+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 37 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 721 έως 740 από 829

Θέμα: Γυναικείο Βόλλεϋ δ΄: Ο Μπράνκο και τα κορίτσια του

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Την Ζακχαίου την έδειξε σε μια φάση με νάρθηκα στο χέρι. Δεν ανέφερε κάτι ο σπικερ εκτός κι αν το εχασα. Αν μείνει έξω καιρό έχουμε θέμα.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Επική ανατροπή και 25-23 από 11-19, με Τζινάρα και Χουντ και κρύψιμο από την υποδοχή της Ζιβογινοβιτς.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giannis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Ζακχαίου την έδειξε σε μια φάση με νάρθηκα στο χέρι. Δεν ανέφερε κάτι ο σπικερ εκτός κι αν το εχασα. Αν μείνει έξω καιρό έχουμε θέμα.
    Ο Αλέκος στο fb έγραψε πως έσπασε το δάκτυλο της στην προπόνηση και θα μείνει εκτός για ένα μήνα. Χάνει τα ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Floydian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Αλέκος στο fb έγραψε πως έσπασε το δάκτυλο της στην προπόνηση και θα μείνει εκτός για ένα μήνα. Χάνει τα ευρωπαϊκά παιχνίδια.
    Όχι ρε γαμώτο...😤

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Καταιγιστική από τα μέσα του σετ η ομάδα πήρε και το 2ο. 25-16. Στέλλα και Χουντ οι καλύτερες σε αυτό. Ειδικά η Σκοτ Χούντ κάνει την καλύτερη φετινή της εμφάνιση με έξυπνα παρά δυνατά χτυπήματα. Κρίμα για την απώλεια της Ζακχαιου, της κορυφαίας μπλοκέρ της ομάδας, η οποία φέτος έκανε απίστευτη σεζόν.

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Floydian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευκαιρία για τη Γιώτα.

Αν και πρεπει να εστιάσουμε στην Ευρώπη τώρα, επειδή έχω δει τη Σαντορίνη αρκετά φέτος, πιστευω οτι θα είναι η αντίπαλος μας για τους τελικούς του πρωταθλήματος

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Έπρεπε να απαντήσει ο κόουτς στην αλλαγή της Καραφουλίδου που άλλαξε την ροή του αγώνα σε αυτό το σετ με αντίστοιχη αλλαγή της Ζιβογίνοβιτς με την Τοτσίδου. Δεν το έκανε, είχε και τύχη η Θήρα και 2-1.

Προεπιλογή

Η Τοτσίδου είναι εκτός αποστολής σήμερα, λόγω τραυματισμού.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από poletti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Τοτσίδου είναι εκτός αποστολής σήμερα, λόγω τραυματισμού.
    Και αυτή; Έλεος. Στα της περιγραφής μας τα έχει ζαλίσει λίγο η Μεμετζη με το τι πρέπει να κάνει η Θήρα. Καμία ερυθρόλευκη σχολιαστη στα εκτός έδρας θα καλέσει ο σπικερ να ισοφαρίσει το αποψινό;

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μπράβο στην ομαδα! 3-1 με mvp την καλύτερη φετινή Σκοτ. Μετριάζεται η χαρά της νίκης από την είδηση της απουσίας της Ζακχαιου σε μια περίοδο που θα κριθεί η ευρωπαϊκή πορεία και το κύπελλο Ελλάδος.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Εβγαλαν γλώσσα στο τρίτο σετ και τις λιώσαμε στο τελευταίο .
    Μπράβο .

Προεπιλογή

Πολύ μεγάλη η απώλεια της Ζακχαίου, κρίμα... Φοβάμαι ότι η απουσία της θα φανεί.
    Η Γιώτα δυστυχώς δεν είναι σε καλη φόρμα ακόμα.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Τα κορίτσια χτες νίκησαν με 3-1 το Μαρκόπουλο για τη Volleyleague στο κεκλεισμένων των θυρών "Μελίνα Μερκούρη"
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Συνέντευξη της Κατερινάρας της Ζακχαίου

Πλάκα - πλάκα τώρα με τον κορονοιο μήπως γίνει καλά το δάκτυλό της και προλάβει τα παιχνίδια του Challenge Cup, εάν και εφόσον γίνουν

Ζακχαίου στο ΦΩΣ: «Δώδεκα χρονών ήμουν 1.82 και ήταν αστείο στο σχολείο, ήμουν... τούμπανο»

Η αποκάλυψη της φετινής χρονιάς, Κατερίνα Ζακχαίου, μιλάει στο ΦΩΣ! Η 21χρονη πανύψηλη (1.92) βολεϊμπολίστρια του Ολυμπιακού έχει σκεπάσει τα φιλέ και πάει... καρφί για τον τελικό του Τσάλεντζ Καπ!

Είναι αστέρι, θα φτάσει ακόμα πιο ψηλά. Οι ειδικοί λένε ότι θα γίνει ακόμα καλύτερη. Είναι 21 χρονών και ξεχωρίζει ήδη στην ομαδάρα του Ολυμπιακού, την καλύτερη ομάδα επί χρόνια στην Ελλάδα και μία από τις καλύτερες στην Ευρώπη. Ήδη έφτασε στους 4 του Τσάλενζ Καπ και πάει καρφί για τελικό. Με πρωταγωνίστρια την Ζακχαίου.

Η Κύπρια ήρθε ως σούπερ ταλέντο στον Ολυμπιακό, αλλά έπαθε σοβαρό τραυματισμό την πρώτη χρονιά, χιαστούς, την άφησε πίσω. Νέο κορίτσι. Της πήρε χρόνο για να συνέλθει. Φέτος είναι αποκάλυψη.

~ Φέτος είσαι σούπερ. Πώς το εξηγείς;

Προερχόμουν από ένα πολύ σοβαρό τραυματισμό, πέρσι δεν είχα βρει ακόμα τον εαυτό μου. Δεν ήμουν η πραγματική Κατερίνα. Έγινα απολύτως καλά, είμαι καλά, και αυτό αφορά και τον ψυχολογικό τομέα. Ήθελα να μπω φέτος με τσαμπουκά, με όρεξη και ενέργεια, το βγάζω αυτό στο γήπεδο.

~ Η πρώτη χρονιά σου είχε χαθεί ουσιαστικά.

Ναι, μόνο κάποια φιλικά είχα παίξει, και ελάχιστες αγωνιστικές. Ήμουν και πολύ μικρή στην ηλικία.

~ Τη δεύτερη χρονιά, δηλαδή πέρσι, ήταν σωματικό ή ψυχολογικό το θέμα πιο πολύ;

Ψυχολογικό. Ήθελα το χρόνο μου για να επανέλθω όπως ήμουν πριν τον τραυματισμό.

~ Φοβόσουν;

Στην αρχή πάρα πολύ.

~ Χιαστοί ήταν μόνο;

Ναι, ήμουν τυχερή στην ατυχία μου.

~ Η Γιώτα δεν είχε μόνο τους χιαστούς...

Κρίμα, πολύ κρίμα, η Κατερίνα τα έκοψε όλα...

~ Τη βλέπεις ανταγωνιστικά;

Όχι, δεν τη βλέπω ανταγωνιστικά. Δεν είμαι πολύ ανταγωνιστική παίκτρια. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό. Δεν βλέπω έτσι ούτε την Κατερίνα, ούτε την Τζίνα (σ.σ. Λαμπρούση).

~ Έμαθες από αυτές τις δύο;

Εννοείται. Κι ακόμα μαθαίνω. Με βοηθάνε και το εκτιμώ πολύ αυτό. Είναι έμπειρες και τις ακούω. Είναι ωραίο να έχεις τέτοιες έμπειρες συμπαίκτριες, να προπονείσαι μαζί τους και να παίρνεις συμβουλές.

~ Είχες ποτέ κάποιο πρότυπο;

Μια Σέρβα μου αρέσει πολύ, η Μιλένα Ράσιτς.

~ Τι ύψος έχεις;

1.92.

~ Τι λες ρε θηρίο!

(γελάει).

~ Μικρή τι σε ταϊζανε;

Δεν ξέρω. (γελάει). Είναι γονίδια πάντως, ειδικά στην οικογένεια του πατέρα μου είναι όλοι ψηλοί.

~ Πόσο ύψος έχει ο πατέρας σου;

1.88.

~ Στο σόι υπάρχει άλλος ψηλότερος από εσένα;

Ο αδερφός μου είναι όσο κι εγώ. Και τα ξαδέρφια μου είναι ψηλοί.

~ Πώς ξεκίνησες το βόλεϊ;

Έχει πλάκα η ιστορία. Δεν είχα ιδέα από βόλεϊ. Ήμουν στην παραλία στην Λεμεσό 12 χρονών. Κι έρχεται ο κ. Μιχαηλίδης, ο πρώτος μου προπονητής στην Κύπρο, και με ρωτάει στην παραλία: "Πόσο χρονών είσαι"; Και του λέω "12". "Ξεκινάς αμέσως βόλεϊ" μου λέει! Και ήρθε σπίτι, μου έφερε μπλούζες, σορτσάκια, κάλτσες, γλυκά, έπεισε τον πατέρα μου να αρχίσω βόλεϊ στην ομάδα του!

~ Τι είδε σε εσένα;

Το ύψος, για την ηλικία μου ήμουν... τούμπανο! 12 χρονών κορίτσι ήμουν 1.82! (γελάω και γελάει). Ξεχώριζα στην τάξη, σε όλο το σχολείο, ήταν αστείο.

~ Όταν βγαίνεις έξω, φοράς και τακούνια;

Εξαρτάται, αν θα βγω με συμπαίκτριές μου από το βόλεϊ που είναι ψηλές, ναι, βάζω και τακούνια. Αν όμως βγω με φίλες μου εκτός βόλεϊ, δεν βάζω επειδή είναι μεγάλη η διαφορά... (γελάει)

~ Η Κύπρος δεν έχει παράδοση στο βόλεϊ.

Όχι, δυστυχώς. Φέτος είναι πιο ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα εκεί σε σχέση με προηγούμενα χρόνια, αλλά το επίπεδο δεν είναι υψηλό. Γι' αυτό έφυγα από την Κύπρο μικρή. Και πήγα 1 χρόνο στη Νάξο και μετά στον Ολυμπιακό.

~ Τι σου αρέσει πιο πολύ να κάνεις στο γήπεδο;

Το μπλοκ μου αρέσει πολύ.

~ Πού χρειάζεσαι πιο πολύ βελτίωση;

Παντού!

~ Σπουδάζεις;

Σπούδασα προπονητική στο ΙΕΚ ΑΛΦΑ με υποτροφία από τον Ολυμπιακό.

~ Κοβάσεβιτς;

Έχει χιούμορ και έξω και μέσα από το γήπεδο. Μου αρέσει πάρα πολύ και σαν προπονητής και σαν άνθρωπος. Μας έχει κερδίσει όλες πρώτα ως άνθρωπος. Είναι πολύ καλός, τον εκτιμώ πάρα πολύ.

~ Ποιο είναι το όνειρό σου;

Δύσκολη ερώτηση. Γενικώς βλέπω ψηλά αλλά δεν κοιτάω πολύ το μέλλον. Κοιτάω το σήμερα. Θέλω πρωτάθλημα και Κύπελλο με τον Ολυμπιακό, τελικό ευρωπαϊκό, και στο μέλλον βλέπουμε. Όχι του χρόνου, αλλά στο μέλλον, θα ήθελα κάποια στιγμή να έπαιζα στην Ιταλία ή στην Πολωνία.

~ Όταν είχες έρθει πιτσιρίκα στον Ολυμπιακό, είχα μιλήσει μαζί σου, ήσουν πολύ ψαρωμένη. Καμία σχέση με τώρα.

Πω πω, πραγματικά ήμουν πολύ ψαρωμένη όταν ήρθα στον Ολυμπιακό. Αυτή είναι η αλήθεια. Δεν το κρύβω.

~ Πόσο τοις εκατό πιστεύεις ότι έχεις φτάσει στην απόδοσή σου σε σχέση με το μελλοντικό ταβάνι σου;

Έχω πολλά να δώσω ακόμα! Πάρα πολλά. Σαν Κατερίνα το πιστεύω αυτό, μπορώ να εξελιχτώ περισσότερο. Είμαι 21 χρονών.

~ Πες μου τώρα ένα στοιχείο που γουστάρεις περισσότερο στην Γιώτα και ένα στην Λαμπρούση.

Στην Κατερίνα μου αρέσει πολύ το μπλοκ. Και στην Τζίνα το φαστ.

~ Εξήγησε στον κόσμο τι είναι το φαστ.

Το ότι πάει η Τζίνα πάει με ένα πόδι για επίθεση.

~ Γούρια έχεις;

Έχω ένα αντικείμενο. Βάζω το ίδιο μπουστάκι.

~ Κυριότερο αντίπαλό σας στην Ελλάδα ποια ομάδα θεωρείς;

Τη Σαντορίνη.

~ Η γαλλική ομάδα που θα αντιμετωπίσετε στα ημιτελικά του Τσάλενς Καπ είναι στα μέτρα σας;

Πρέπει να τη δω, δεν την έχω δει ακόμα. Πιστεύω ότι θα πάμε τελικό και θα αντιμετωπίσουμε την τούρκικη η οποία είναι πολύ δυνατή. Σε διπλό τελικό όμως όλα γίνονται. Ο Ολυμπιακός το έχει ξανακάνει αυτό.

~ Ο Κοβάσεβιτς τι σου ζητάει πιο πολύ;

Γενικώς μας πιέζει πολύ στο μπλοκ. Το θεωρεί πολύ σημαντικό κομμάτι, δίνει βάρος πρώτα σε αυτό και μετά στην επίθεση.

~ Ποιο είναι το μυστικό στο μπλοκ;

Ο ρυθμός. Το timing. Όσο ψηλή και αν είσαι, πρέπει να έχεις ρυθμό. Και να βάζεις καλά τα χέρια σου μέσα.

~ Κατερίνα εγώ είμαι εντάξει. Υπάρχει κάτι άλλο που θα ήθελες να πεις;

Για τον κόσμο του Ολυμπιακού θέλω να πω κάτι. Έρχονται δύσκολα ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια των φιλάθλων του Ολυμπιακού. Αυτοί κάνουν τη διαφορά όταν το γήπεδό μας γίνεται καυτή έδρα. Τους θέλουμε δίπλα μας.

Σημείωση: Η συνέντευξη δόθηκε πριν χτυπήσει το δάχτυλό της.

https://www.fosonline.gr/volleyball/...imoyn-toympano

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Το Ιταλικό όνειρο της Όλγας...

Έτοιμη να κάνει το μεγαλο Ιταλικό άλμα στην καριέρα της φαίνεται να είναι η Όλγα Στράντζαλη. Η διεθνής ακραία της πολωνικής Λεγκιονόβα Λεγκιονόβο σε συνέντευξη που παραχώρησε στο instagram της Ελληνικής Ομοσπονδίας βόλει μίλησε για την πανδημία του COVID-19 για τη φετινή σεζόν στη Πολωνία, την Εθνική ομάδα, για το μέλλον της, ενώ απάντησε και σε ερωτήσεις που τις έγιναν από τον φίλαθλο κόσμο του βόλεϊ.

Για την πανδημία του COVID-19:

«Περνάμε δύσκολες στιγμές όλοι μας. Είναι μία κατάσταση που δεν έχει ζήσει ξανά κανείς. Η ζωή των αθλητών είναι στο γήπεδο, όλα είναι κλειστά και δεν μπορούμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε. Ο καθένας ψάχνει δικούς του τρόπους να μείνει σε καλή φυσική κατάσταση, ακολουθώντας και τις οδηγίες που μας έχουν δώσει οι ομάδες μας».

Για την κατάσταση στη Πολωνία:

«Ήταν ξαφνικό και όλα έγιναν μέσα σε δύο μέρες. Στην αρχή αποφάσισαν να γίνουν οι αγώνες χωρίς φιλάθλους και μόλις τελείωσε η κανονική περίοδος ξέσπασε ο ιός. Πριν δύο Τετάρτες μας είπαν ότι θα αναβληθεί το πρωτάθλημα και την Πέμπτη κάναμε την τελευταία μας προπόνηση. Παρασκευή ανακοίνωσαν ότι διακόπηκε το πρωτάθλημα και τρέχαμε να προλάβουμε τις πτήσεις μας γιατί την Κυριακή θα έκλειναν και τα αεροδρόμια. Μάζεψα τα πράγματα μου, έκλεισα το σπίτι που έμενα και Σάββατο πέταξα για Θεσσαλονίκη και είμαι δύο εβδομάδες πλέον σπίτι μου. Πλέον υπάρχουν πολλά κρούσματα στη Πολωνία και η έξαρση ξεκίνησε λίγο μετά από την Ελλάδα. Η Κυβέρνηση στη Πολωνία πήρε γρήγορα μέτρα και την ημέρα που έφυγα έκλειναν και τα σύνορα. Υπήρχε ήδη απαγόρευση και δεν μπορούσες να πας ούτε από πόλη σε πόλη. Είχαν λίγα κρούσματα τότε αλλά πήραν μέτρα γρήγορα. Ούτε εξωτερική σωματική άσκηση επιτρέπεται εκεί».

Για τα συμβόλαιά τους:

«Την παραμονή πριν γυρίσω κάναμε όλοι ένα μίτινγκ με την διοίκηση και μας είπαν ότι θα πληρώσουν κανονικά όλο μας το συμβόλαιο. Ο χορηγός της ομάδας όμως είναι κρατικός και αν κοπεί η χρηματοδότηση θα υπάρχει πρόβλημα. Τα τελευταία νέα που έχουμε όμως είναι ότι θα πληρωθούμε μέχρι την τελευταία ημέρα του συμβολαίου».

Για τη φετινή της σεζόν στη Πολωνία:

«Η Λεγκιονόβο κατέκτησε την 4η θέση, την καλύτερη στην ιστορίας της. Νικήσαμε μεγάλες ομάδες και είναι κρίμα που δεν τελειώσαμε τα πλέι οφ. Στην ομάδα υπήρχε δυσαρέσκεια γιατί είχαμε βλέψεις και για μετάλλιο. Προετοιμαζόμασταν για την τελική ευθεία των πλέι οφ. Καταννοούμε όμως την κατάσταση και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Πιστεύω πως η Λεγκιονόβο θα πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια. Ήταν η καλύτερη επαγγελματική χρονιά μου. Ήμουν έτοιμη και το ήξερα. Πετύχαμε τους στόχους μας και προσωπικά βοήθησα και έκανα αυτό που χρειαζόταν».

Για το περυσινό καλοκαίρι με την Εθνική και για το 2020:

«Ήταν απίστευτο το καλοκαίρι. Καμία από την ομάδα δεν θα το ξεχάσει. Η Τουρκία ήταν πολύ καλή μαζί μας, όπως και η Ουγγαρία. Μου έλειψε και περίμενα το φετινό καλοκαίρι πως και πως. Αναβλήθηκε το Ευρωπαϊκό Λιγκ, μας στεναχωρεί αλλά ελπίζουμε να γίνουν κανονικά τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού τον Αύγουστο. Ακόμα και προπονήσεις μας διασκεδάζουν. Ανυπομονώ. Αν όλα πάνε καλά τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε προετοιμασία. Πάλι θέλουμε να προκριθούμε στο Ευρωπαϊκό. Είμαστε έτοιμη ομάδα και πλέον στόχος είναι να βρισκόμαστε πάντα στη τελική φάση. Υπάρχει οργανωμένο πλάνο από την Ομοσπονδία και το προπονητικό επιτελείο και ανανέωσε επίσης και ο Γκιγιέρμο Ναράνχο. Δουλεύουμε σωστά και έχουμε περισσότερες απαιτήσεις από τον εαυτό μας».

Η Όλγα Στράντζαλη απάντησε και σε ερωτήσεις από φιλάθλους.

Αν θα πάει Ρόδο και το φετινό καλοκαίρι για καμπ: «Είναι στα πλάνα μου αν όλα πάνε καλά με τον ιό. Είχαμε ένα ωραίο καμπ πέρυσι και μακάρι να είναι καλά τα πράγματα για να πάμε και να περάσουμε πάλι καλά».

Για τις σπουδές της: «Έχω τελειώσει δημόσιες σχέσεις και μάρκετινγκ στο πανεπιστήμιο του Μαΐάμι».

Για το τι χρειάζεται μία κοπέλα που ξεκινάει το βόλεϊ: «Αυτό που είναι καλό για εμένα, μπορεί να μην είναι τόσο καλό για κάποιον άλλον. Είχα όρεξη να παίξω. Ο πατέρας μου με πίεζε παρόλο που δεν ήθελα στην αρχή. Όρεξη για δουλειά, πολλές θυσίες».

Για το αν της έκαναν πρόταση από Ελλάδα:«Αυτή την στιγμή προτεραιότητα για εμένα έχει το εξωτερικό. Δεν ξέρω τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά τώρα θέλω να συνεχίζω να παίζω εκτός Ελλάδας. Αν όλα πάνε καλά θα είμαι έξω και του χρόνου αλλά δεν ξέρω αν θα είναι και στην Πολωνία».

Για το αν σκέφτεται να γυρίσει στην Ελλάδα:«Η Ελλάδα είναι το σπίτι μου. Μακάρι κάποια στιγμή να σταματήσω να ξενιτεύομαι. Όμως για λίγο ακόμα θέλω να παίζω στο εξωτερικό».

Για τη σύγκριση των πρωταθλημάτων Πολωνίας και Ελλάδας: «Το πολωνικό πρωτάθλημα είναι ανώτερο σε κάποια πράγματα. Η Πολωνία και ως χώρα έχει μεγαλύτερη παράδοση στο βόλεϊ από την Ελλάδα. Το Ελληνικό βόλεϊ είναι αντάξιο και είδα φέτος μερικά παιχνίδια και το επίπεδο έχει ανέβει και θα συνεχίσει να ανεβαίνει».

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Σαν σήμερα ξεκίνησε από τη Νέα Φιλαδέλφεια η ερυθρόλευκη αυτοκρατορία με την νίκη με 1-3 σετ επί της Κούλας και την κατάκτηση του πολυπόθητου πρωταθλήματος. Από τότε οι κόρες πάτησαν γκάζι και δεν κοίταξαν πίσω

Enjoy

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Ο...προπονητής! Το avatar του χρήστη Haris_T7
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέα Φιλαδέλφεια

Προεπιλογή

μαγικο ματς...
    Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. .....Μεγάλη μου αγάπη!

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Από εκείνη την ομάδα μόνο η Στέλλα και η Αρέτα έχουν μείνει

Το πάλαι ποτέ τμήμα της ντροπής από τότε έφερε επτά double και ένα ευρωπαικό. Δεν το λές και άσχημα

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Οι ομάδες της Α1 πλην Τράκη και ορκ αποφάσισαν σε τηλεδιάσκεψη να ανακηρυχθεί πρωταθλητής και για φέτος η ομάδαρα του Κοβάσεβιτς ενώ δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με τον υποβιβασμό των ομάδων. Άρα η Στέλλα Χριστοδούλου ανακηρύσσεται κατά τα φαινόμενα ο Τζόλε του γυναικείου βόλλευ και η αθλήτρια με τα περισσότερα πρωταθλήματα στο παλμαρέ της

Στην τηλεδιάσκεψη της Volley League γυναικών τα 11 σωματεία που πήραν μέρος προεδρεύοντος του Γιώργου Καραμπέτσου συμφώνησαν να διακοπεί το πρωτάθλημα οριστικά και με ψηφους 9-2 να υπάρξει πρωταθλητής.

Απόντος του Ηλυσιακού όλοι συμφώνησαν να μη ξαναρχίσει το πρωτάθλημα, 9 σωματεία πρότειναν να ανακηρυχτεί πρωταθλητής, ο Ολυμπιακός, ενώ διίστανται οι απόψεις για το πόσες ομάδες θα υποβιβαστούν, μία ή δύο.

Ουσιαστικά οι τοποθετήσεις ήταν 9-2 (απουσίαζε ο Ηλυσιακός) υπέρ της ανάδειξης πρωταθλητή και θα εξηγήσουμε γιατί. Ολυμπιακός, ΑΟΘήρας, Πορφύρας, Θέτις, Αίας Εύοσμου, Ηλιούπολη, Πανναξιακός, Μαρκόπουλο, ήταν υπέρ της ανάδειξης πρωταθλητή, ενώ ο Παναθηναϊκός προέβαλε την ανακοίνωση του ερασιτέχνη που θέλει διακοπή πρωταθλήματος σε όλα τα σπορ χωρίς πρωταθλητή. Ο κ Αμοιρίδης ,εκπρόσωπος του ΠΑΟΚ είπε ότι δεν έχει πρόβλημα να αναδειχθεί πρωταθλητής και όταν του τόνισαν ότι υπάρχει ανακοίνωση του ερασιτέχνη υπέρ της διακοπής χωρίς πρωταθλητή, ομολόγησε ότι δεν γνώριζε την ανακοίνωση. Ο Άρης εξάλλου είπε ότι δεν θέλει πρωταθλητή, αλλά μετά την τηλεδιάσκεψη ισχυρίσθηκε ότι δεν κατάλαβε και θα στείλει επιστολή στην ΕΟΠΕ υπέρ της ανάδειξης πρωταθλητή. Γι αυτό λέμε ότι ουσιαστικά οι ψήφοι 9-2 γιατί στον ΠΑΟΚ θα υπερισχύσει όπως είναι φυσιολογικό η ανακοίνωση του ΠΑΟΚ και όχι η άποψη του κ. Αμοιρίδη.

Καταλυτική ήταν η τοποθέτηση του προέδρου της Θέτιδας Βούλας Τάσου Τριαντάφυλλου που είπε “δεν έχω πρόβλημα, αν τελικά αποφασισθεί να αναδειχθεί πρωταθλητής, αλλά στα δικαστήρια όταν παίρνεται μια απόφαση ισχύει για όλους. Άρα πρέπει να υποβιβασθούν και οι δύο τελευταίοι, εφόσον επικυρωθεί η βαθμολογία και αναδειχθεί πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, αν και αυτό είναι άδικο για την προτελευταία ομάδα” Μαζί του συμφώνησαν οι περισσότεροι, αν και υπήρχε η άποψη να υποβιβασθεί μόνο η Ηλιούπολη , γιατί ο Ηλυσιακός είχε μαθηματικές ελπίδες να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Ολυμπιακός τόνισε ότι θέλει να συνεχιστεί το πρωτάθλημα, γι αυτό κράτησε και τις ξένες και το προπονητή, πληρώνοντας σπίτια και φαγητά αλλά με δεδομένη τη συντριπτική πλειοψηφία υπέρ της διακοπής συντάχθηκε μαζί τους. Ο Νίκος Κατσιούρας κατέληξε: Σίγουρα ότι κι αν αποφασιστεί δεν θα είναι το 100% σωστό! Εμείς όμως πρέπει να βρουμε αυτό που είναι πιο κοντά στο σωστό. Θεωρείται άδικο να βραβευτεί ο πρώτος με το 90% των αγώνων ή να τιμωρήσουμε τον πρώτο για το 10% των αγώνων που δεν έχουν ολοκληρωθεί;"

Όλοι πάντως συμφώνησαν ότι δεν αντέχουν πρωτάθλημα 14 ομάδων για οικονομικούς λόγους και γιατί θα υπάρξει πρόβλημα με τις ημερομηνίες 26 αγωνιστικών και πρέπει να μπουν εμβόλιμα σε Τετάρτες.

Βέβαια όλα εξαρτώνται από την απόφαση της κυβέρνησης, αλλά όπως όλα δείχνουν θα πετάξει το μπαλάκι στις αρμόδιες ομοσπονδίες. Όσον αφορά το 9-2 δεν είναι δεσμευτικό, απλά θα παίξει μεγάλο ρόλο η πρόθεση των σωματείων στο ΔΣ της ΕΟΠΕ που θα πάρει την τελική απόφαση.

Το δυσάρεστο για τον Ολυμπιακό είναι ότι ήταν φαβορί και για το Κύπελλο, αλλά το φαιναλ-φορ δεν θα γίνει , παρά την πρόθεση της Ομοσπονδίας να το διοργανώσει τον Οκτώβριο, πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

https://www.fosonline.gr/volleyball/...me-protathliti

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Μετά από 7 χρόνια στον Ολυμπιακό, η Τζίνα Λαμπρούση πάει στη Μιλούζ.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές