+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 112 από 112

Θέμα: Πρωτάθλημα A1 Basket League 2021-2022

Προεπιλογή

Το μόνο άγχος μου για τους τελικούς ήταν μην μας κάτσει κανένας τραυματισμός κανά δύο κομβικών παιχτών και θα ήταν κρίμα για όλη την φετινή προσπάθεια της ομάδας.

Όχι ότι ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα υπήρχε θέμα να χάσουμε το πρωτάθλημα αλλά αλλιώς είναι να το πάρεις 3-2 και να τους δώσεις την δυνατότητα να βγάλουν γλώσσα και αλλιώς έτσι όπως το πήρες τώρα που πέρασες από πάνω τους σαν σίφουνας κερδίζοντας τους για 7 συνεχόμενα παιχνίδια που εδώ και 30 χρόνια που παρακολουθώ την ομάδα δεν θυμάμαι να έχει ξαναυπάρξει τέτοιο μεγάλο σερί νικών.

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Επιτρεπονται απο εδω και περα θυγατρικες ομαδες στο μπασκετ, οπως ο Ολυμπιακος Β' στο ποδοσφαιρο, που θα μπορουν να παιζουν μεχρι την Α2

Επειδη στην Α2 επιτρεπονται πλεον 2 ξενοι στις ομαδες, θα ειναι καλυτερο το επιπεδο για να ψηθουν καποιοι παικτες

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Για τις θυγατρικές:

οι ομάδες της Stoiximan Basket League μπορούν να έχουν θυγατρική με παίκτες κάτω των 23 ετών, με δικαίωμα συμμετοχής μέχρι την Α2 Κατηγορία. Από εκεί και πέρα, το ίδιο δικαίωμα έχουν επίσης όλα τα ερασιτεχνικά σωματεία, με τη θυγατρική τους να έχει τη δυνατότητα παρουσίας έως μια κατηγορία κάτω από αυτές (μέχρι τη Β' Εθνική για την Α2, μέχρι τη Γ' Εθνική για τη Β' Εθνική κ.ο.κ.).
    Στην Α2 Ανδρών έχουν δικαίωμα συμμετοχής δύο (2) ξένοι αθλητές (ανεξαρτήτως διαβατηρίου), με συνολικό χρόνο συμμετοχής τα 650 λεπτά ανά γύρο πρωταθλήματος. Εδώ όμως, είναι απαραίτητη η παρουσίαση στη δωδεκάδα τουλάχιστον δύο (2) αθλητών 23 ετών ή νεότερων (γεννημένοι το 2000 ή αργότερα). Σε περίπτωση που μια ομάδα έχει έναν (1) ξένο, τότε δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός στην χρησιμοποίησή του ούτε υποχρέωση για παρουσία αθλητή κάτω των 23 ετών στη δωδεκάδα. Οι ξένοι θα έχουν επίσης δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδας, δίχως χρονικό περιορισμό.
    Κάθε ομάδα της Α2 Ανδρών μπορεί να κάνει μία (1) αλλαγή ξένου στη διάρκεια του πρωταθλήματος.
    Μία ομάδα της Α2 Ανδρών μπορεί να αποκτήσει ξένο από ομάδα της Stoiximan Basket League, κι αντιστρόφως.
    από Sport24.gr

Περιοχή

Προεπιλογή

Ο ΕΣΑΚΕ αποφάσισε το Super Cup να γίνει τον Οκτώβρη (1-2) στην Κύπρο και στο κλειστό "Τάσος Παπαδόπουλος", όπου Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Προμηθέας και με ερωτηματικό η Λάρισα (εναλλακτική ο Κολοσσός), θα διεκδικήσουν το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς.

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΕΣΑΚΕ αποφάσισε το Super Cup να γίνει τον Οκτώβρη (1-2) στην Κύπρο και στο κλειστό "Τάσος Παπαδόπουλος", όπου Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Προμηθέας και με ερωτηματικό η Λάρισα (εναλλακτική ο Κολοσσός), θα διεκδικήσουν το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς.
    ΑΕΚ η τέταρτη ομάδα.

Περιοχή

Προεπιλογή

Ο Προμηθέας συμφώνησε με τον Τζο Γιάνγκ, είχαμε ενδιαφερθεί πριν μια τετραετία όταν έπαιζε στην Κίνα.

Προεπιλογή

Ο Προμηθέας συμφώνησε με τον Τζο Γιάνγκ, είχαμε ενδιαφερθεί πριν μια τετραετία όταν έπαιζε στην Κίνα.
    Ασύλληπτος σκόρερ. Εξαιρετική μεταγραφή για το επίπεδο του Προμηθέα.

Would You Dare?

Προεπιλογή

Έχω πάθει σοκ από την μεταγραφή αυτή. Δεν το πιστεύω ότι έχει έρθει αυτός ο παίκτης στον Προμηθέα. Προφανώς ένας one man show δεν θα μπορούσε να πάει σε ομάδα οκτάδας Ευρωλίγκας, αλλά είναι παίκτης Ευρωλίγκας που σε μια ομάδα επιπέδου Ερυθρού αστέρα ή Ζαλγκίρις θα έκανε παπάδες. Σοκ πραγματικά. Για πλάκα πρώτος σκόρερ της α1 του χρόνου.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο. Λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάθει σοκ από την μεταγραφή αυτή. Δεν το πιστεύω ότι έχει έρθει αυτός ο παίκτης στον Προμηθέα. Προφανώς ένας one man show δεν θα μπορούσε να πάει σε ομάδα οκτάδας Ευρωλίγκας, αλλά είναι παίκτης Ευρωλίγκας που σε μια ομάδα επιπέδου Ερυθρού αστέρα ή Ζαλγκίρις θα έκανε παπάδες. Σοκ πραγματικά. Για πλάκα πρώτος σκόρερ της α1 του χρόνου.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ να πω την αμαρτία μου και για εμάς θα τον ήθελα, με το αστεράκι ότι δεν τον έχω παρακολουθήσει τελευταία, αλλά μόνο το ότι επέστρεψε από Κίνα πέρσι κι έπαιξε g-league νομίζω ότι θα τον έχει φτιάξει από φυσική κατάσταση. Ο Προμηθέας μετά τον Τζέριαν Γκραντ δείχνει να έχει βρει τις διόδους για να φέρνει τόσο καλούς παίκτες και μπράβο του.

Would You Dare?

Προεπιλογή

Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε με πόσα τον έκλεισε ο Προμηθέας γτ ακούστηκε ότι είχε πρόταση και από την Κουμπαν.

Γενικά ο Προμηθέας φτιάχνει πολύ ανταγωνιστικό ροστερ και οι Κουλμποκα και Φαντερμπεργκ είναι πολύ καλοί ξένοι.

Με Περιστέρι, Προμηθέα και ΑΕΚ σε πολύ καλό επίπεδο θα είναι πιο δυνατό το πρωτάθλημα του χρόνου.

Περιοχή

Προεπιλογή

Ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα για το πρωτάθλημα της Α1, καθώς οι ομάδες και ο ΕΣΑΚΕ προσανατολίζονται σε ακραίες αντιδράσεις επειδή δεν πήραν -και όπως όλα δείχνουν δεν πρόκειται να πάρουν- τα χρήματα από το στοίχημα.
    από το Sport24.gr

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Αυτό θα είναι πραγματικά #mexritelous

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές