Κλειστό Θέμα
Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 200 από 203

Θέμα: Regular Season - 11η αγωνιστική: Zalgiris - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Rebe(ll)σκές
    Περιοχή
    Disgraceland

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να εξισωνουμε την προσφορα του μαντζαρη οσα χρονια ειναι στην ομαδα με του κατσιβελη και του παουελ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ....επιεικως..
    Τραγικό είναι να επιδιώκουμε να βγάλουμε μυρωδιά ακόμα και τον Μπλατ, προκειμένου να εξηγηθεί η διόλου δυσερμήνευτη αιτία που ένας παίχτης μας πλέον παίζει τόσο λίγο. Γατάκι ο Γκος, άχρηστος, ανίκανος, δεν ξέρω τι άλλο, κι ας παίζει στην τελική πρώτη φορά σε τέτοιο επίπεδο κι ίσως χρειάζεται χρόνο προσαρμογής κι ένα κλικ στο μενταλιτέ, αλλά να περιμένουμε αιώνες τον Βαγγέλη να θυμηθεί τα περασμένα μεγαλεία και να μη μοιάζει με παλαίμαχο στην καλύτερη ηλικία της μπασκετικής του καριέρας. Ο πρώτος που δεν σέβεται το παρελθόν του είναι ο ίδιος, που έχει ξεχάσει τι θα πει από άμυνα, μέχρι διάθεση συμμετοχής και πάθος. Λες και υπάρχει έστω κι ένας εξ ημών που να χαίρεται να βλέπει έναν παίχτη που ήταν μέλος της ομάδας του back to back να περιφέρει το σαρκίο του όπως όπως.

Ο Μπλατ μπορεί να έχει κάνει και λάθος επιλογές, δεν υπάρχουν ιερά τοτέμ άλλωστε, ούτε συμβόλαιο με την επιτυχία υπάρχει. Μπορεί ο Γκος να αποτύχει. Έχω μάθει όμως να είμαι διπλά αυστηρός με έναν καλλίφωνο που κατέληξε Κακοφωνίξ στις επιλογές ρεπερτορίου, παρά με έναν που δεν το είχε ποτέ, αλλά είχε τη φιλοδοξία του παλκοσένικου, γιατί το γούσταρε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fisfiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικό είναι να επιδιώκουμε να βγάλουμε μυρωδιά ακόμα και τον Μπλατ, προκειμένου να εξηγηθεί η διόλου δυσερμήνευτη αιτία που ένας παίχτης μας πλέον παίζει τόσο λίγο. Γατάκι ο Γκος, άχρηστος, ανίκανος, δεν ξέρω τι άλλο, κι ας παίζει στην τελική πρώτη φορά σε τέτοιο επίπεδο κι ίσως χρειάζεται χρόνο προσαρμογής κι ένα κλικ στο μενταλιτέ, αλλά να περιμένουμε αιώνες τον Βαγγέλη να θυμηθεί τα περασμένα μεγαλεία και να μη μοιάζει με παλαίμαχο στην καλύτερη ηλικία της μπασκετικής του καριέρας. Ο πρώτος που δεν σέβεται το παρελθόν του είναι ο ίδιος, που έχει ξεχάσει τι θα πει από άμυνα, μέχρι διάθεση συμμετοχής και πάθος. Λες και υπάρχει έστω κι ένας εξ ημών που να χαίρεται να βλέπει έναν παίχτη που ήταν μέλος της ομάδας του back to back να περιφέρει το σαρκίο του όπως όπως.

Ο Μπλατ μπορεί να έχει κάνει και λάθος επιλογές, δεν υπάρχουν ιερά τοτέμ άλλωστε, ούτε συμβόλαιο με την επιτυχία υπάρχει. Μπορεί ο Γκος να αποτύχει. Έχω μάθει όμως να είμαι διπλά αυστηρός με έναν καλλίφωνο που κατέληξε Κακοφωνίξ στις επιλογές ρεπερτορίου, παρά με έναν που δεν το είχε ποτέ, αλλά είχε τη φιλοδοξία του παλκοσένικου, γιατί το γούσταρε.

Αψογος....

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή Regular Season - 11η αγωνιστική: Zalgiris - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Παιδιά ετσι προς ενημέρωση: ο Μάντζαρης αγωνίζεται ελάχιστα λεπτά και κάποιες φορές καθόλου! Τούτεστιν ψάξτε να βρείτε άλλου τι φταίει και άφηστε τις φιλοφρονήσεις.

Προεπιλογή

Στο τρίτο δεκάλεπτο κάναμε τραγικά λάθη, δεν μπορούσαμε να σπάσουμε την πίεση των άλλων, συνεχή πουλήματα της μπάλας, σουτ απελπισίας που δεν έβρισκαν σίδερο, ήττα στα ριμπάουντ, Παπ κλασική φετινή τραγική εικόνα, Γκος - Τίμα εξαφανιζόλ ειδικά στην άμυνα κτλ κτλ.

Ωραία.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς ομάδα που είναι πίσω στο σκορ 8 πόντους, παίζει το ξύλο της αρκούδας με φάουλ σε κάθε επαφή κάνει 1 φάουλ στα 7 πρώτα λεπτά; Λαβές στον Πρίντεζη, σπρώξιμο στον Τίμα, κοπάνημα χεριών μπροστά στα μάτια τους αλλά η σφυρίχτρα βαθιά στον κώλο τους, δεν ακουγόταν. Και πάνε και δίνουν ένα ανύπαρκτο στον Σπανούλη, όταν είχε κριθεί το ματς, για το ξεκάρφωμα και ως απόδειξη ότι ΕΠΕΛΕΞΑΝ να αφήσουν ατιμώρητο το ξύλο της Ζαλγκίρις για 37 λεπτά.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από πότε επιτρέπεται ένας προπονητής να κοπανιέται σαν την π0υτάνα σε κάθε φάση και να του σφυρίζουν μία μόνο ΤΠ;

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν πήγαν στο ίνσταντ ριπλέι όταν ο Μιλουτίνοφ χτυπιόταν-ορθότατα- ότι δεν είχε βγάλει την μπάλα αλλά στην επόμενη φάση και σε ΚΑΘΕ φάση που χτυπιόταν η βαζελίτσα τρέχαν στις οθόνες, μ΄ξπως ανακαλύψουν αντιαθλητικό κλάσιμο του Παπανικολάου;

Ναι, θέλουμε ενίσχυση στην περιφερειακή άμυνα. Ναι, πρέπει να προσθέσουμε σκληράδα(αν και έλειπαν Τουπάν, Αγραβάνης και ο Παπ θέλω να πιστεύω ότι θα ξυπνήσει κάποια στιγμή). Ναι, έχουμε ουσιαστικά ένα σέντερ.

Αλλά η ομάδα δεν είναι για κανιβαλισμό και δεν έχει πιάσει το ταβάνι της. Και το ματς σήμερα, αν η διαιτησία ήταν 50-50 ή έστω 60-40 μάλλον θα το παίρναμε. Δεν είμαι χ0υπο-μύστης, μπορεί να κάνω λάθος αλλά εγώ αυτό κατάλαβα. Ότι σήμερα παίζαμε εναντίον 8. Έβλεπα το ματς εναντίον αυτής της σιχαμένης ομάδας με τα πράσινα και ένιωθα ότι το έχω ξαναζήσει πολλές φορές το ίδιο ακριβώς σκηνικό. Αν ήμουν ο Σπανούλης, θα αναρωτιόμουν πώς άσπρισαν έτσι τα μαλλιά του Αναστόπουλου.

Αυτομαστίγωμα για να μην θεωρηθώ κλάψας ή βάζελος ή δεν ξέρω τι άλλη π@παριά γράφτηκε, σόρρυ, δεν θα κάνω. Όχι σήμερα. Όχι όταν παίζαμε εναντίον αυτού της νόθης μελιτζάνας που πέρσι, ακολουθώντας τα διδάγματα του νταβά του, κλαιγόταν για την διαιτησία ενώ τον έσπρωχνε εξόφθαλμα και σήμερα πάλι τα ίδια και χειρότερα. Και εμείς δεν θα μιλάμε για το ατιμώρητο ξύλο που έριχναν, για να μην θεωρηθούμε στρουθοκάμηλοι ή κάφροι μπαλικοί ή αγαπητικοί του Μπλατ( ή του Σφαιρόπουλου πέρσι...); Δεν νομίζω.
    " I find your lack of faith disturbing."

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Κακή ήττα . Μας πήγε ένα βηματάκι πίσω , περίμενα περισσότερα μετά το δυνατό πρώτο ημίχρονο . Τέτοια παιχνίδια δεν τα χάνεις , ειδικά με τέτοιο ξεκίνημα , τους ξεφλουδίζεις κανονικά , παίρνεις τη νίκη και σου λένε και ευχαριστώ . Δεν έχουμε δυστυχώς την ποιότητα άλλων ομάδων που δεν καταλαβαίνουν εντός και εκτός . Δεν είμαστε στην ελίτ , ούτε καν . Θα κάνουμε δυνατές νίκες αλλά και τραγικές ήττες . Πάνω που πάμε να εδραιωθούμε έχουμε νύχτες σαν την αποψινή που σε ρίχνουν . Αν δεν ήταν και το 3ποντο θα έγραφε άσχημα το κοντέρ .
    Οι υπεύθυνοι για την ενίσχυση μην το ψειρίζουν κανα εξάμηνο ακόμα , θα ιδροκοπάμε μετά και θα πετάξει το πουλάκι . Αμαρτία να χάνεις τέτοια παιχνίδια .

Προεπιλογή

Άλλο ένα ματς πολύ ενδιαφέρον προπονητικά. Τακτικά, όπως και περσι, η Ζαλγκίρις είναι η πιο δύσκολη ομάδα να αντιμετωπίσεις. Ο Σαυρας έχει δείξει την αξία του χτίζοντας μια ομάδα που γνωρίζει ακριβώς τι κάνει και τι θέλει μέσα στο παρκε. Δεν υπάρχει ούτε μισή φάση που να μην είναι στοχευμένη, ανεξαρτητα αν της βγει τελικά. Ο λόγος που δεν την ήθελα με τίποτα περσι αντιπαλο στα πλευ-οφφ (όταν άλλοι πανηγύριζαν που πέσαμε μαζί της), όπου εντέλει μας απέκλεισε εύκολα.

Σήμερα, παίξαμε καλά στο πρωτο ημίχρονο. Κυκλοφορήσαμε μπαλα και βγάλαμε ελεύθερα σουτ στα οποία στα περισσότερα ευστοχησαμε. Στην άμυνα δεν ειμασταν καφενείο, δεν είδαμε φασεις (εκτός απο ένα κάρφωμα) που να έκαναν περίπατο στη ρακέτα μας. Γενικά, την κρατήσαμε κάτω από το μέσο όρο της. Ο Μπλατ δοκίμασε αρκετά σχήματα, σε κάποια φάση έπαιζε με 4 φοργουορντ (Παπ, Τιμά, Λεντευ, Πριντ).

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πιστεύω κρίθηκε σε 3-4 σημεία:
    1. Σταματήσαμε να κυκλοφορούμε την μπαλα. Η Ζαλγκίρις έκανε ασφυκτικό φουλ-κορτ πρες, μετά οταν περνούσαμε το κέντρο (και αν περνουσαμε, καθώς κάναμε 2-3 λαθη με Τιμα να κάνει.. βήματα πριν την επαναφορά, τον Μάντζαρη να πασάρει στον..Μιλουτινοφ, κλπ) έπαιζε άρνηση στην πασα στον ψηλό. Όταν μετά βασάνων περνούσε η πασα στον ψηλό (πχ σε Πριντ ή Λεντευ), η Ζαλγκιρις έκανε νταμπλ-τιμ. Εκει δεν κάναμε αποτελεσματικά αυτό που γινόταν στο πρωτο ημίχρονο: δεν είχαμε καθαρο μυαλό να πασαρουμε στην αδύνατη πλευρά ή στην κορυφή του τρίποντου, οι παίκτες δεν έκαναν κίνηση για να μπερδέψουν την άμυνα δοθέντος του «αριθμητικού πλεονεκτηματος» (όπως πχ στη φάση που βγηκε μονος του ο Λεντευ και κάρφωσε στο α ημιχρονο), ενώ ούτε είχαμε υπομονή ή το χρόνο να ψάξουμε το μις-ματς.

2. Δεν είχαμε το χρονο, διότι άλλη μια φορά όπως και στο ΟΚΑΝΑ χάναμε πολύ χρόνο με το νταμπα-ντουμπα του Σπανούλη. Μέτρησα τουλάχιστον 10-12 επιθέσεις που η μπαλα δεν άλλαξε χέρια ή άλλαξε μια φορά χέρια και κατέληγε στην γνωστή κατάχρηση ντριμπλας ή στο 1 vs ολων.

3. Σε ένα από αυτά τα 1 vs όλων ο Σπαν κέρδισε το (καθαρο) φάουλ με το γόνατο του αντιπαλου, που «εξόργισε» την εμετική-walking dead εξέδρα των Λιθουανών (btw ακόμα κι ένας μπόμπιρας που έδειχναν συνέχεια οι σπαστικοι σκηνοθέτες σκέτη μεταλλαγμένη αηδία ηταν). Εκεί ο Σαυρας (γνωστό τρικ) τα έκανε πουτανα, εβαλε την εξέδρα στην εξίσωση, η ένταση διπλασιαστηκε απο την άστοχη πρώτη βολή του αρχηγου και εμείς μασησαμε αντι να ατσαλωθουμε. Άλλο ένα σημείο ψυχολογίας ήταν στην τελευταία επίθεση του 3ου δεκαλέπτου όπου ο (πολύ σοφτ ψυχικα αποψε) Στρελνιεκς έκανε ένα ακόμα αστείο λάθος όπου αντι να παμε στο +1 (ή +3/+4 αν ευστοχουσαμε) έκλεψε ο Γουολτερς και πέρασαν και μπροστά.

4. Ο Σαυρας έδωσε εντολη για μπούκες ή/και γρηγορη πασα εξω. Πάλι ο Στρελνιεκς κυριως, αλλά και οι Γκος-Σπαν δεν ανταποκρίθηκαν στην άμυνα. Ο Στρελνιεκς έφαγε πολλά τρίποντα από καποιον Grigonis. Όταν ντουμπλαρε για βοήθεια στον ψηλό ή στις αντιπαλες διεισδύσεις το γκαρντ μας ήταν δωρον-αδωρον. Ένα αθλητικό γκαρντ είναι επιτακτικό να αποκτήσουμε. Το γκαρντ αυτό χρειάζεται να έχει και καλη διείσδυση.

Τον Μάντζαρη αρνούμαι να τον σχολιάσω. Παίζει με 0 ψυχολογια και δεν του φταίει κανεις απολυτως. Απόψε είχε το χειρότερο συν-πλην όλης της ομάδας (-16) πέραν του αρνητικού ρανκιν (-4). Πως το κατάφερε σε 7 λεπτά να εχει -16 παθητικό η ομάδα.. Βαλτο ρε άνθρωπε το ελεύθερο τρίποντο από τη γωνία μηπως ανεβεις λίγο ψυχολογικά. Παίζει σαν παλαιμαχος και δεν τον σώζουν ούτε αγαπητικοι-φιλοι-συντζογαδοροι ( ) τύπου Μελαγιες ή erisgr.

Μιλουτινοφ και Γκος σε πολύ ρηχά νερα επισης. Θετικοι οι Λεντευ και Πριντ.

Συνεχίζουμε, ας κάνει ο Μπλατ τα δέοντα.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καρύδας λέει ότι ο Ολυμπιακός την ψάχνει για γουοναμεικερ παρόλο που είναι ακριβός,η πληροφορία όμως δεν επιβεβαιώνεται γιατί δεν μπορούν να βρουν κάποιον αυτή την στιγμή να το επιβεβαιώσει η να το διαψεύσει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ronj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο διαμαντοπουλος την πέταξε την μπηχτή του το πρωί για τον θασεκανωναθες. Άμα γίνει, θα εντυπωσιαστώ πιο πολύ και από την πρόσληψη Μπλατ.

Rebe(ll)σκές
    Περιοχή
    Disgraceland

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ετσι προς ενημέρωση: ο Μάντζαρης αγωνίζεται ελάχιστα λεπτά και κάποιες φορές καθόλου! Τούτεστιν ψάξτε να βρείτε άλλου τι φταίει και άφηστε τις φιλοφρονήσεις.

Ουδείς θεωρεί υπεύθυνο το Μάντζαρη για την εικόνα της ομάδας. Θεωρούμε υπεύθυνο το Μάντζαρη για τη δική του εικόνα, σε αντίθεση με όποιον άλλο που θεωρεί πως αν έπαιζε έναντι των υπαρχόντων γατιών θα κλάναμε αστραπές σε κάθε ματς και η εικόνα της ομάδας θα ήταν για πόστερ πάνω από το κρεβάτι του Jordan.

Προσωπικά δεν σκοπεύω να βγάλω μυρωδιά κανέναν προπονητή επειδή δεν κατορθώνει να βρει τρόπο για να αναστηθεί ο Βαγγέλης και χρησιμοποιεί άλλους παίχτες, που προς το παρόν δεν έχουν βγάλει απαραίτητα μάτια, αλλά δεν κολλάνε δα κι ένσημα. Μου κάνει εντύπωση αυτός ο υπέρμετρος προστατευτισμός χάρη του παρελθόντος. Εδώ τα έχει ακούσει ο Σπανούλης! Ποιος; Ο Σπανούλης! Που στην τελική έκανε μάγκα τον κάθε Βαγγέλη κι η μπασκετική Ευρώπη πίνει νερό στο όνομά. Δεν χρειάζεται να παρέλθει δεύτερο κακό ματς και τον περνάμε πριονοκορδέλα ως ξοφλημένο, ο δε Μπλατ μετατρέπεται σε προπονητή της Γ’ ΕΣΚΑΝΑ, επειδή αξιοποιεί έναν κάποιο Γκος, αντί να ρίξει ξόρκι νεκρανάστασης.

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Ποιος ειπε να μην τα ακουσει ο μαντζαρης?να τα ακουσει...

Ειναι αλλο αυτο κι αλλο να τον εξισωνουμε σε προσφορα με τον κατσιβελη κ τον τζος παουελ...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Darth Kafrius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τρίτο δεκάλεπτο κάναμε τραγικά λάθη, δεν μπορούσαμε να σπάσουμε την πίεση των άλλων, συνεχή πουλήματα της μπάλας, σουτ απελπισίας που δεν έβρισκαν σίδερο, ήττα στα ριμπάουντ, Παπ κλασική φετινή τραγική εικόνα, Γκος - Τίμα εξαφανιζόλ ειδικά στην άμυνα κτλ κτλ.

Ωραία.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς ομάδα που είναι πίσω στο σκορ 8 πόντους, παίζει το ξύλο της αρκούδας με φάουλ σε κάθε επαφή κάνει 1 φάουλ στα 7 πρώτα λεπτά; Λαβές στον Πρίντεζη, σπρώξιμο στον Τίμα, κοπάνημα χεριών μπροστά στα μάτια τους αλλά η σφυρίχτρα βαθιά στον κώλο τους, δεν ακουγόταν. Και πάνε και δίνουν ένα ανύπαρκτο στον Σπανούλη, όταν είχε κριθεί το ματς, για το ξεκάρφωμα και ως απόδειξη ότι ΕΠΕΛΕΞΑΝ να αφήσουν ατιμώρητο το ξύλο της Ζαλγκίρις για 37 λεπτά.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από πότε επιτρέπεται ένας προπονητής να κοπανιέται σαν την π0υτάνα σε κάθε φάση και να του σφυρίζουν μία μόνο ΤΠ;

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν πήγαν στο ίνσταντ ριπλέι όταν ο Μιλουτίνοφ χτυπιόταν-ορθότατα- ότι δεν είχε βγάλει την μπάλα αλλά στην επόμενη φάση και σε ΚΑΘΕ φάση που χτυπιόταν η βαζελίτσα τρέχαν στις οθόνες, μ΄ξπως ανακαλύψουν αντιαθλητικό κλάσιμο του Παπανικολάου;

Ναι, θέλουμε ενίσχυση στην περιφερειακή άμυνα. Ναι, πρέπει να προσθέσουμε σκληράδα(αν και έλειπαν Τουπάν, Αγραβάνης και ο Παπ θέλω να πιστεύω ότι θα ξυπνήσει κάποια στιγμή). Ναι, έχουμε ουσιαστικά ένα σέντερ.

Αλλά η ομάδα δεν είναι για κανιβαλισμό και δεν έχει πιάσει το ταβάνι της. Και το ματς σήμερα, αν η διαιτησία ήταν 50-50 ή έστω 60-40 μάλλον θα το παίρναμε. Δεν είμαι χ0υπο-μύστης, μπορεί να κάνω λάθος αλλά εγώ αυτό κατάλαβα. Ότι σήμερα παίζαμε εναντίον 8. Έβλεπα το ματς εναντίον αυτής της σιχαμένης ομάδας με τα πράσινα και ένιωθα ότι το έχω ξαναζήσει πολλές φορές το ίδιο ακριβώς σκηνικό. Αν ήμουν ο Σπανούλης, θα αναρωτιόμουν πώς άσπρισαν έτσι τα μαλλιά του Αναστόπουλου.

Αυτομαστίγωμα για να μην θεωρηθώ κλάψας ή βάζελος ή δεν ξέρω τι άλλη π@παριά γράφτηκε, σόρρυ, δεν θα κάνω. Όχι σήμερα. Όχι όταν παίζαμε εναντίον αυτού της νόθης μελιτζάνας που πέρσι, ακολουθώντας τα διδάγματα του νταβά του, κλαιγόταν για την διαιτησία ενώ τον έσπρωχνε εξόφθαλμα και σήμερα πάλι τα ίδια και χειρότερα. Και εμείς δεν θα μιλάμε για το ατιμώρητο ξύλο που έριχναν, για να μην θεωρηθούμε στρουθοκάμηλοι ή κάφροι μπαλικοί ή αγαπητικοί του Μπλατ( ή του Σφαιρόπουλου πέρσι...); Δεν νομίζω.
    τι ψαχνεις να βρεις τωρα ρε φιλε....??τα λεγαμε και περσι την ανοιξη....

η ζαλγκιρις της σαυρας ειναι η νεα αγαπητικια της ευρωλιγκας μαζι με την κλασσικη 3αδα και τον βαζελο....

η σαυρα το "αμυνα στο οριο του φαουλ" του μελιτζανα,το εχει παει σε αλλο επιπεδο....γιατι ο μελιτζανας ειχε και παιχτες με επιθετικο ταλεντο,ετουτοι εδω για να προχωρησουν θελουν ακομα πιο πολυ κατς αντι για μπασκετ....

το θεμα το δικο μου ειναι οτι εφοσον αυτο ειναι ενα μπασκετ που αργα ή γρηγορα θα το βρεις μπροστα σου,δεν γινεται εσυ να εισαι τοσο απροετοιμαστος/τοσο ανικανος στο να το αντιμετωπισεις....

(το ιδιο παθαμε και στο οακα)

δηλαδη αν βγουμε 6οι και σταυρωσουμε με καμια φενερ,το ξυλο της αρκουδας δεν θα φαμε...???θα σηκωσουμε λευκη πετσετα πριν παιξουμε???

πρεπει να βρουμε λυσεις(αγορα παιχτων) σε αυτο...δεν νομιζω οτι λυνεται εκ των εσω...

Rebe(ll)σκές
    Περιοχή
    Disgraceland

Προεπιλογή

Τα ονόματα αναφέρθηκαν ως ακραία παραδείγματα, προκειμένου να καταδειχτεί πως δεν μπορείς να αποτίεις ισόβια τιμή βάσει παρελθόντος διά της αναγκαστικής συμμετοχής. Αν ο Γκος είναι κακός και παίζει, φαντάσου πως είναι ο Βαγγέλης στις προπονήσεις, διότι στο παρκέ τα βλέπουμε κι οι ίδιοι.

Το θεωρώ αυτονόητο πως ο Βαγγέλης δεν φταίει για κάποια κακή εμφάνιση της ομάδας. Αυτό βαραίνει το σύνολο των συντελεστών. Αλλά μη φτάνουμε στο σημείο να ακυρώνουμε μια παγκοσμίως αποδεκτή προπονητική φυσιογνωμία, γιατί δεν έχει βρει τρόπο να τραβήξει από μια μαύρη τρύπα έναν παίχτη.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Darth Kafrius Εμφάνιση μηνυμάτων

Ωραία.

Το ξέρεις ότι συνέχεια συμφωνώ μαζί σου, ε;
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

ΘΡΥΛΕΜΕΝΟΣ! Το avatar του χρήστη erisgr

Προεπιλογή

Ποιοι αγαπητικοί του Μάντζαρη ρε άνθρωποι....Χέστηκα κυριολεκτικά... μην παίξει και καθόλου...

Η ομάδα δεν μπορεί να παίζει με 15 ξένους και έλληνες δεν υπάρχουν στον ορίζοντα γιατί το μπάσκετ πνέει γενικά τα λοίσθια απο παίκτες αφου είναι δύσκολο άθλημα και όρεξη για δουλειά στην ελλάδα δεν υπάρχει.
    Και απο τους παίκτες αλλά και απο τις ομάδες που γεμίζουν με κάθε καρυδιάς γυρολόγο για να μασάει 5αροδεκάρες το "μπασκετικο" συνάφι απο το πηγαινε έλα του κάθε τυχάρπαστου....

Εδώ πήραν για δυο χρονια τον καλύτερο προπονητή της τελευταίας 30ατιας στις ακαδημίες στην ελλάδα, και δεν στέριωσε για να βάλουν στη θέση του κάτι φίλους του προέδρου που παιζει μπασκετ μαζί τους.

Αν δεν έχεις λεφτά όπως δεν έχουμε εμεις πλέον πρέπει να δουλέψεις πολύ με αυτά που έχεις. Και εμεις παρατήσαμε τη δουλειά και το ρίξαμε στο ψάρεμα για λαβράκια και μπακαλιάρους.

Τα ίδια θα έλεγα και για τον παπανικολαου τον τολιόπουλο τον μπόγρη τον οποιοδήποτε....

Πόσα χρόνια θα σου κάτσει το κάθε λαβράκι; Τι θα κερδίσεις μακροπρόθεσμα;

Χαμένος κόπος ειναι πλέον η κουβέντα εδώ μέσα.
    ‘δώσε αυτό που δεν έχεις που δεν μπορείς να φανταστείς ....όλα για όλα τώρα, είναι η τελευταία σου ευκαιρία’ --Σπύρος Γιαννιώτης - Ολυμπιονίκης

Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fisfiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ονόματα αναφέρθηκαν ως ακραία παραδείγματα, προκειμένου να καταδειχτεί πως δεν μπορείς να αποτίεις ισόβια τιμή βάσει παρελθόντος διά της αναγκαστικής συμμετοχής. Αν ο Γκος είναι κακός και παίζει, φαντάσου πως είναι ο Βαγγέλης στις προπονήσεις, διότι στο παρκέ τα βλέπουμε κι οι ίδιοι.

Το θεωρώ αυτονόητο πως ο Βαγγέλης δεν φταίει για κάποια κακή εμφάνιση της ομάδας. Αυτό βαραίνει το σύνολο των συντελεστών. Αλλά μη φτάνουμε στο σημείο να ακυρώνουμε μια παγκοσμίως αποδεκτή προπονητική φυσιογνωμία, γιατί δεν έχει βρει τρόπο να τραβήξει από μια μαύρη τρύπα έναν παίχτη.

ας βρουμε ομως απ την αλλη και μια ισορροπια.....δεν νομιζω να μπορει να απαξιωθει/ακυρωθει ο μπλατ απ τον(την κριτικη του) Χ erisgr...

νισαφι ομως και με τους "παπες"...(ειχαμε τον μπαρτζωκα....φτανει!)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από erisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοι αγαπητικοί του Μάντζαρη ρε άνθρωποι....Χέστηκα κυριολεκτικά... μην παίξει και καθόλου...

Η ομάδα δεν μπορεί να παίζει με 15 ξένους και έλληνες δεν υπάρχουν στον ορίζοντα γιατί το μπάσκετ πνέει γενικά τα λοίσθια απο παίκτες αφου είναι δύσκολο άθλημα και όρεξη για δουλειά στην ελλάδα δεν υπάρχει.
    Και απο τους παίκτες αλλά και απο τις ομάδες που γεμίζουν με κάθε καρυδιάς γυρολόγο για να μασάει 5αροδεκάρες το "μπασκετικο" συνάφι απο το πηγαινε έλα του κάθε τυχάρπαστου....

Εδώ πήραν για δυο χρονια τον καλύτερο προπονητή της τελευταίας 30ατιας στις ακαδημίες στην ελλάδα, και δεν στέριωσε για να βάλουν στη θέση του κάτι φίλους του προέδρου που παιζει μπασκετ μαζί τους.

Αν δεν έχεις λεφτά όπως δεν έχουμε εμεις πλέον πρέπει να δουλέψεις πολύ με αυτά που έχεις. Και εμεις παρατήσαμε τη δουλειά και το ρίξαμε στο ψάρεμα για λαβράκια και μπακαλιάρους.

Τα ίδια θα έλεγα και για τον παπανικολαου τον τολιόπουλο τον μπόγρη τον οποιοδήποτε....

Πόσα χρόνια θα σου κάτσει το κάθε λαβράκι; Τι θα κερδίσεις μακροπρόθεσμα;

Χαμένος κόπος ειναι πλέον η κουβέντα εδώ μέσα.
    AyΑυτό ακριβώς, οι Έλληνες παίκτες στρογγυλοκάθονται στα συμβόλαιά τους που παίρνουν λόγω έλλειψης πολλών ανταγωνιστικών Ελλήνων και δεν δουλεύει κανείς τους. Τρανό παράδειγμα πως από τη χρυσή φουρνιά μας ο καλύτερος με διαφορά είναι ο Σλούκας, που από εξαρχής όλοι οι προπονητές του τον είχαν για πέταμα. Αλλά αντιθέτως ο Σλούκας ξεπατώθηκε στη δουλειά και τώρα είναι από τα κορυφαία γκαρντ στην Ευρώπη. Τρανό παράδειγμα ο φετινός Παπαπέτρου που επειδή οι δύο αιώνιοι είναι σε συνεχή κόντρα πήρε συμβόλαιο που δεν αξίζει ούτε τα μισά από αυτά και δεν βελτιώθηκε σε απολύτως τίποτα ως παίκτης. Παπανικολάου, πήγε ΝΒΑ και γύρισε χειρότερος από ότι όταν πήγε, έσπασε όλα τα ρεκόρ και αν συνεχίσει έτσι φέτος είμαι περίεργος τι συμβόλαιο θα ζητήσει του χρόνου επειδή είναι Έλληνας. Ο Αντετοκούμπο όταν έπαιζε εθνική νέων με τον Παπαπέτρου δεν ήταν καν το πρώτο βιολί, αλλά το παιδί έβαλε το κεφάλι κάτω και ξεπατώθηκε στη δουλειά και σήμερα είναι σταρ στο ΝΒΑ μόλις στα 24 του. Ορθώς οι Αφοί κατάλαβαν ότι δεν έχει αξία να νταντεύουν τα Ελληνάκια, που τα περισσότερα είναι καλομαθημένα και πλέον πάνε να αλλάξουν τελείως το μοντέλο. Έχουν μία ομάδα που οι προπονητές μπορούν να δουλέψουν και να δείξουν πράγματα και δεν παρεμβαίνουν στη δουλειά τους. Εγώ θέλω μετά από τον Μπλατ, που εύχομαι να καθίσει πολλά χρόνια, να δω επιστροφή Μπαρτζόκα, που είχε αυτή τη νοοτροπία και για αυτό τον έφαγε η Ελληνική κλίκα. Να παίζουν οι καλύτεροι και αυτοί που δουλεύουν.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mixalisnaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς, ήττα.Εγω και όλα τα παιδιά, είδαμε ΠΟΛΥ ξύλο στο Β. Αυτό βέβαια, δεν μας απαλλάσσει από ευθύνες.
    Ήττες βέβαια,θα έρχονταν έτσι κι αλλιώς.
    Να πω όμως κάτι:
    -μην απαξιωνετε έτσι απλά την ομάδα, που πριν μια 7αδα αποθεωναμε.
    -έχω ταξιδέψει σε πολλά γήπεδα.Μονο στο σημερινό και στην Τουρκία, κατάλαβα τι θα πει έδρα( φανταστικό γήπεδο έχουν οι άτιμοι, στις βολές του Σπαν δεν ακούγαμε την σκέψη μας) , και πόσο ο κόσμος αγαπάει την ομάδα και την στηρίζουν, ακόμα κι όταν αυτή τρώει το ένα 3ποντο πίσω από το άλλο.

Μακάρι κάποτε να τα αποκτήσουμε και τα δύο!
    Αυτό που ειδες live ακουγόταν και στη μετάδοση πολύ έντονα. Έδινε την εντύπωση ότι τα ντεσιμπέλ στις βολες του Σπαν ήταν αντίστοιχου ή μεγαλύτερου μεγέθους με τις βολες του Ναβάρο στο ΣΕΦ στον τελευταίο προημιτελικό του 2015.

Παντως στα κοντινά που έκανε ο σκηνοθέτης πολύ σιχαμεροί οι Λιθουανοί.

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Παντως εγω ζηλεψα και την εδρα και την εκκωφαντικη ατμοσφαιρα.
    Δυστυχως το Καουνας ειναι απο τις τοπ εδρες της Ευρωπης ενω το ΣΕΦ νομιζω συναγωνιζεται 2-3 ακομα για τον τιτλο της χειροτερης.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη mixalisnaf
    Περιοχή
    Porto Lepanto!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ειδες live ακουγόταν και στη μετάδοση πολύ έντονα. Έδινε την εντύπωση ότι τα ντεσιμπέλ στις βολες του Σπαν ήταν αντίστοιχου ή μεγαλύτερου μεγέθους με τις βολες του Ναβάρο στο ΣΕΦ στον τελευταίο προημιτελικό του 2015.

Παντως στα κοντινά που έκανε ο σκηνοθέτης πολύ σιχαμεροί οι Λιθουανοί.
    Στις βολές χτυπούσαν και τα πόδια. Έτρεμε το γήπεδο κυριολεκτικά. Πάντως είναι ότι πλησιέστερο υπάρχει σε γήπεδο ΝΒΑ στην Ευρώπη.
    Δεν ξέρω με ποιον τρόπο στήθηκε αυτό το στολίδι, σε μια πόλη σαν το Καουνας, που δεν έχει να δείξει κάτι.
    Άσχημη πόλη,που μάλιστα ο κόσμος την εγκαταλείπει,κάθε χρόνο απογραφονται επίσημα και λιγότεροι κάτοικοι, φεύγουν προς το Βιλνιους για αναζήτηση εργασίας. Το Βιλνιους καμία σχέση, πραγματικά δυτικοευρωπαικη πόλη, σε αντίθεση με το Καουνας που είναι λες και οι Σοβιετικοι δεν έφυγαν ποτέ.
    Team of Destiny...

Προεπιλογή

Χάσαμε με ακριβώς τον ίδιο τρόπο που χάσαμε με τον ΠΑΟ. Απίστευτη ομοιότητα. Ακόμα και το σκορ ημιχρόνου ήταν ίδιο. Και όλα αυτά γιατί δεν έχουμε έναν παίχτη να μπορεί να κατεβάσει με ηρεμία την μπάλα για να ξεκουραστεί λίγο ο Σπαν και ο Γκος. Δεν πιστεύω ότι θα μας στοιχίσει, γιατί η Μπαρτσα και η Αρμάνι έκαναν κακές ήττες χτες, ενώ τώρα μπαίνει και η Ζαλγκίρις στο κόλπο κυνηγώντας ουσιαστικά τον ΠΑΟ. Αυτό όμως που πρέπει να σταματήσει είναι το ανέκδοτο που λέγεται Βαγγέλης Μάντζαρης. Είναι παίχτης που μπορεί να παίξει 10-15 λεπτά σε μεσαία ομάδα του ΕΣΑΚΕ, δεν γίνεται και δεν μπορεί να έχει θέση σε rotation ομάδας Ευρωλίγκας. Δεν ξέρω τι έχει πάθει, αλλά αυτό το πράγμα είναι σχεδόν αποκρουστικό. Τη προηγούμενη εβδομάδα που μπόρεσε απλά να είναι υποφερτός, χωρίς βέβαια να σκοράρει και πάλι, με μία κακή ομάδα στο ΣΕΦ, είδα όλους τους δημοσιογράφους να ασχολούνται με αυτόν. Δεν βλέπω το ίδιο σήμερα.

Θέλουμε γκαρντ με δυνατό κορμό, καλό χειρισμό, αθλητικό και να μην είναι τρύπα στην επίθεση. Θέλουμε έναν καλό παίχτη, γιατί ούτε τον πραγματικό Γκος θα δούμε, ούτε τον Στρέλνιεκς και θα ξαναβλέπουμε σε όλα τα σημαντικά ματς heroball από τον Σπαν. Πάρτε του μωρέ έναν καλό γκαρντ, για όνομα του θεού. Δεν γίνεται να μας κανιβαλίζουν συνέχεια στο κατέβασμα της μπάλας. Η ομάδα θέλει ένα κλικ όχι απλά για να κάνει step up, αλλά για να κάνει καινούρια μπασκετική πρόταση και πάλι μετά από 7 χρόνια. Πάρτε του έναν παίχτη. Η πρώτη ή η τελευταία ομάδα θα είμαστε που θα παρκάρει ένα μεγάλο συμβόλαιο στην εξέδρα ή την άκρη του πάγκου; Δεν υπάρχει παίχτης Μάντζαρης. Δεν υπάρχει. Μας τελείωσε. Τον ευχαριστούμε, να ναι καλά για αυτά που πρόσφερε, αλλά δεν μπορεί να είναι μέλος μίας ομάδας Ευρωλίγκας με την σωματική και μπασκετική κατάστασή του.
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές