+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 404

Θέμα: Ημιτελικός: παο - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Jordan23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτό που λες.
    Πώς θα δώσει κίνητρο στον Τουπάν, να παίζει 5' την εβδομάδα πλέον.
    Κι ο Τουπάν πάντως, φυσικά και μπορεί αμυντικά να προσφέρει περισσότερα κι ας μην παίζει πολύ, επιθετικά είναι περισσότερο παίκτης ρυθμού απ'τον Τίμα.
    Τελευταία που παίζει ελάχιστα ούτε διεισδύει καθόλου κι έχασε και την ευστοχία του.
    Ο Τίμα είναι παίκτης ρυθμού μες στο παιχνίδι, αλλά είναι κι άνιωθος, οπότε ποτέ δεν ξέρεις με αυτόν...
    Θα το αναλύσω λοιπόν για να γίνει πιο κατανοητό.
    Ο Τουπάν μπορεί να ανεβάσει την απόδοση του με μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι του, ο Τίμα μόνο με μεγαλύτερη συχνότητα στο παιχνίδι του.
    Προφανώς αν πάει καλά ο Ουέμπερ, ο Τουπάν θα κληθεί να ανταγωνιστεί τον παίκτη με τον οποίο μοιράζεται την ίδια θέση. Θα πρέπει λοιπόν μέσα από τον χρόνο που θα πάρει να αποδείξει στον Μπλατ ότι είναι πιο χρήσιμος από τον Τίμα.
    Ο Τουπάν είναι ένας παίκτης που μπορεί να υπολογίζει ο Μπλατ για του χρόνου περισσότερο από τον Λετονό και λόγο συμβολαίου και λόγο ρόλου.
    Επίσης αυτό ήθελα να τονίσω, είναι πως ο Τουπάν μπορεί πολύ πιο εύκολα να ξεχωρίσει με ενέργεια που θα βγάλει στο παρκέ, με τις άμυνες που μπορεί να παίξει, με την αυταπάρνηση που μπορεί να δείξει, παρά ο Τίμα.
    Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να βγάζει σταθερά πέντε καλές άμυνες ο Τουπάν στα 5,8,10 λεπτά που θα πάρει από το να βάλει σερί 2,3 τρίποντα ο Τίμα; Ο Μπλατ πιστεύω ότι περισσότερο εκτιμά την προσπάθεια και την σταθερότητα σε έναν παίκτη παρά το αν θα βάλει ένα τρίποντο. Η αλλαγή του Τουπάν είναι ένα καμπανάκι που μπορεί να γυρίσει τον διακόπτη στον παίκτη, είναι πολύ πιο εύκολο να ποντάρεις στο φιλότιμου κάποιου που αισθάνεται αδικημένος και θέλει να αποδείξει ότι αξίζει περισσότερο παρά σε κάποιον που είναι αδιάφορος. Αν πάλι ο Τίμα καταλάβει πως ο Μπλατ τον στηρίζει ακόμα περισσότερο από αυτή την κίνηση και φιλοτιμηθεί να κάνει κάτι παραπάνω στο παρκέ, πάσο, μακάρι γιατί έχει δυνατότητες.
    Η αλήθεια είναι πως ο Γάλλος με την πάροδο του χρόνου, χειρότερος γίνεται, στην παρούσα φάση δεν δίνει τίποτα, όμως αν έχει πιθανότητα να σώσει έναν παίκτη από αυτούς τους 2, ο Τουπάν είναι, όχι ο Τίμα που έχει πάρει ένα σωρό ευκαιρίες.
    Αν πάλι κερδίσει και τους δυο παίκτες, μάλλον κερδισμένη θα είναι η ομάδα στο τέλος και θα ψάχνεται ποιον να κρατήσει πριν κλειδώσουν οι αλλαγές στο πρωτάθλημα. Πάμε μακριά όμως, η επιλογή έγινε και ας ελπίσουμε ότι έγινε η σωστή επιλογή.

Banned
    Περιοχή
    Crete

Προεπιλογή

Weber 2 λεπτά 5 φάουλ

Προεπιλογή

Συμφωνώ με Red Army στο σκεπτικό του. Και επίσης καθαρά τακτικά, θέλουμε και λόγω συνθηκών του αγώνα στον οποίο θα πέσει πολύ ξύλο στον Μιλουτινοφ, να ανοίξει λίγο το γήπεδο με έναν καθαρο σποτ σουτερ, και ας μην τα βάλει, μόνο η απειλή του θα κάνει δύσκολη την βοήθεια στον ψηλό μας. Επίσης λίγο στην άμυνα, αυτά που παίρνει από τον τουπαν στα τελευταία ματς, αλληλοκαλυπτονται με αυτά που προσφέρει και ο Παπανικολάου και ο Βέμπερ, δηλαδή πίεση στην μπάλα, αλλοιώσεις ( τα περίφημα ντιφλεξιονς), και ένταση. Για να είναι πιο πολυμορφικος και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έκανε καλό ματς στο ΟΑΚΑ ο Τιμα, τον βάζει στο ροστερ αύριο.

Αυτή η επιλογή εμένα βέβαια άλλο μου δείχνει: ότι στην Ευρωλίγκα, αυτός που θα μένει εκτός 12δας θα είναι ο Μαντζαρης και όχι ο Μπογρης.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Λυπαμαι που θα το πω γιατι ο Μαντζαρης ηταν διαχρονικη μου αγαπη, αλλα περισσότερο εχει προσφερει ο Μπογρης φέτος μεχρι στιγμης.

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

ε παντως δεν θα ηταν και λογικο να εχει η 12αδα 8 περιφερειακους και 4 ψηλους...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Minar thunder Το avatar του χρήστη blue edwards
    Περιοχή
    Ιn the paint ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλλαγή του Τουπάν είναι ένα καμπανάκι που μπορεί να γυρίσει τον διακόπτη στον παίκτη, είναι πολύ πιο εύκολο να ποντάρεις στο φιλότιμου κάποιου που αισθάνεται αδικημένος και θέλει να αποδείξει ότι αξίζει περισσότερο παρά σε κάποιον που είναι αδιάφορος. Αν πάλι ο Τίμα καταλάβει πως ο Μπλατ τον στηρίζει ακόμα περισσότερο από αυτή την κίνηση και φιλοτιμηθεί να κάνει κάτι παραπάνω στο παρκέ, πάσο, μακάρι γιατί έχει δυνατότητες.
    Η αλήθεια είναι πως ο Γάλλος με την πάροδο του χρόνου, χειρότερος γίνεται, στην παρούσα φάση δεν δίνει τίποτα, όμως αν έχει πιθανότητα να σώσει έναν παίκτη από αυτούς τους 2, ο Τουπάν είναι, όχι ο Τίμα που έχει πάρει ένα σωρό ευκαιρίες.
    Αν πάλι κερδίσει και τους δυο παίκτες, μάλλον κερδισμένη θα είναι η ομάδα στο τέλος και θα ψάχνεται ποιον να κρατήσει πριν κλειδώσουν οι αλλαγές στο πρωτάθλημα. Πάμε μακριά όμως, η επιλογή έγινε και ας ελπίσουμε ότι έγινε η σωστή επιλογή.
    Αυτο πιστευω κι εγω . Οταν ενας προπονητης πιστευει εναν παικτη του τραβαει το αυτι προκειμενου να τον ξυπνησει .

Με εναν παικτη που δεν υπολογιζει δεν καθεται να σπαταλαει χρονο .
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ , ΟΛΑ ΑΝΘΗΡΑ !!

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από red_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Μπλατ θα ζήσει ή θα πεθάνει με τον Τίμα.
    Ας ζήσει και ας πεθάνει με όποιον θέλει , εμείς να μη πεθάνουμε .

Προεπιλογή

Το pao bc legacy, δηλαδή ο Νίκος Συρίγος με την ευγενική βοήθεια του Χρήστου Παναγιώτου (διαιτητή απόψε) χωρίς καμία τσίπα, από χτες το πρωί τρολάρουν κιόλας, προαναγγέλοντας 5ο φάουλ στον Μιλουτίνοφ.

Το πιο στημένο παιχνίδι, επιμένω, στην ιστορία του ομαδικού αθλητισμού με προαναγγελία κιόλας.

Επιμένω, σε περίπτωση δεύτερου φάουλ μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο στο Νίκολα, διακωμώδηση του αθλήματος. Άμυνα για all star game, επιθέσεις αλά Harlems. Μόνο έτσι, αφού θέλουν no matter how τη νίκη και το παραδέχονται, ας ευτελίσουμε τόσο πολύ αυτό το τρόπαιο που θα ντέπονται να το θυμούνται. Μετράει πολύ περισσότερο από έναν τίτλο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το pao bc legacy, δηλαδή ο Νίκος Συρίγος με την ευγενική βοήθεια του Χρήστου Παναγιώτου (διαιτητή απόψε) χωρίς καμία τσίπα, από χτες το πρωί τρολάρουν κιόλας, προαναγγέλοντας 5ο φάουλ στον Μιλουτίνοφ.

Το πιο στημένο παιχνίδι, επιμένω, στην ιστορία του ομαδικού αθλητισμού με προαναγγελία κιόλας.

Επιμένω, σε περίπτωση δεύτερου φάουλ μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο στο Νίκολα, διακωμώδηση του αθλήματος. Άμυνα για all star game, επιθέσεις αλά Harlems. Μόνο έτσι, αφού θέλουν no matter how τη νίκη και το παραδέχονται, ας ευτελίσουμε τόσο πολύ αυτό το τρόπαιο που θα ντέπονται να το θυμούνται. Μετράει πολύ περισσότερο από έναν τίτλο.
    Φίλε μου είμαστε Ολυμπιακός και όχι κούλα που έπεφταν κάτω ή μπουγατσες που έπαιζαν με τις κάλτσες. Μόλις βγήκε η τριάδα έπρεπε η διοίκηση να βγει και να πει δεν κατεβαίνουμε και βάλτε το κύπελλο στον κωλο σας. Τόσο απλά.

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Michael Jordan
    Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από red_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου είμαστε Ολυμπιακός και όχι κούλα που έπεφταν κάτω ή μπουγατσες που έπαιζαν με τις κάλτσες. Μόλις βγήκε η τριάδα έπρεπε η διοίκηση να βγει και να πει δεν κατεβαίνουμε και βάλτε το κύπελλο στον κωλο σας. Τόσο απλά.

Γράψε λάθος, μπορεί να είμαι λάθος σε αυτό, μερικές φορές έχω συλλάβει το συναίσθημα να ξεπερνάει την λογική μου ειδικά σε ματς στο ΟΑΚΑ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε λάθος, μπορεί να είμαι λάθος σε αυτό, μερικές φορές έχω συλλάβει το συναίσθημα να ξεπερνάει την λογική μου ειδικά σε ματς στο ΟΑΚΑ.
    Ρε συγαυρε σιγά κουβέντα κάνουμε δεν υπάρχει λάθος και σωστό απλά εγώ είμαι της άποψης ότι σε τέτοιες καταστάσεις δεν κατεβαίνεις και δεν συμμετέχεις στο στήσιμο και αρχίζεις επίθεση.

Michael Jordan
    Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen

Προεπιλογή

Συμφωνώ με τον Coperfield. Δεν μπορεί να συγκριθεί τίποτα με το σφαγείο του οακα. Η διακωμώδηση πρώτα πρώτα ξεκινάει απ'αυτούς με τα όργια που κάνουν, οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αντιμετωπίσουμε σοβαρά. Τόσα χρόνια ούτε αξιοπρέπειες ούτε χριστιανισμοί μας έβγαλαν κάπου, το κακόγουστο αστείο συνεχίζεται.
    Οπότε με το που αρχίσει πάλι, τρίποντα απ'την επαναφορά, τακουνάκια και διάφορα άλλα ζογκλερικά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το avatar του χρήστη greg
    Περιοχή
    Αγια Βαρβαρα

Προεπιλογή

Φαντάζεστε τι ξενερωμα θα φάνε οι βαζελοι κι ο τρακης ειδικά, σε περίπτωση διακωμωδησης εκ μέρους μας;
    Σα να έχεις καλέσει γκόμενα σπίτι σου, να έχεις ετοιμάσει τα πάντα και να σου σκάει και να λέει έχει περίοδο και δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
    Κι ακόμα χειρότερα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από greg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζεστε τι ξενερωμα θα φάνε οι βαζελοι κι ο τρακης ειδικά, σε περίπτωση διακωμωδησης εκ μέρους μας;
    Σα να έχεις καλέσει γκόμενα σπίτι σου, να έχεις ετοιμάσει τα πάντα και να σου σκάει και να λέει έχει περίοδο και δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
    Κι ακόμα χειρότερα.
    Να αρχίσει να σε κλάνει στη μάπα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προεπιλογή

Σε άλλα θεωρητικά πιο αντικειμενικά φόρουμ, οι φίλοι του παο προσπαθούν να πείσουν ότι οι σημερινές στοιχηματικες αποδόσεις είναι αποτέλεσμα παράδοσης στο οακα και πονταρισματος στον άσο. Ο ορισμός των διαιτητών πχ δεν έπαιξε κανένα ρόλο.

Δυστυχώς το βράδυ εδώ μέσα θα την πέφτουμε στην ομάδα που δεν τα κατάφερε μέσα σε αυτές τις συνθήκες...

Το avatar του χρήστη greg
    Περιοχή
    Αγια Βαρβαρα

Προεπιλογή

Οποιος σχολιάσει τον αγώνα θα πρέπει να έχει πρόβλημα.
    Εγώ θα το δω σα θεατρική παράσταση το σημερινό.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από velvethummer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άλλα θεωρητικά πιο αντικειμενικά φόρουμ, οι φίλοι του παο προσπαθούν να πείσουν ότι οι σημερινές στοιχηματικες αποδόσεις είναι αποτέλεσμα παράδοσης στο οακα και πονταρισματος στον άσο. Ο ορισμός των διαιτητών πχ δεν έπαιξε κανένα ρόλο.

Δυστυχώς το βράδυ εδώ μέσα θα την πέφτουμε στην ομάδα που δεν τα κατάφερε μέσα σε αυτές τις συνθήκες...
    Κανένας δεν σχολίασε τις στοιχηματικές αποδόσεις αλλά την τρομακτική μεταβολή αυτών την Δευτέρα το πρωί. Αυτό που προέκυψε σαν ενημέρωση την Δευτέρα το πρωί είναι η επίσημη ανακοίνωση ότι ο Λοτζέσκι μένει 4 εβδομάδες έξω και η κλήρωση των διαιτητών. Η παράδοση των 2 μονομάχων δεν υπήρχε στις αρχικές αποδόσεις που βγήκαν; Η μήπως η απώλεια του Λοτζέσκι έκριναν οι στοιχηματικές ότι θα συσπειρώσει τον ΠΑΟ και θα τον κάνει 50% καλύτερη ομάδα, γιατί τέτοια μεταβολή στις αποδόσεις κάτι τέτοιο δεικνύει.

Το avatar του χρήστη teokaz
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Με ενοχλει πολυ που παμε παλι σαν προβατα για σφαγη. Ειναι πολυ ασχημο για την ιστορια του συλλόγου να σε χεζει στα μουτρα ενας ανθρωπος. Αποκλειστικά υπευθυνοι για αυτο οι Αφοι.

Το μοναδικο μου σχολιο για αυτο το ματς, ετσι απλα για να το βγαλω απο μεσα μου.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cris Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν σηκώσει το ευρωπαικό ο Θρύλος δεν θα το κάνει ούτε αλα ρεχαγκελ ουτε αλα βαζελου. θα το κανει αλα ζενιτ γιατι θα είναι καλύτερη ομάδα

εμεις δεν κανουμε πορειες κατενατσιο
    σηκωνουμε κουπες

Προεπιλογή

Δε γινεται να αντιδρασεις σε αυτο το σκηνικο χωρις να γινεις γραφικος, το θεμα ειναι να το αποτρεψεις πριν γινει.

Εμεις δε μπορουμε παρασκηνιακα να το αποτρεψουμε, το ξερουμε και το εχουμε αποδεχτει, η ομαδα πηγαινει ΟΑΚΑ ξανα ως βορα στους Γιαννακοπουλους.

Υστερογραφο:
    Οσες φορες εχουμε κερδισει το βαζελο στην Ελλαδα ειτε ειχαμε ομαδα 3 φορες καλυτερη ειτε ειχαμε σε βραδια βγαλμενη απο Χολιγουντ καποιους παικτες μας, σε νορμαλ κατασταση το ξερουμε πια το εργο.
    Σημερα δε ξερω τι θα γινει, θα κερδισουμε ομως.
    Γκάβρο.

Προεπιλογή

«Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έστειλε επιστολή στον Γενικό Γραμματέα της FIBA κ. Ανδρέα Ζαγκλή και τον ενημέρωσε για τα όσα παράδοξα και τραγελαφικά συμβαίνουν εδώ και πολλά χρόνια με την ΚΕΔ στο ελληνικό μπάσκετ όπως τον ορισμό των τριών διαιτητών του σημερινού ημιτελικού. Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ζήτησε από τον Γενικό Γραμματέα να παρακολουθήσει το σημερινό παιχνίδι μαζί με τους συνεργάτες του»..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stonec : 13-02-19 στις 15:45

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές