+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 36 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 26 32 33 34 35 36
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 701 έως 718 από 718

Θέμα: Πόλο - Γυναικείο Τμήμα β'

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πάνε Πάτρα οι κόρες σήμερα για την αναμέτρηση με την ΝΕΠ για τη δεύτερη αγωνιστική της Α1 Πόλο Γυναικών

Η αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος θα ξεκινήσει στις 19:00 και στόχος των «ερυθρολεύκων» είναι η δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς, αφού είχε προηγηθεί η άνετη επικράτηση με 23-3, κόντρα στον Εθνικό στην πρεμιέρα.

Καλή προπόνηση girls
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Επτά γκολ φάγαμε. Ντροπή

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Ο...προπονητής! Το avatar του χρήστη Haris_T7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Τρένο!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. .....Μεγάλη μου αγάπη!

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Η προγραμματισμένη αναμέτρηση της ομάδας πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού, για την Τετάρτη (21/10) και ώρα 19:00 στο Παπαστράτειο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος αναβάλλεται και θα διεξαχθεί την Κυριακή 1/11 στις 12.00. Οι «ερυθρόλευκες» θα συνεχίσουν με καθημερινές προπονήσεις την προετοιμασία τους για το παιχνίδι του Σαββάτου (24/10, 18:00) με ανίπαλο τη Βουλιαγμένη στο Κολυμβητήριο του Λαιμού.
    Ποιος ξέρει τι έγινε....

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Η ώρα του πρώτου ντέρμπι της σεζόν με αντίπαλο τη Βουλιαγμένη, έφτασε για την ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» αντιμετωπίζουν το Ν.Ο.Β. το Σάββατο (24/10) στις 14:30 στο Κολυμβητήριο του Λαιμό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με μοναδικό στόχο την 3η νίκη σε ισάριθμα ματς (αφού αναβλήθηκε η προγραμματισμένη για την προηγούμενη Τετάρτη αναμέτρηση με το Ν.Ο. Ρεθύμνου στο Παπαστράτειο). Ο αγώνας με τη Βουλιαγμένη θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ Sports.

H Eλευθερία Πλευρίτου δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: «Το παιχνίδι του Σαββάτου θα είναι το πιο δυνατό παιχνίδι μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Φέτος η Βουλιαγμένη είναι μια ομάδα με καινούργιο προπονητικό επιτελείο και αυτό σημαίνει ότι θα δούμε μια καινούργια ομάδα και θα πρέπει να ξεχάσουμε το μέχρι τώρα τρόπο παιχνιδιού τους. Εμείς έχουμε προετοιμαστεί ανάλογα, όπως κάνουμε και σε κάθε αγωνιστική άλλωστε. Η ομάδα είναι έτοιμη να μπει από το πρώτο λεπτό με την ανάλογη σοβαρότητα αλλά και αντιμετώπιση που χρειάζεται το παιχνίδι».
    Καλή επιτυχία στις κόρες

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Καλή επιτυχία.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

https://webtv.ert.gr/ert-sports-live/

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

6-11 άνετα τις βαζελες της παραλιακής!

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μεγάλη νίκη 11-6 επι του ΝΟΒ!

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ευγε στις κόρες και μπράβο στον Παυλιδαρο για την καινουρια κόκκινη αρμάδα που χτίζει

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Μετά το νικηφόρο πέρασμα από την έδρα της Βουλιαγμένης οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού, συνεχίζονται με δυο εντός έδρας αναμετρήσεις το Σαββατοκύριακο. Οι «ερυθρόλευκες» υποδέχονται το Σάββατο (31/10) στις 18:00 τον ΑΝΟ Γλυφάδας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, ενώ την Κυριακή (1/11) στις 12:00 θα φιλοξενήσουν το Ν.Ο. Ρεθύμνου στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

H Eλευθερία Πλευρίτου δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: «Το Σαββατοκύριακο δίνουμε δυο παιχνίδια κόντρα στη Γλυφάδα και το Ρέθυμνο. Είναι δυο ομάδες που γνωρίζουμε ότι δεν βρίσκονται στο ίδιο υψηλό επίπεδο με εμάς αλλά σίγουρα εμείς θα μπούμε σοβαρά όπως μπαίνουμε σε κάθε παιχνίδι και θα παίξουμε και στα δυο ματς με στόχο τις ισάριθμες νίκες».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Νίκη με 17-7

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Σημερα κλήρωσε στο πολο στο 17

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μεγαλης διαφορας νικη και εδω.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

16-4 με τον Ν.Ο. Ρεθύμνου στο τρίτο οκταλεπτο

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Τελικό, 18-5

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο προπονητής της ομάδας πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού, Χάρης Παυλίδης με δήλωσή του στο olympiacossfp.gr αναφέρθηκε στην κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στον ερασιτεχνικό αθλητισμό με τη διακοπή των πρωταθλημάτων και των προπονήσεων, υπογραμμίζοντας τους κινδύνους που ελλοχεύουν από το γεγονός αυτό.

Αναλυτικά το περιεχόμενο της δήλωσης του Χάρη Παυλίδη:

«Η απόφαση για τη διακοπή των πρωταθλημάτων αλλά κυρίως των προπονήσεων είναι επιζήμια και επιβαρυντική όσον αφορά το μέλλον αλλά και το παρόν της ομάδας και των αθλητριών. Καταλαβαίνω την ανάγκη για επιβράδυνση της διασποράς του ιού και την σέβομαι. Όμως όπως και στις υπόλοιπες κοινωνικές ομάδες έτσι και στον ερασιτεχνικό αθλητισμό ίσως οι επιπτώσεις του lockdown να είναι το ίδιο σοβαρές όσο και η αποφυγή της διασποράς που μας οδήγησε εκεί. Οι αθλήτριες, επιβαρυμένες ήδη από την αποχή κατά τη διάρκεια του πρώτου lockdown δεν θα αντέξουν ψυχολογικά, αγωνιστικά αλλά και οικονομικά μια ακόμα παράταση της αποχής τους από τον φυσικό τους χώρο, από την προπόνηση. Σε ομάδες υψηλού επιπέδου τα αποτελέσματα θα είναι καταστροφικά, καθώς μη ξεχνάτε ότι θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε και ομάδες από την Ευρώπη που παρόλο που οι χώρες τους βρίσκονται σε παρόμοια κατάσταση με τη δίκη μας, οι προπονήσεις και οι αγώνες συνεχίζονται κανονικά κάτω από τα αυστηρά υγειονομικά πρωτόκολλα κάθε κράτους. Ελπίζω σύντομα να συμβεί το ίδιο και στη χώρα μας».
    Εσύ κόουτς καλά τα λες αλλά ποιος σε ακούει...

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Την άποψη πως είναι άδικο που επέτρεψαν τις προπονήσεις στις ανδρικές ομάδες που μετέχουν στα Κύπελλα Ευρώπης και στις γυναικείες όχι, εξέφρασε μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα της ΚΟΕ η Νικόλ Ελευθεριάδου. Η αθλήτρια του Ολυμπιακού είναι μία από τις 19 πολίστριες που έχει επιλέξει ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τεό Λοράντος για την προετοιμασία της εν όψει του Προολυμπιακού τουρνουά, που είναι προγραμματισμένο τον Ιανουάριο (Τεργέστη, 17-24/1/2020).

Αναλυτικά οι δηλώσεις της Νικόλ Ελευθεριάδου:

«Μέσα σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση πρέπει να θεωρούμαστε τυχερές που προπονούμαστε κανονικά, σε σχέση με τους άλλους αθλητές και αθλήτριες των σπορ της πισίνας που δεν μπορούν να το κάνουν, λόγω του lockdown και στον αθλητισμό».

Η πορεία της προετοιμασίας είναι ομαλή και το πιο σημαντικό είναι πως γίνεται με ασφάλεια και με όλα τα απαραίτητα μέτρα και είμαστε όλες υγιείς. Το γεγονός ότι βρισκόμαστε όλες μαζί πολλές ώρες και το πρωί και το βράδυ στις προπονήσεις, μας δίνει ώθηση, πλεονέκτημα και παραπάνω κίνητρο για να είμαστε συγκεντρωμένες στον στόχο, δηλαδή το Προολυμπιακό του Γενάρη. Παρότι αντιλαμβανόμαστε την κατάσταση γύρω μας, προσπαθούμε να υπερβαίνουμε όλα τα προβλήματα και να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας. Το κλίμα είναι πολύ καλό και η δουλειά σκληρή.

Μέχρι στιγμής μας λένε πως θα γίνουν κανονικά οι Ολυμπιακοί Αγώνες το καλοκαίρι του 2021. Έτσι, θεωρώ ότι θα γίνει κανονικά και το Προολυμπιακό τουρνουά. Δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια, αλλά όλες έχουμε αφοσιωθεί σε αυτήν την υπόθεση και μπορούμε να πετύχουμε τον στόχο της πρόκρισης. Την περασμένη άνοιξη, που ακυρώθηκε η συμμετοχή μας στο τότε προγραμματισμένο Προολυμπιακό, μία εβδομάδα πριν πάμε να παίξουμε, ήταν σοκ. Από τότε έχουμε κάνει πολλά καμπ προετοιμασίας και τώρα είμαστε στην τελική ευθεία. Νομίζω το όνειρο για συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες είναι μπροστά μας και έχουμε πεισμώσει περισσότερο από κάθε άλλη φορά για να πετύχουμε τη συμμετοχή μας στο Τόκιο.

Για τις συναθλήτριές μας και τους συναθλητές μας των σπορ της πισίνας που δεν προπονούνται, τα πράγματα θα είναι δύσκολα και ψυχολογικά και σωματικά, αφού μένουν μεγάλο διάστημα έξω νερό και θα χρειαστεί πολύ μεγαλύτερο για να επανέλθουν και να ξαναβρούν τη φόρμα τους. Υπάρχει, όμως και το οικονομικό ζήτημα, που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την κατάσταση, καθώς κάποιοι και κάποιες βιοπορίζονται από το πόλο και τώρα στερούνται τα έσοδά τους. Εξάλλου, είναι άδικο που επέτρεψαν τις προπονήσεις στις ανδρικές ομάδες που μετέχουν στα Κύπελλα Ευρώπης και στις γυναικείες όχι.

Σε πολλές χώρες στο εξωτερικό, παρόλο που υπάρχουν περισσότερα κρούσματα, κάνουν κανονικά προπονήσεις, τηρώντας φυσικά τα μέτρα ασφαλείας. Εδώ δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται, απορώ. Και παρά τις ανακοινώσεις του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) ότι με την κολύμβηση δεν μεταδίδεται ο ιός. Εγώ θεωρώ ότι μετά από αυτά είναι ακραίο που δεν έχουν ανοίξει οι πισίνες για τους αθλητές.

Όσον αφορά στην προσωπική μου ζωή έχουν αλλάξει φυσικά πολλά πράγματα, καθώς όλοι προσέχουμε ποιον θα δούμε και ποιον θα συναναστραφούμε. Βγαίνω μόνο για ψώνια και τις απαραίτητες δουλειές και στερούμαι τον παππού και τη γιαγιά…

Δεν ξέρουμε, εξάλλου, αν θα γίνουν οι ευρωπαϊκές μας υποχρεώσεις σε συλλογικό επίπεδο με τον Ολυμπιακό. Μακάρι να ενσωματωθούμε κανονικά στην ομάδα μετά το Προολυμπιακό τουρνουά και να αγωνιστούμε κανονικά στη Ευρωλίγκα. Διότι σε αυτή την ομάδα περισσεύει το ταλέντο και μπορεί να πάει ψηλά».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές