+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 19 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 361 έως 380 από 442

Θέμα: Γυναικείο Βόλλεϋ δ΄: Ο Μπράνκο και τα κορίτσια του

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

https://www.fosonline.gr/volleyball/...kai-i-aek-pics

Πώς το 'πάθε ο Λεμονιδης και γράφει τέτοιο διθυράμβο για τις κουκλαρες μας;

Αυτό πάντως για την Μερτεκη δεν το γνώριζα

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.fosonline.gr/volleyball/...kai-i-aek-pics

Πώς το 'πάθε ο Λεμονιδης και γράφει τέτοιο διθυράμβο για τις κουκλαρες μας;

Αυτό πάντως για την Μερτεκη δεν το γνώριζα

Aσκησα βέτο.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Καλά έκανες

Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Δυστυχώς επιβεβαιωθηκαν οι φόβοι για σοβαρή ζημιά στο γόνατο της Γιωτα

Ρήξη χιαστου και έξι μήνες εκτός, οπότε χάνει και το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με την εθνική

Περαστικά ομορφιά μου και είμαστε δίπλα σου

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Δυστυχώς επιβεβαιωθηκαν οι φόβοι για σοβαρή ζημιά στο γόνατο της Γιωτα

Ρήξη χιαστου και έξι μήνες εκτός, οπότε χάνει και το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με την εθνική

Περαστικά ομορφιά μου και είμαστε δίπλα σου

Όπως αναμενόταν, θα ανανεωθεί αμέσως το συμβόλαιό της.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Περαστικά Κατερινάρα, καλή δύναμη ομορφιά μου.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Περαστικα στην κουκλαρα μας!

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Περαστικά και να γυρίσει σιδερένια !

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Μετά την κατάκτηση του 9ου σερί Κυπέλλου Ελλάδας στις Σέρρες, η προσοχή της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, στρέφεται στην πραγματοποίηση του νταμπλ, μέσω της κατάκτησης του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκες» που έχουν επιστρέψει από το πρωί της Κυριακής στη βάση τους ξεκίνησαν από τη Δευτέρα την προετοιμασία τους για τα πλέι οφ που θα κρίνουν τον τίτλο. Η ημιτελική φάση ξεκινάει την Τετάρτη (10/4), με τον Ολυμπιακό να φιλοξενεί τη Θέτιδα Βούλας στις 19:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη». Η σειρά που εξασφαλίζει πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος, κρίνεται στις 2 νίκες και το δεύτερο παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο (13/4, 19:00) στη Βούλα. Τα αγωνιστικά προβλήματα για τον Μπράνκο Κοβάτσεβιτς αφορούν στις απουσίες των τραυματιών Σάσκια Χίπε και Κατερίνας Γιώτα.

Την αποστολή του Ολυμπιακού αποτελούν οι: Αλίκη Κωνσταντινίδου, Μαρία Νομικού, Τζίνα Λαμπρούση, Έλενα Μιλεντίγεβιτς, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Αρέτα Κονόμη, Λαμπρινή Κωνσταντινίδου, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Κατερίνα Ζακχαίου, Λάουρα Έμοντς, Ρίγκαν Ελίζαμπεθ Χούντ Σκοτ.

Η Τζίνα Λαμπρούση ενόψει της αναμέτρησης με τη Θέτιδα Βούλας δήλωσε στο olympiacossfp.gr: «Είμαστε έτοιμες για την έναρξη των πλέι οφ και μετά το Κύπελλο θέλουμε να κατακτήσουμε και το πρωτάθλημα. Η ομάδα μας έχει αποδείξει ότι έχει την ποιότητα να ξεπερνάει όλες τις δυσκολίες και τους τραυματισμούς που προκύπτουν και αυτό θα κάνουμε στα πλέι οφ. Θα παίξουμε και για την Κατερίνα (σ.Γιώτα) και για να φέρουμε άλλη μια κούπα στον Ολυμπιακό».

*Στην αναμέτρηση με τη Θέτιδα Βούλας, ισχύει το δικαίωμα της ελεύθερης εισόδου για τα ενεργά Μέλη του Ολυμπιακού, με την επίδειξη της Κάρτας Μέλους & Junior.
    Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Με μεγάλη δυσκολία η ομάδα μας έκανε το 1-0 πριν λίγο νικώντας τη Θέτιδα Βούλας με 3-2 σετ

Τα σετ: 22 - 25, 25 - 15, 18 - 25, 25 - 23, 15 - 11

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μπράβο για την ανατροπή και τη νίκη , θέλει ψυχή κάτι τέτοιο αλλά να δούμε και γιατί ζοριστήκαμε τόσο ..

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Κυπελλούχος Ελλάδας Ολυμπιακός δεινοπάθησε στο πρώτο παιχνίδι των πλέι οφ κόντρα στην Θέτιδα που έφθασε κοντά στο μπρέικ και την μεγάλη έκπληξη. Οι «ερυθρόλευκες» παρουσία 300 φίλων τους που βρέθηκαν στο Ρέντη ανέτρεψαν δύο φορές το εις βάρος τους σκορ απέναντι στις αθλήτριες του Γιάννη Νικολάκη και με τη νίκη με 3-2 σετ πήραν κεφάλι στη σειρά των ημιτελικών. Το επόμενο παιχνίδι θα γίνει το Σάββατο (13/4, 19.00) στη Βούλα και η πρόκριση στους τελικούς είναι στις δύο νίκες.

Οι αθλήτριες του Ολυμπιακού έδειξαν «άδειες» από ενέργεια μετά την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδας, με την Θέτιδα ξεκούραστη και καλά διαβασμένη, να φθάνει κοντά στη μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας της. Ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς ψάχνοντας να βρει λύσεις, έβαλε στο τέταρτο σετ την Αλίκη Κωνσταντινίδου αντί της Κατερίνας Ζακχαίου και την Ελίζαμπεθ Χουντ διαγώνια στη θέση της Κωνσταντίνας Βλαχάκη.

Η πρωτάρα σε πλέι οφ Volleyleague Θέτιδα, προηγήθηκε δύο φορές στα σετ (0-1, 1-2) και 18-21 στο τέταρτο σετ, όμως σε εκείνο το σημείο μέτρησε η εμπειρία του Ολυμπιακού, που οδήγησε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Στο 5ο σετ ανέλαβε δράση η Ελίζαμπεθ Χουντ που με τα δικά της σερβίς ο Ολυμπιακός έκανε σερί 8-0. Η Θέτιδα κατάφερε να μειώσει στους 3 (14-11), όμως στην επόμενη φάση διαμορφώθηκε το τελικό 15-11.

Πριν την έναρξη του αγώνα, η ομάδα της Θέτιδας προσέφερε μία ανθοδέσμη στην Κατερίνα Γιώτα, την μεγάλη άτυχη του Ολυμπιακού στο final-4 στις Σέρρες.

Μετά το παιχνίδι, οι αθλήτριες της Θέτιδας είχαν μία τούρτα έκπληξη για την συμπαίκτριά τους, Μανωλίνα Κωνσταντίνου, η οποία έχει τα γενέθλιά της.

Διαιτητές: Ράντσιου, Πρέντζας.

Τα σετ: 3-2 (22-25, 25-15, 18-25, 25-23, 15-11)

*Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν από 7 άσσους, 59 επιθέσεις, 9 μπλοκ και 30 λάθη αντιπάλων και της Θέτιδας προήλθαν από 10 άσσους, 44 επιθέσεις, 16 μπλοκ και 29 λάθη αντιπάλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Κοβάτσεβιτς): Λαμπρούση 6 (4/12 επ., 2 μπλοκ), Βλαχάκη 11 (9/27 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 60% υπ. - 40% άριστες), Χριστοδούλου 9 (5/14 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Ζακχαίου 7 (4/11 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Έμοντς 20 (19/39 επ., 1 μπλοκ, 45% υπ. - 28% άριστες), Χουντ 17 (14/43 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 44% υπ. - 28% άριστες) / Κονόμι (λ, 47% υπ. - 37% άριστες), Κοκκινάκη (λ), Κωνσταντινίδου Αλ. 1 (1 μπλοκ), Νομικού 4 (4/20 επ.).

ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ (Νικολάκης): Κωνσταντίνου 20 (16/49 επ., 4 μπλοκ, 29% υπ. - 21% άριστες), Γεωργιάδου 7 (2/14 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Τέιλορ 16 (14/41 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Αργυροπούλου 13 (11/37 επ., 2 άσσοι, 56% υπ. - 31% άριστες), Δρακουλίδου 8 (1/5 επ., 3 άσσοι, 4 μπλοκ), Γκουντιμένκο 5 (0/7 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ) / Ξηντάρα (λ, 60% υπ. - 40% άριστες), Απλαδά.
    Πρέπει να κρατήσουμε τη Χούντ για του χρόνου

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ronj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο για την ανατροπή και τη νίκη , θέλει ψυχή κάτι τέτοιο αλλά να δούμε και γιατί ζοριστήκαμε τόσο ..
    Δες τα στατιστικά των διαγωνίων μας. 9/27 επιθέσεις η Βλαχάκη, 4/20 η Νομικού. Ούτε το μισό παπούτσι της Σασκια δεν μπορουν να γεμισουν, προφανώς. Βάλε και το σοκ που έχει δημιουργηθεί με τον τραυματισμό της Κατερινάρας στην ομαδα (οπου και εδώ η Ζακχαίου αντίστοιχα δεν μπορεί να καλύψει ανάλογα τη θέση), ε και λίγο σορολόπ/άδειασμα μετά τον τελικό, δεν θέλει και πολύ να γίνει η στραβή.

Τέλος καλό, ολα καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη De Niro : 10-04-19 στις 22:53

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Πρέπει να κρατήσουμε τη Χούντ για του χρόνου
    Moυ κάνει εντύπωση που το λες με βάση τα συγκεκριμένα στατιστικά που είναι κάκιστα...

Would You Dare?

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Εγώ μιλώ για τη συνολική προσφορά της, εσύ μιλάς για ένα παιχνίδι. Το κύπελλο Ελλάδος χάρη σε αυτήν το πήραμε.

Είναι καλή ακραία, αλλά δεν ξέρω αν θα θελήσει να μείνει εδώ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Εγώ μιλώ για τη συνολική προσφορά της, εσύ μιλάς για ένα παιχνίδι. Το κύπελλο Ελλάδος χάρη σε αυτήν το πήραμε.

Είναι καλή ακραία, αλλά δεν ξέρω αν θα θελήσει να μείνει εδώ.
    Δεν έχω παρακολουθήσει φέτος σχεδόν καθόλου την ομάδα, δυστυχώς.
    Μου έκανε εντύπωση που το έγραψες τώρα, που είδα ότι πήγε χάλια.
    Σε κάθε περίπτωση τα παιχνίδια του αδύναμου ελληνικού πρωταθλήματος δεν είναι πάντα σωστά κριτήρια, νομίζω είναι και μεγάλης ηλικίας.
    Αλλά ό,τι και να λέω εγώ κι εσύ, αν κάνει στον κόουτς, εννοείται να μείνει, απ'το να καταλήξουμε σε κακές επιλογές σαν τις φετινές, αν το μπάτζετ μείνει στα ίδια επίπεδα, καλύτερα θα'ναι.

Would You Dare?

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Εχει καλή παρουσία η Χουντ , εντάξει είναι .

Προεπιλογή

^^ Αφού δίνει το οκ η πιο απαιτητική φωνή του φόρουμ... να μείνει!
    I fart in your general direction.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Piquetero7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ Αφού δίνει το οκ η πιο απαιτητική φωνή του φόρουμ... να μείνει!
    Φοβήθηκε το μάτι μου με τις φετινές που έφερε ο κόουτς.
    Απ'ό,τι φαίνεται και εδώ, όσο καλός προπονητής και να'σαι, όταν έχεις μικρό μπάτζετ δεν είναι εύκολο πάντα να βγάζεις λαγούς απ'το καπέλο σου...

Would You Dare?

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Οι τελευταίοι πόντοι του τέταρτου σετ εδώ

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές