+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 70 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 20 60 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.381 έως 1.400 από 1482

Θέμα: Γυναικείο Βόλλεϋ δ΄: Οκτώ και συνεχίζουμε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ronj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον διώξαμε ρε συ τον Μπρόνκο , αλίμονο . Δεν είχαμε να τον πληρώσουμε , έκανε μεγάλες περικοπές το τμήμα για να καθαρίσει με τα χρέη .
    Ποια χρέη αφού υποτίθεται ο μαρινακης βάζει το χέρι στην τσέπη και συντηρεί τον ερασιτέχνη η μήπως έχει να συντηρήσει τίποτα άλλο τώρα

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Δε συντηρει τον ερασιτεχνη ο Μαρινακης
    Σε καποιες λιγες μεταγραφες βοηθαει με εξτρα ποσα για να πειστουν να ερθουν καποιοι καλοι ξενοι παικτες στην Ελλαδα
    Και δινει πριμ καποιες φορες σε επιτυχιες

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kristensen7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε συντηρει τον ερασιτεχνη ο Μαρινακης
    Σε καποιες λιγες μεταγραφες βοηθαει με εξτρα ποσα για να πειστουν να ερθουν καποιοι καλοι ξενοι παικτες στην Ελλαδα
    Και δινει πριμ καποιες φορες σε επιτυχιες
    Σωστά έχει να συντηρήσει τη Νοτινγκχαμ που να βρούμε λεφτά και για τα ερασιτεχνικά του θρύλου

Προεπιλογή

Φίλε steeve δεν ξέρω που ακριβώς θες να καταλήξεις, αμφισβητείς ότι ο μαρινάκης χώνει λεφτά στον ερασιτέχνη, θεωρείς ότι χώνει λίγα λεφτά και είναι υποχρεωμένος να δίνει και άλλα, ή μήπως κάτι άλλο;

Δηλαδή οκ, να κατηγορήσουμε τον μαρινάκη για ο,τιδήποτε θες, αλλά να έχουμε και παράπονα όσον αφορά τον ερασιτέχνη κάπου ώπα...

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Είναι υποχρεωμένος αφού
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Προεπιλογή

Όπως ακούει τα μπράβο για όσες επιτυχίες κάνουμε θα έχει και την κριτική και το βάρος των αποτυχιών .Εγινα σαφής ;

Προεπιλογή

Δηλαδή χρονιά στην οποία έχεις σηκώσει 2 ευρωπαϊκές κούπες (να θυμίσω ότι οι βάζελοι εχουν ακριβώς 0 σε όλη την ιστορία τους) είναι αποτυχημένη... Ναι οκ, έγινες απόλυτα σαφής.

Προεπιλογή

Κάθε αγώνισμα χωριστά στο γυναικείο πόλο μπράβο για το βολλευ απέτυχε .Αν εσυ είσαι ευχαριστημένος να χάνει η ομάδα στους τελικούς από το βαζελο δικαίωμα σου Εγώ πάλι οχι και θα κανω κριτική Αν δε θελει κριτική ας πει δεν ασχολούμαι οχι μόνο στις επιτυχίες πρώτη σειρά όπως στο ευρωπαϊκό του πόλο

Προεπιλογή

Μπλέκεις ερασιτέχνη Ολυμπιακό με Νότινγκχαμ, κατά τ'άλλα "κάθε αγώνισμα ξεχωριστά".

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Ας βαλει και κανενας αλλος επιφανης Ολυμπιακος χρηματα
    Δεν ειναι υποχρεωμενος ο Μαρινακης να συντηρει ολα τα τμηματα

Προεπιλογή

Υπάρχουν αθλήματα όπως το τέννις στο οποίο είναι πιο ευχάριστο και εντυπωσιακό να παρακολουθείς γυναίκες να παίζουν, γιατί φαίνεται πιο ξεκάθαρα η τεχνική σε σχέση με τους άντρες, που συχνά λόγω μικρού χώρου σκοτώνεται η τεχνική όταν κάποιος τενίστας από τους 2 που παίζουν έχει ένα σερβίς 250 χλμ/ώρα.

Επίσης αν κάποιος με γνωρίσει από κοντά, το τελευταίο που θα μπορέσει να σκεφτεί είναι ότι είμαι σεξιστής και σαν σκέψη και σαν στάση ζωής.

Αλλά ρε μάγκες, πώς μπορείτε να παρακολουθείτε μπάσκετ ή βόλεϊ γυναικών; Πολύ πολύ χαμηλό επίπεδο, ταχύτητα που σε κοιμίζει, σκορ γυμνασίου. Ειδικά στο μπάσκετ που είμαι λίγο πιο ειδικός, δεν μπορώ να δω ούτε καν wnba, όχι το Ελληνικό που παίζουν όλοι ζώνη και γυρνάνε γύρω γύρω την μπάλα μπας και την πιάσει καμία που δεν κάνει έρμπολ.

Δεν είναι όλα τα αθλήματα για όλα τα κορμιά. Με όρους πολιτικής ορθότητας, όλοι έχουν δικαίωμα να παίζουν οτιδήποτε, αλλά δεν σημαίνει ότι βλέπεται κιόλας. Τώρα το ότι έχουν φτάσει οι βάζελοι να έχουν μετατρέψει το βόλεϊ γυναικών σε τελικό Champions League ποδοσφαίρου δείχνει ότι προσπαθούν με κάθε τρόπο να περισώσουν ότι έχει απομείνει από τα συντρίμμια του brand τους σε όλα τα δημοφιλή αθλήματα.

ΥΓ1 : Δεν υπάρχει πιο μεγάλη αυταπάτη από το να μετράς τίτλους απλά προσθέτοντάς τους. Δεν είναι όλα τα ίδιο. Δηλαδή δεν μπορείς να μετράς το ίδιο τα 100 μέτρα πεταλούδας νεανίδων, που συμμετέχουν 5 αθλήτριες μία φορά το χρόνο, με το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που απασχολεί κάθε Κυριακή το 40% του πληθυσμού σου. Η σύγκριση αριθμών σε τίτλους με αυτόν τον τρόπο εκτός από άτοπος είναι και αντιδικία επιπέδου μαθητών Δημοτικού.
    ΥΓ2: Είναι βόλεϊ και μπάσκετ γυναικών, όχι γυναικείο βόλεϊ και μπάσκετ. Απλά για να ακριβολογούμε
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kristensen7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας βαλει και κανενας αλλος επιφανης Ολυμπιακος χρηματα
    Δεν ειναι υποχρεωμενος ο Μαρινακης να συντηρει ολα τα τμηματα
    Σ αυτό συμφωνώ αν και δεν νομίζω ότι θελει συνεταίρους αλλά βέβαια το καλύτερο θα ήταν σε κάθε τμήμα να αναλάμβανε κάποιος με χρήματα και να έχει αυτός την ευθύνη και για τις επιτυχίες και τις αποτυχίες όπως ας πούμε στο μπάσκετ των ανδρών

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αθλήματα όπως το τέννις στο οποίο είναι πιο ευχάριστο και εντυπωσιακό να παρακολουθείς γυναίκες να παίζουν, γιατί φαίνεται πιο ξεκάθαρα η τεχνική σε σχέση με τους άντρες, που συχνά λόγω μικρού χώρου σκοτώνεται η τεχνική όταν κάποιος τενίστας από τους 2 που παίζουν έχει ένα σερβίς 250 χλμ/ώρα.

Επίσης αν κάποιος με γνωρίσει από κοντά, το τελευταίο που θα μπορέσει να σκεφτεί είναι ότι είμαι σεξιστής και σαν σκέψη και σαν στάση ζωής.

Αλλά ρε μάγκες, πώς μπορείτε να παρακολουθείτε μπάσκετ ή βόλεϊ γυναικών; Πολύ πολύ χαμηλό επίπεδο, ταχύτητα που σε κοιμίζει, σκορ γυμνασίου. Ειδικά στο μπάσκετ που είμαι λίγο πιο ειδικός, δεν μπορώ να δω ούτε καν wnba, όχι το Ελληνικό που παίζουν όλοι ζώνη και γυρνάνε γύρω γύρω την μπάλα μπας και την πιάσει καμία που δεν κάνει έρμπολ.

Δεν είναι όλα τα αθλήματα για όλα τα κορμιά. Με όρους πολιτικής ορθότητας, όλοι έχουν δικαίωμα να παίζουν οτιδήποτε, αλλά δεν σημαίνει ότι βλέπεται κιόλας. Τώρα το ότι έχουν φτάσει οι βάζελοι να έχουν μετατρέψει το βόλεϊ γυναικών σε τελικό Champions League ποδοσφαίρου δείχνει ότι προσπαθούν με κάθε τρόπο να περισώσουν ότι έχει απομείνει από τα συντρίμμια του brand τους σε όλα τα δημοφιλή αθλήματα.

ΥΓ1 : Δεν υπάρχει πιο μεγάλη αυταπάτη από το να μετράς τίτλους απλά προσθέτοντάς τους. Δεν είναι όλα τα ίδιο. Δηλαδή δεν μπορείς να μετράς το ίδιο τα 100 μέτρα πεταλούδας νεανίδων, που συμμετέχουν 5 αθλήτριες μία φορά το χρόνο, με το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που απασχολεί κάθε Κυριακή το 40% του πληθυσμού σου. Η σύγκριση αριθμών σε τίτλους με αυτόν τον τρόπο εκτός από άτοπος είναι και αντιδικία επιπέδου μαθητών Δημοτικού.
    ΥΓ2: Είναι βόλεϊ και μπάσκετ γυναικών, όχι γυναικείο βόλεϊ και μπάσκετ. Απλά για να ακριβολογούμε
    Σε καταλαβαίνω για το μπάσκετ, όχι όμως για το βόλεϊ. Δε λέω, αν θέλω να είμαι ειλικρινής παίζει ρόλο και το γεγονός ότι μου είναι πιο ευχάριστες στο μάτι οι ωραίες κοπέλες από τους μαντράχαλους, αλλά για το βόλεϊ για μένα ισχύει αυτό ακριβώς που λες για το τένις. Ανδρικό βόλεϊ δεν μπορώ να παρακολουθήσω, πάρα πολύ μπαμ μπουμ, δεν προλαβαίνω να δω και να καταλάβω τίποτε. Το βόλεϊ γυναικών μου φαίνεται πιο ανθρώπινο.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μπερδεμένα τα όσα αναφέρει ο Κόπερφιλντ .. γιατί παρακολουθούμε βόλεϊ γυναικών ? Μήπως εννοεί και γιατί στηρίζουμε το τμήμα ? Ξέρω γω , μήπως γιατί είναι κομμάτι του Ολυμπιακού και μέρος της ιστορίας του ?
    Αν είναι να το παρατήσουμε στον βάζελο να το διαφεντεύει αυτός το άθλημα , όπως έγινε κάποτε στο μπάσκετ και φτύσαμε αίμα .
    Αφού είναι βάσανο η παρακολούθησή του ..

Προεπιλογή

Κατ'εμε το γυναικείο βόλεϊ μια χαρά φάσεις και αγωνία έχει.Αυτό που θα δω με δυσκολία είναι το γυναικείο μπάσκετ.Πολύ μεγάλη διαφορά απ'το αντρικό...Και επίσης με τίποτα δεν μπορώ να δω χάντμπολ.Πολύ κουραστικό, νιώθεις εναν συνεχή αναβρασμό και ένα χάος.

Βέβαια δεν λέω να τα κλείσουμε τα τμήματα! Αλλά προσωπικά θα προτιμούσα μερίδα του λέοντος σε βόλεϊ πόλο αν είχα την επιλογή

Απ'την άλλη βέβαια μεγαλύτερο βασανιστηρίο φέτος απ'το ποδόσφαιρο και την μπάλα ( που παίζουμε δεν υπάρχει.Αλλα εκεί θα τα δούμε τα ματς όπως και μα έχει επειδή είμαστε εθισμένοι στην ερυθρόλευκη.
    .

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Γαμάτο είναι το βόλεϊ γυναικών και βλέπεται πολύ ευχάριστα . Ειδικά σε τοπ επίπεδο - παγκόσμια , ολυμπιάδες , είναι φανταστικό . Το μπάσκετ γυναικών δεν βλέπεται με τίποτα .
    Το χάντμπολ , είτε ανδρών είτε γυναικών είναι τραγικό . Πως το αντέχουν κάποιοι δεν καταλαβαίνω ..

Προεπιλογή

Συμφωνω με τους προλαλησαντες! Μια χαρα μπορω να παρακολουθησω εναν αγωνα βολει γυναικων ενω αγωνα μπασκετ γυναικων ουτε για αστειο. Οσον αφορα το χαντμπολ θα προτιμουσα να καθομαι να βλεπω ενα τοστ να ψηνεται.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προεπιλογή

To basket γυναικων ειδικα το κολλεγιακο στις ηπα ειναι πολυ ωραιο. Καταρχην παιζουν σωστο μπασκετ οχι αυτο το εκτρωμα του. 1v1 και 3points συνεχεια του nba

Προεπιλογή

Συντάσσομαι κι εγώ με τους προλαλήσαντες.
    Το είχα πει κι όταν είχε ανακοινωθεί η ίδρυση του τμήματος μπάσκετ γυναικών.
    Κι εγώ έβλεπα και wnba και πολύ πιο παλιά.
    Δεν παλεύεται όμως.

Καλά, το χάντμπολ θα έπρεπε να καταργηθεί ως άθλημα γενικότερα, ένα υβρίδιο, που δεν είναι διασκεδαστικό ούτε να το βλέπεις, ούτε και να παίζεις.
    Εκτός, αν υπάρξει γυναικείο χάντμπολ σε λάσπη με μαγιό, εκεί θα το σκεφτόμουν...

Το βόλει από την άλλη, σε ανδρικό αξίζει τρελά στο υψηλότατο επίπεδο, το γυναικείο από την άλλη είναι απολαυστικό σε όλα τα επίπεδα. Και είναι και από τα καλύτερα αθλήματα για τις γυναίκες.

Would You Dare?

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές