+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 180 από 217

Θέμα: [Volley] Έμψυχο δυναμικό - μεταγραφικές κινήσεις β΄

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Τώρα και με τη φυγή του ιπτάμενου ολλανδού, η ομάδα πρέπει να χτιστεί από την αρχή
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Αλεξίεφ, Κουμεντάκης και ...Πρωτοψάλτης για Ολυμπιακό
    Ξεκίνησαν οι συζητήσεις για το ρόστερ της επόμενης χρονιάς στον Ολυμπιακό

Τα δεδομένα για τους ακραίους του Ολυμπιακού είναι ξεκάθαρα, αφού ο Γερούν Ραουβέρντινκ θα επιστρέψει στην Ολλανδία και πρέπει να γίνει ανακατανομή ρόλων και ανακάτεμα της τράπουλας.

Όσον αφορά του υπάρχοντες , ο Τοντόρ Αλεξίεφ θέλει να μείνει, ήταν ο κορυφαίος επιθετικός στα πλέι οφς, αλλά και ο χειρότερος υποδοχέας, γι αυτό και υπάρχει προβληματισμός, αφού του χρόνου θα είναι 37 χρονών. Θα ζυγίσουν λοιπόν τα υπέρ και τα κατά και θα αποφασίσουν για το μέλλον του Βούλγαρου.

Από εκεί και πέρα ο Ραφαήλ Κουμεντάκης έχει 1 συν 1 χρόνο συμβόλαιο, αλλά πρέπει να ανανεωθεί από τον Ολυμπιακό μέχρι τέλος Μάιο. Αν ο Θρακιώτης παίκτης μείνει στον Ολυμπιακό, λογικά θα γίνει και περικοπή των απολαβών του γιατί δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, αν και ήταν ο πιο υψηλόμισθος Έλληνας παίκτης.

Ο Ολυμπιακός εξάλλου κάθε χρόνο έχει στα υπόψη του τον Θανάση Πρωτοψάλτη, αλλά ο παίκτης έχει προτεραιότητα του εξωτερικό, γι αυτό και έπαιζε τα τελευταία χρόνια στη Γερμανία του. Το συμβόλαιο του έληξε, περιμένει πρόταση από την Πολωνία, δεν θα έλεγε όμως όχι στην επιστροφή του στο ελληνικό πρωτάθλημα και τον Ολυμπιακό. Ο χαρακτήρας και το αγωνιστικό στυλ του ταιριάζει γάντι στο προφίλ του κλαμπ και θα γίνει ο αγαπητός της εξέδρας, τόσο για το πάθος και τη μαχητικότητα του, αλλά και για την αυταπάρνηση που δείχνει, ακόμη και όταν έχει προβλήματα υγείας.

Την τετράδα συμπληρώνει ο Κώστας Χριστοφιδέλης, σταθερή αξία, αλλά δεν αποκλείεται να προσφέρει απο άλλο πόστο στον Ολυμπιακό, είτε ως βοηθός προπονητή, είτε ως τεχνικός διευθυντής. Βέβαια και πέρυσι υπήρχε ανάλογη κουβέντα, έμεινε όμως ως παίκτης.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες θέσεις, τα πάντα θα εξαρτηθούν από τον προυπολογισμό που θα έχει το τμήμα, ενώ δεν αποκλείεται να στηθεί η ομάδα το καλοκαίρι, κι αν το ποδόσφαιρο παίξει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, θα αποκτηθεί βαρβάτος ξένος που θα κάνει τη διαφορά, με στόχο την ευρωπαϊκή διάκριση.
    To υπογραμμισμένο είναι για σένα Μπομπ
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παίζει παθιασμένα το παιδί, δεν λέω. Λέω πως αν πάει σε αντίπαλο θα τον μισήσω γι'αυτον ακριβώς το λόγο. Αλλα έτσι ειναι το άθλημα.

Απο κει και πέρα, ο παίκτης εχει ανέβει επιπεδο.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ιρανός και Κλάπγουϊκ για τον Ολυμπιακό

Το συμβόλαιο του ιρανού λογικά θα το καλύπτει ο ΒΜ ε;

Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι το εξής

To νέο στοιχείο για την επόμενη περίοδο είναι ότι υπάρχει συμφωνία στην ΕΣΑΠ να αποκτήσουν οι ομάδες απεριόριστους ξένους ή κοινοτικούς, αλλά στο φύλλο αγώνα και στον αγωνιστικό χώρο να βρίσκονται μάξιμουμ τέσσερις.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Στην Ντιναμο Ντράισμα ο Ραουβερντινκ

Ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά του και καλή συνέχεια στην καριέρα του

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Η πρώτη μεταγραφή μας είναι ο Θεόδωρος Βουλκίδης από το Φοίνικα. Κεντρικός με πολύ καλό σέρβις και μακάρι να βοηθήσει την ομάδα μας

Aρα απομακρύνεται η περίπτωση Τζούριτς;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loukretia : 29-05-19 στις 09:11

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Κοντά στην ολοκλήρωση μια πολύ σημαντικής μεταγραφής βρίσκεται ο Ολυμπιακός, αφού σύμφωνα με τις αποκλειστικές μας πληροφορίες ο Θανάσης Πρωτοψάλτης «προβάρει» τα ερυθρόλευκα!

Ο διεθνής Έλληνας ακραίος μετά την πολύ καλή χρονιά που είχε στη Γερμανία, έχει δεχτεί μια πολύ δελεαστική πρόταση από τον Ολυμπιακό και είναι πολύ κοντά στην επιστροφή του στην Ελλάδα προκειμένου να φορέσει τη φανέλα του.
    RedScouter.gr
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Μακάρι να έρθει σε μας

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Διαβάζω τώρα ότι φεύγει και ο Αλεξιεφ και αναμένεται να ανανεώσει ο Τερβαπορτι

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Κι έμεινε ο Κουμεντάκης, έφυγε ο Ζουπάνι.

Ο Λεμονίδης γράφει επισης οτι στόχος ειναι ενας βαρύς ξένος ακραίος (αρα Πρωτοψάλτης bye bye? ) κι ενας ακόμα μικρός για δεύτερο λίμπερο. Αν ο Κοκκινάκης ηρθε για λίμπερο οπως έλεγε, αναρωτιέμαι γιατι αφήνουμε τον Δαρίδη και αν σταματάει ο Στεφάνου επίσης..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη De Niro : 31-05-19 στις 22:51

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Θέλεις δύο ακραίους Μπομπ έτσι κι αλλιώς, οπότε χωράει ο Πρωτοψαλτης. Το θέμα είναι να θέλει να έρθει Ελλάδα.

Και επίσης δεν έχει ανανεώσει ακόμα ο Πετρεας.

Για Εβαντρο είχα γράψει ότι συμφωνώ. Βέβαια από υποδοχή δε λέει και πολλά πράγματα.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πήραμε ακραίο

Υγιής και πολύκουπος

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Τ.Α.Α., ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Roland Gergye (Ρόλαντ Γκέργκι). O 26χρονος (24/02/1993) διεθνής Ούγγρος ακραίος, έχει ύψος 2 μέτρα και την προηγούμενη σεζόν αγωνιζόταν στην Γαλατασαράι, με την οποία έφτασε στον τελικό του CEV Cup, όπου αντιμετώπισε την Τρεντίνο. Με την εθνική ομάδα της Ουγγαρίας έχει 167 συμμετοχές.

Προηγούμενες ομάδες

2010 - 2013 Φίνο Κάποσταρ (Ουγγαρία)
    2013 - 2015 Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
    2015 - 2016 Μποβέ (Γαλλία)
    2016 - 2018 Παρί Βόλεϊ (Γαλλία)
    2018 - 2019 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Παλμαρέ

3 Πρωταθλήματα Ουγγαρίας (2011, 2012, 2013)
    3 Κύπελλα Ουγγαρίας (2011, 2012, 2013)
    1 Πρωτάθλημα Γερμανίας (2015)
    2 Κύπελλα Γερμανίας (2014, 2015)
    Φιναλιστ CEV Cup (2019)

Μετά την επισημοποίηση της συνεργασίας ο Ρόλαντ Γκέργκι δήλωσε στο επίσημο site του Ολυμπιακού (www.olympiacossfp.gr) τα εξής :
    “Είμαι χαρούμενος που θα έχω την δυνατότητα να είμαι κομμάτι του Πρωταθλητή Ελλάδας την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Είμαι πολύ αισιόδοξος για την σεζόν που έρχεται και θα δουλέψω σκληρά για να υπερασπιστούμε τον τίτλο μας. Στο παρελθόν έχω επισκεφθεί αρκετές φορές την Ελλάδα και νομίζω ότι είναι μια υπέροχη χώρα. Είμαι έτοιμος για αυτή την νεα εμπειρία. Έχω ακούσει πάρα πολλά για την καυτή ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι μας στους αγώνες μας και περιμένω με ανυπομονησία, να ζήσω κι εγώ από κοντά αυτή την εμπειρία!”

https://www.olympiacossfp.gr/el/cont...%CE%B1%CE%B1-2

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Καλώς το Γιώργη, σημαντικό το οτι έχει κάνει πρωταθλητισμό εκ της πρώτης ανάγνωσης.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Όλοι ΣΕΦ!!! Το avatar του χρήστη Nikaia
    Περιοχή
    Νικαια-Νεαπολη

Προεπιλογή

Καλος στην επιθεση τρυπα στην υποδοχη λεει ο νεος...οπως και να εχει καλως ηρθε μακαρι να δειξει ισαξιος με Αλεξιεφ και να προσφερει!
    Κόουτς Γιαννάκης προς οπαδούς Ολυμπιακού:Θέλω να τους πω ότι πρέπει να είναι σίγουροι ότι όταν το πάθος δεν έχει τη λογική, που απορρέει μέσα από την αγάπη για την ομάδα μας, οι αντίπαλοι προσπαθούν να το χρησιμοποιήσουν εναντίον μας.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Για την θέση του Ραουβερντιγκ προορίζεται ο ουγγρος και από τα λίγα που έχω δει, παικτικα του μοιάζει. Μαύρη τρύπα στην υποδοχή δεν τον λες imo

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Λίγες μέρες μετά την απόκτηση του Ρόλαντ Γκέργκι, του 26χρονου διεθνούς Ούγγρου ακραίου, ο Ολυμπιακός δείχνει έτοιμος να πάρει άλλον έναν ακραίο. Όπως αναφέρει το «sportsfeed.gr», οι «ερυθρόλευκοι» είναι κοντά στον Γκασμέντ Χουσάι.

Ο 32χρονος διεθνής Αλβανός ακραίος απέρριψε, για προσωπικούς λόγους, εξαιρετική πρόταση από τη Ρωσία και ανακοινώνεται από τον Ολυμπιακό.

Είναι πολύ δυνατός στην επίθεση και με την απόκτησή του ισχυροποιείται το ρόστερ του πρωταθλητή Ελλάδας.

redking.gr
    Πολλά διαβάζουμε, άλλα γίνονται, ωστόσο in coach we trust

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Πετρέας προτιμά Ολυμπιακό, παρά την πρόταση της Αζαξιό

Ο Γιώργος Πετρέας δεν σκέφτεται να επιστρέψει στη Γαλλία, καθώς προτιμάει να συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός απέκτησε τον κεντρικό Θόδωρο Βουλκίδη και διαπραγματεύεται με τους Πετρέα, Ανδρεάδη και Σμαραγδή για να κρατήσει δυο από τους τρεις, με προτεραιότητα τον πρώτο, που έχει πρόταση από την Αζαξιό.

Ο Καλαματιανός παίκτης έχει πρόταση από την πρώην ομάδα του, την Αζαξιό, αλλά προτιμά τον Ολυμπιακό, αρκεί να ικανοποιηθούν οι οικονομικές απαιτήσεις του, που δεν είναι υπερβολικές σε σχέση με αυτές της προηγούμενης χρονιάς.

Από 'κει και πέρα, θα μείνει και ένας από τους άλλους δυο και μέσα στην εβδομάδα κλειδώσει η τριάδα.

Το μεγάλο πρόβλημα, πάντως είναι η εύρεση διαγώνιου, που είναι καθοριστικός για την κατάληξη του πρωταθλήματος, ενώ για δεύτερος προτάθηκε ο Άκης Ασπιώτης, που έκανε καλό πρωτάθλημα πέρυσι στην Κύπρο.

https://www.fosonline.gr/volleyball/...asi-tis-azaxio
    Αργεί η ανανέωση και ανησυχώ

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Για τους λόγους που τον οδήγησαν να πει το "ναι" στον Ολυμπιακό, μίλησε στο ******m.gr και τον Κωνσταντίνο Χατζηδημητρίου, το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ανδρικού βόλεϊ των ερυθρολεύκων, ο Ούγγρος διεθνής ακραίος, Ρόναλντ Γκέργκι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ρόλαντ Γκέργκι στον Κωνσταντίνο Χατζηδημητρίου:

Για την απόφασή του να πάει στον Ολυμπιακό: «Ξέρω την ομάδα, όλοι ξέρουν την ομάδα. Είναι μεγάλος σύλλογος, έχω αγωνιστεί στο παρελθόν κόντρα στον Ολυμπιακό. Μου αρέσει η ομάδα, μου αρέσει και η πόλη οπότε είπα αμέσως το ναι».

Για το τι γνωρίζει για την ομάδα: «Ξέρω για τους φίλαθλους στο ποδόσφαιρου του Ολυμπιακού. Είδα πολλά βίντεο και από τους ίσως καλύτερους οπαδούς, στο βόλεϊ. Το χάρηκα πραγματικά».

Για το αν είδε τον περσινό τελικό κόντρα στη Ραβένα στο κατάμεστο ΣΕΦ: «Όχι, δεν το είδα, αλλά έμαθα ότι είχε πάρα πολύ κόσμο».

Για το τι περιμένει στη νέα σεζόν: «Ελπίζω για το καλύτερο, να υπερασπιστούμε το πρωτάθλημα, να κατακτήσουμε το Κύπελλο, να πάρουμε τα πάντα. Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο που μπορώ».

Για το αν έχει γνωρίσει τον Μουνιόθ, τον προπονητή του Ολυμπιακού: «Όχι ακόμα. Τον γνωρίζω, αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του».

Για το αν γνωρίζει τους νέους του συμπαίκτες: «Ξέρω τρία από τα παιδιά. Οι δύο είναι εδώ αυτή τη στιγμή. Ξέρω τον Κοκκινάκη, ξέρω τον Πετρέα που έπαιζε στην Αζαξιό, αλλά και τον πασαδόρο, τον Τρεβαπόρτι από όταν έπαιζα στη Γαλλία. Οπότε τρεις παίκτες τους ξέρω ήδη».

Για τον αν ξέρει την Ελλάδα: «Ναι, έχω πάει ήδη πολλές φορές για διακοπές. Έχετε πολλά ωραία νησιά. Μου αρέσει πολύ η Κεφαλονιά».
    Σεβαστικός ο νέος

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πήραμε διαγώνιο και αν κρίνω από αυτά που διαβάζω είναι καλός

Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Μίχαλ Φίνγκερ (Michal Finger). O 26χρονος (02/09/1993) διαγώνιος, είναι ενεργό μέλος της εθνικής Τσεχίας με την οποία το 2018 κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Λιγκ και αναδείχθηκε καλύτερος διαγώνιος της διοργάνωσης.

Προηγούμενες ομάδες

2008 - 2014 Πράγα (CZU Prague, Τσεχία)
    2014 - 2017 Φριντρισχάφεν (VfB Fridrichshafen, Γερμανία)
    2017 - 2018 Μόνζα (Vero Volley Monza, Ιταλία)
    2018 - 2019 Ζιράτ Άγκυρας (Ziraat Bankasi Ankara, Τουρκία)

Παλμαρέ

1 Πρωτάθλημα Γερμανίας (2014-2015)
    2 Κύπελλα Γερμανίας (2014-2015, 2016-2017)
    1 Σουπερ Καπ Γερμανίας (2016)
    2018 - Ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Λιγκ
    2018 - Καλύτερος διαγώνιος του Ευρωπαϊκού Λιγκ
    2017 - Καλύτερος παίκτης του Κυπέλλου Γερμανίας.
    2013 - Χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Λιγκ.
    2013 - Καλύτερος σκορερ του Final4 του Ευρωπαϊκού Λιγκ.

Μετά την επισημοποίηση της συνεργασίας ο Μίχαλ Φίνγκερ δήλωσε στο επίσημο site του Ολυμπιακού (www.olympiacossfp.gr) τα εξής :
    “Για μένα ο Ολυμπιακός είναι συνώνυμο της δύναμης, οι φίλαθλοι του είναι απλά υπέροχοι. Λατρεύω την ατμόσφαιρα που δημιουργούν στους αγώνες και ανυπομονώ να το ζήσω από κοντά. Θα κάνω το καλύτερο δυνατό που μπορώ έτσι ώστε η ομάδα να μπορέσει να κατακτήσει όλους τους στόχους της!”

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Βάλε δάχτυλο στα μπαόκια ρε Φίνγκερ

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές