+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 68 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 18 58 64 65 66 67 68
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.341 έως 1.359 από 1359

Θέμα: Champions League 2017/18

Προεπιλογή

Ράμπα, κάνεις ένα μεγάλο λάθος στο συλλογισμό σου. Ο εγωισμός είναι απαραίτητη προϋπόθεση για κάποιον που κάνει πρωταθλητισμό: θες να είσαι πρώτος ==> πρέπει να είσαι εγωιστής, είναι εγγενές χαρακτηριστικό.

Ο Κριστιάνο εκδηλώνει αυτόν τον εγωισμό του με τη μορφή επιδειξιομανίας, όλοι οι άλλοι (πρωτ)αθλητές που έχουν αναφερθεί στη συζήτηση τον εκδηλώνουν με άλλους τρόπους.
    I fart in your general direction.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Piquetero7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ράμπα, κάνεις ένα μεγάλο λάθος στο συλλογισμό σου. Ο εγωισμός είναι απαραίτητη προϋπόθεση για κάποιον που κάνει πρωταθλητισμό: θες να είσαι πρώτος ==> πρέπει να είσαι εγωιστής, είναι εγγενές χαρακτηριστικό.

Ο Κριστιάνο εκδηλώνει αυτόν τον εγωισμό του με τη μορφή επιδειξιομανίας, όλοι οι άλλοι (πρωτ)αθλητές που έχουν αναφερθεί στη συζήτηση τον εκδηλώνουν με άλλους τρόπους.
    Μπορεί, αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα ότι δεν φιλτράρει τις αντιδράσεις του μέσα στα παιχνίδια, παρά ότι θέλει να επιδεικνύεται. Γι'αυτό υπάρχουν ένα κάρο φωτογραφίες, περισσότερες από κάθε άλλον αθλητή, με τον Ρονάλντο να κλαίει σαν μωρό σε αποτυχίες. Προφανώς έχει θέματα ανωριμότητας, αλλά δεν μπορώ να μην τον παραδεχτώ ότι αυτό το έχει μετατρέψει σε κίνητρο για να βελτιώνεται ακόμα και τώρα.

Γενικά η εικόνα του νομίζω ότι είναι αρκετά παρεξηγημένη και αντί να προβάλλεται το απίστευτο work ethic του, ασχολούμαστε αν βγάζει την φανέλα ή αν κάνει γκριμάτσες, το οποίο το βρίσκω λιγάκι λαϊκίστικο.

Εγώ τον θαυμάζω και τον αγαπάω και για τα ελαττώματά του και όχι παρά τα ελαττώματά του.

Και, για τα προηγούμενα που αναφέρθηκαν, δεν μπορώ να βάλω στην ίδια κατάταξη τον Ιμπραΐμοβιτς που σάρωνε τα εγχώρια πρωταθλήματα και στα σοβαρά ακόμα τον ψάχνουμε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rabarivoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί, αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα ότι δεν φιλτράρει τις αντιδράσεις του μέσα στα παιχνίδια, παρά ότι θέλει να επιδεικνύεται. Γι'αυτό υπάρχουν ένα κάρο φωτογραφίες, περισσότερες από κάθε άλλον αθλητή, με τον Ρονάλντο να κλαίει σαν μωρό σε αποτυχίες. Προφανώς έχει θέματα ανωριμότητας, αλλά δεν μπορώ να μην τον παραδεχτώ ότι αυτό το έχει μετατρέψει σε κίνητρο για να βελτιώνεται ακόμα και τώρα.

Γενικά η εικόνα του νομίζω ότι είναι αρκετά παρεξηγημένη και αντί να προβάλλεται το απίστευτο work ethic του, ασχολούμαστε αν βγάζει την φανέλα ή αν κάνει γκριμάτσες, το οποίο το βρίσκω λιγάκι λαϊκίστικο.

Εγώ τον θαυμάζω και τον αγαπάω και για τα ελαττώματά του και όχι παρά τα ελαττώματά του.

Και, για τα προηγούμενα που αναφέρθηκαν, δεν μπορώ να βάλω στην ίδια κατάταξη τον Ιμπραΐμοβιτς που σάρωνε τα εγχώρια πρωταθλήματα και στα σοβαρά ακόμα τον ψάχνουμε.
    ποιος συγκρινε επιτευγματα? κωλοπαιδαρισμο συγκρινουμε.
    ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    ΠΗΔΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Η τεράστια σημασία των βλακών στον σύγχρονο βίο

Ακροτελεύτια διάταξη

Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Διαφορετικα πραγματα ο εγωισμος, ο δυναμισμος, ο βεντετισμος, ο ναρκισισμος, ο κωλοπαιδαρισμος, η επιδειξη, ο θεατρινισμος.
    Κράτος ασυστόλων και πεσμένων κώλων ....

ατάιγο αρκούδι Το avatar του χρήστη theNottingham
    Περιοχή
    theSpartan

Προεπιλογή

αν σωνει και καλα πρεπει να βρουμε τις πιο κοντινες ομοιοτητες
    τοτε ο ροναλντο φερνει περισσοτερο προς διαμαντιδη και ο μεσι προς σπανουλη
    ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

I am a firm believer that if you score one goal the other team have to score two to win

Προεπιλογή

Μπορεί, αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα ότι δεν φιλτράρει τις αντιδράσεις του μέσα στα παιχνίδια, παρά ότι θέλει να επιδεικνύεται.
    Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Μπορεί απλά να είναι τέρμα ανασφαλής. Στην τελική, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί το κάνει, το θέμα είναι ότι το κάνει. Και το κάνει επιτηδευμένα, όλοι του οι πανηγυρισμοί και οι αντιδράσεις του σου δίνουν την εντύπωση ότι τους έχει κάνει πρόβα στον καθρέφτη. Δλδ του π00στη, στοιχειώδη συναισθηματική ευφυΐα να έχει κάποιος, όταν μετά από μια τέτοια αμφιλεγόμενη απόφαση (για χτες μιλάω) πανηγυρίζεις έτσι, ε, τι να πεις. Μόνος σου προκαλείς την αντιπάθεια στον άλλο.

Γι'αυτό υπάρχουν ένα κάρο φωτογραφίες, περισσότερες από κάθε άλλον αθλητή, με τον Ρονάλντο να κλαίει σαν μωρό σε αποτυχίες. Προφανώς έχει θέματα ανωριμότητας, αλλά δεν μπορώ να μην τον παραδεχτώ ότι αυτό το έχει μετατρέψει σε κίνητρο για να βελτιώνεται ακόμα και τώρα.

Again, μου περιγράφεις πράγματα (πείσμα, work ethic) που λίγο-πολύ ισχύουν για όλους όσους ασχολούνται επαγγελματικά με τον αθλητισμό. Το αν τέτοιες προσωπικότητες προκαλούν συμπάθεια ή αντιπάθεια στο φίλαθλο κόσμο έχει να κάνει με το πώς διαχειρίζονται την εικόνα τους και στα καλά και στα κακά. Ο Ρονάλντο παίρνει κάτω από τη βάση και στα δύο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Piquetero7 : 12-04-18 στις 15:22
    I fart in your general direction.

Προεπιλογή

Raba, η σοβαρή μου διαφωνία έγκειται σε ένα πολύ βασικό χαρακτηριστικό του Ρονάλντο που μοιάζει να αγνοείς. Ναι, εγωιστές είναι όλοι οι μεγάλοι αθλητές, σχεδόν εξ ορισμού. Ναι, υπάρχουν πολλοί μεγάλοι αθλητές που είναι αλαζόνες, ή και νάρκισσοι. Μπορώ να προσθέσω κι άλλα αρνητικά χαρακτηριστικά που επίσης έχουν πολλοί μεγάλοι αθλητές: κωλοπαιδισμό, μόνιμη αίσθηση αδικίας η μη επαρκούς αναγνώρισης και χίλια δυο άλλα.

Δεν ξέρω όμως κανέναν άλλον μεγάλο αθλητή (και ασφαλώς είναι τεράστιος αθλητής ο Ρονάλντο) που να επιδεικνύει τόσο ελεεινή έλλειψη σεβασμού στο ίδιο το άθλημα που τον ανέδειξε. Δεν νοείται να είσαι τόσο μεγάλος αθλητής και να πανηγυρίζεις σα γύφτικο σκεπάρνι όταν κάνεις το 27-1 στο 95΄ εναντίον υποδεέστερου αντιπάλου, επειδή έτσι βελτιώνεις τη στατιστική σου. Δεν είναι ναρκισσισμός αυτό, είναι παντελής έλλειψη ηθικού φραγμού και πλήρης αδιαφορίας για τις στοιχειώδεις αρχές του αθλήματος. Χέζεις εκεί που τρως.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Είναι και λίγο μάρκετινγκ, μιλάμε για αθλητές - επιχειρήσεις σε αυτό το επίπεδο, ακόμα και το ποστ στο Instagram είναι έσοδα και μια καλή πόζα βοηθάει για υλικό. Η περίφημη πόζα του στον τελικό με την Ατλετικο είναι επειδή γυρναγαν την ταινία.

Δεν θέλω να φανώ κολλημένος, προφανώς και ο άνθρωπος έχει αρνητικά. Νομίζω ότι διογκωνονται και λόγω υπερεκθεσης.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Παρεμπιπτόντως, στην δημοσκόπιση που έκανε το Sport24 για το πέναλτι...

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Σιγα μην ειχε ο κριστιανος την καραφλιτσα του σπαν και δεν ειχε κανει προσθετικη φρατζας....!!!

Τι θα βαφε πλατινε?το δερμα..?

Ελα νταξει τωρα μιλαμε για γελοιοτητα το χθεσινο και του ροναλντο και ολης της ρεαλ....τους εχει ξεφτιλισει η γιουβεντους,σημειωτεον χωρις τον καλυτερο της παιχτη μεσα,προκρινεστε οπως προκρινεστε δεν ειναι αναγκη τετοιοι πανηγυρισμοι....στη τελικη ειστε ρεαλ δεν ειστε ρομα...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Προεπιλογή

Είναι και λίγο μάρκετινγκ, μιλάμε για αθλητές - επιχειρήσεις σε αυτό το επίπεδο, ακόμα και το ποστ στο Instagram είναι έσοδα και μια καλή πόζα βοηθάει για υλικό. Η περίφημη πόζα του στον τελικό με την Ατλετικο είναι επειδή γυρναγαν την ταινία.
    Εγώ δεν μιλάω για την Ατλέτικο πάντως, αλλά για έναν άλλον αγώνα (δεν θυμάμαι τον αντίπαλο), στον οποίο κέρδιζε ήδη η ομάδα με ένα ευρύ έως και εξευτελιστικό σκορ, κι αυτός σκιζόταν στο τέλος του αγώνα να σκοράρει κι άλλο (με τρελές ατομιστίες) για να πετύχει έναν στατιστικό στόχο. Μετά πανηγύριζε σα να είχε κερδίσει το Champions League. Κι εκεί ήταν απολύτως ειλικρινής ο πανηγυρισμός του: είμαι βέβαιος ότι πετυχαίνοντας τον ατομικό του στόχο χάρηκε τουλάχιστον το ίδιο με έναν ευρωπαϊκό τίτλο, κι ας γινόταν αυτό εις βάρος της αξιοπρέπειας του αντιπάλου και του fair play.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

"Αν ήμουν ο Μπουφόν, γνωρίζοντας ότι θα αποσυρθώ, θα του έσπαγα τα μούτρα. Θα ήταν το μεγάλο φινάλε μιας σπουδαίας καριέρας"
    Τάδε έφη, Στέφανο Τακόνι, γίγαντας.

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

He 'll be back Το avatar του χρήστη gatoni

Προεπιλογή

Πόνεσε η ψυχή μου...

ΒΑΖΕLOBUSTERS

Coca-cola Το avatar του χρήστη Domi7
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα

Προεπιλογή

Να βλεπεις τετοιο ονειρο και να ερχεται ο λαλακας να σφυραει τετοιο πεναλτι...

Νταξει ουτε στον πρεζακια να τυχει ...τετοιο πραγμα
    Ολυμπιακος στα ευκολα,ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ στα δυσκολα

Το avatar του χρήστη RedSoldier_7
    Περιοχή
    Καραϊσκάκι

Προεπιλογή

Κλοπαρε το νου σου πρεπει να πάμε τελικό. Έχεις ολα τα φόντα να γράψεις ιστορία!

Λίβερπουλ-ρομα
    Μπάγερν-Ρεάλ

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedSoldier_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλοπαρε το νου σου πρεπει να πάμε τελικό. Έχεις ολα τα φόντα να γράψεις ιστορία!

Λίβερπουλ-ρομα
    Μπάγερν-Ρεάλ
    Ο δρόμος ειναι ανοιχτός.

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Ιδανικη κληρωση σε τσ.λ και γιουροπα.
    Οι τελικοι θα χουν απο ενα φαβορι και ενα αουτσαιντερ.
    Εχουμε και δυο δικα μας παιδια Μητρογλα και Μανωλα!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gatoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόνεσε η ψυχή μου...

Πω ρε φιλε... πας καρφι Αφρικη Τογκο, Γκανα κατι τετοιο και βρισκεις την καλυτερη μπλακ ματζικ βουντου αρτιστ και της λες "Κριστιανο Ροναλντο"!
    Ναι τον φλωρος με το Ουλτρεξ.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές