Κλειστό Θέμα
Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6 12 13 14 15 16
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 301 έως 317 από 317

Θέμα: Europa League 2021-22

Το avatar του χρήστη gioOliveira
    Περιοχή
    San Francisco Bay

Προεπιλογή

Παντως ο τελικος του Conference δεν ειναι κατωτερος απο τον τελικο του Europa φετος (αν οχι καλυτερος). Σιγουρα οσον αφορα στα ονοματα των ομαδων, εγω θα ελεγα και στην ποιοτητα με τα λιγα που ξερω. Ειναι ωραια παντως που επιστρεψαμε στις εποχες που ειχε 3 ευρωπαικοους τελικους.
    Τι εχει δει 22 φορες ενα παιδι 35 χρονων;

ατάιγο αρκούδι Το avatar του χρήστη theNottingham
    Περιοχή
    Kάπου στο δάσος

Προεπιλογή

η ιδανικη περιπτωση θα ειναι ομιλοι EL, 1η θεση με απευθειας προκριση στους 16 και δυο αγωνες για προκριση στους 8
    δυο χρονιες εχουν μεινει ακομα με αυτο το φορματ
    ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.
    - Benjamin Franklin

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από theNottingham Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ιδανικη περιπτωση θα ειναι ομιλοι EL, 1η θεση με απευθειας προκριση στους 16 και δυο αγωνες για προκριση στους 8
    δυο χρονιες εχουν μεινει ακομα με αυτο το φορματ
    συμφωνω
    εγω Γιουροπα με 1η θεση σε ομιλους θα επελεγα
    αλλιως 3η θεση ωστε να συνεχισουμε με καλυτερες ακομα πιθανοτητες σε Κονφερενς

Proponitis tis exedras Το avatar του χρήστη pani0202
    Περιοχή
    Canada

Προεπιλογή

Το Γιουροπα δεν ειναι εκτος των δυνατοτητων του καλου Ολυμπιακου (οχι του φετινου...). Φετος εκατσαν και συγκυριες βεβαια που πολλες μεγαλες ομαδες περασαν δυσκολη χρονια (πχ Γιουναιτεντ, Μπαρτσα κλπ) γι'αυτο καταληξαμε σε νεροβραστο τελικο.

Superunkown Το avatar του χρήστη Redbeliever
    Περιοχή
    Πάτρα

Προεπιλογή

Φέτος ήμασταν περισσότερο κοντά στο επίπεδο του Conference παρά του Europa League.
    Ελπίζω αν καταφέρουμε να μπούμε ομίλους C.L. να μπορούμε να διεκδικήσουμε την 3η θέση και να μην είμαστε "θεατές" στα παιχνίδια με τους 2 πρώτους.
    Θα χρειαστεί σημαντικη ποιοτική ένισχυση στο ρόστερ για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος.

BAZELOBUSTERS

Το avatar του χρήστη Alsterwasser
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Ζηλεύω που μια ομάδα επιπέδου Ρέιντζερς παίζει τελικό και εμείς ακόμα να πάμε σε 4αδα...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    The best things in life are beyond money; their price is agony and sweat and devotion… and the price demanded for the most precious of all things in life is life itself — ultimate cost for perfect value.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Alsterwasser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζηλεύω που μια ομάδα επιπέδου Ρέιντζερς παίζει τελικό και εμείς ακόμα να πάμε σε 4αδα...

η αξια του ροστερ της ειναι θεωρητικα στους ιδιους αριθμους με της δικης μας !00κατι εκ

Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από daskalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αξια του ροστερ της ειναι θεωρητικα στους ιδιους αριθμους με της δικης μας !00κατι εκ
    Τι να λέμε...μέχρι πριν 2 χρόνια είχαμε ανώτερη ομάδα...αυτοί προφανώς βελτιώθηκαν και εμείς διαλυθηκαμε..

The best things in life are beyond money; their price is agony and sweat and devotion… and the price demanded for the most precious of all things in life is life itself — ultimate cost for perfect value.

Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Στα πέναλντι ο τελικός.

Πολύ δυνατή ομάδα οι Σκωτσέζοι..

Προεπιλογή

Τόσο κολοφαρδη ομάδα σαν την Άιντραχτ δεν έχω ξαναδεί από τον πρώτο αγώνα στους ομίλους μας ως τον τελικό Μάλλον μόνο ο βαζελος τους συναγωνίζεται

Προεπιλογή

Κρίμα ήμουν με τους συμπαθείς σκωτσέζους..
    Κατα τ άλλα,άλλη μια ομάδα που μας έτυχε στο δρόμο και φτάνει σε τελικό ευρωπαικού κυπέλλου.
    Ήμασταν και γκρινιάρηδες που χάσαμε στο β ημίχρονο στη Γερμανία

Το avatar του χρήστη spartacus
    Περιοχή
    NJ

Προεπιλογή

Μπράβο στην Αιντραχτ Φρανκφούρτης μπράβο και στους Σκωτζεζους.. Όποιος και να το παιρνε το ίδιο μου κανε.. Κάπου έχω καταχωνιασμενη μια πόλη ωραία εμφάνιση των Γερμανών στα 90s με κόκκινες μαύρες ρίγες και ένα μεγάλο αετό στη μεση.. 12500 δραχμές παρακαλω.. Πριν δύο τρία χρόνια ισως να το άξιζαν περισσότερο που αποκλείστηκαν ημιτελικά από Τσέλσι όπως επίσης μου είχαν σπάσει τα νεύρα στο ναό πολύ ειδικά με το γκολ στο τελος..

Το avatar του χρήστη gioOliveira
    Περιοχή
    San Francisco Bay

Προεπιλογή Europa League 2021-22

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από steeve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο κολοφαρδη ομάδα σαν την Άιντραχτ δεν έχω ξαναδεί από τον πρώτο αγώνα στους ομίλους μας ως τον τελικό Μάλλον μόνο ο βαζελος τους συναγωνίζεται
    Κωλοφαρδοι και σκετα ξερατα επιπεδου βαζελου. Στο Καραισκακη προκαλουσαν τον κοσμο χωρις λογο μετα το γκολ στο 90 (ενω μαλιστα τους εχει χαριστει πεντακαθαρη κοκκινη επειδη … κολλησε το βαρ) και σημερα ενω εχουν κερδισει ευρωπαικο τελικο αντι να πανε στους οπαδους τους πανε και προκαλουνε τον κοσμο των σκωτσεζων. Τους σιχαθηκα ολη τη χρονια φετος και λυπαμαι πολυ που το πηρανε.
    Τι εχει δει 22 φορες ενα παιδι 35 χρονων;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioOliveira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωλοφαρδοι και σκετα ξερατα επιπεδου βαζελου. Στο Καραισκακη προκαλουσαν τον κοσμο χωρις λογο μετα το γκολ στο 90 (ενω μαλιστα τους εχει χαριστει πεντακαθαρη κοκκινη επειδη … κολλησε το βαρ) και σημερα ενω εχουν κερδισει ευρωπαικο τελικο αντι να πανε στους οπαδους τους πανε και προκαλουνε τον κοσμο των σκωτσεζων. Τους σιχαθηκα ολη τη χρονια φετος και λυπαμαι πολυ που το πηρανε.
    Κωλόφαρδοι ξεκωλόφαρδοι παραμένει η θλίψη ότι μια ομάδα στα κυβικά μας πήρε ευρωπαϊκή κούπα.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Ο Ολυμπιακός του 2019, θα κόντραρε στα ίσια την Άιντραχτ.
    Αυτό το καλοδουλεμένο σύνολο με Τσιμίκα, Ομάρ, Ποντένσε, Γκιγιέρμε θα ήταν δύσκολο να το νικήσεις.
    Αλλά, στην πορεία του χρόνου τα 80εκάτ. διαφορά στην αξία του ρόστερ φέρνουν κούπα.

Μπράβο και στους Ρέιντζερς που έκαναν υπέρβαση.

Το avatar του χρήστη Belisarius
    Περιοχή
    καφενείο

Προεπιλογή

οντως, παιζουν βεβαια σε ελκυστικο πρωταθλήμα, αλλα δεν ειναι οτι δωσαν πολλα για παικτες:
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Belisarius Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως, παιζουν βεβαια σε ελκυστικο πρωταθλήμα, αλλα δεν ειναι οτι δωσαν πολλα για παικτες:
    Αν πας σε αυτό τον σύνδεσμο, έχει το πάρε-δώσε της Άιντραχτ από τα στατιστικά στοιχεία της ιστοσελίδας.

Ας πάμε στην τελευταία τετραετία κατά την οποία άρχισε να διαμορφώνεται το ρόστερ:

2018-2019
    Έξοδα (αγορές): 30εκάτ.
    Έσοδα (πωλήσεις: 19,9εκάτ.

2019-2020:
    Έξοδα (αγορές): 82εκάτ.
    Έσοδα (πωλήσεις: 120,84 εκάτ. μόνο η μεταγραφή του Γιόβιτς στην Ρεάλ, πήγε 65εκάτ.

2020-2021:
    Έξοδα (αγορές): 12εκάτ.
    Έσοδα (πωλήσεις: 19εκάτ.

2021-2022:
    Έξοδα (αγορές): 14,6 εκάτ.
    Έσοδα (πωλήσεις: 30εκάτ.

Στο σύνολο τετραετίας
    Έξοδα: 138,6εκάτ.
    Έσοδα: 189,74 εκάτ.

Προφανώς και δεν μπορεί να γίνει σύγκριση. Αν το market value μιας ομάδας που κατακτά το Europa League είναι 200εκάτ. ευρώ και μιας ομάδας που φτάνει στον τελικό του Conference τα 140εκάτ. (δεν βάζω στην εξίσωση την Ρόμα γιατί τα οικονομικά τους είναι μεγάλη συζήτηση), τότε εμείς με τα 125 μπορούμε να συγκριθούμε με ομάδες του Conferance, υπέρβαση έκαναν πάντως οι Rangers στο Europa League που είναι λίγο παραπάνω από εμάς, με υποβιβασμούς κλπ κλπ.

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές