+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 160 από 218

Θέμα: [Volley] Έμψυχο δυναμικό - μεταγραφικές κινήσεις β΄

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Ε ναι τι να λεμε.

Υπαρχουν χωρες με σοβαρο αθλητισμο και ενδιαφερον απο τον κοσμο σε αθληματα που για εμας ειναι "δευτεροτριτα".

Καλη συνεχεια στην καριερα του!

Τον ευχαριστουμε για το θεαμα!
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

400 χιλιάρικα συμβόλαιο

https://www.fosonline.gr/volleyball/...-o-gkavin-smit

edit: έχουμε και επιστροφές

back Μενέλεαε
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη rower
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Mακαρι να εχουμε και στο μελλον ξενους παικτες που θα δειχνουν τετοιο παθος αγωνιζομενοι ενω ξερουν οτι θα πανε καπου αλλου. Τιμησε τη φανελλα μας με το παραπανω.
    Η τιμη, τιμη δεν εχει και κριμα σε αυτον που την εχασε.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Σε καλό μας βγαίνει όλο αυτό μακροπροθεσμα. Γιατί ο επόμενος Σμιτ θα δει ότι ο Ολυμπιακός δεν κόβει τα φτερά όσων επιθυμούν να τον έχουν ως σκαλοπάτι. Εδώ του έγινε διευκόλυνση να παει αυθημερόν στη χώρα του στην άλλη άκρη του κόσμου.
    Αυτά φαίνονται και ο επόμενος δεν θα διστάσει να έλθει έστω και για λίγο.
    Στο καλό γίγαντα.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Κι ο Χριστοφιδελης σταματαει τελικα στα 41 του!
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

https://www.fosonline.gr/volleyball/...-gia-olympiako

Αυτό εμένα μου φαίνεται μεγάλο ρίσκο γιατί φέτος ήταν σκιά του παλιού καλού εαυτού του

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Δεν μπορούμε να κρατήσουμε τόσο σπουδαίους παίκτες , δεν πειράζει . Μακάρι να έρχονται έστω και για μια σεζόν .
    Ευχαριστούμε για όλα Γκάβιν , την τίμησες τη φανέλα .

Προεπιλογή

Η Κορέα, με εγγυημένα συμβόλαια που ξεκινούν από τις 400.000 €, αποτελεί όνειρο για κάθε επαγγελματία βολεϊμπολίστα (με την εξαίρεση του κλειστού κλαμπ των απολύτως κορυφαίων, επιπέδου Λεόν, Ζάιτσεφ, Ενγκαπέ κλπ, που μπορούν να βρουν μεγάλα συμβόλαια στις κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες). Βέβαια η επιλογή είναι πολύ δύσκολη, αφού οι υποψήφιοι περνάνε trials και κάθε ομάδα μπορεί να αποκτήσει μόνο έναν ξένο παίκτη. Από τη στιγμή που ο Σμιτ επιλέχθηκε, δεν υπήρχε περίπτωση να ανταγωνιστούμε τέτοια προσφορά. Καλή του επιτυχία και τον ευχαριστούμε για την προσφορά του, αλλά και τον επαγγελματισμό του.

Όσον αφορά τον Τζούριτς: Ο παίκτης τα τελευταία 3 χρόνια δεν έχει παίξει σχεδόν καθόλου. Βέβαια η θέση του κεντρικού έχει πολύ λιγότερες σωματικές απαιτήσεις και καταπόνηση, σε σχέση με αυτή του διαγώνιου. Αν ο ίδιος ο Τζούριτς δέχεται να έρθει σαν κεντρικός, προφανώς καταλαβαίνει και ο ίδιος ότι πλέον το σώμα του δεν αντέχει τις απαιτήσεις που έχει η θέση του διαγώνιου. Τη θέση του κεντρικού την ξέρει καλά και, αν είναι εντάξει στην υγεία του, με την ποιότητά του και τα φυσικά προσόντα του μπορεί να κάνει θραύση. Προσωπικά είμαι θετικός, υπό τον όρο ότι θα υπάρξει φροντίδα για να υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις σε περίπτωση που ο Τζούριτς αντιμετωπίσει πάλι προβλήματα υγείας, και δεν βρεθούμε κάποια στιγμή να ψαχνόμαστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη poletti : 10-05-19 στις 21:43

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Ο Τζουριτς παει πακετο με τη γυναικα του για τη γυναικεια ομαδα;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kristensen7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Τζουριτς παει πακετο με τη γυναικα του για τη γυναικεια ομαδα;
    Από όσο ξέρω, η γυναίκα του είναι έγκυος, οπότε δεν τίθεται θέμα να παίξει, τουλάχιστον τους πρώτους μήνες. Ούτως ή άλλως είναι κεντρική και δεν υπάρχει περίπτωση να κλείσουμε κάποια από τις 3 θέσεις ξένων με κεντρική, όπου υπάρχουν Γιώτα, Λαμπρούση, Ζακχαίου. Μπορεί βέβαια να παίξει και διαγώνια, αλλά δεν είναι αυτή η θέση της και επιπλέον υπάρχει η Σάσκια, που είχε υπογράψει διετές συμβόλαιο πέρυσι. Αν επανέλθει σε αγωνιστική κατάσταση μετά την εγκυμοσύνη της, ενδεχομένως θα μπορούσε να βοηθήσει στην Ευρώπη ως 4η ξένη, εφόσον συνεχίζουμε στην Ευρώπη ως τότε.

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.fosonline.gr/volleyball/...-gia-olympiako

Αυτό εμένα μου φαίνεται μεγάλο ρίσκο γιατί φέτος ήταν σκιά του παλιού καλού εαυτού του

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Είχε εικόνα πρώην αθλητή φέτος. Μακριά.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Πράγματι ήταν οικτρή η εικόνα του στον παοκ ..

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πως θα χτυπήσεις μεταγραφή Πρωτοψάλτη, όταν το παλικάρι κάνει τέτοιες εμφανίσεις;

Το συμβόλαιό του λήγει στις 18 Μαίου και θα τρέξουν πολλοί να τον αποκτήσουν

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη vodosa
    Περιοχή
    Πλωτή εξέδρα του Τίγρη, κάπου στο Αιγαίο

Προεπιλογή

Αυτουνού του Τζούριτς έχω το βιβλίο του: "Οι αναμνήσεις του φιλέ".

Διαβάζεται ευχάριστα. Χρόνια τώρα τα καλοκαίρια στην παραλία αυτό ξεφυλλίζω.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πως γίνεται ρε τεκνά μου η συντριπτική πλειοψηφία των αθλητών που πέρασαν από τον Ολυμπιακό να στάζουν μέλι για την ομάδα μας?

Τα αντίο δεν είναι ποτέ ευχάριστα

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Τον Τζουριτς τον θελει η Τρεντινο για κεντρικο. Αν ισχυει αυτο, θα παει εκει.
    Θα παιξουμε CL τη νεα χρονια;
    Βλεπω παλι να μην παιρνουμε το ρισκο...

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Kαι άλλη μεγάλη εμφάνιση από τον Πρωτοψάλτη παρόλο που η Φριντριχσχάφεν έχασε το πρωτάθλημα από την Μπερλίν

Ο Θανάσης Πρωτοψάλτης ήταν συγκλονιστικός για την Φριντριχσχάφεν. Ο διεθνής ακραίος ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του με 24 πόντους με 58% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (22/38 τελειωμένες), 1 άσσο, 1 μπλοκ και 56% στην υποδοχή. Για τους πρωταθλητές Γερμανίας, ο Πατς είχε 29 πόντους, ενώ ο Ρίκερτ που έδωσε την χαριστική βολή στη Φριντριχσχάφεν και στους 3810 θεατές είχε 13 με 4 άσσους.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Πανηγύριζε προκλητικά με τη βαΖΕλα ο Πρωτοψάλτης. Εχει βάλει μυαλό Λου; Τον εγκρίνεις σε ολα τα επιπεδα; Μην παιξει για κανα μπαοκ και τον λουστούμε στο τέλος.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Σου θυμίζω απλά τις δηλώσεις του το 2013

Το καλοκαίρι του 2013, ωστόσο, ο Θανάσης Πρωτοψάλτης θα φύγει από τον Παναθηναϊκό και θα αναζητήσει καινούργια στέγη να χωράει το… άλμα του. «Δεν ήμουν στις προτεραιότητες του Παναθηναϊκού το καλοκαίρι. Το κατάλαβα, μου το είπαν και έψαξα για άλλη ομάδα. Δεν ήθελα κι εγώ να μείνω γιατί είχα κουραστεί με όσα είχαν συμβεί τα δύο τελευταία χρόνια. Είχα μιζεριάσει».Βόρεια απογείωση!
    Και μετά ξανάφυγε το 2015 οριστικά αυτή τη φορά και κάνει μεγάλη καριέρα στην Ευρώπη. Το θέμα είναι αν εκείνος θέλει να έρθει Ελλάδα γιατί είναι από τους πρωταγωνιστές στη Φριντρισχάφεν και αμοίβεται πολύ καλά

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Είναι περίεργη η κατάσταση στο βολλευ.
    Ναι μεν οι αθλητές είναι επαγγελματίες και ζουν απο το άθλημα, αλλά και οι ομάδες που προσφέρουν πραγματικά καλά χρήματα στην Ευρώπη ειναι σχετικά λίγες.

Με ενα καλό συμβόλαιο όλοι πάνε παντου σε ποσοστο 95%+
    Αυτό δείχνει το περλθόν.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές