+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 200 από 218

Θέμα: [Volley] Έμψυχο δυναμικό - μεταγραφικές κινήσεις β΄

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Φοβερό όνομα ο τύπος , θα βγουν καλά σλόγκαν ..

Προεπιλογή

Γρήγορα έγιναν φέτος οι μεταγραφές, πρέπει να είναι το πρώτο τμήμα της ομάδας που έκλεισε το ρόστερ για τη νέα περίοδο. Τα βιογραφικά είναι καλά, έχουν παίξει σε σοβαρές ομάδες, ο ακραίος φαίνεται τσαμπουκαλεμένος, καμία σχέση με τον άνιωθο Φιλανδό. Θα φάνε καλά πάλι οι Μπουγάτσες και η Δημητρούλα, τα μπαόκια προβλέπω ότι σε 2 χρόνια θα το έχουν παρατήσει το άθλημα

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Και οι ανανεώσεις γίνονται γρήγορα φέτος

Επειδή Θρύλος χωρίς Γιώργο προκοπή δεν κάνει, ανανέωσε ο Πετρέας για έναν ακόμη χρόνο, και μάλιστα θα είναι φετός ο αρχηγός μας

Και φυσικά έμεινε και ο δαντελένιος φινλαδός πασαδόρος μας

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του, με τον Φινλανδό πασαδόρο Έμι Τερβαπόρτι, ο οποίος υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους και θα παραμείνει και την επόμενη σεζόν στο δυναμικό της ομάδας βόλεϊ Ανδρών.

Στη δήλωσή του στο olympiacossfp.gr ο Έμι Τερβαπόρτι, ανέφερε τα εξής:
    "Είμαι πολύ χαρούμενος που θα συνεχίσω να αγωνίζομαι στον Ολυμπιακό! Είχαμε μια πολύ καλή χρονιά και όλα πήγαν καλά για μένα αλλά και την οικογένεια μου. Την επόμενη σεζόν θέλουμε να κατακτήσουμε όλους τους στόχους μας στην Ελλάδα και να κάνουμε κάτι παραπάνω στην Ευρώπη."

https://www.olympiacossfp.gr/el/cont...81%CF%84%CE%B9
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Στεφάνου πήγε στη μπουγάτσα γιατί όπως γράφει ο Λεμονίδης είχε χαλαστεί με τον Μουνιόθ

https://www.fosonline.gr/volleyball/...paei-ston-paok
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας του με τον διεθνή κεντρικό, Γιώργο Παπαλεξίου: «Η ομάδα μου έδειξε εμπιστοσύνη». Ποιοι είναι οι άλλοι δυο κεντρικοί

Παίκτης του Ολυμπιακού και για τη νέα σεζόν θα παραμείνει ο Γιώργος Παπαλεξίου. Ο Έλληνας διεθνής είναι γεννημένος στις 28/8/1999, έχει ύψος 2.02μ. και αγωνίζεται ως κεντρικός.

Ο Ολυμπιακός πρόλαβε τον Παναθηναϊκό στη... στροφή και κράτησε τον νεαρό κεντρικό, προκειμένου να του δώσει χρόνο συμμετοχής, που μαζί με τον Θόδωρο Βουλκίδη είναι το νεανικό δίδυμο. Ο πρώτος κεντρικός αναμένεται να είναι ο Γιώργος Πετρέας και ο δεύτερος ένας εκ των Νίκου Σμαραγδή, Ανδρέα Ανδρεάδη.

Για δεύτερος διαγώνιος προτάθηκε ο Άκης Ασπιώτης και για δεύτερο λίμπερο ο Σπύρος Βελούδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πασαδόροι: Έμι Τερβαπόρτι(Φινλ), Κώστας Στιβαχτής

Ακραίοι: Ρόλαντ Γκέργκι (Ουγγ), Γκάσμεντ Χουσάι(Αλβ), Ραφαήλ Κουμεντάκης

Κεντρικοί: Θόδωρος Βουλκίδης, Γιώργος Πετρέας, Γιώργος Παπαλεξίου

Λίμπερο: Μένιος Κοκκινάκης

Διαγώνιοι: Μιχάλ Φίνγκερ(Τσεχια)

Προπονητής: Φερνάντο Μουνιόθ

Η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη:

«O Oλυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Γιώργο Παπαλεξίου. Ο διεθνής κεντρικός υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και παραμένει στο έμψυχο δυναμικό των Πρωταθλητών Ελλάδας.

Στις δηλώσεις του στο olympiacossfp.gr ο Γιώργος Παπαλεξίου ανέφερε τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που παραμένω στον Ολυμπιακό. Στόχος και αυτή τη σεζόν είναι να κατακτήσουμε όλους τους τίτλους. Ο Ολυμπιακός μου έδειξε την εμπιστοσύνη του και θέλω από την πλευρά μου να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει όλους τους στόχους. Ελπίζω να έχουμε μια χρονιά με υγεία, χωρίς τραυματισμούς, να πρωταγωνιστήσουμε στην Ελλάδα και να διακριθούμε στην Ευρώπη. Περιμένουμε να μας στηρίξει ο κόσμος του Ολυμπιακού και να δημιουργήσει όλη αυτή την υπέροχη ατμόσφαιρα με τον τρόπο που ξέρει».
    O Λεμονίδης δίνει ως παίκτη μας τον Χουσάι, αλλά εμείς δεν τον έχουμε ανακοινώσει

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Λεμονίδης δίνει ως παίκτη μας τον Χουσάι, αλλά εμείς δεν τον έχουμε ανακοινώσει
    Ούτε τους Πετρέα, Κοκκινάκη και Βουλκίδη έχουμε ανακοινώσει. Πιθανόν να μένουν κάποια διαδικαστικά. Πάντως όλα τα sites τις θεωρούν κλεισμένες υποθέσεις.

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Ανακοινώθηκε ο Χουσάι.

Ο Δαρίδης γιατι δεν ανανέωσε ρε γμτ...

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από De Niro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακοινώθηκε ο Χουσάι.

Ο Δαρίδης γιατι δεν ανανέωσε ρε γμτ...
    Ο Δαρίδης νομίζω ότι ήθελε να πάει κάπου που να είναι ο βασικός λίμπερο. Όσον αφορά το Χουσάι, μπορεί να είναι μια χαρά παίκτης, αλλού είναι ο προβληματισμός μου: Πιστεύω να έχει κάνει τα κουμάντα της η διοίκηση, γιατί αν εμφανιστεί του χρόνου στου Ρέντη το τεράστιο πανό "Kosovo is Serbia" συνοδεία του "είσαι στο μυαλό..." στα σέρβικα, θα έχουμε θεματάκια στην ομάδα.

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από poletti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Δαρίδης νομίζω ότι ήθελε να πάει κάπου που να είναι ο βασικός λίμπερο. Όσον αφορά το Χουσάι, μπορεί να είναι μια χαρά παίκτης, αλλού είναι ο προβληματισμός μου: Πιστεύω να έχει κάνει τα κουμάντα της η διοίκηση, γιατί αν εμφανιστεί του χρόνου στου Ρέντη το τεράστιο πανό "Kosovo is Serbia" συνοδεία του "είσαι στο μυαλό..." στα σέρβικα, θα έχουμε θεματάκια στην ομάδα.
    Ο Κουντούρης ειναι στον ερασιτέχνη, ελπίζω να εχει κανει τα κουμάντα του.
    Καλό ειναι να μην ανοίξουμε τέτοια φάμπρικα, γιατι σημερα ειναι ο Ερυθρός και οι Σέρβοι, αύριο θα είναι ο Κυανός και οι Γαλάτες, μεθαύριο ο Μελανός και οι Βησιγότθοι.

Στο τέλος οι μισοί αθλητές θα έρχονται με ερωτηματικό και αστερίσκους λόγω εθνικότητας.
    Εχουμε πάρα πολλά τμηματα λόγω ερασιτέχνη, που εχουν πάντα αναγκη ξενους παικτες για να πρωταγωνιστούν και δε μας παιρνει να εχουμε τετοιες πολυτέλειες.

Για το βόλλευ μιας και ειναι με διαφορά το πιο ακριβό τμήμα του ερασιτέχνη, νομίζω ειναι περίοδος ''συντήρησης''.
    Φτιάχνουμε ομάδες για να κρατάνε τα πρωτεία στην Ελλάδα, αλλά δεν είναι ευνοϊκή η κατάσταση για μεγάλα πράγματα στην Ευρώπη.
    Δεν υποτιμώ οτι εχουμε πετύχει τα τελευταία 2 χρόνια εκτός Ελλάδος, άλλοι τα βλέπουν με τα κυάλια.
    Αλλά κάποια στιγμή πρεπει να το αποφασίσουμε για CL όταν κρινουν στην ομάδα οτι υπαρχουν οι προϋποθέσεις...

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Για να πάμε CL θέλουμε γήπεδο 3.000 που δεν έχουμε, μια και εμάς δε μας έχουν χαρίσει "Παλατάκι" και άλλες εγκαταστάσεις. Αν μας είχαν παραχωρήσει τη χρήση του γηπέδου στο Τροκαντερό, πιστεύω ότι θα είχαμε πάει CL από πέρσι

Όσον αφορά τον Κοσοβάρο θέλω να πιστεύω ότι η μεταγραφή δεν έγινε χωρίς να σταθμιστεί και αυτός ο παράγοντας από τη διοίκηση του Ερασιτέχνη. Βέβαια και μια-δυο κουβέντες του ΜΚ ποτέ δεν είναι περιττές, οπότε ας το αναλάβει αυτός

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάμε CL θέλουμε γήπεδο 3.000 που δεν έχουμε, μια και εμάς δε μας έχουν χαρίσει "Παλατάκι" και άλλες εγκαταστάσεις. Αν μας είχαν παραχωρήσει τη χρήση του γηπέδου στο Τροκαντερό, πιστεύω ότι θα είχαμε πάει CL από πέρσι

Όσον αφορά τον Κοσοβάρο θέλω να πιστεύω ότι η μεταγραφή δεν έγινε χωρίς να σταθμιστεί και αυτός ο παράγοντας από τη διοίκηση του Ερασιτέχνη. Βέβαια και μια-δυο κουβέντες του ΜΚ ποτέ δεν είναι περιττές, οπότε ας το αναλάβει αυτός
    Είναι ενα θέμα αυτο βέβαια. Αλλά και αγωνιστικά είμαστε οριακά για να εχουμε αξιοπρεπή παρουσία σε CL.

Πέρα απο το κολυμβητήριο, γίνεται σιγα-σιγα ανάγκη και ενα κλειστό γήπεδο 3.000-3.500 θέσεις για τα ερασιτεχνικά αθλήματα.
    Εκτός απο το βόλλευ, αύριο μπορεί να υπάρξει ανάλογη ανάγκη στο χάντμπολ, το οποίο στο σύνολο της Ευρώπης παίζει να ειναι και το δεύτερο σε δημοφιλία ομαδικό άθλημα μετά το ποδόσφαιρο.
    Το κλειστό του Ρέντη απο οτι εχω ακούσει ειναι ιδανικό λόγω διαστάσεων για προπονήσεις βόλλευ.

Μακάρι να μπορέσουν διπλα στην έκταση που υπάρχει στο Καραϊσκάκη, να βαλουν ενα κολυμβητήριο και ενα πολυμορφικό κλειστό.

Προεπιλογή

Η έκταση δίπλα στο Καραϊσκάκη θα ήταν υγρό όνειρο, αλλά απ' ότι ξέρω υπάρχει μπλεγμένο ιδιοκτησιακό καθεστώς, από όταν οι δύο κλωστοϋφαντουργίες (Γαβριήλ και Αιγαίον) κατέρρευσαν. Νομίζω ότι το ένα οικόπεδο ανήκει στην Εθνική Τράπεζα και το άλλο στον Χαραγκιώνη, χωρίς να είμαι σίγουρος. Μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι εκεί.

Το θέμα με τη θύρα 7 και τους orthodox brothers το έθιξα, όχι μόνο γιατί είναι μια κατάσταση γνωστή και υπαρκτή εδώ και χρόνια, αλλά και γιατί, πολύ συγκεκριμένα, όποιος βρέθηκε στον αγώνα με τις μπουγάτσες φέτος, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου (το 3-1 που κλείδωσε το πλεονέκτημα έδρας), θα νόμιζε ότι βρισκόταν σε αγώνα του Ερυθρού Αστέρα: Πανό Kosovo is Serbia, σημαίες των Delije, τραγούδια στα σέρβικα. Δεν θέλω να επεκταθώ, γιατί το όλο θέμα των σχέσεων με τους Delije, του no politica και της επιεικώς επιλεκτικής εφαρμογής του, είναι μια μεγάλη συζήτηση που δεν μπορεί να γίνει εδώ.

Με αφετηρία όμως τη σωστή παρατήρηση ότι, και αν βρισκόταν γήπεδο 3.000 θέσεων, το ρόστερ της ομάδας είναι οριακό για μια απλώς αξιοπρεπή παρουσία στο champions legue, δεν κρατιέμαι να εκφράσω έναν άλλο προβληματισμό: Όταν υπήρξαν αντιδράσεις για την προεδροποίηση Μαντούβαλου (με το... χμ... γνωστό ιστορικό...), η απάντηση ήταν ότι ένα σωρό πλούσιοι Ολυμπιακάρες δεν βάζουν ευρώ για την ομάδα και τώρα βρέθηκε ένας άνθρωπος να βοηθήσει και μην είμαστε αγνώμονες. Καθώς ο κορμός της ομάδας πάνω-κάτω έχει σχηματιστεί, δεν νομίζω ότι το φετινό μπάτζετ του τμήματος είναι μεγαλύτερο από το περσινό (δεν αποκλείεται να είναι και μειωμένο, γιατί δε νομίζω ότι Γκέργκι + Χουσάι + Φίνγκερ + Βουλκίδης στοιχίζουν περισσότερο από τους Ράουβερντινκ + Φράγκο (όσο έμεινε) + Αλεξίεφ + Σμιτ + Μπέμε). Τελικά μπορούμε να μάθουμε ποιο ακριβώς ήταν το όφελος, που να αξίζει το αντίτιμο της δυσφήμισης της ομάδας από την παρουσία ενός ανθρώπου που του έχει αφαιρεθεί τελεσίδικα η άδεια δικηγορίας;

Προεπιλογή

Όχι αλφάδια, όχι στοχάδια στις κερκίδες του Ολυμπιακού. Είναι πάρα πολύ απλό και όποιος πηγαίνει στο πέταλο ή σε εκδρομές το καταλαβαίνει και το τηρεί. Οι παρά έξω δεν καταλαβαίνω γιατί δυσκολεύονται να το καταλάβουν.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ανακοινώθηκε επίσημα ο Πετρέας

«O Oλυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Γιώργο Πετρέα. Ο διεθνής κεντρικός υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και παραμένει στο έμψυχο δυναμικό των Πρωταθλητών Ελλάδας»

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Σημαντική διάκριση για τον Έμι Τερβαπόρτι, με τον πασαδόρο του Ολυμπιακό να κερδίζει τον τίτλο του πολυτιμότερου βολεϊμπολίστα της Φινλανδίας.

Ο αριστερόχειρας πασαδόρος που την χρονιά που ολοκληρώθηκε κατέκτησε το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό, φτάνοντας ως και τα ημιτελικά του CEV Cup, ήταν από τους καλύτερους παίκτες των «ερυθρολεύκων». Σε συνδυασμό και με την παρουσία του στην Εθνική της Φινλανδίας, αναδείχθηκε καλύτερος βολεϊμπολίστας στην χώρα του.
    .........................

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ανανέωσε και ο Στιβαχτής

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Κώστα Στιβαχτή. Ο διεθνής πασαδόρος υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και θα αγωνίζεται και την επόμενη σεζόν στους Πρωταθλητές Ελλάδας.

Στις δηλώσεις του στο olympiacossfp.gr ο Κώστας Στιβαχτής ανέφερε τα εξής: «Είμαι χαρούμενος που μένω στην ομάδα για άλλη μια χρονιά. Η εμπιστοσύνη του Ολυμπιακού στο πρόσωπο μου για 5η σερί χρονιά είναι μεγάλη τιμή. Οι στόχοι παραμένουν ίδιοι όπως κάθε χρόνο, να κατακτήσουμε όλους τους εγχώριους τίτλους και να κάνουμε όσο καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία μπορούμε».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

....και ο Κουμεντάκης

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Ραφαήλ Κουμεντάκη Ο διεθνής ακραίος υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και θα αγωνίζεται και την επόμενη σεζόν στους Πρωταθλητές Ελλάδας.

Στις δηλώσεις του στο olympiacossfp.gr ο Ραφαήλ Κουμεντάκης ανέφερε τα εξής: «Είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος που θα συνεχίσω στον Ολυμπιακό για δεύτερη διαδοχική σεζόν. Ο σύλλογος είναι πραγματικά ένας από τους πιο οργανωμένους και από τους πιο σοβαρούς συλλόγους στην Ευρώπη. Τα συναισθήματα μου είναι χαρά και συγκίνηση γιατί για ένα ακόμα χρόνο θα φοράω τη φανέλα του Ολυμπιακού και θα προσπαθήσω να την τιμήσω και να προσφέρω τον καλύτερό μου εαυτό».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Καλά νέα .

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ανακοινώθηκε και επίσημα ο Κοκκινακης

Καλώς ήρθες στο σπίτι σου Μενιο

https://fws.gr/eskase-i-vomva-kokkin...GfJZYi0d_xJP8k

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Αποσύρεται από τη ενεργό δράση ο Χριστοφιδέλλης με καριέρα που θα ζήλευε κάθε αθλητής

Μπορεί κάποτε να θύμωσα που πήγε στη ζέλα, αλλά έτσι είναι αυτά στο βόλευ. Ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις Κώστα και ελπίζω να μην χαθούμε

https://www.redking.gr/content/volle...-xristofidelhs

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές