+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11 17 18 19 20 21
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 402 από 402

Θέμα: EL Group F, 2η αγωνιστική: Μίλαν - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Το avatar του χρήστη mixalisnaf
    Περιοχή
    Porto Lepanto!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά σε γήπεδο στην Ιταλία αλλά και γενικά παντού, είδα τόση ανοργανωσιά !

Εγώ μπήκα στην κερκίδα 10’ πριν την έναρξη του αγώνα και ερχόταν κόσμος από πίσω πολύς ακόμα!

300μ από το γήπεδο υπήρχε σωματικός έλεγχος ανα 10αδες(και περίμεναν χιλιάδες), μετά έλεγχος εισιτηρίων και ταυτότητας και μετά ξανά σωματικός έλεγχος! Στο τέλος περνούσαμε από τα τουρνικέ, άντε να σκανάρουν το εισιτήριο τόσες χιλιαδες κόσμος!

Στην συνέχεια πήγαμε σε αυτούς τους πύργους που μοιάζουν με σπιράλ και ανεβαίνοντας σε οδηγούν στο τρίτο διάζωμα, μιλάμε για πολύ ποδαρόδρομο!

Ταλαιπωρία, καμια σχέση με Ολυμπικο με ρομα (6 χιλ ) με λατσιο (9-10 χιλ) και Τορινο Γιούβε (3 χιλ)

Το σαν σιρο είναι πολύ όμορφο και επιβλητικό γήπεδο, από τα καλύτερα που έχω επισκεφτεί!

Ένα γενικό σχόλιο: φαινόταν κ από πριν αλλά είναι αλλιώς να το ζεις από μέσα, φέτος ο κόσμος είναι διαφορετικός και όσοι πάτε στον ναό το ξέρετε ήδη! Στηρίζει την ομάδα βρέξει χιονίσει,την χειροκροτεί και βγάζει φωνή στο γήπεδο και δεν μιλάω μόνο για την 7 και τους πολύ φανατικούς αλλά για κόσμο που είναι πιο μαζεμένος στις εκδηλώσεις του συνήθως! Άνθρωποι ηλικίας 40-50-60 ετών φωνάζουν τα συνθήματα, χειροκροτούν !

Αυτό όλο είναι συνέπεια της υγείας και της καλής προσπάθειας που έγινε και γίνεται από διοίκηση/προπονητή και παίκτες!

Ότι κ να γίνει με το αεκ, έτσι πρέπει και έτσι θα συνεχίσουμε, όσες ενστάσεις κι αν έχουμε για συμπεριφορές και επιλογές ανθρώπων της ομάδας! Αυτό που έγινε μέσα σε ένα τρίμηνο δε θα το διαλύσουμε *****λες! Θα σας πάμε κωλοφεραντζα μέσα στα γήπεδα με μπάλα στο χορτάρι και φωνή/χειροκρότημα στην κερκίδα!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγω μπηκα στο γηπεδο 1/2 ωρα πριν τον αγωνα,δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου.Ημουν βεβαια στο κατω διαζωμα,βρηκα την θεση μου πολυ ανετα,υπηρχε ταξιθετης μαλιστα,που προσφερθηκε να μας βοηθησει.Τριγυρω μας βεβαια μονο Ιταλοι,χειροκροτησαμε κανονικα στο γκολ,χωρις κανενα προβλημα.Ουτε θελω να φανταζομαι,τι θα γινοταν αν χειροκροτουσαν Ιταλοι,μεσα στο Καραισκακης....
    Ειναι 2η φορα που παω στο Μεατσα,αυτος ειναι ο κανονικος του τιτλος (δυστυχως για μας τους Μιλανεζους),Σαν Σιρο λεγεται η περιοχη ας πουμε....
    Team of Destiny...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mixalisnaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μπηκα στο γηπεδο 1/2 ωρα πριν τον αγωνα,δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου.Ημουν βεβαια στο κατω διαζωμα,βρηκα την θεση μου πολυ ανετα,υπηρχε ταξιθετης μαλιστα,που προσφερθηκε να μας βοηθησει.Τριγυρω μας βεβαια μονο Ιταλοι,χειροκροτησαμε κανονικα στο γκολ,χωρις κανενα προβλημα.Ουτε θελω να φανταζομαι,τι θα γινοταν αν χειροκροτουσαν Ιταλοι,μεσα στο Καραισκακης....
    Ειναι 2η φορα που παω στο Μεατσα,αυτος ειναι ο κανονικος του τιτλος (δυστυχως για μας τους Μιλανεζους),Σαν Σιρο λεγεται η περιοχη ας πουμε....
    Ο τρόπος που μπαίνουν οι φιλοξενούμενοι οπαδοί στις θύρες που είναι για τους φιλοξενούμενους είναι εντελώς διαφορετικός!

Δεν μπορείς με κανέναν αλλον τρόπο να πλησιάσεις την θύρα γιατί είναι έτσι δομημένη η όλη περιοχή και φαντάζομαι για να μην έρθουν σε επαφή οι φιλοξενούμενοι οπαδοί με το υπόλοιπο φίλαθλο κοινό!

Σε εμπόλεμη περιοχή λιγότερα γκικλιδωματα και φράχτες θα υπήρχαν!

Sent from my iPhone using Tapatalk

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές