Κλειστό Θέμα
Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 12 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 40 από 306

Θέμα: Europa League: Φάση των 32: Dynamo Kyiv - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Club de Paris Το avatar του χρήστη oikon7

Προεπιλογή

...εδώ σε θέλω κάβουρα

δεν είμαι σίγουρος αν θα βοηθήσει την ομάδα το 2ο (θριαμβευτικό) ημίχρονο με την άεκ

καλή διαχείριση.... καλή επιτυχία στο ματς της σεζόν!
    never been too keen a timekeeper

Club de Paris Το avatar του χρήστη oikon7

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Voikon Εμφάνιση μηνυμάτων
    To παιχνιδι με την 4εκαρα μπορει να μας μπερδεψει και να την φαμε ασχημα στο ευρωπαικο παιχνιδι.

Ο γιαλαντζι βλαχοπορτογαλος που εχουμε στον παγκο μας, που εχει γραψει στα πορτογαλικα καρπουζια του την αμυντικη λειτουργια της ομαδας και σχεδιαζει επιθετικα τριγωνακια, πρεπει να θυμηθει την μιζερη καταγωγη του και να κατεβασει την ομαδα φουλ αμυντικα. 5-3-2 μπορει να κατεβασει; να το κανει.

Αν παμε για τζογο μπονιτο και να παιξουμε μπαλαρα θα φάμε κανενα τρίπμαλο και εμεις οι δυσμοιροι οπαδοι ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ απο που μας ηρθε...

Παμε να κλεψουμε το ματς με 1-0 (λαιμαι τωρα...).
    πάντως δεν νομίζω να μπορεί να γυρίσει το διακόπτη για ένα (τόσο σοβαρό) ματς και να αρχίσουμε να παίζουμε με την εντελώς αντίθετη φιλοσοφία από αυτή που έχει περάσει
    never been too keen a timekeeper

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Ετοιμος λεει ο Ομαρ. Μεγαλη υποθεση.

Ο Μαρτινς δε μας εχει δειξει οτι κατεβαζει την ομαδα αμυντικα.
    Το εκανε νομιζω μονο στο ματς με τη Μπετις στο Καραϊσκακη οταν ειμασταν ακομα αχταρμάς και ανετοιμοι να ανταπεξελθουμε.

Επειδη δεν ξερουμε τι παιζει στου Ρεντη, εχει συνεργατες και ειδικους που θα του πουν αν η ομαδα εργομετρικα αντεχει την Πεμπτη να αντεξει 90λεπτο στο 100% και ποιοι παικτες το μπορουν.

Ειναι πιθανο να αναγκαστει να ανοιχτει στην αρχη για να προηγηθουμε νωρις αν φοβαται οτι δε θα αντεξουμε να παμε συντηρητικα για να χτυπησουμε στο τελος.

Απο εκει και περα ειναι παιχνιδι σκακι. Ο Ουκρανος προπονητης εχει υπολογισει αυτο το ενδεχομενο και περιμενει να δει τι θα κανουμε προφανως.
    Ομως ειναι επικινδυνο για τη Ντιναμο πως θα το αντιμετωπισει. Δικοπο μαχαιρι.
    Εμεις την εχουμε πατησει στο παρελθον ψαχνοντας 2 αποτελεσματα και εχοντας στο γηπεδο τακτικη για κανενα.

Τωρα για τις ελπιδες μας, αγωνιστικα εχουμε πολλες. Και η ΑΕΚ περσι μπορουσε να κερδισει εκει μεσα.
    Δεν εχει προβλημα εκτος εδρας πια ο Ολυμπιακος, ειδικα με Πορτοτραγους προπονητες.
    Η αληθεια ομως ειναι οτι η Ντιναμο ειναι πιο βαρια φανελα και αρκετα μεγαλυτερο μεγεθος απο εμας. Δυστυχως μετρανε αυτα σε πολλα επιπεδα.
    Και μαλλον παμε για παιχνιδι που θα κριθει στις λεπτομερειες...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από oikon7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάντως δεν νομίζω να μπορεί να γυρίσει το διακόπτη για ένα (τόσο σοβαρό) ματς και να αρχίσουμε να παίζουμε με την εντελώς αντίθετη φιλοσοφία από αυτή που έχει περάσει
    Ναι, ούτε εγώ πιστεύω ότι θα δούμε καινούρια κόλπα. Μετρημένα κουκιά είναι. Την άμυνα τη θεωρώ δεδομένη: Ομάρ, Μεριά, Σισέ, Κούτρης, με Τόρο και Μιράντα στον πάγκο. Δεν πιστεύω ότι θα ξεκινήσει ο Τόρο, κι ας το γράφουν, θεωρώ ότι επίτηδες προφύλαξε τον Ομάρ που ήταν ιατρικά εντάξει και πριν τον αγώνα με την ΑΕΚ ώστε να τον έχει στο φουλ στο Κίεβο. Στο κέντρο θα παίξουν Μπουχαλάκης και Γκιγιέρμε, με τον Φορτούνη μπροστά τους και τον Νάτχο στον πάγκο. Στα άκρα θα είναι Ντίας και Ποντένσε, με τον Μασούρα στον πάγκο και στην επίθεση ο Γκερέρο, με τον Κούκα στον πάγκο, όπου θα βρίσκεται και ως πασπαρτού ο Ανδρούτσος.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

addicted to red Το avatar του χρήστη telis1986
    Περιοχή
    Manchester

Προεπιλογή

Πολύ δύσκολο το έργο του Μάρτινς. Σκέφτομαι πως θα κατέβαζα την ομάδα. Από την μία λεω, κατεβαίνεις σφιχτά και τους αφήνεις να κάνουν το παιχνίδι τους και ψάχνεις τις αντεπιθεσεις. Από την άλλη όμως πρέπει να σκοράρουμε 2 γκολ σίγουρα καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην βάλουν έστω ένα γκολ οι Ουκρανοί, βλέπωντας την απόδοση τους στο Καραϊσκάκης.
    Μία άλλη προσέγγιση είναι να πας οβερκιλ και ότι γίνει. Να τους παίξεις στα ίσα από το πρώτο λεπτό. Πάλι όμως και εκεί το σενάριο μπάζει βλέπωντας την φυσική μας κατάσταση και το γεγονός ότι με την Αεκ τρέχανε μέχρι το 93.
    Εαν δεν είχαμε ισοφαρίστει την Πέμπτη, θα μιλάγαμε για εντελώς διαφορετικό ματς. Τώρα θέλουμε κακή απόδοση της Ντιναμο και ταυτόχρονα πολύ καλή δική μας. Έχω παντως ένα καλό προαίσθημα.

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk
    Θρύλε,σε εμας χτυπά η καρδιά σου!

Το avatar του χρήστη rower
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

To πρωτο παιχνιδι εδειξε οτι δεν πρεπει να τους αφηνουμε χωρους για να αναπτυχθουν.
    Η τιμη, τιμη δεν εχει και κριμα σε αυτον που την εχασε.

Προεπιλογή

Θελουμε ενα αμυντικο χαφ μπροστα απ'τα στοπερ μας γιατι στο πρωτο παιχνιδι η δυναμο επαιζε Give n go εξω απο την περιοχη μας λες και ηταν αγωνας μπασκετ.

Σε αυτο το παιχνιδι πρεπει να παιξουμε συντηρητικα και να κρατησουμε το μηδεν,
    ― Lemmy Kilmister, Motorhead: “Born to lose. Live to win.”

Προεπιλογή

Αν και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ειδικός στο ποδόσφαιρο, νομίζω ότι σε αυτό το ματς θα ήταν καλό να πάμε με ενισχυμένο κέντρο με ένα ακόμη αμυντικό χαφ θυσιάζοντας για αρχή έναν εκ των Ζιλ Ντιαζ ή Ποντενσε. Εγώ που είμαι πάντα των εμπνευσεων σε αυτά, θα έβαζα δίπλα στον Καμαρα και τον Γκιλιερμε τον Τοροσίδη, που σε αυτή την θέση δεν θα χρειαστεί τόσα σπριντ και θα δώσει προσωπικότητα.

Τέτοια έμπνευση με δεξιό μπακ σε θέση χαφ μας έχει δώσει στο παρελθόν διπλό σε Μαρσειγ.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Περιοχή
    καφενείο

Προεπιλογή

Δυστυχώς δεν έχει Καμάρα στην Ουκρανία...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
    Mετανοειτε.

Το avatar του χρήστη rower
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

O Kαμαρα δεν παιζει λογω καρτων.
    Η τιμη, τιμη δεν εχει και κριμα σε αυτον που την εχασε.

Προεπιλογή

Ναι παιδιά, το ξέρω, από συνήθεια το έγραψα, σόρρυ, Μπουχαλακη εννοούσα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Proponitis tis exedras Το avatar του χρήστη pani0202
    Περιοχή
    Canada

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ούτε εγώ πιστεύω ότι θα δούμε καινούρια κόλπα. Μετρημένα κουκιά είναι. Την άμυνα τη θεωρώ δεδομένη: Ομάρ, Μεριά, Σισέ, Κούτρης, με Τόρο και Μιράντα στον πάγκο. Δεν πιστεύω ότι θα ξεκινήσει ο Τόρο, κι ας το γράφουν, θεωρώ ότι επίτηδες προφύλαξε τον Ομάρ που ήταν ιατρικά εντάξει και πριν τον αγώνα με την ΑΕΚ ώστε να τον έχει στο φουλ στο Κίεβο. Στο κέντρο θα παίξουν Μπουχαλάκης και Γκιγιέρμε, με τον Φορτούνη μπροστά τους και τον Νάτχο στον πάγκο. Στα άκρα θα είναι Ντίας και Ποντένσε, με τον Μασούρα στον πάγκο και στην επίθεση ο Γκερέρο, με τον Κούκα στον πάγκο, όπου θα βρίσκεται και ως πασπαρτού ο Ανδρούτσος.
    Αυτο βλεπω κι εγω. Μετρημενα κουκια. Ειδικα μετα τους τραυματισμους Βουκοβιτς (ευτυχως...) και ΛΧ οι επιλογες ειναι πλεον μετρημενες, ακομα και για τον παγκο. Μακαρι να πανε ολα καλα και να παιξει η ομαδα καλη μπαλα πανω απ'ολα. Ετσι κι αλλιως εδω που φτασαμε φετος ειναι επιτυχια. Ολοι φυσικα ευχομαστε να κανουμε ενα βημα παραπανω. Μακαρι να ειμαστε και λιγο τυχεροι και να τα καταφερουμε.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

------------------Σα---------------------
    ---Ομάρ-----Σισέ---Μεριά----Τσιμίκας-----
    -----------------Γκιγιέρμε----------
    -----Μπουχαλάκης------Νάτχο-----
    ----Φορτούνης----------------Ποντένσε----
    --------------------Γκερέρο------------

Αν και πιθανότερο είναι να βάλει Ζιλ Ντίας και να κρατήσει στον πάγκο τον Νάτχο.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Γιατί βλέπεις Τσιμικα αντί Κουτρη Κώστα;
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Περιοχή

Προεπιλογή

Λόγο Τούμπας.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Δηλαδή;.........
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Προεπιλογή

εγω για κορυφη πιστευω οτι θα βαλει Χασαν λογω ρεντας
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή;.........
    Δεν έπαιξε και πολύ καλά εκεί, ο Τσιμίκας είναι πιο αξιόπιστος αμυντικά. Ο Κούτρης μπορεί να έρθει από τον πάγκο και να παίξει και ως χαφ αν χρειαστεί.

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Μασουρας βασικος λεει το Φως.
    Ρισκο αλλα συμφωνω με την κινηση.
    Πρεπει να τους τρεξουμε.
    Ο Ντιας τεχνιτης αλλα καιει μαζουτ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kristensen7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μασουρας βασικος λεει το Φως.
    Ρισκο αλλα συμφωνω με την κινηση.
    Πρεπει να τους τρεξουμε.
    Ο Ντιας τεχνιτης αλλα καιει μαζουτ.
    Eίχε ενοχλήσεις ο Ντίας και έκανε ατομικό, εξού και η δοκιμή με Μασούρα. Δεν σημαίνει αυτό ότι θα παίξει βασικός ο δεύτερος.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές