Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4 10 11 12 13 14
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 261 έως 275 από 275

Θέμα: [Polo] Champions League 2018 - 2019

Το avatar του χρήστη spartacus
    Περιοχή
    NJ

Προεπιλογή

Κρίμα

Τον αγώνα δεν μπορούσα να τον δω λόγω δουλειάς και έβλεπα την εξέλιξη από το 2ο ημίχρονο και μετά γι'αυτό μου έκατσε κάπως η ηττα.. Συνέχεια 2-3 γκολ πισω και ξαφνικά 10-10.. Αναθαρρησα και μετά μου έκατσε κάπως η ήττα ατα πεναλτυ.. Που και εκεί το χάνουν πρώτοι οι πστηδες.. Όπως στη μπαλα αυτος που το χάνει πρωτος συνήθως κερδιζει..

Δεν πειράζει ο Θρύλος μας είναι πάντα εκεί να τους γεμίζει εφιαλτες.. Η χαρά μου χτες μεγαλύτερη πολύ από την πίκρα σημερα.. Δεν ξέρω αν θα ταν καλύτερο να χάναμε στην κανονική διάρκεια..

Ήμουν από τους απαισιοδοξους πριν τον τελικό λόγω της υπερπροσπάθειας χτες.. Αν παίζαμε αύριο ίσως να ένιωθα αλλιως..

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Κροάτης κίπερ είπε το δικό του «ευχαριστώ» στον Ολυμπιακό για 4 υπέροχα χρόνια που πέρασε στο Λιμάνι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του σπουδαίου Γιόζιπ Πάβιτς μετά το παιχνίδι με τη Φερεντσβάρος:

«Δώσαμε ό,τι είχαμε και δεν είχαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Είμαστε στεναχωρημένοι γιατί φτάσαμε τόσο κοντά, αλλά η ζωή φτιάχνει κάποιες φορές διαφορετικές ιστορίες από αυτές που θέλουμε εμείς. Από τα βάθη της καρδιάς μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους συμπαίκτες, τους προπονητές και στον κόσμο που ήρθε και σήμερα και μας στήριξε. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα αυτά τα 4 υπέροχα χρόνια που έζησα στον Ολυμπιακό και σε όλους που είναι στα γραφεία και δεν φαίνονται αλλά κάνουν φοβερή δουλειά.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ. Τα δώσαμε πάλι όλα. Σε 4 χρόνια παίξαμε 3 τελικούς Champions League και είμαστε στο τοπ επίπεδο στην Ευρώπη. Σήμερα δεν πετύχαμε το στόχο που θέλαμε τόσο πολύ. Αλλά το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι είμαι υπερήφανος για τον Ολυμπιακό, τον μεγαλύτερο σύλλογο στην Ευρώπη. Είμαι υπερήφανος που έπαιξα όχι μόνο με συμπαίκτες αλλά με τους φίλους μου που μου έδωσαν τόσες χαρές στη ζωή μου και όλοι θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μου. Ζήτω ο Ολυμπιακός».
    Το να πουμε ευχαριστώ για την προσφορά σου είναι λίγο και αυτονόητο

Είσαι πλέον στο πάνθεον των θρύλων της ομαδάρας μας. Καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις από εδώ και μπρός και να μη χαθούμε έτσι;

https://www.facebook.com/OlympiacosS...&theater&ifg=1
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

στον Πάβιτς.
    Καλή συνέχεια, σε ευχαριστούμε.

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Η αποχώρηση του κάνει τη χθεσινη απώλεια ακόμα πιο αχώνευτη... Ευχαριστούμε για ολα Παβίτσαρε, για πάντα στις καρδιές μας. Μας τίμησες οσο δεν πάει με την αγωνιστική σου παρουσία και την παγκόσμια προσωπικότητά σου. Σεβασμός και αναγνώριση ες αεί.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Απεριοριστος σεβασμος στον γιγαντα Παβιτς! Θα μας λειψει πολυ! Ευχαριστουμε για τις αναμνησεις!

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Χθες στα πέναλτι πίστεψα ότι ήταν γραφτό να τελειώσει με αυτή τη διαδικασία νικηφόρα, αυτός ο μύθος την καριέρα του.
    Τελικά δεν έγινε δυστυχώς.
    Όπως και να χει μεγάλε Ιωσήφ ευχαριστούμε για όλα.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Το avatar του χρήστη spartacus
    Περιοχή
    NJ

Προεπιλογή

Αντίο Τεραστιε Κροατη Παιχταρα !!!

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Ευχαριστούμε για όλα Πάβιτς . Είσαι δικός μας .

Προεπιλογή

Ευχαριστούμε τεράστιε Παβιτς. Τιμή του Θρύλου που φόρεσες το σκουφάκι του.
    Μπορούσαμε άλλες 2 Ευρωλιγκες μαζί σου (2016 και χτες).

Όπως και να έχει, συνέβαλες τα μέγιστα να γιγαντωθεί ακόμα πιο πολύ ο σύλλογος.

Προεπιλογή

Δυσκολα μενει ο Φουντουλης του χρονου, μσλλον παει Φερεντσβαρος. Τεραστιες απωλειες και οι 2.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο Θοδωρής Βλάχος μίλησε για τη δύσκολη προσπάθεια των «ερυθρολεύκων» ενώ αποθέωσε τον κόσμο του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός κι ο κόσμος έδωσαν χρώμα στη διοργάνωση

Ο προπονητής του Ολυμπιακού Θοδωρής Βλάχος, ευχαρίστησε τους παίκτες του για την προσπάθεια που κατέβαλαν αυτές τις ημέρες και την υπέρβαση που έκαναν και έφτασαν σε δεύτερο συνεχόμενο ευρωπαϊκό τελικό. Επίσης μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον κόσμο του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά, όσα είπε ο Θοδωρής Βλάχος στην κάμερα της Nova κατά την άφιξη του Ολυμπιακού στο αεροδρόμιο:

Για την πορεία του Ολυμπιακού στο Champions League: «Είμαστε ευχαριστημένοι για ότι κάναμε εκεί, αλλά και υπερήφανος εγώ ειδικά για τους παίκτες μου. Ουσιαστικά δεν χάσαμε κάποιο παιχνίδι, αλλά δεν φέραμε το τρόπαιο εδώ. Χάσαμε ένα τρόπαιο στη διαδικασία των πέναλτι και αυτό δείχνει σε πόσο υψηλό επίπεδο έχουμε φτάσει και έχουμε παραμείνει.

Γιατί το στοίχημα φέτος ήταν να παραμείνουμε ψηλά. Παραμείναμε στην κορυφή. Μας χωρίζει ένα χαμένο πέναλτι, ένα δοκάρι. Έτσι είναι στον αθλητισμό. Η πίκρα θα μείνει για πάντα, δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε και πρέπει να είμαστε μόνο περήφανοι για αυτή την ομάδα, η οποία τα τελευταία τέσσερα χρόνια έχει καταξιωθεί και ίσως να είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη με τα αποτελέσματα που έχει φέρει».

Για τον χαρακτήρα που βγάζει ο Ολυμπιακός στα παιχνίδια: «Η ομάδα αυτή έχει δείξει ότι αρνείται να χάσει. Και έχει ποιότητα να κερδίσει πολλούς μεγάλους αντιπάλους, όπως το κάναμε δύο φορές με τη Ρέκο. Δεν είναι κάτι που το λέμε ότι θα το κάνουμε. Βγαίνει από μόνο μέσα μας. Είναι πράγματι μια ομάδα πολύ δουλεμένη.

Είμαι περήφανος που έχω αυτή την ομάδα και συνεργάζομαι με αυτούς τους παίκτες. Δεν ξέρω αν μπορεί άλλη ομάδα να το κάνει δεδομένου τι συμβαίνει στην Ελλάδα και τι αντιμετωπίζουμε εμείς. Τα προβλήματα που έχουμε τα οποία δεν είναι η ώρα να συζητήσουμε ξανά. Όποιοι ξέρουν, γνωρίζουν ότι εμείς παλεύουμε με ξίφη και οι άλλοι με F-16».

Για την αντανάκλαση του Ολυμπιακού στην Ευρώπη και την αντιμετώπιση που έχουν:
    «Οι Ευρωπαίοι ξέρουν τι συμβαίνει εδώ γιατί έρχονται εδώ, παίζουν στον κολυμβητήριο μας και μιλούν με εμάς. Όλοι χαρακτηρίζουν τον Ολυμπιακό σαν έναν άθλο τα τελευταία χρόνια και αυτά που έχει κάνει είναι παράδειγμα για άλλες χώρες και ομάδες. Προσπαθούν να αντιγράψουν το στυλ παιχνιδιού μας. Εμείς ζούμε σε έναν δικό μας κόσμο και δεν αντιλαμβανόμαστε τις δυσκολίες, απλά έχουμε πολύ δίψα για διάκριση. Θα ήταν φυσιολογικό φέτος μετά την περσινή κατάκτηση να ήμασταν πιο νωθροί, αλλά δείξαμε δίψα για να περάσουμε σε έναν τελικό και να το κατακτήσουμε».

Για το αν είναι υπόσχεση προς τον κόσμο του Ολυμπιακού πως η δίψα που δείχνει η ομάδα του θα συνεχιστεί: «Ο Ολυμπιακός δείχνει μια συνέπεια και μια διάρκεια και θεωρώ ότι θα συνεχιστεί. Είναι στο DNA μας ότι θέλουμε κάθε χρόνο να διακριθούμε. Σχολιάστηκε πολύ θετικά η παρουσία του κόσμου στο Ανόβερο. Αν δεν ήταν η κερκίδα του Ολυμπιακού, δεν θα είχε χρώμα το Final-8. Θα ήταν κάποιοι ανιαροί αγώνες, που στο τέλος θα έβγαινε ένας νικητής. Ο Ολυμπιακός και ο κόσμος του έδωσαν τέτοιο χρώμα που έμειναν όλοι με το στόμα ανοιχτό. Όλα έγιναν πολύ κόσμια και είναι διαφήμιση αυτό. Ήρθαν από παντού. Είναι πολύ καλό για το άθλημα. Μας δίνει δύναμη και ώθηση να συνεχίσουμε. Έφυγαν περήφανοι οι φίλαθλοι μας».

https://www.fosonline.gr/polo/eyropi...sti-diorganosi
    Χίλια και σε σένα κόουτς για την ομαδάρα που έχεις φτιάξει
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη mixalisnaf
    Περιοχή
    Porto Lepanto!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Floydian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολα μενει ο Φουντουλης του χρονου, μσλλον παει Φερεντσβαρος. Τεραστιες απωλειες και οι 2.
    Σιγουρα,αλλα εχουμε ανταπεξελθει και αλλες χρονιες,την φυγη του Βλαχοπουλου ας πουμε....εχει γερα θεμελια η ομαδα!
    Team of Destiny...

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Νταξ, ας έρθει ο Βλαχοπουλος αν είναι εκεί το πρόβλημα μας 😊

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Συνέντευξη του Θοδωρή Βλάχου

«Είμαι στην καλύτερη ομάδα της Ευρώπης»

Στον Sport24 Radio 103,3 μίλησε ο Θοδωρής Βλάχος, ο οποίος αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, στην εξαιρετική πορεία της ομάδας πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού στο Final 8 του Champions League. Παράλληλα, ο Έλληνας προπονητής του Θρύλου τόνισε ότι βρίσκεται στην καλύτερη ομάδα της Ευρώπης, αποθέωσε τον Γιόζιπ Πάβιτς και μίλησε για το μέλλον του Γιάννη Φουντούλη, αλλά και το δικό του!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Θοδωρη Βλάχου:

Για τα παιχνίδια στο Final 8:
    «Παίξαμε πάρα πολύ καλά. Φτάσαμε σε πολύ καλή κατάσταση στο Ανόβερο και το κίνητρο ήταν μεγάλο. Η νίκη με την Προ Ρέκο ήταν τεράστια και ίσως αδειάσαμε και λίγο. Η ανατροπή με την Φερεντσβάρος ήταν ένα δείγμα πολύ μεγάλης ομάδας. Υπάρχει πικρία, αλλά στα πέναλτι δεν μπορείς να προδικάσεις τι θα γίνει. Είναι ρουλέτα. Εκ του αποτελέσματος τα τέσσερα χρόνια με τις επιτυχίες που έχουμε ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης».

Για τον ημιτελικό με την Προ Ρέκο: «Η ομάδα αυτή φέτος κέρδισε κάθε αντίπαλο με τέσσερα πέντε γκολ διαφορά. Δεν είχε αντίπαλο. Ήταν το απόλυτο φαβορί στο δικό μας παιχνίδι. Μπήκαμε πολύ αποφασισμένοι για να κερδίσουμε. Το παιχνίδι γενικά ήταν πολύ σκληρό. Κάναμε μια πολύ μεγάλη νίκη. Η Προ Ρέκο έχει πέντε φορές μεγαλύτερο μπάτζετ από εμάς. Αδειάσαμε όμως μετά και συναισθηματικά και πνευματικά και σωματικά».

Για τον Πάβιτς, τον Φουντούλη και την επόμενη σεζόν: «Ο Πάβιτς έφυγε, μας αποχαιρέτησε. Μας έδωσε πάρα πολλά. Για το ελληνικό πόλο ήταν ένας παίκτης παγκόσμιας κλάσης που έπαιξε τέσσερα χρόνια εδώ και πολύ καλό παιδί. Είναι η καλύτερη μεταγραφή που έχει γίνει στο ελληνικό πόλο. Ο Φουντούλης μάλλον φεύγει. Και πέρσι λέγαμε ότι φεύγει ο Μουρίκης και τελικά δεν έφυγε, φέτος θέλω να είμαι λίγο πιο επιφυλακτικός. Έχει έρθει σε μια προφορική συμφωνία με τη Φερεντσβάρος, αλλά ακόμα δεν έχει υπογράψει. Δεν ξέρω αν έχει ενδοιασμούς ή έχει αλλάξει κάτι στο μυαλό του. Απ” ότι ξέρω θα πάει εκεί. Εμείς σχεδιάζουμε για την επόμενη μέρα. Σίγουρα πρέπει να αλλάξουμε κάποια πράγματα. Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές, αλλά πλέον οι παίκτες μας προσεγγίζουν από μόνοι τους».

Για το πού βρίσκεται το ελληνικό πόλο στην Ευρώπη: «Πρώτο είναι το ουγγρικό, μετά το ιταλικό. Αυτό είναι το δέλεαρ για τον Φουντούλη. Έστω και για ένα χρόνο είναι μια ευκαιρία για τον ίδιο. Δεν του λείπει κάτι από τον Ολυμπιακό, τα έχει κερδίσει όλα».

Για το δικό του μέλλον: «Πολλά συζητιούνται, αλλά από τη συζήτηση μέχρι να γίνει κάτι είναι μακριά. Είμαι στην καλύτερη ομάδα της Ευρώπης και βρίσκομαι και στην εθνική. Είναι δύσκολο να κάνω κάτι άλλο».
    Το να θέλουν από μόνοι τους οι παίκτες να έρθουν στον Ολυμπιακό, λέει πολλά για το επίπεδο της ομαδάρας μας

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Σε ένα χρόνο τα ξαναλέμε

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Δικαιώματα - Επιλογές