+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 120 από 263

Θέμα: [Basket] Προετοιμασία και φιλικά 2018-2019

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ελπιζω αυτο το οντως ελκυστικοτερο μπασκετ να μην συνδυαστει με αεραμυνα πισω και εν τελει να φερει και καλυτερα αποτελεσματα ή εστω τα ιδια με το προηγουμενο βαρετο...

Αλλιως δεν εχει κανενα νοημα...

Οπως και να 'χει πολυ νωρις για συμπερασματα...
    Έτσι είναι.
    Το ανάφερα κ γω πιο πάνω. Όσο και να αλλάζει το μπάσκετ και να πλησιάζει πιο πολύ στα πρότυπα του NBA, η άμυνα δίνει τίτλους. Πιστεύω πάντως ότι ο Μπλατ δεν είναι Γκερσον. Η Μακάμπι πχ το 2014 στο φάιναλ φορ τσάκισε κόκκαλα στην άμυνα κρατώντας Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ χαμηλά. Το ίδιο και η εθνική Ρωσίας το 2007 κρατώντας στους 60 πόντους την παγκόσμια πρωταθλήτρια (και ίσως καλύτερη εθνική όλων των εποχών τους) Ισπανία μέσα στην έδρα τους.

Έχουμε παίκτες να δώσουν ενέργεια και αθλητικότητα στην άμυνα. Αλλά και παίκτες με χαρακτήρα. Τα υπόλοιπα ας περιμένουμε να τα δούμε στο παρκε.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sfigga_12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τσαπμαν παντως εδειξε καλα στοιχεια.ισως να ειναι ο φτηνος εβδομος ξενος που θα γεμισει την ρακετα.μπασκετικος ψηλος θυμιζει τον βοιντμαν της μπασκονια.
    Είναι ένα θεματάκι όμως σε ματς που έπαιξε ο "βασικός" Λεντέι, να κάνει μεγαλύτερη εντύπωση ο "βοηθητικός" Τσάπμαν.

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι.
    Το ανάφερα κ γω πιο πάνω. Όσο και να αλλάζει το μπάσκετ και να πλησιάζει πιο πολύ στα πρότυπα του NBA, η άμυνα δίνει τίτλους. Πιστεύω πάντως ότι ο Μπλατ δεν είναι Γκερσον. Η Μακάμπι πχ το 2014 στο φάιναλ φορ τσάκισε κόκκαλα στην άμυνα κρατώντας Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ χαμηλά. Το ίδιο και η εθνική Ρωσίας το 2007 κρατώντας στους 60 πόντους την παγκόσμια πρωταθλήτρια (και ίσως καλύτερη εθνική όλων των εποχών τους) Ισπανία μέσα στην έδρα τους.

Έχουμε παίκτες να δώσουν ενέργεια και αθλητικότητα στην άμυνα. Αλλά και παίκτες με χαρακτήρα. Τα υπόλοιπα ας περιμένουμε να τα δούμε στο παρκε.
    Ελα ρε κωσταρα...ναι,μετα ανεβηκα προς τα πανω και ειδα οτι το χεις αναφερει ηδη....

Και γω δεν πιστευω οτι θα αδιαφορησει για την αμυνα...πανεξυπνος ειναι,αλιμονο αν με το μπατζετ μας παμε να διεκδικησουμε κουπες μονο με την επιθεση...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα θεματάκι όμως σε ματς που έπαιξε ο "βασικός" Λεντέι, να κάνει μεγαλύτερη εντύπωση ο "βοηθητικός" Τσάπμαν.
    δεν με απασχολει αυτο στα φιλικα. και ο λιντει εριξε 30αρα στο προηγουμενο παιχνιδι αυτο δεν τον κανει παιχταρα.φιλικια παιχνιδια ειναι με πολλες απουσιες στις ομαδες.απλα για τριτος ψηλος ο τσαπμαν εδειξε οτι διαθετει στοιχεια που μπορουν να μας βοηθησουν και λογικα θα ειναι και φτηνος.βεβαια ο μπλατ επειδη ξερει την αγορα πολυ καλα μπορει να περιμενει αργοτερα τους οριστικα κομμενους απο nba και να βρει καλυτερο παιχτη.

Περιοχή

Προεπιλογή

Άλλο το Ρέθυμνο, άλλη η Μάλαγα.

Προεπιλογή

Καλημέρα παιδιά. Το είδα το ματς μετά το ματς της εθνικής, για να έχω άποψη, όσο άποψη μπορείς να έχεις για ένα ματς που έλειπαν οι 9 από τους 12 παίχτες 12δας μας, καθώς ούτε καν ο Μπόγρης και ο Τολιόπουλος θα είναι 12δα. Επομένως, το αποτέλεσμα και οτιδήποτε έχει αν κάνει με τον αγώνα με αφήνει παγερά αδιάφορο. Σημειώνω τα εξής που μου άρεσαν και περιμένω την επόμενη βδομάδα κυρίως που θα έχουμε το κανονικό ρόστερ για να τα επιβεβαιώσω:

• Όλοι οι παίχτες έχουν εντολή με το που θα πάρουν ριμπάουντ να κατεβάσουν την μπάλα, ιδίως με τον Τουπάν που είναι διασκελισμό τριπλούν το early offense είναι κανόνας

• Ο Λεντέι μου κάνει μεγάλη εντύπωση με την ένταση που βάζει στο παρκέ και το μπάσκετ που ξέρει, την ταχύτητα που τρέχει το παρκέ και το πόσο του αρέσει να παίζει με επαφές στην επίθεση. Στην επίθεση θυμίζει πολύ τον Χάινς έχοντας πολύ μεγαλύτερη απειλή με πρόσωπο αλλά και σου από μέση απόσταση ή και τρίποντο, αλλά στην άμυνα δεν έχει ούτε την δύναμη ούτε τα χέρια ούτε τον κορμό του Χάινς για να περιορίσει το πρόβλημα που προκύπτει από το μικρό του μέγεθος για σέντερ όταν τον ποστάρουν μεγάλα κορμιά. Θα δείξει. Θεωρώ ότι θα αποκτηθεί και άλλος ψηλός

• Δεν έχω ξαναδεί το Σπανούλη πιο γυμνασμένο. Έχει κάνει ένα σβέρκο σαν του Γεωργάτου τη σεζόν 1998-1999. Στεγνός, εκρηκτικός, εκεί που πριν από 2 χρόνια είχε περιορίσει το παιχνίδι του στο τρίποντο αποφεύγοντας τις διεισδύσεις όπως ο διάολος το λιβάνι, τους τελευταίους 18 μήνες πάει να μας τρελάνει και ξαναπαίζει με γερά πατήματα και μπούκες. Τι να πω πια, αυτό το παιδί θέλει προκλήσεις μονίμως

• Ο Βεζένκοφ ήταν πολύ άστοχος χτες, αν και έβαλε κάποια μεγάλα καλάθια στο δεύτερο ημίχρονο και φαίνεται ότι σε αυτή την εθνική είναι ο ηγέτης και τα περιμένουν όλα από αυτόν καθώς και οι αντίπαλοι επικεντρώνονται όλοι σε αυτόν. Αυτό όμως που μου έκανε τρομερή εντύπωση, είναι η τρομερή βελτίωση που έδειξε στην άμυνα. Δεν πίστευα στα μάτια μου, έπαιξε φανταστική άμυνα πάνω κυρίως στον Μπατούμ στο δεύτερο ημίχρονο, και στα τελευταία 5 λεπτά έκανε, ενώ η μπάλα έκαιγε, 2 τρομερά μπλοκ (το ένα στα ίσια πάνω στον Ντε Κολό που έκρινε τον αγώνα) και ένα κλέψιμο.
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Βεζένκοφ ήταν πολύ άστοχος χτες, αν και έβαλε κάποια μεγάλα καλάθια στο δεύτερο ημίχρονο και φαίνεται ότι σε αυτή την εθνική είναι ο ηγέτης και τα περιμένουν όλα από αυτόν καθώς και οι αντίπαλοι επικεντρώνονται όλοι σε αυτόν. Αυτό όμως που μου έκανε τρομερή εντύπωση, είναι η τρομερή βελτίωση που έδειξε στην άμυνα. Δεν πίστευα στα μάτια μου, έπαιξε φανταστική άμυνα πάνω κυρίως στον Μπατούμ στο δεύτερο ημίχρονο, και στα τελευταία 5 λεπτά έκανε, ενώ η μπάλα έκαιγε, 2 τρομερά μπλοκ (το ένα στα ίσια πάνω στον Ντε Κολό που έκρινε τον αγώνα) και ένα κλέψιμο.
    Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα εκτος απο την βελτιωση του αμυντικα, ακομα πιο εντυπωσιακη ειναι η σωματικη του βελτιωση. Ο Βεζενκοφ μπορει να κανει μεγαλη σεζον φετος στα χερια του Μπλατ.

Προεπιλογή

με δεδομενο οτι ο γκος θα ανταπεξελθει με το παραπανω και θα δικαιωσει τα καλα λογια που ακουγονται εγω βλεπω το μονο κενο στο 5.εκει πιστευω χρειαζεται ενας ριμ προτεκτορ γιατι ο λιντει μου φανηκε αρκετα αδυναμος αμυντικα. και ο σουαρεζ τον ποσταρε με ευκολια.επισης ο λιντει μπορει να παιξει και 4αρι απο οτι ειδα. ενας παιχτης τυπου λεσορτ θα κολουσε μια χαρα.

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Αποψε παιζουμε με ρεαλ..?

Προεπιλογή

Δώστε λίγο χρόνο στον Λεντέι, θυμηθείτε τον Χαινς πώς ξεκίνησε. Επίσης για την άμυνα που λέτε, σίγουρα θα δούμε ανεβασμένα σκορ αφού πρώτοι εμείς θα αλλάξουμε τον ρυθμό μας, θα ανέβουν οι κατοχες.

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποψε παιζουμε με ρεαλ..?
    Απόψε Χάρη.

Προεπιλογή

Ξέρουμε ώρα και που θα το δείξει?

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόψε Χάρη.
    Θενξ κωστα..

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Chris85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε ώρα και που θα το δείξει?
    Λογικα ιδια ωρα και ιδιο λινκ με χθεσινο..

Minar thunder Το avatar του χρήστη blue edwards
    Περιοχή
    Ιn the paint ...

Προεπιλογή

Εδω υπαρχει το χθεσινο ματς :http://ondemand.rtva.ondemand.flumot...0000092244.mp4
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ , ΟΛΑ ΑΝΘΗΡΑ !!

Περιοχή

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

4-12 τουμπανοι!

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Ευχαριστουμε Αρμυ
    Intermission

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

εχουμε και προσομοιωση πως θα μας σφυριζαν στη μαδριτη σε ματς ευρωλιγκας....

Προεπιλογή

O Leday μου φαίνεται πολύ ελαφρύς στην άμυνα... θα δυσκολευτεί πολύ στην Ευρωλίγκα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προεπιλογή

Ο Λάσο τολμάει και κατεβαίνει αξύριστος να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές