+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 218 από 218

Θέμα: [Volley] Έμψυχο δυναμικό - μεταγραφικές κινήσεις β΄

Προεπιλογή

Είναι το κύπελλο που πήραν με αυτόν ντοπέ/MVP ο τελευταίος τους τίτλος σε ερασιτεχνικό άθλημα;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Νομίζω ναι φίλτατε

https://www.fosonline.gr/volleyball/...y-oymperto-eko
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του, με τον Θοδωρή Βουλκίδη. Ο διεθνής κεντρικός (ημ. γέννησης 30/3/1996) υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο ρόστερ των Πρωταθλητών Ελλάδας.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως αθλητής του Ολυμπιακού, ο Θοδωρής Βουλκίδης ανέφερε τα εξής: «Kαταρχήν θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη στη διοίκηση και στο προπονητικό επιτελείο. Ο Ολυμπιακός είναι το κορυφαίο σωματείο της Ελλάδας και στόχος μας είναι να κατακτήσουμε τα πάντα. Πρωτάθλημα, Κύπελλο και Λιγκ Καπ στην Ελλάδα και να έχουμε μια συνέπεια στην Ευρώπη. Το έχει αποδείξει ο Ολυμπιακός ότι μπορεί να κάνει μεγάλο βήμα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε και φέτος. Ανυπομονώ για την έναρξη της προετοιμασίας».
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Δημήτρη Ριζόπουλο. Ο Έλληνας διεθνής ακραίος (ημ. γέννησης 26/8/1984), υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας βόλεϊ Ανδρών.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως αθλητής του Ολυμπιακού, ο Δημήτρης Ριζόπουλος ανέφερε τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στην οικογένεια του Ολυμπιακού έναν τόσο οργανωμένο σύλλογο με τόσες πολλές επιτυχίες! Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση και το προπονητικό επιτελείο για την εμπιστοσύνη που δείχνει στο πρόσωπο μου. Εγώ από την πλευρά μου υπόσχομαι σκληρή δουλεία και εύχομαι να έχουμε όλοι υγεία για να κατακτήσουμε τους στόχους μας. Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε, για να αγωνιστώ μπροστά στους φιλάθλους που δημιουργούνε κάθε φορά ξεχωριστή ατμόσφαιρα».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Alsterwasser
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Πατριωτακι ο βουλκιδης και καλό παιδί.

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    The best things in life are beyond money; their price is agony and sweat and devotion… and the price demanded for the most precious of all things in life is life itself — ultimate cost for perfect value.

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Περιμένοντας και τις τελευταίες πινελιές είμαι κάπως κουμπωμένος από τις φετινές μεταγραφικές μας κινήσεις.

Στην πάσα οκ παραμείναμε ίδιοι με τον Φινλανδό και τον Στιβαχτή ως ρεζέρβα.

Στο κέντρο η αποχώρηση Μπέμε θεωρώ ότι είναι κομβική και δεν ξέρω κατά πόσο Πετρέας-Βουλκίδης - Παπαλεξίου συν τον 4ο κεντρικό που απομένει θα μας δώσουν το κάτι παραπάνω σε αυτή την θέση.

Θα προτιμούσα να πάρει η ομάδα το όποιο ρίσκο και να αποκτήσουμε τον Τζούριτς για την θέση του κέντρου. Μια θέση που την ξέρει καλά όταν έπαιζε σε εμάς στα δύσκολα χρόνια με τις γνωστές ανατροπές με τον Λαγό. και δεν έχει τις ίδιες επιβαρύνσεις με την θέση του διαγώνιου. Ένα δίδυμο Πετρέας - Τζούριτς θα ήταν πολύ ενδιαφέρον και θα έδινε και ύψος στο μπλοκ, και καλή επίθεση και

ισχυρό επιθετικό σέρβις. Και ο Βουλκίδης με τα ίδια χαρακτηριστικά θα ήταν το ιδανικό συμπλήρωμα. Από το να δω κανα Ανδρεάδη ή κανα Σμαραγδή που δεν πηδάνε πια ψηλά και είναι στη δύση της καριέρας τους προτιμώ ένα δικό μας παιδί που θα έχει και κίνητρο να αποδείξει ότι δεν έχει τελειώσει βολεϊκά.

Στα άκρα είμαι πολύ προβληματισμένος. Δεν ξέω πόσο μπορούν να κάνουν την διαφορά ο Ούγγρος Γκέργκι και ο Αλβανός Χουσάι σε σχέση με το δίδυμο Ράουβερνινγκ-Αλεξίεφ που πέτυχε εξολοκλήρου.

Προέρχονται από σχολές που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο βολεϊκά και πολύ μακριά από επιτυχίες σε πανευρωπαϊκό επίπεδο.

Αλλαγές τους ως Έλληνες οι Κουμεντάκης και Ριζόπουλος. Ελπίζω τα παιδιά να βοηθήσουν ειδικά ο Κουμεντάκης που και διεθνής είναι και πρέπει πια να αποδείξει ότι είναι ένας παίκτης κλάσης κάτι που έδειξε στις μπουγάτσες αλλά όχι σε εμάς πέρσι.

Στη θέση αυτή θα ήθελα να δω τον Πρωτοψάλτη αλλά δεν έκατσε δυστυχώς. . Μιλάμε για τον καλύτερο έλληνα ακραίο αυτή την στιγμή.

Στη διαγώνιο μεγάλη η απώλεια του Σμιτ. Στη θέση του ο Τσέχος Φίνγκερ. Δεν τον ξέρω αλλα θεωρώ ότι είναι κατώτερος του Καναδού. Οπότε χάσαμε σε ποιότητα σε αυτή την κομβική θέση.

Και στον αναπληρωματικό του θεωρώ μεγάλη υποβάθμιση της αποχώρηση του βασικού διαγώνιου της Εθνικής Ζουπάνι με τον Ασπιώτη που είναι προ των πυλών και έχει καθοδική πορεία τα τελευταία

4-5 χρόνια.

Τέλος στο λίμπερο αποχώρησε το δίδυμο Στεφάνου- Δαρίδης. Επέστρεψε ο Κοκκινάκης που θα αγωνιστεί πρώτη φορά σε αυτή την θέση και όσο να ναι είναι ένα ρίσκο. Ειδικά αν επιβεβαιωθεί ότι

δεύτερος λίμπερο που θα τον συμπληρώνει θα είναι ο έφηβος Τζιάβρας χωρίς παραστάσεις από μεγάλα παιχνίδια καθώς έπαιζε στην Α2 με την Πολίχνη.

Συμπερασματικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με τις φετινές μας κινήσεις. Οι απέναντι και αυτοί ενισχύονται σημαντικά με παίκτες κλάσης και ακόμη δεν έχουν ολοκληρώσει τις μεταγραφές ξένων.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις. Σε ευχαριστούμε, μεγάλη η προσφορά σου στην ομάδα!

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Με βαση τις κινησεις των ομαδων, στα χαρτια θα ειναι αμφιρροπο το πρωταθλημα.
    Οι ξενοι μας ειναι λιγο τζοκερ... δεν ξερεις τι θα βγουν, αλλα οπωσδηποτε δεν εχουμε το σαφες περσινο πλεονεκτημα απεναντι στον ΠΑΟΚ.

Προεπιλογή

Φέτος λογικά η ομάδα θα είναι πιο ισορροπημένη. Πέρυσι το ρόστερ ήταν πολύ κακοσχεδιασμένο και ανακατεύτηκε ακόμα περισσότερο μέσα στη σεζόν. Η υποδοχή μας τραγική στο τελείωμα λόγω του Αλεξίεφ και με Στεφάνου μεγάλο πια. Ακόμα και ο Ράουβερντινκ μόνο στους τελικούς εμφανίστηκε.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τoν Δημήτρη Τζιάβρα. Ο Έλληνας αθλητής (ημ. γέννησης 16/2/1999), που αγωνίζεται στη θέση του λίμπερο, υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας βόλεϊ Ανδρών.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως αθλητής του Ολυμπιακού, ο Δημήτρης Τζιάβρας ανέφερε τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που αυτή τη σεζόν θα αγωνιστώ με τη φανέλα του Ολυμπιακού και θέλω να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους που συνέβαλλαν ώστε να γίνει αυτό. Για μια ακόμα χρονιά οι στόχοι είναι υψηλοί σε Ελλάδα και Ευρώπη ,όπως θα έπρεπε άλλωστε για έναν μεγάλο σύλλογο με πιστό κόσμο και θα καταβάλλω το 100% των δυνατοτήτων μου για την επίτευξη τους. Είναι μεγάλη μου τιμή που είμαι μέλος αυτής της ομάδος και ανυπομονώ για τον πρώτο επίσημο αγώνα μπροστά στον κόσμο μας».
    μικρέ μου και καλή σου επιτυχία

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Ανδρέας Ανδρεάδης θα συνεχίσει να μπλοκάρει τους αντιπάλους μας και τη νέα χρονιά

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Ανδρέα Ανδρεάδη. Ο διεθνής κεντρικός υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και θα παραμείνει στο δυναμικό της ομάδας βόλεϊ Ανδρών.

Ο κεντρικός του Ολυμπιακού, Ανδρέας Ανδρεάδης δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: «Είμαι χαρούμενος που συνεχίζω για Τρίτη σερί χρονιά στην ομάδα μου. Εύκολα φτάνεις στην κορυφή δύσκολα παραμένεις. Φέτος μας περιμένει ακόμα περισσότερη δουλειά αφού έχει αλλάξει εν μέρει το ρόστερ και θα χρειαστεί λίγος χρόνος προκειμένου να επέλθει η απαιτούμενη χημεία. Θα μεταλαμπαδεύσουμε στα νέα παιδιά που ήρθαν τη φιλοσοφία και τον χαρακτήρα του συλλόγου για να έχουμε μια επιτυχημένη χρονιά, όπως πέρσι και πρόπερσι. Θέλουμε πρώτα από όλα το πρωτάθλημα αλλά και όλα τα τρόπαια στην Ελλάδα. Στην Ευρώπη μας έτυχε μια δύσκολη κλήρωση, αλλά είμαστε Ολυμπιακός και θα παλέψουμε για την πρόκριση. Η ομάδα θα είναι μέχρι τότε καλά δουλεμένη και προπονημένη και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε αυτό που μας αξίζει».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Μέχρι και αρχηγό τον βλέπω τον Ανδρεάδη... Δεν τον εκτιμώ, αλλά του αναγνωριζω τη συμβολή του στους τελικούς.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Πετρέας προορίζεται για αρχηγός του Ολυμπιακού, όπως είναι και αρχηγός της Εθνικής

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Βοήθησε πολύ πέρσι ο Ανδρεάδης ..

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Πετρέας προορίζεται για αρχηγός του Ολυμπιακού, όπως είναι και αρχηγός της Εθνικής
    Εντάξει, αισθάνομαι κάπως καλύτερα.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ανακοινώθηκε ο Ασπιωτης και το ρόστερ συμπληρωθηκε

https://fws.gr/anakoinose-ton-aspioti-o-olympiakos/

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Έμι Τερβαπόρτι σε συνέντευξή του για την εθνική Φινλανδίας αναφέρθηκε μεταξύ άλλων και στην πρώτη του χρονιά στον Ολυμπιακό.

Ο Έμι Τερβαπόρτι δεν ενίσχυσε την εθνική Φινλανδία στη Golden League καθώς προτίμησε να ξεκουραστεί και ξεπεράσει κάποια μικροπροβλήματα υγείας που αντιμετώπισε στο τέλος της σεζόν. Ήταν αρχηγός στην αποψινή πρεμιέρα του Ευρωβόλει, όπου η Φινλανδία κέρδισε 3-1 τη Βόρεια Μακεδονία.

Ο Φινλανδός πασαδόρος σε συνέντευξη του σε ιστοσελίδα της πατρίδας του δήλωσε ότι εξεπλάγη θετικά από την πρώτη του σεζόν στον Ολυμπιακό και το ελληνικό πρωτάθλημα.

«Αν και το επίπεδο δεν ήταν πάντα το ίδιο, οι αγώνες εναντίον των κορυφαίων ομάδων ήταν σκληροί. Για να μην αναφέρω την ατμόσφαιρα των αγώνων. Οι οπαδοί ήταν παθιασμένοι τόσο κατά την κανονική περίοδο όσο και κατά τα πλέι-οφ. Οι δε τελικοί ήταν ένα ζωντανό τσίρκο» είπε.

https://www.fosonline.gr/volleyball/...elikoi-me-paok
    .........................

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Μια πρώτη εικόνα για τη φετινή ομάδα μας εδώ

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές