+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 7 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 140 από 402

Θέμα: [Basket] Προετοιμασία και φιλικά 2018-2019

Προεπιλογή

Ο Μάντζαρης θα μπορούσε να πάει να βοηθήσει στο τμήμα πόκερ του συλλόγου ή να τον στείλουν στο Βεγκας να βγάλει το συμβοκαιο του.
    Ποσο είναι στο ημίχρονο ;

Minar thunder Το avatar του χρήστη blue edwards
    Περιοχή
    Ιn the paint ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Heisenberg Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Leday μου φαίνεται πολύ ελαφρύς στην άμυνα... θα δυσκολευτεί πολύ στην Ευρωλίγκα

Sent from my iPhone using Tapatalk
    βαζει ομως το κορμι του , δεν μασαει . Καλο αυτο .

Τουπαν υπεραθλητης . Θελω να δω τον γκος που αναμενεται να εχει κομβικο ρολο .
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ , ΟΛΑ ΑΝΘΗΡΑ !!

Προεπιλογή

Ο τουπαν έχει και καλό σουτ μετά από τριπλά. Με εκπλήσσει ευχάριστα

Sent from my iPhone using Tapatalk

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

μπραβο τουπαν αγορι μου,παρε κι αλλες πρωτοβουλιες....
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

o τολιοπουλος γιατι δεν μπαινει ποτε πιο μεσα απ τα 6 μετρα...?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο τουπαν αγορι μου,παρε κι αλλες πρωτοβουλιες....
    Στο τελευταίο 6λεπτο, από 64-66, 78-66 με τον Τουπάν να παίρνει κάθε είδους πρωτοβουλία, αλλά ν'αποδεικνύεται γατάκι στα κρίσιμα.
    Έκανε ό,τι λάθος γινόταν...

Τελικό σκορ 80-69.

Would You Dare?

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Αστείο το τελευταίο δεκάλεπτο ... Οπότε κλείσιμο όλοι στο γήπεδο και λιώσιμο μέχρι το πρωί ...

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ronj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστείο το τελευταίο δεκάλεπτο ... Οπότε κλείσιμο όλοι στο γήπεδο και λιώσιμο μέχρι το πρωί ...
    E ποιοι ολοι; Και οι 5;

Εντάξει ολα καλα. Με την κομπλεξοπ0υτα θα τα ξαναπούμε όταν και όπως πρέπει.

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Jordan23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τελευταίο 6λεπτο, από 64-66, 78-66 με τον Τουπάν να παίρνει κάθε είδους πρωτοβουλία, αλλά ν'αποδεικνύεται γατάκι στα κρίσιμα.

Τελικό σκορ 80-69.
    Αντιαθλητικο φάουλ ο χαρακτηρισμός κατά τη γνώμη μου. Επαιξε σχεδόν όλο το παιχνίδι, δειχνει πραγματάκια καλύτερα απο αυτά που περιμέναμε, οχι και γατάκι λόγω των λαθών οταν νομοτελειακά κάποια στιγμή στο τέλος τα'φτυσε και δεν κέρδισε μονος του σχεδόν μια ομάδα πολύ πιο πλήρη απο εμάς σήμερα.

Μην αλλοιώνουμε την πραγματικότητα.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Τελικό σκορ 80-69.
    χαλια ρικρουτι ο σφαιροπουλος....

νταξει ελπιζω αυτο το σχολιο οπως και του ροναρου απο κατω να ειναι εν ειδει αστειου....αλλιως να το κοιταξετε....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από De Niro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιαθλητικο φάουλ ο χαρακτηρισμός κατά τη γνώμη μου. Επαιξε σχεδόν όλο το παιχνίδι, δειχνει πραγματάκια καλύτερα απο αυτά που περιμέναμε, οχι και γατάκι λόγω των λαθών οταν νομοτελειακά κάποια στιγμή στο τέλος τα'φτυσε και δεν κέρδισε μονος του σχεδόν μια ομάδα πολύ πιο πλήρη απο εμάς σήμερα.

Μην αλλοιώνουμε την πραγματικότητα.
    Δεν είπε κανείς γιατί δεν κέρδισε τη Ρεάλ, ότι όλες του οι επιλογές και προσπάθειες στο τέλος ήταν κακές και άστοχες. Η πραγματικότητα είναι αυτή, ο χαρακτηρισμός πάει στο χρονικό σημείο του παιχνιδιού, για το συγκεκριμένο παιχνίδι, τίποτα παραπάνω...

Η Λετονία κέρδισε τη Σλοβενία, με ηγέτες τους δικούς μας.
    Στρέλνιεκς, 18 πόντοι-10 ασίστ, Τίμα, 18 πόντοι-12 ριμπάουντ...

Would You Dare?

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

για να δινουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα,ο σπαν δεν επαιξε καθολου στο δευτερο ημιχρονο και ο λεντει τραυματιστηκε καπου στα μισα....

ο δε τουπαν επαιξε 35+ λεπτα,ενω μολις χθες ειχε παιξει αλλα τοσα....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να δινουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα,ο σπαν δεν επαιξε καθολου στο δευτερο ημιχρονο και ο λεντει τραυματιστηκε καπου στα μισα....

ο δε τουπαν επαιξε 35+ λεπτα....
    Ναι, νομίζω ότι χρειαζόταν και αυτή η αναφορά.
    Φαντάζομαι γι'αυτό ο Μπλατ κράτησε και τον Χάρις στον πάγκο, για να εκθέσει τον Τουπάν και να τον δει να σέρνεται...

Ξεκάθαρα είχε δυνάμεις ο παίκτης, είναι θηρίο εξάλλου και είχε σαφείς οδηγίες απ'τον Μπλατ να αποφασίζει εκείνος για τις επιθέσεις μας, αν και 3άρι στο συγκεκριμένο σχήμα, πόιντ φόργουορντ έπαιζε.
    Τον πιστεύει πολϋ και καλά κάνει.

Would You Dare?

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Δεν είπε κανείς γιατί δεν κέρδισε τη Ρεάλ, ότι όλες του οι επιλογές και προσπάθειες στο τέλος ήταν κακές και άστοχες. Η πραγματικότητα είναι αυτή, ο χαρακτηρισμός πάει στο χρονικό σημείο του παιχνιδιού, για το συγκεκριμένο παιχνίδι, τίποτα παραπάνω...
    Ε ωραια, σου λέω κι εγώ λοιπον οτι ειναι και ο χαρακτηρισμός άστοχος εντελώς, βάσει της εικόνας του παιχνιδιού. Εκτος αν το ζητούμενο ειναι να τα κάνει ολα τέλεια παίζοντας ουσιαστικά μαζί με 3 παίκτες (μισο Σπαν, μισο Τολιο και Μπόγρη, Λεντέι) απο την κανονική μας ομάδα. Αν ειναι αυτό, τότε ναι, γατάκι. Αν οχι, τότε ακραία λάθος χαρακτηρισμός και πάμε παρακάτω.

Πραγματικότητα ειναι το οτι παίξαμε με 4 παίκτες κι οτι ο αντίπαλος - στα όρια της πληρότητας - σκύλιασε στο τέλος για να μας νικήσει και με διαφορά. Και αυτό δεν συνέβη, γιατι η υπερκουτσουρεμένη ομάδα μας, εχει ηδη νέες αρχές στο παιχνίδι της. Αυτο ειναι ενα συμπέρασμα, οχι οτι ο δύσμοιρος που έπαιξε 35-37 λεπτά ξερωγω αποδείχθηκε γατάκι. Αν ειναι δυνατόν δηλαδή, οχι, δεν ειναι πραγματικότητα αυτό, ειναι τέρμα υπερβολή.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Ναι, νομίζω ότι χρειαζόταν και αυτή η αναφορά.
    Φαντάζομαι γι'αυτό ο Μπλατ κράτησε και τον Χάρις στον πάγκο, για να εκθέσει τον Τουπάν και να τον δει να σέρνεται...

Ξεκάθαρα είχε δυνάμεις ο παίκτης, είναι θηρίο εξάλλου και είχε σαφείς οδηγίες απ'τον Μπλατ να αποφασίζει εκείνος για τις επιθέσεις μας, αν και 3άρι στο συγκεκριμένο σχήμα, πόιντ φόργουορντ έπαιζε.
    Τον πιστεύει πολϋ και καλά κάνει.
    οχι,χρειαζοταν ο χαρακτηρισμος "γατακι,που εκανε οτι λαθος γινοταν" χωρις να αναφερουμε τις συνθηκες....

ασε μας ρε jordan...

Προεπιλογή

Ε ωραια, σου λέω κι εγώ λοιπον οτι ειναι και ο χαρακτηρισμός άστοχος εντελώς, βάσει της εικόνας του παιχνιδιού. Εκτος αν το ζητούμενο ειναι να τα κάνει ολα τέλεια παίζοντας ουσιαστικά μαζί με 3 παίκτες (μισο Σπαν, μισο Τολιο και Μπόγρη, Λεντέι) απο την κανονική μας ομάδα. Αν ειναι αυτό, τότε ναι, γατάκι. Αν οχι, τότε ακραία λάθος χαρακτηρισμός και πάμε παρακάτω.

Πραγματικότητα ειναι το οτι παίξαμε με 4 παίκτες κι οτι ο αντίπαλος - στα όρια της πληρότητας - σκύλιασε στο τέλος για να μας νικήσει και με διαφορά. Και αυτό δεν συνέβη, γιατι η υπερκουτσουρεμένη ομάδα μας, εχει ηδη νέες αρχές στο παιχνίδι της. Αυτο ειναι ενα συμπέρασμα, οχι οτι ο δύσμοιρος που έπαιξε 35-37 λεπτά ξερωγω αποδείχθηκε γατάκι. Αν ειναι δυνατόν δηλαδή, οχι, δεν ειναι πραγματικότητα αυτό, ειναι τέρμα υπερβολή.
    Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά ότι μίλησα για ένα 5λεπτο στο τέλος, που σκόπιμα τον άφησε στο γήπεδο ο Μπλατ με συμπαίκτες που πλην Τσάπμαν, επί τοις ουσίας δεν μπορούσαν να τον βοηθήσουν στην επίθεση, οπότε και υποχρεώθηκε να κάνει πολλά περισσότερα απ'όσα έχει συνηθίσει.
    Το ζητούμενο λοιπόν σε ένα τέτοιο παιχνίδι είναι να τον δει πώς αντιδρά και στα δύσκολα και όχι όταν είναι ξεκούραστος.
    Φιλικό είναι, ποιος νοιάζεται για το αποτέλεσμα ή για το ποιοι έπαιζαν...

Would You Dare?

Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Ωραία, τον είδε λοιπον και τώρα στο πούλμαν του έχει δώσει τη γατοτροφή του και τον φωνάζει kitty.

ΠΕΣΕ Π0ΥΣΤΗ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Ωραία, τον είδε λοιπον και τώρα στο πούλμαν του έχει δώσει τη γατοτροφή του και τον φωνάζει kitty.
    Καλό.
    Η αλήθεια είναι όμως ότι θα έχουν να συζητήσουν και να δουλέψουν αρκετά πράγματα, ιδίως για τις επαναφορές, η απόφαση αυτή του Μπλατ σίγουρα θα μας κάνει καλό.
    Χαίρομαι πολύ και για τον Ποκουσέφσκι, που πήρε λίγα λεπτά.

Κατά βάση, ο μόνος που με απογοήτευσε στα πρώτα φιλικά είναι ο Τολιόπουλος, ενώ αν βάλουμε και τις εθνικές μέσα κι ο Μάντζαρης δε με γέμισε κι αισιοδοξία...

Κι ο Μιλουτίνοφ με ανησύχησε, θέλω να τον δω και μ'εμάς όμως...

Would You Dare?

Όλοι ΣΕΦ!!! Το avatar του χρήστη Nikaia
    Περιοχή
    Νικαια-Νεαπολη

Προεπιλογή

Εμενα μου αρεσε μονο ο Τουπαν απο τους κανονικους μας παικτες και βρηκα πολυ βελτιωμενο Μπογρη.Τολιοπουλος απλα απογοητευτικος...ελπιζω να ανεβει στη συνεχεια ενω και ο Λεντευ εμενα τουλαχιστον με προβληματισε πολυ ισως με τους υπολοιπους μαζι δειξει κατι καλυτερο.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θελουμε 4/5ρι που θα παιζει κυριως στο 5 αθλητικο γρηγορο και με παιχνιδι ψηλα.Τα φιλικα αυτο εδειξαν περιτρανα και ο,τι μπορεσε να καλυψει το εκανε ο Τσαπμαν που ηρθε για τις προπονησεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikaia : 16-09-18 στις 05:07
    Κόουτς Γιαννάκης προς οπαδούς Ολυμπιακού:Θέλω να τους πω ότι πρέπει να είναι σίγουροι ότι όταν το πάθος δεν έχει τη λογική, που απορρέει μέσα από την αγάπη για την ομάδα μας, οι αντίπαλοι προσπαθούν να το χρησιμοποιήσουν εναντίον μας.

Προεπιλογή

Ο Τουπαν επιθετικα ειναι πολυ καλος. Εκρηκτικος, φευγει σφαιρα στο τρανσισιο, αν βρει χωρο ή ανετοιμη την αντιπαλη αμυνα (που θα τη βρει πολλες φορες με το early offense του Μπλατ) περναει σαν σταματημενο τον αντιπαλο με μια απλη προσποιηση φτανοντας μεχρι το λευ απ ή το καρφωμα.
    Και το κυριοτερο χαρακτηριστικο του που μου αρεσει πολυ εμενα: Ειναι ψηλο δυαρι και μπορει να σουταρει απο ψηλα μετα απο ντριμπλα, πανω απο το κεφαλι του αμυντικου, ακομα και μαρκαρισμενος. Δημιουργει μονος του δηλαδη με μια απλη κινηση συνθηκες πολυ καλου σουτ. Πολυ βασικο αυτο.
    Για τα κρισιμα κλπ που λετε, ας τον δουμε στα δυσκολα. Δεν μπορει να κριθει απο ενα φιλικο η προσωπικοτητα του. Εξαλλου δεν θα παιρνει τοσες πολλες προσπαθειες εχοντας διπλα του και Γκος και Σπανουλη και Στρελνιεκς και Τιμα.

Το μονο που λιγο με χαλασε ειναι στην αμυνα. Τον περασαν σε καποιες φασεις πολυ ευκολα στα ποδια (σαν σταματημενο) χτες και σημερα παικτες οπως ο Ρομπερτς και ο Καρολ. Εμπειροι παικτες βεβαια και με πολυ μπασκετ μεσα τους, αλλα οχι πολυ διεισδυτικοι.

Για τον Μαντζαρη εχω πολλες αμφιβολιες αν θα μπορεσει να ανταπεξελθει σε αυτο το στυλ παιχνιδιου του Μπλατ που θελει πολλη προσωπικη δημιουργια απο τα γκαρντ και γρηγορη εκτελεση, συνηθως μετα απο ντριμπλα. Θα εχει ενδιαφερον αυτο. Ακομη και ο Στρελνιεκς (αν και σε σαφως μικροτερο βαθμο), κυριως λογω υψους και μηχανικης σουτ θα δουμε πως θα προσαρμοστει.

Θα εχουμε μια πολυ ενδιαφερουσα χρονια. Μακαρι να ειναι ολοι οι παικτες υγιεις.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές