Κλειστό Θέμα
Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 218

Θέμα: EL 3ος προκριματικός: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Λουκέρνη 4-0

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Sir Eric Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουν συζητηθει οι ευθυνες νομιζω απειρες φορες. Φτασαμε εδω φταιει επειδη δειξαμε τεραστια δειγματα αλαζονείας κ την ειχαμε δει "αυθαρτοι". Θεωρησαμε οτι κ τις φανελες μονο να κατεβασουμε θα τα σηκωνουμε τα πρωταθληματα. Αυτο νομοτελειακα οδηγει σε χοντρες σφαλιαρες. Ακομα κ ο Πρεζακας που εχει ολο το συστημα υπερ του, 1-2 χρονια σοδομισε την μπασκετικη λογικη μετα αρχισε να το συμμαζευει.

Νομιζω δεν εχουμε ακομα πιασει το μεγεθος της ζημιας που εχει γινει τα τελευταια χρονια. Λες κ βομβαρδιζεις εναν οργανισμο με ακτινες-Γ. Πληρης αλλοιωση του χαρακτηρα κ του DNA της ομαδας. Το εαν επανερχεται ολο αυτο, μετα απο ποσο καιρο κ με ποση δουλεια κ υπομονη, μενει να το δουμε. Το σιγουρο ειναι οτι η κατασταση δεν ειναι καθολου καλη.
    Στανταρ επανερχεται και γρηγορα νομιζω, απλα πρεπει να ξαναγυρισεις απο εκει που ξεκινησες.

Προπονητη στυλ Μπαγεβιτς η Λεμονη, μαζευεις οτι καλυτερο κυκλοφορει στην Ελληνικη αγορα (Ελληνες και ξενους)
    τους πλαισιωνεις με λιγους ποιοτικους ξενους και κανα δυο γερολυκους παικταραδες και αφηνεις τις μλκιες με τους πορτογαλλους
    μετριοκακους προπονητες. Βαζεις κανα δυο παλιους ποδοσφαιριστες διπλα τους, στυλ γεωργατος, αλεξανδρης να επιβλεπουν
    και κανεις ξεκαθαρο σε ολους οτι ο υπερτατος στοχος ειναι το πρωταθημα και τπτ αλλο.

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gosiol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η ενδεκαδα με τρομαζει καθε φορα που την βλεπω. Νιωθω ενα τρεμουλο, ενα ριγος...
    Το Βουκοβιτς-Σισε με Μπουχα μπροστα τους, πραγματικα ειναι πιο τρομακτικο και απο το βλεμμα του επιδοξου δολοφονου του Γιαγκου Δρακου, του διαβοητου Αρμαγεδδων.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Sir Eric Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη τυχη στην ομαδα.

Πρεπει να γινει αντιληπτο οτι πλεον δεν μιλαμε για τον Ολυμπιακο που ξεραμε κλπ. Η ομαδα εχει υποστει καθίζηση τα τελευταια 2 χρονια εξαιτιας των τραγικων επιλογων τα τελευταια 3 καλοκαιρια. Πλεον γινεται (ή ελπιζουμε οτι γινεται) μια προσπαθεια να διορθωθει το πραγμα. Φοβαμαι ομως οτι θα παρει αρκετο καιρο. Δεν γινονται δραματικες αλλαγες απο την μια ημερα στην αλλη. Η ομαδα ξεκινα απο το μηδεν κ χρειαζεται τεραστια αποθεματα υπομονης απο ολους. Υπομονης κ στηριξης. Ως εκ τουτου μην αρχισουν οι αφορισμοι εαν στραβωσει το πραγμα ειτε σε αυτον τον νοκ-αουτ ειτε στον επομενο.

Ξαναλαεω, η ομαδα εχει αλλαξει δραματικα προς το χειροτερο κ πρεπει να το δεχτουμε αυτο για να παμε παρακάτω. Το εαν θα βελτιωθει φετος μενει να το δουμε. Αλλα χρειαζεται χρονος. Αρκετος χρονος. Σκεφτειτε μονο οτι εχουμε να κανουμε ΣΟΒΑΡΗ κ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ νικη απο περσι τετοια εποχη που μπηκαμε στους ομιλους. Αντε να βαλω κ την νικη επι των Μογγολων τον Οκτωβρη. Απο τον Οκτωβρη εχουμε να κανουμε σοβαρη νικη. Οποτε, hold your horses γιατι η ομαδα εχει πεσει παρα πολλα επιπεδα.
    Αυτό που λέει ο Αντώνης. Υπομονή και στήριξη γιατί για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή που έλεγε και το παλαιό ΠΑΣΟΚ. Ο ΚΝ γράφει εύστοχα ότι ΠΑΟΚ και ΑΕΚ έπαιξαν με δέκα περσινούς παίκτες κι εμείς πάμε να παίξουμε με 9 καινούριους.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Ψσσς τρομερη παρατηρηση εκανε ο ΚΝ. Δεν το εχουμε προσεξει οτι καθε χρονο αλλαζουμε παικτες...

Προεπιλογή

Μιραντα τελικα βασικος διπλα απο Γιαγκο.

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aDreNAline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιραντα τελικα βασικος διπλα απο Γιαγκο.
    Ο φευγάτος..?

Ανδρουτσος κ μερια εκτος...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xaris7 : 09-08-18 στις 20:07
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Superunkown Το avatar του χρήστη Redbeliever
    Περιοχή
    Πάτρα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rabarivoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω δει ούτε πεντάλεπτο φιλικού αγώνα. Πρώτο ματς το σημερινό. Μόνο διαβάζοντας από εδώ, έχω την εντύπωση ότι γίνεται δουλίτσα στην ομάδα. Μιλάω για προπονητή και παίχτες μόνο.

Πιστεύω ότι αύριο θα κερδίσουμε εύκολα και θα εξασφαλίσουμε την πρόκριση.
    Και εγω χωρίς να έχω δει τα φιλικά αυτή την εντύπωση έχω αποκομίσει.
    Θεωρώ όμως οτι θα φτυσουμε αίμα για να προκριθουμε και το σημερινό παιχνίδι θα είναι πολύ δύσκολο γιατί ο αντίπαλος θα περιμένει πίσω και δεν νομίζω οτι έχουμε αρκετή ποιότητα απο την μέση και μπροστά για να δημιουργησουμε φάσεις με ευκολια απέναντι σε κλειστή άμυνα.

BAZELOBUSTERS

Προεπιλογή

Καλη τυχη και μετα τη ληξη του αγωνα θα κανουμε ταμειο.
    Eιναι ομαδα του λαου,Θεος σε ορισμενους,θρησκεια σε φανατικους,εχθρος σε οργισμενους!!
    thrylos-fans emblem

Προεπιλογή

O προπονητης εχει πει 100 φορες πως ετοιμαστε ετοιμοι, που σημαινει πως δεν ειμαστε. Ελπιζω τουλαχιστον να επεισε μερικους απ'τους τους παικτες του.

Ελπιζω στο κωλοχωρι Losern της Ελβετιας να παιζουν μπαλα για χομπι και να μην παιρνουν σοβαρα τις ευρωπαικες διοργανωσεις, οπως δλδ κανουν αυτοι που τρεχουν την ομαδα μας. Σε αντιθετη περιπτωση θα εχουμε ασχημες εξελιξεις σημερα.

Καλη τυχη καθως η ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ τη χρειαζεται.
    ― Lemmy Kilmister, Motorhead: “Born to lose. Live to win.”

Προεπιλογή

Καλή τύχη στη ποδοσφαιρική μας ομάδα που ξεκινάει τις επίσημες υποχρεώσεις της σήμερα.

Από εμενα zero expectations. Όπως και να έχει όμως, καλη σεζόν να έχει η ομάδα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εμενα zero expectations.
    Επειδή σχεδόν κανείς μας δεν έχει πολύ πάνω από zero expectations, να διευκρινίσω ότι η αναγκαία υπομονή και αυτοσυγκράτηση για την οποία μιλούσα νωρίτερα έχει να κάνει και με την φορουμική μας συμπεριφορά στη διάρκεια του αγώνα. Θα έχουμε όλοι τρελά νεύρα αν το πράγμα στραβώσει, μην τα κάνετε χειρότερα (δεν πήγαινε φυσικά σε σένα αυτό, αφορμή πήρα απλώς).
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Μειοψηφία Το avatar του χρήστη my_red_truth

Προεπιλογή

Από τα φιλικά που έχω δει, και τα έχω δει όλα, έχω δει παιχνίδια με παιδαριώδη λάθη στην άμυνα. Όταν αυτό διορθώθηκε δεν υπήρχε αποτελεσματικότητα στην επίθεση παρά τις ευκαιρίες. Επίσης δεν είδα 90 λεπτά καλής απόδοσης, αλλά σε αυτό φταίνε και οι αλλαγές.

Σήμερα είναι να γίνει μια δουλειά. Οι παίκτες πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι, τόσο στα ανασταλτικά όσο και στα επιθετικά καθήκοντα της κάθε θέσης. Περιμένω να συνδυαστεί η καλή αμυντική λειτουργία με την εκμετάλλευση των επιθετικών ευκαιριών. Δεν αντέχω χαμένα τετ-α-τετ ή σουτ λίγο εκτός εστίας. Δεν έχω απαίτηση να είμαστε στο κόκκινο 90 λεπτά αλλά τουλάχιστον 75 και τα υπόλοιπα να έχουμε παγώσει το παιχνίδι.

Από αυτά που έχω δει από τη Λουκέρνη , είναι μια ομάδα με σοβαρά αμυντικά κενά (έχει φάει 2 γκολ σε όλα τα παιχνίδια της Ελβετίας) αλλά μπροστά δεν είναι κακή και θέλει προσοχή (αρκετά γρήγορη, σκοράρει. κάνει ευκαιρίες).

Λογικά ο Γκερέρο περιμένω να τους κάνει γιο γιο στην επίθεση μαζί με την ποιότητα του Φορτούνη. Από την άλλη φοβάμαι τον Σισέ. Θα περιμένω 2-3 φάσεις να δω σε τι φεγγάρι είναι και τι να περιμένουμε. Είναι βαρόμετρο στην άμυνα και ελπίζω να τον ηρεμεί η παρουσία του Βούκοβιτς που είναι εγγύηση. Την απόδοση αυτών των τριών θεωρώ κλειδί ίσως και του πεισματάρη Λάζαρου.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Το avatar του χρήστη gioOliveira
    Περιοχή
    San Francisco Bay

Προεπιλογή

Γιατι να εχουμε τρελα νευρα ρε παιδια; Ξεκιναμε απο τον πατο να χτισουμε φετος και ο στοχος ειναι να χτυπησουμε πρωταθλημα. Να διακριθουμε στο Europa φετος δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο και η βαθμολογια της UEFA εχει καταντησει κουρελοχαρτο πλεον απο την ιδια την UEFA. Φυσικα θελω να κερδισουμε και ξερω οτι δεν ειναι ωραιο τετοιο ποστ 15 λεπτα πριν το παιχνιδι αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου να στραβωσουν τα προκριματικα Europa. Ότι τι; Θα ξεφτιλιστουμε; Για να μην πω για τον περσινο ΠΑΟΚ θα πω για την ομαδα του Ντουσαν που εγραψε ιστορια και ξεκινησε με αποκλεισμο απο τη Ferencvaros στα προκριματικα του UEFA. Δειτε το παιχνιδακι και κρινετε τι παει να γινει φετος. Κατι σαν φιλικο με εξτρα βελουδο ειναι το ματς σημερα.
    Τι εχει δει 19 φορες ενα παιδι 31 χρονων;

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Καλή επιτυχία στην ομάδα μας . Πάμε για πρόκριση από απόψε αν γίνεται .

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων

Από εμενα zero expectations.
    Οχι βέβαια , επειδή κάποιοι τα έκαναν όπως τα έκαναν να έχουμε zero expectations . Ευθύνες όπου υπάρχουν με το καλημέρα .

Zero tolerance .

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Καλή επιτυχία μας!
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Προεπιλογή

Καποιον εδιωξαν απο την 7 δεν καταλαβα καλα. Μου θυμισε το σκηνικο με τον βαζελο στο ματς της εθνικης...

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μειοψηφία Το avatar του χρήστη my_red_truth

Προεπιλογή

Αχ δεν παίζει ο Σισέ αλλά ο Μιράντα! Το ίδιο ρίσκο. Ιδωμεν.

Το avatar του χρήστη gioOliveira
    Περιοχή
    San Francisco Bay

Προεπιλογή

Για τους του εξωτερικου, μολις ειδα οτι το ματς το δεχνει με $3 το bleacher report σε stream. Πιθανως ειναι μονο Αμερικη.

https://live.bleacherreport.com/socc...iacos-fc/48238
    Τι εχει δει 19 φορες ενα παιδι 31 χρονων;

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Έλα πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

Το avatar του χρήστη BXL
    Περιοχή
    Βρυξέλλες

Προεπιλογή

Είδα στον υπνο μου οτι θα χασουμε 4-3, καλος οιωνός αφου ποτε δε μου βγαινουν τα ονειρα.

Το zero expectations που γραφεται συνεχεια δεν πρεπει να σημαινει συγχωροχάρτι σε όσους ευθυνονται στο να φτιαχτεί ομάδα με χαμηλο ταβανι. Επιβαλλεται να σημαινει στηριξη σε οτιδηποτε θετικο και επισημανση των λαθων ακομα κι αν δεν υπαρχει αμεσο κερδος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές