+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 31 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 21 27 28 29 30 31 32 33 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 601 έως 620 από 642

Θέμα: Superleague 2021-2022

Το avatar του χρήστη Alsterwasser
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ερώτημα είναι, ο βάζελος, που είναι η μόνη ομάδα που δεν δείχνει κατάκοπη, προλαβαίνει να φτάσει τον ΠΑΟΚ; Θα είναι τεράστιο κάζο για τον ΠΑΟΚ και τα ΜΜΕ του.
    Προλαβαινει άνετα. Ο ΠΑΟΚ συμπληρωσε 9 ματς χωρίς νίκη.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    The best things in life are beyond money; their price is agony and sweat and devotion… and the price demanded for the most precious of all things in life is life itself — ultimate cost for perfect value.

ατάιγο αρκούδι Το avatar του χρήστη theNottingham
    Περιοχή
    Kάπου στο δάσος

Προεπιλογή

Θα καλυψει διαφορα 5 βαθμων σε 3 αγωνες?

ΠΑΟΚ - Αρης
    Ολυμπιακος - ΠΑΟΚ
    ΠΑΟΚ - ΠΑΟ

Ολυμπιακος - ΠΑΟ
    ΠΑΟ - ΠΑΣ
    ΠΑΟΚ - ΠΑΟ
    ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.
    - Benjamin Franklin

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Στον πάγκο του Αρη προπονητης ειναι ο Μπουργος
    Βοηθος του Αλμειδα στην ΑΕΚ ο Καρλος Ροα
    Θρυλικες μορφες τερματοφυλακων στην Αργεντινη
    Το μονο που μενει ειναι να παει προπονητης στο Λεβαδειακο ο Σιλαβερτ

Προεπιλογή

Ένα ΑΕΚτζίδικο έντυπο έχει ένα ενδιαφέρον σενάριο για τη Σουπερλίγκα, να βγει πρόεδρος ο Μηνάς Λυσάνδρου (πρώην ΑΕΚ, νυν ΟΦΗ), και μάλιστα με δική μας στήριξη, ίσως και του νέου φοβερού διδύμου της Α΄ Εθνικής, Αλαφούζου - Κομπότη. Το πιο εντυπωσιακό κομμάτι του σεναρίου είναι ότι ο Ιωνικός πλευρίζει πλέον εμάς διοικητικά και αναμένεται να στηρίξει την όποια πρότασή μας. Μαχαιριά στην καρδιά των Προοδευτικάνων.

Ασχέτως συμμαχιών και σεναρίων, ο Λυσάνδρου ήταν σοβαρός άνθρωπος, και όπως όλοι οι σοβαροί άνθρωποι δεν άντεξε πολύ στην ΑΕΚ.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

Προεπιλογή

Αν ισχύει το σενάριο για τον Ιωνικό, κι αν πέσει και η Λαμία (που ούτως ή άλλως έπαιζε και σε κιτρινόμαυρο και σε ασπρόμαυρο ταμπλό), η ΑΕΚ θα είναι μόνη της του χρόνου.

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Πιστεύω πως πρώτα θα βγει ο ήλιος απ'τη Δύση και μετά θα φύγει η ομάδα της γειτονιάς της Πλ. Σπάθα από την επιρροή του φαφουτογατου.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Έβγαλε η Superleague όπως κάθε χρόνο τους αριθμούς των εισιτηρίων: https://www.slgr.gr/el/article/anask...sta-eisiteria/

Επειδή όμως για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά προέκυπτε ότι ο βάζελος, η υπεργαλαξιακή ομάδα με 99.999 τίτλους έκοψε λιγότερα εισιτήρια από τον Άρη, έβγαλαν μετά και μια στατιστική πληρότητας των γηπέδων για να τους παρηγορήσουν: πρώτος λοιπόν ο βάζελος στο κλουβί των 16.000: https://www.slgr.gr/el/article/anaskopese-2021-2022-2/. Εκατό χιλιάδες οι τίτλοι του βάζελου.

Προεπιλογή

Δεν τον γλιτώνουμε τον Πανουργιά...

Προεπιλογή

O Δερμιτζάκης της Βέροιας γκρίνιαζε χτες, μεταξύ άλλων, για τον αριθμό ομάδων στη Superleague. Ας κάνουν ένα γκρουπ έξι ομάδων να παίζουν μεταξύ τους, είπε.

Αυτό συνδέεται με την υπόγεια προσπάθεια να ξαναλλάξει το φορμά της Superleague με πίεση από τα κάτω για αύξηση των ομάδων από 14 σε 16. Το επιχείρημα είναι ότι τα πλέι οφ απέτυχαν εμπορικά, με την τηλεθέαση ακόμη και στα ντέρμπι των μεγάλων να μην είναι σπουδαία (μη μιλήσουμε για το ανέκδοτο των πλέι άουτ, που εγγυημένα θα καταργηθούν). Η λύση όμως δεν είναι φυσικά η αύξηση των ομάδων. Η λύση είναι η βελτίωση του προϊόντος και η οικονομική υγεία των ομάδων. Είναι αστείο να παινεύει την ποιότητα της SL2 όταν καμιά δεκαριά ομάδες της δεύτερης επαγγελματικής κατηγορίας πάνε για διάλυση με το που τελείωσε η σεζόν, κι όταν η μια μετά την άλλη ομάδα πέφτουν θύματα «επενδυτών» από την Ελλάδα και, κυρίως, από το εξωτερικό. Το επαγγελματικό ποδόσφαιρο στην Ελλάδα δεν αντέχει πάνω από 30-40 ομάδες. Επίσης, είναι γελοίο να αλλάζουν συνεχώς οι αριθμοί και οι διαδικασίες των κατηγοριών, και να κρίνονται τα πρωταθλήματα στα δικαστήρια. Μικρή σημασία έχει αν η Superleague θα έχει 12, 14, 16 ή 18 ομάδες. Το βασικό είναι η σταθερότητα και σοβαροί οικονομικοί και διοικητικοί έλεγχοι.

Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Δεν υπαρχουν λεφτα λεμε. Η δεν δινονται.

Ελληνες παικτες και προπονητες ,ανοδος των ιστορικων ομαδων που εχουν κοσμο και παμε παλι απο την αρχη.

Προεπιλογή

Με μοναδικό υποψήφιο τον Πανουργιά Παπαϊωάννου (!) για την προεδρία της Superleague, λέγεται ότι θα κατέβει τελικά και ο Μαρινάκης. Κάπου τώρα το ΔΣ.

Προεπιλογή

Δύο ντεσού της ψηφοφορίας.

1. Ο Αλαφούζος άφησε αρχικά να διαρρεύσει ότι θα ψηφίσει Μαρινάκη, ώστε να πειστεί ο Πανουργιάς να υποχωρήσει, και την ώρα της ψηφοφορίας ψήφισε λευκό, και καλά «εγώ δεν τον ψηφίζω τον οχτρό».

2. Σχεδόν παμψηφεί (με ένα λευκό, υποθέτω από την ΕΠΟ), εξελέγη αντιπρόεδρος η Κάτια Κοξένογλου, που εξελίσσεται σε παντός καιρού και πασών των συμμαχιών επαγγελματικό στέλεχος του ποδοσφαίρου, από χαϊδεμένο (μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό βρε κουτά) παιδί της ΕΠΟ στο νούμερο δύο μιας Superleague που ακονίζει τα μαχαίρια για την τελική αναμέτρηση με την ΕΠΟ.

Προεπιλογή

Ξιδάκι Πανουργιά:

Εδώ κύριοι δεν είμαι για τον εαυτό μου, ούτε είχα σκοπό να εκλεγώ για να διοικήσω τη λίγκα για προσωπικό μου όφελος.

Ήμουν εδώ ως επικεφαλής μια ομάδας 8 προέδρων που είχαμε συμφωνήσει τι ακριβώς πρεσβεύουμε και είχαμε δεσμευτεί με λόγο Τιμής μεταξύ μας!

Κοιτάζω γύρω μου και διαπιστώνω ότι λείπουν αρκετοί από τους 8, που για δικούς τους λόγους αποφάσισαν να μην τηρήσουν την υπόσχεση τους…

Κατόπιν τούτου δεν έχω κανέναν λόγο να υποστηρίξω την υποψηφιότητα μου και εύχομαι ο κ. Μαρινάκης να κάνει πράξη αυτά που υποσχέθηκε

Προεπιλογή

ποιους εννοει 8αδα? εκτος του εαυτου του και τα υπολοιπα προφανη ονοματα δεν μου βγαινει αριθμητικα

Προεπιλογή

βασικα θα εννοει και τον Οφη μεσα για αυτο δεν μου εβγαιναν

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξιδάκι Πανουργιά:
    Κρίμα ρε Πανουργιά, πάνω που ήσουν έτοιμος να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι, σου τράβηξαν την καρέκλα.

Άντε χαμουρα, αχυρανθρωπε, μπινε. Που μου θέλατε (τα αφεντικά σου) τακιμια με τον άλλο το χρυσαυγουλο στην ΕΠΟ για να πάει το ποδόσφαιρο σε σημείο χειροτερο απ'τον βαρδινογιαννισμο.

Τρύπησε οισοφάγο το σημερινό. Έτσι, τέτοιο γ@μησι θέλανε τα μ0υνια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη De Niro : 24-06-22 στις 18:33

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από De Niro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα ρε Πανουργιά, πάνω που ήσουν έτοιμος να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι, σου τράβηξαν την καρέκλα.

Άντε χαμουρα, αχυρανθρωπε, μπινε. Που μου θέλατε (τα αφεντικά σου) τακιμια με τον άλλο το χρυσαυγουλο στην ΕΠΟ για να πάει το ποδόσφαιρο σε σημείο χειροτερο απ'τον βαρδινογιαννισμο.

Τρύπησε οισοφάγο το σημερινό. Έτσι, τέτοιο γ@μησι θέλανε τα μ0υνια.
    Λιτός και δωρικός.

Προεπιλογή

Ομολογούν μόνοι τους αυτοί ρε. Αναλύει ο Βέργης τα του ΔΣ της Superleague και εξηγεί πώς η ΑΕΚ τορπίλισε την κοινής αποδοχής υποψηφιότητα του Λυσάνδρου του ΟΦΗ για να βάλει τον τζουτζέ τον Πανουργιά. Και μετά του φταίει ο Μαρινάκης που τούμπαρε τους μικρομεσαίους.

Προεπιλογή

Το επίδικο της εκλογής ΒΜ:

https://athlosnews.gr/606872/ta-tile...-o-t-baltakos/

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές