Κλειστό Θέμα
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 131 από 131

Θέμα: Regular Season - 26η αγωνιστική: Armani Milano - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, ας ξεκινησουμε να αλλάζουμε τα μηδενικά πρώτα ρε συ Χάρη και μετά να παμε στο 1 τον Γκος.

Αλλά όταν κάνει μια εμφάνιση στις 50 (πραγματικός αριθμός) ο Βαγγέλης, διαβάζουμε σχεδόν διθυράμβους τύπου «πήρε χρόνο και βγήκε μπροστά», «αξίζει καλύτερη μεταχείριση, το έδειξε απόψε» και τέτοια. Μετά μούγγα για κανα τρίμηνο πάλι.

Ο Γκος αυτή τη στιγμή για μένα είναι το καλύτερο γκαρντ που έχουμε και το μικρότερο πρόβλημα. Εκτός αν τον πήραμε για ηγέτη το καλοκαίρι να βάζει 25 πόντους. Δεν νομίζω. Άλλους έχουμε με αυτόν τον ρολο (και πολύ κακώς το δέχτηκε ο Μπλατ το καλοκαίρι, αλλά δεν είχε και άλλη επιλογή) που σέρνονται και επισης δεν τους ακουμπάει κανεις επειδή μας έκαναν να δακρύσουμε το 2012.
    Έτσι δεν γίνεται δουλειά.
    ε δεν γινεται να τον αλλαξουμε τωρα τον μαντζαρη ρε συ...αλλα αν ολους τους συγκρινουμε με τον μαντζαρη και τα 900 να τους ανανεωσουμε ολους....ολοι value for money ειναι βασει "μαντζαρη-900"

τεσπα,πιο πολυ μπασκετ απο μενα ξερεις,μπορει (ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ) να χεις και δικιο οτι του χρονου θα ναι πολυ καλυτερος...

εγω δεν βλεπω τιποτα το φοβερο στον γκος-πρεπει να παιξω 50 λεπτα για να πιασω διψηφιο ρανκινγκ....

(και προσωπικα ξερεις οτι τα χωνω και σε πριντ και σε σπαν και σε παπ οταν σερνονται δεν εχω θεμα να θεωρω καποιον ανεγγιχτο..)
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Jordan23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    10.2 πόντοι, 44.4% δίποντα, 33.1% τρίποντα, 71.2% βολές, 1.8 ριμπάουντ, 5.1 ασίστ, 0.4 κλεψίματα, 2.9 λάθη, 9 ράνκινγκ

8.8 πόντοι, 53.7% δίποντα, 45.9% τρίποντα, 86.8% βολές, 1.9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 0.7 κλεψίματα, 1 λάθος, 8.3 ράνκινγκ

9.1 πόντοι, 41.8% δίποντα, 35.5% τρίποντα, 78.6% βολές, 2 ριμπάουντ, 4.2 ασίστ, 0.8 κλεψίματα, 1.4 λάθη, 8.5 ράνκινγκ

Eδώ είναι η σύγκριση του Γκος με Σπαν και Στρέλνιεκς που παίρνουν υπερδιπλάσια χρήματα κι έχουν και τεράστια εμπειρία...
    Κι ο μόνος που δεν έχει χάσει παιχνίδι.
    Πραγματικά ο Γκος είναι το μικρότερο πρόβλημα αυτής της ομάδας...
    πρεπει να παιζει 5-6 λεπτα μο παραπανω ειδικα απο στρελνιεκς παντως....και σιγουρα δεν παιρνει ο στρελνιεκς 1+ μυριο...

για τον σπαν το χω γραψει οτι κανει κακιστη χρονια και ειναι βαριδι οπως βαριδι ειναι κι ο πριντ φετος,μην μου χρεωνετε πραγματα που ΔΕΝ εχω γραψει...

εγω δεν λεω οτι ειναι το μεγαλυτερο προβλημα,λεω οτι δεν βλεπω τιποτα φοβερο σε αυτο τον παιχτη....περα απ το ασιστ/λαθη που ειναι οντως πολυ καλο...
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Προεπιλογή

Απλά κι εσυ ξερεις Χαρη ότι δεν έχω θέμα να τα χωσω αν δεν μου αρέσει κάποιος παικτης. Μη σου πω και ποιου παίκτη έχω φανέλα και φορτώσω πάλι.
    Αλλα να διαβαζω συνέχεια φταίει ο φτωχός Γκος για όλα (όχι μόνο εδώ, αλλά και από τους διάφορους Μελαγιηδες, Βαρλαδες, κλπ) και να μένουν στο απυρόβλητο παίκτες λόγω ιστορίας είναι αστείο. Δηλαδή, σήμερα τον Πριντ τον λυπήθηκα να χτυπιέται ο ιδιος στον πάγκο για την τραγική του εικόνα (btw, λεπτομέρεια: προς τιμήν του που σούταρε στο τέλος τρίποντο από τη σέντρα, χωρίς να τον νοιάζουν τα στατιστικά του- δεν το κάνουν πολλοί ακόμα κ εντός ομάδας).

Υγ: Μπάσκετ δεν ξέρω πιο πολύ από σένα πάντως και ούτε θεωρώ ότι έχει τιποτα ιδιαίτερη βαρύτητα η άποψη μου. Κουβέντα να γίνεται.

Προεπιλογή

Έχουμε 4 έμπειρους παικτες
    Τον παίζουν
    Τον "καλύτερο" προπονητή
    Τον παίζει ( ασύνδετη ομάδα, ειδικά αυτό με τον Τουπάν δεν το καταλαβαινω. Αν ειναι να τον πετας εξω σε ενα λάθος παιξε με τον Ποκουσεφσκι να εχουμε κι εμπειριες)

Ο μονος που έχει κάνει κάτι σωστό φέτος είναι η διοίκηση #mexritelous

το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως ειναι οι εμπειροι παίκτες
    αν δεν επιστρεψουν την επόμενη βδομάδα θα βγούμε εκτός 8αδας

αν επιστρέψουν μπορούμε να κοντράρουμε οποιονδήποτε

Προεπιλογή

Ο γκος εβαλε καποια καλαθια και εβγακε καποιες ασιστ οταν το ματς ειχε κριθει. Η εικονα του παιχτη δεν ηταν καλη για μια ακομα φορα οσο το ματς παιζοταν στο καλαθι.στο τελος οταν εχουμε χασει δεν μου λεει κατι αν θα φτιαξει τα στατιστικα του. Στον παιχτη πονταρε πολλα ο μπλατ και τον απεκτησε για βασικο πλειμεικερ και ειναι μεγαλη απογοητευση. Δεν βλεπω καποιο ιδιαιτερο μπασκετικο ταλεντο.

Προεπιλογή

Καταρχήν να πω ότι το αποτέλεσμα αυτό μπορεί και να μας ευνοεί στην διασταύρωση στα πλέι οφφ, αν περάσουμε, καθώς αποφεύγουμε την Ρεάλ, η οποία ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Επίσης είναι πολύ κακό αποτέλεσμα για τον ΠΑΟ, καθώς με οποιαδήποτε αποτέλεσμα και αν επιτύχει, με ήττα στο Μιλάνο αποκλείεται.

Και εδώ κάπου τελειώνουν τα αισιόδοξα. Η εικόνα μας είναι θλιβερή. Εικόνα παιχτών που μοιάζουν να περιμένουν να τελειώσει η χρονιά να πάνε διακοπές. Προπονητής που πουλάει τρέλα σε δηλώσεις γιατί δεν μπορεί να βγει και να πει στα ίσια ότι αυτός είναι προπονητής και έχει αναγκαστεί να παριστάνει μια καρικατούρα που διαχειρίζεται εξωαγωνιστικά θέματα, που κάνει τον ψυχολόγο σε παίχτες που δεν αισθάνονται καμία σύνδεση με την ομάδα, είναι δυσαρεστημένοι με την χρησιμοποίησή τους, με τις καθυστερήσεις πληρωμών τους και άλλα και άλλα. Άλλοι παίχτες που είναι κατώτεροι των προσδοκιών. Και γίνομαι παρακάτω πιο συγκεκριμένος:

Σπανούλης: μία κατηγορία μόνος του. Μπορεί το μπάσκετ να τον έχει ξεπεράσει, αλλά είναι ο μόνος που δεν επηρεάζεται από τίποτα και το μόνο που τον θρέφει είναι η αγάπη για το μπάσκετ. Είναι μεγάλη ιεροσυλία ότι αυτόν τον αθλητή 3 χρόνια τώρα, δεν έχουμε καταφέρει να στήσουμε ένα επαρκές ρόστερ, για να κλείσει την καριέρα του όπως του αρμόζει

Πρίντεζης: αν δεν τον έλεγαν Πρίντεζη θα έλεγα πολύ χειρότερα. Η εικόνα του μέσα στο γήπεδο εμένα με προσβάλλει σαν οπαδό του Ολυμπιακού. Ειδικά εκεί που κλέβουμε ή κερδίζουμε το ριμπάουντ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και η μπάλα από ένα τιπ φτάνει σε αυτόν περίπου στο κέντρο, και αντί να χιμήξει να βγάλει αιφνιδιασμό, κάθεται παθητικά κρατώντας την μπάλα σε εμφανές σημείο περιμένοντας να του την κλέψουν, δεν έβγαλε από τα ρούχα του μόνο τον Μπλατ που τον έβγαλε κατευθείαν, αλλά πιστεύω όλη την Ελλάδα. Αν δεν είναι αδιαφορία αυτό, δεν ξέρω τι είναι. Δεν μιλάω για την αστοχία, μιλάω για την ραθυμία με την οποία πάει στις φάσεις. Εάν έφυγε ο Τίμα για να τον αντικαταστήσει κάποιος στην ανιωθιά και την αδιαφορία, καλύτερα να έμενε αυτός που το κάνει καλύτερα από τον καθένα. Εάν δεν γουστάρει να παίζει, είναι πιο έντιμο να κάνει αυτό που είπε στο ηχητικό. Εμένα προσωπικά με προσβάλει η εικόνα αυτή από τον υπαρχηγό, εάν βλέπουν έτσι αυτόν, οι άλλοι τι θα κάνουν;

Μάντζαρης: Εντάξει, εδώ δεν μιλάμε πλέον για έλλειμμα διάθεσης, αλλά για ικανότητες. Τις τελευταίες μέρες δεν θέλω να τον αδικώ, δείχνει διάθεση, αλλά είναι παίχτης άλλης δεκαετίας και δυστυχώς όλα αυτά στα 29 του.

Παπανικολάου: Από τότε που τραυματίστηκε για λίγες μέρες, λες και έμεινε 6 μήνες έξω μοιάζει. Το ότι αργεί τόσο πολύ να επανέλθει δείχνει και αυτό από μόνο του ότι έχει μείνει πίσω αθλητικά. Άλλωστε αυτό φαίνεται και οπτικά από την δουλειά που έχει κάνει στο σώμα του. Μία παρατήρηση μόνο: Αυτή την ντρίμπλα δισταγμού και σταυρωτή στο καπάκι, τι την κάνει; Αφού ποτέ δεν μπορεί να περάσει τον αντίπαλο και τις μισές φορές ή του την κλέβουν ή χάνει χρόνο και στριμώχνεται για να κάνει σουτ ασφυκτικά μαρκαρισμένος.

Μιλουτίνοφ: Μπράβο στο παλικάρι. Τίποτα άλλο. Παράδειγμα προς μίμηση. Αν μείνει, πρέπει ο νέος Ολυμπιακός να χτιστεί πάνω του. Δουλειά δουλειά δουλειά. Αυτό κάνει ταπεινά 4 χρόνια τώρα και είναι στην κορυφή για αυτό το λόγο.

Γκος: Δεν είναι αδιάφορος, αλλά μέχρι τώρα αυτό που δείχνει ακόμα και στα καλά του είναι ότι ακόμα είναι παίχτης Γιούροκαπ. Γατάκι ολκής, εκνευριστικά άστοχος, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί αυτή την στιγμή να ηγηθεί του Ολυμπιακού.

Λεντέι: καλός τεχνικά παίχτης, τρομερά ασταθής, βασικά δεν ξέρει τι είναι. Είναι ένας Γουόλτερ Μπέρι στην σύγχρονη εποχή, με αποτέλεσμα να μην βρίσκει σταθερό ρόλο μέσα στην ομάδα

Τουπάν: θεωρώ βασικά ότι ο συγκεκριμένος παίχτης αδικείται. Για περιέργους λόγους εξαφανίζεται στο rotation μέσα σε παιχνίδια, ενώ έχει μία παρουσία αν μη τι άλλο αξιοπρεπή και επιθετικά και αμυντικά

Γουέμπερ: αγριοκάτσικο πραγματικά. Δεν ξέρω αν θα προλάβει επιθετικά να προσφέρει κάτι παραπάνω τακτικά από ενέργεια και πουσάρισμα στην μετάβαση. Στο 5 εναντίον 5 πάσχει πολύ τόσο από πλευράς ενστίκτων όσο και τακτικά.

Βεζένκοφ: καλός τεχνικά. Τέλος, ως εκεί. Πιο σοφτ και από το βούτυρο. Άμυνα από τα lidl
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

-Καλά, στην φάση με τον Πρίντεζη απομακρύνθηκα από την οθόνη για να μην την σπάσω από τα νεύρα μου. Και να μην θες, δεν μπορεί να μην πάει το μυαλό σου στο χειρότερο...

-Τουπάν δεν έχω καταλάβει πραγματικά τι σκατά παίζει. Από την μία πώς γίνεται να δάγκωνε λαρύγγια πέρσι και φέτος να φαίνεται άοσμος, άχρωμος, άγευστος και από την άλλη πώς γίνεται να παίζει τόσο λίγο ενώ ο Παπ σέρνεται για 38(!!!) λεπτά;

-Σπανούλης-Ουέμπερ-Τουπάν (μέχρι να συνέλθει ο Παπ)-Λεντέι-Μιλουτίνοφ. Αυτή νομίζω ότι πρέπει να είναι η 5άδα μας. 20 λεπτά ο Σπανούλης και τουλάχιστον 25 οι υπόλοιποι.

-Κουκουρούκου μπάσκετ έπαιζε και η Αρμάνι, πραγματικά απορώ πώς χάσαμε μέσα- έξω τόσο εύκολα από αυτούς. Απλώς το δικό μας μπάσκετ είναι ακόμη πιο άθλιο: επιθετικά ειδικά οι παίχτες φαίνονται εντελώς ξενερωμένοι και παντελώς ασύνδετοι, σαν να πάνε να παίξουν ένα φιλικό για να ξεπιαστούν ενώ περιμένουν να βγει από τα αποδυτήρια ο προπονητής.

-Μια χαζή απορία: ο Ουέμπερ είναι ο μοναδικός καλός αμυντικός στην περιφέρεια. Για ποιο λόγο δεν ανέλαβε σχεδόν καθόλου το μαρκάρισμα του Τζέιμς;
    " I find your lack of faith disturbing."

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Καμια ομαδα δεν πηγε ψηλα στην Ευρωλιγκα εχοντας ως επι το πλειστον χαμηλοαμειβομενους ξενους.
    Μας επαιρνε μια εποχη, οταν ειχαμε στα ντουζενια τους Σπαν και Πριντ και οταν στεκομασταν απιστευτα τυχεροι βρισκοντας Λο-Ντορσυ και Χαινς με πολυ χαμηλα συμβολαια.

Αυτη η εποχη παρηλθε ομως. Οχι φετος. Εδω και κατι χρονια. Σπαν και Πριντ μεγαλωσαν, νεοι Σπαν και Πριντ δεν υπαρχουν ( το καταλαβαινεις απο τις δωδεκαδες του σπυστα με Χαραλαμποπουλο μεσα ), και το πιο πιθανο ειναι να βρισκεις ξενους που παιζουν οντως για 300 χιλιαδες και οχι για 1 εκατομμυριο, ενω παιρνουν 300 χιλιαδες.

Οποτε, ειναι μονοδρομος το ξενοι πρωταγωνιστες + Ελληνες ρολιστες και οχι το αναποδο, το οποιο πλεον ειναι βιασμος της μπασκετικης λογικης.
    Αυτο βεβαια δεν γινεται στα λογια. Γινεται με πραξεις. Γιατι 1 εκατομμυριο στον Πριντ για να παιζει οπως παιζει, και 900 χιλιαδες στον Χ Μαντζαρη μας δενουν τα χερια και μας οδηγουν σε λυσεις βασικου Γκος και Τουπαν που δεν μπορει να κατεβασει τη μπαλα.
    Το καλοκαιρι θελει ολικη αναδομηση η ομαδα, πρωτα απο ολα στην φιλοσοφια της και τις προτεραιοτητες της.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη mixalisnaf
    Περιοχή
    Porto Lepanto!!!

Προεπιλογή

Μπορεί το μπασκετ, από την τελευταία φορά που κατακτησαμε την Ευρώπη(2013),να έχει αλλάξει αρκετά, αλλά 2 πράγματα πιστεύω μπορούμε εύκολα να πούμε ότι λείπουν έκτοτε:σκληραδα σαν ομάδα και δίψα σαν παίκτες.
    Η ομάδα τότε ήταν ένα τσούρμο από νταήδες που έδερνε. Αφήνω έξω τα 2 τοτέμ, που δεν ήταν αδιαφοροι.
    Λο, Ντορσει, Χαινς,Αντιτς, Μαντζαρης στα καλά του...
    Περισσότερα απογοητευμένος δηλώνω από τον Κόουτς ως τώρα πάντως, τακτικά και σε στήσιμο ροστερ,μετά ρίχνω ευθύνες σε παίκτες ατομικά.
    Συνεχίζουμε...
    Team of Destiny...

Προεπιλογή

η ομαδα μοιαζει με ενα ξεφραγο αμπελι δυστυχως...λειπουν τα στεγανα που ειχε τα προηγουμενα χρονια πρωτιστως και απο κει ξεκινανε ολα...η ομαδα ειχε ελληνικη βαση και πανω εκει στηριζονταν ολα...οι ελληνες ηταν πρωταγωνιστες μεσα και εξω απ ο γηπεδο και γι αυτο κρατουσαν οι ιδιοι τις βασεις της ομαδας πιο γερες...τωρα που αλλαξε αυτο , υπαρχουν ξενοι που παιζουν πιο πολυ, δεν υπαρχει ο σφαιροπουλος να δινει πιο πολυ σημασια σους Ελληνες κτλ ισως καπου ξενερωσαν και αφησαν λιγο τα γκεμια...οπως και να χει δεν ειναι εικονα αυτη..με 65 ποντους σε εφες μακαμπι, με 57 χθες τι ακριβως περιμενουμε να κανουμε στην ευρολιγκα? με ελλειψεις σε γκαρντ και σεντερ...με 2-3 γκαρντ ειμαστε καθως μια τραυματιζεται ο στρελνιξ μια ο σπανουλης...με τον παροπλησμενο ματζαρη, με τον γκγος που ειναι μετριος αλλα βρεξει χιονισει παιζει 25-30 λεπτα και τον γουεμπερ που ειναι τιμιοτατος μειναμε...στο 5 με τον μιλου μονο...λειπει η σκληραδα και στα γκαρντ και στους ψηλους...λειπει η ενεργεια και πλεον οι σπανουλης πριντεζης δε μπορουν να παρασυρουν τους υπολοιπους με το παθος τους και την αυρα τους γτ δεν παιζουν τοσο πολυ... δεν εχει ρολους η ομαδα...θελω να πιστευω οτι θα προκριθουμε και θα βγει κ ενα ενστικτο αυτοσυντηρησης για να μην ειμαστε σακος του μποξ στα πλει οφς

Προεπιλογή

Οι ξένοι και ο Μπλατ φταίει για το ότι δεν υπάρχουν στεγανά και οι Έλληνες έχουν γίνει από 2 χωριά χωριατες; Δηλαδή επειδή δεν τα λέμε; Ξέρετε πότε μου έστειλαν εμένα το ηχητικό; Επειδή δεν τα λέω; Μετά το ματς με τον Προμηθέα, δηλαδή λίγες ημέρες μετά την εγγραφή του.

Σωστά όλα αυτά που λέτε, αλλά για την φετινή κατάσταση των αποδυτηρίων δεν φταίει το ανοιχτόμυαλο του πράγματος που έχει ο Μπλατ και η έλλειψη δικτατορικής πειθαρχίας. Ούτε το ότι δεν έχει σε πρώτο πλάνο τους Έλληνες, που θα συμφωνήσω ήταν το κλειδί της επιτυχίας αυτής της ομάδας, Ο Μπλατ έχει κάνει λαθάρες, αλλά δεν φταίει σε αυτό. Οι Έλληνες της ομάδας εξαιρούμενου του Σπανούλη, έχουν την κλασσική πορεία του νεοΈλληνα που κονομάει και λύνει το βιοποριστικό του πρόβλημα. Διαβρώνεται, αλλοιώνεται, ξεχνάει τον λόγο για τον οποίο ξεκίνησε να κάνει αυτό από το οποίο ζει και χάνει το στοιχείο που τον έφερε στην κορυφή: την δίψα και την φιλοδοξία. Από όλη αυτή την γενιά του 2011, μόνο ένας το είχε, τα έχουμε ξαναπεί. Έφυγε, τον διώξαμε, προδότης, αδικημένος, ότι πείτε έχει δόση αλήθειας, αλλά έτσι έχει το πράγμα.

Η επόμενη μέρα αγωνιστικά είναι αμείλικτη και έχει δίκιο ο RED1925, είναι μονόδρομος το πλάνο πρωταγωνιστές ξένοι και ρολίστες Έλληνες. Δεν υπάρχει τίποτα από πίσω, πιστέψτε με. Εκτός αν εννοείτε Έλληνα τον Ποκουσέφσκι. Δείτε τις μικρές Εθνικές. Τίποτα.

Και επειδή σήμερα τα έχω πάρει λίγο, θέλω να φανώ ακόμα περισσότερο εριστικός. Κανένα πλάνο δεν υπήρχε το 2011, τίποτα, το παραμικρό. Οι Αγγελόπουλοι έβγαλαν μία ανακοίνωση ότι αποχωρούν έχοντας εγγυημένα τα συμβόλαια των παιχτών, πέταξαν τα κλειδιά στον Ίβκοβιτς, η ομάδα χώρις πίεση δούλεψε, βελτιώθηκε, φάνηκε απίστευτα τυχερή στην επιλογή κάποιων παιχτών, και όταν κατάλαβαν τι χτίζεται, ξαναενεργοποιήθηκαν και έβαλαν την πινελιά τους. Το ότι αυτό μας βγήκε είναι η εξαίρεση, απλά επειδή δεν υπήρχε η παραμικρή πίεση, έγιναν όλα σωστά. Αλλά αυτό μην πάνε να το πλασάρουν κατόπιν εορτής ως συνταγή. Τους βγήκε, απλά και ξάστερα. Το μόνο σχέδιο που είχαν μετά ήταν το our way το οποίο οδήγησε μετά από αυτή την ομαδάρα του back to back, σε 2 ακόμα τελικούς Ευρωλίγκας αλλά και σε απώλεια των Χάινς, Σλούκα που αυτή την στιγμή αν ήταν στην ομάδα θα είχαμε ακόμα τουλάχιστον ένα τρόπαιο. Αυτά
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές