+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 10 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 20 από 194

Θέμα: Brian Lloyd Roberts [22]

Hybrid View

Προεπιλογή

Πρώτη συνέντευξη του Ρόμπερτς...

Ο Αμερικανός πλέι μέικερ ήταν ξεκάθαρος από τα πρώτα του λόγια και όταν ρωτήθηκε πως αισθάνθηκε στο άκουσμα της πρότασης από τον Ολυμπιακό, απάντησε πως “περίμενα να δω τι θα γίνει με τις ομάδες του ΝΒΑ. Ήμουν ελεύθερος και ήξερα πως θα έχω προτάσεις. Ήμουν σε κατάσταση αναμονής και τότε ήρθε η πρόταση του Ολυμπιακού. Όλα μέσα μου άλλαξαν, αυτή η πρόταση και η προοπτική να παίξω στον Ολυμπιακό, μου τράβηξε την προσοχή. Όταν ήρθε η πρόταση του Ολυμπιακού, αμέσως σταμάτησαν να σκέφτομαι το ΝΒΑ”.

Στη συνέχεια, η συνομιλία που είχε με τον κόουτς Σφαιρόπουλο, ουσιαστικά… κλείδωσε τη συμφωνία των δύο πλευρών. “Μίλησα με τον κόουτς Σφαιρόπουλο και μου εξήγησε ποιος θα είναι ο ρόλος μου στην ομάδα, πως λειτουργεί ο οργανισμός και τι μπορώ να πάρω, αλλά και να δώσω στην ομάδα. Τότε ήταν που σιγουρεύτηκα και αποδέχτηκα την πρόταση”.

Ο Ρόμπερτς, όμως, είχε προλάβει να ρωτήσει και ανθρώπους που εμπιστεύεται για το τι εστί Ολυμπιακός σε όλα τα επίπεδα. “Μίλησα με τον Κάιλ Χάινς, έναν παίκτη που εμπιστεύομαι απόλυτα, έναν σοβαρό επαγγελματία και άνθρωπο με τον οποίο υπήρξα συμπαίκτης στη Μπάμπεργκ και εκείνος είχε παίξει στον Ολυμπιακό. Ειλικρινά, ο Κάιλ μου είπε μόνο καλά λόγια για τον Ολυμπιακό. Μόνο καλά λόγια και με προέτρεψε να πω το “ναι” στην ομάδα”.

Ο 32χρονος πλέι μέικερ μίλησε στη συνέχεια για την εικόνα που ο ίδιος έχει σχηματίσει για την ομάδα του Πειραιά. “Ο Ολυμπιακός είναι εδώ και πολλά χρόνια στο TOP επίπέδο. Και μόνο την τελευταία εξαετία να δει κανείς, θα διαπιστώσει πως από το 2012 έχει καταφέρει και έχει κατακτήσει δύο φορές την Ευρωλίγκα και άλλες δύο φορές έχει υπάρξει φιναλίστ στη διοργάνωση. Δηλαδή σε έξι χρόνια, έχει βρεθεί τέσσερις φορές στον τελικό της Ευρωλίγκας και έχει κατακτήσει δύο φορές το τρόπαιο. Άρα, τι καλύτερο μπορούσα να έχω στα χέρια μου από αυτή την πρόταση;” αναρωτήθηκε πριν δηλώσει ενθουσιασμένος που θα φορά τα “ερυθρόλευκα” για την επόμενη διετία. “Ειλικρινά ανυπομονώ να βρεθώ στο πλευρό παικτών όπως ο Σπανούλης, ο Πρίντεζης και τα υπόλοιπα παιδιά. Έχω παίξει στην Ευρώπη αρκετά χρόνια και γνωρίζω τον ΜακΛιν, τον Στρέλνιεκς, αλλά και τον Τιλί. Θεωρώ πως έχουμε όλα τα φόντα να δημιουργήσουμε κάτι καλό φέτος”.

Τέλος, ο πρώην παίκτης των Σάρλοτ Χόρνετς θέλησε να συστηθεί και στον κόσμο του Θρύλου. “Παίζω με πάθος, όπως και αυτοί τραγουδούν με πάθος στην εξέδρα. Τους θυμάμαι ακόμη από τα ματς που έπαιξα εκεί με τη Μπάμπεργκ. Πασάρω καλά και σουτάρω εξίσου, οπότε αυτά να περιμένει ο κόσμος από εμένα. Κυρίως, όμως, να περιμένει πάθος και φλόγα για νίκη σε κάθε ματς”.

LET'S ROCK!

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Περιοχή

Προεπιλογή

Εκτός από βοήθειες στο 1-2, εκτός από περιφερειακό σουτ, εκτός από δημιουργία στο παρκέ, ο Ρόμπερτς προσφέρει και στην πώληση των εισιτηρίων διαρκείας.

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

O Μπράιν Ρόμπερτς υπεβλήθητο πρωί της Δευτέρας (11/9) σε μαγνητική τομογραφία στους προσαγωγούς αριστερά με την διάγνωση να αναφέρει πως έχει υποστεί υπερδιάταση του μεγάλου προσαγωγού. Ο Αμερικανός γκαρντ ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα προπόνησης και θα παραμείνει εκτός ομάδας για διάστημα 5-7 ημερών.
    ..........

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Τι λέει Mπράιαν;

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή

Προεπιλογή

Γι' αυτό τον λόγο δεν αγωνίστηκε προληπτικά στο φιλικό με τα Τρίκαλα.

Προεπιλογή

Xάνει τη ζέλα, μας βγήκε λίγο επιρρεπής από νωρίς, δυστυχώς.
    Θλάση και θα μείνει 2 εβδομάδες εκτός, πάλι το ιατρικό μας τιμ είχε σωστή πρόβλεψη ότι από αύριο θα ξεκινούσε προπονήσεις...

LET'S ROCK!

Προεπιλογή

Παικτης μας επιρρεπης σε τραυματισμους; Απιστευτο...

Προεπιλογή

Αυτο που φοβομουν σε αυτον τον παικτη και το ειχα γραψει. Ηδη 2 μυικους τραυματισμους σε λιγοτερο απο ενα μηνα. Οταν θα παιζουμε 3-4 επισημα ματς σε μια βδομαδα τι θα γινεται δηλαδη?

Παντως, πρωτου βαθμου θλαση και 12-15 μερες εξω μου φαινεται λιγο παραλογο.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Δεν έλεγε η ομάδα πως ο τραυματισμός του ήταν ασήμαντος και δεν θα χρειαζόταν καν μαγνητική ?

Περιοχή

Προεπιλογή

Κρατήστε μικρό καλάθι...ειδικά όταν έρχεται ντέρμπι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατήστε μικρό καλάθι...ειδικά όταν έρχεται ντέρμπι.
    Ο Ολυμπιακός δεν κάνει τις γελοιότητες που κάνουν οι ζέλες, το παρελθόν μας αυτό λέει, δε θα λέγαμε ψέματα ότι είναι τραυματίας.
    Συνήθως το αντίθετο κάνουμε, λέμε ότι είναι καλά ενώ είναι τραυματίας κι αυτό το κάνουμε λόγω ανικανότητας...

LET'S ROCK!

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Jordan23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ολυμπιακός δεν κάνει τις γελοιότητες που κάνουν οι ζέλες, το παρελθόν μας αυτό λέει, δε θα λέγαμε ψέματα ότι είναι τραυματίας.
    Συνήθως το αντίθετο κάνουμε, λέμε ότι είναι καλά ενώ είναι τραυματίας κι αυτό το κάνουμε λόγω ανικανότητας...
    Ένα καλάθι, παραμένει καλάθι, ακόμα και αν είναι μικρό.

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Κλασικα ολυμπιακα εικονογραφημενα.

Ο Σφαιρο ομως πηρε την αποφαση να παμε με 4 γκαρντ ( εκ των οποιων ο ενας στα 36 πια ) συν Τολιοπουλο σε χρονια υπερμαραθωνιο.
    Δικο του το ρισκο, δικη του και η ευθυνη.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

παραδοξως συμφωνω με τον jordan,οτι εμεις ποτε δεν παιζουμε τετοια παιχνιδια και ειδικα τωρα που ανακοινωσαμε 2 βδομαδες και οχι 6-7 μερες πχ....και επισης συμφωνω οτι κατανταει φαιδρο αυτο το πραγμα με το ιατρικο επιτελειο να διαρρεει οτι αυριο μπαινει στις προπονησεις και μετα απο μια μερα να ανακοινωνουν θλαση....
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Προεπιλογή

δεν βγαινει η χρονια με 4 γκαρντ. σημερα ειναι ο ρομπερτς, αυριο θα ειναι ο σπανουλης που θα χασει κανα 2 ματς κτλ κτλ.και στην ευρωλιγκα καθε ματς ειναι ντερμπι καμια νικη δεν ειναι δεδομενη.ας ζητησει ο σφαιροπουλος εβδομο ξενο

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

περσι ποιον ειχαμε 5ο γκαρντ ρε παιδια και το 'χετε κανει σημαια?τον αθηναιου?

χακετ-μαντζα-σπαν-γκριν δεν ηταν η 4αδα?
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

He 'll be back Το avatar του χρήστη gatoni

Προεπιλογή

Που αν πάρουμε 7ο ξένο από το πανέρι (γιατί τέτοιος θα είναι) μετά θα διαβάζουμε πως καίμε τους μικρούς.
    Ο Τολιόπουλος σε τέτοιες καταστάσεις πρέπει να πάρει χρόνο ειδικά στην κανονική περίοδο (και Α1 και Ευρωλίγκας). Να δούμε κι αν κάνει, αν δεν μπορεί δεν έχει νόημα να μένει στην ομάδα.
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gatoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που αν πάρουμε 7ο ξένο από το πανέρι (γιατί τέτοιος θα είναι) μετά θα διαβάζουμε πως καίμε τους μικρούς.
    Ο Τολιόπουλος σε τέτοιες καταστάσεις πρέπει να πάρει χρόνο ειδικά στην κανονική περίοδο (και Α1 και Ευρωλίγκας). Να δούμε κι αν κάνει, αν δεν μπορεί δεν έχει νόημα να μένει στην ομάδα.
    η αγορα της αμερικης ειναι πολυ μεγαλη. στο nbdl και στο κολλεγιακο μπορεις να βρεις λαβρακι με 100.000.οχι κατι σουπερ αλλα εναν αξιοπρεπη παιχτη που θα μπορει να σταθει σε επιπεδο ευρωλιγκας.περσι ειχαμε τον λοτζεσκι που επαιζε ανετα στο 2 οποτε ειχαμε 5 καλους παιχτες στο 1-2 και τον αθηναιου σαν 6 εκτος αποστολης.φετος εχουμε 4 παιχτες ο τομπσον σε καμια περιπτωση δεν παιζει 2.

He 'll be back Το avatar του χρήστη gatoni

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sfigga_12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αγορα της αμερικης ειναι πολυ μεγαλη. στο nbdl και στο κολλεγιακο μπορεις να βρεις λαβρακι με 100.000.οχι κατι σουπερ αλλα εναν αξιοπρεπη παιχτη που θα μπορει να σταθει σε επιπεδο ευρωλιγκας.περσι ειχαμε τον λοτζεσκι που επαιζε ανετα στο 2 οποτε ειχαμε 5 καλους παιχτες στο 1-2 και τον αθηναιου σαν 6 εκτος αποστολης.φετος εχουμε 4 παιχτες ο τομπσον σε καμια περιπτωση δεν παιζει 2.
    Ε ωραία, θα παίξει ο Τολιόπουλος όταν θα έχουμε απώλεια για 10-15 μέρες.
    Αν δεν μπορεί ή δεν έχει περιθώρια να φτάσει σε αυτό το επίπεδο (ρολίστας 5-10 λεπτών) κακώς τον κρατάνε στην ομάδα και τότε συμφωνώ πως πρέπει να ψάξουμε να βρούμε κάποιον φτηνό Αμερικάνο.
    Αλλά από την εξέδρα μόνιμα και σε κάθε περίπτωση αποκλείεται να εξελιχτεί.
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές