λογής, τα πάντα όλα.
    Εγώ πάλι δεν το πιστεύω αυτό. Νομίζω οτι σύντομα θα υπάρχει συσπείρωση του ΠΟΚ εναντίον του και διάλυση του από κάθε κέντρο εξουσίας.

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

Ναι σιγουρα και δυστυχως δειχνει οτι οδευουμε σε μαυρη περιοδο του Ελ. Ποδοσφαιρου ολως τυχαιως με εμας και τον παο σε κακη κατασταση. Σα να μας "την φορεσαν" χωρις να το παρουμε χαμπαρι τα πτηνα.

Τα ποσα τα ανεφερα με πασα επιφυλαξη μιας και αυτα μου ανεφερε δεν ξερω τι ισχυει.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές