Κλειστό Θέμα
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 59 από 59

Θέμα: 2η Αγωνιστική: Λαύριο - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από velvethummer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειαζόμαστε ένα ακόμα κορμί στα φόργουορντ. Τίποτα άλλο, τέλεια και παυλα.

Χαρείτε λιγάκι την ομάδα. Τουλάχιστον αυτή την εποχή παίζει πολύ όμορφο μπάσκετ. Θα έχουμε καιρό μέσα στη χρονιά για γκρίνια και μιζέρια δεν θα πάμε τρένο, μην φοβάστε.
    Μια χαρα την χαιρομαστε και το γραφουμε, απλως εσεις εστιαζετε εκει που θελετε.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα την χαιρομαστε και το γραφουμε, απλως εσεις εστιαζετε εκει που θελετε.
    Δεν την χαίρεσαι πραγματικά αν μετά από κάθε ματς της έως τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι με τη μία μεταγραφή που δεν έγινε ακόμα και θα πυροβολήσει τα πόδια μας...

Εσείς εστιάζετε πάντα στους απόντες και όχι στους παρόντες. Και αύριο να πάρουμε παίχτη, μεθαύριο θα λες για τον 14ο κομβικό παιχτη που λείπει. Εντάξει θα πετάς και κάνα μπράβο στην ομάδα για ξεκάρφωμα.

Προεπιλογή

Δεν την χαίρεσαι πραγματικά αν μετά από κάθε ματς της έως τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι με τη μία μεταγραφή που δεν έγινε ακόμα και θα πυροβολήσει τα πόδια μας...

Εσείς εστιάζετε πάντα στους απόντες και όχι στους παρόντες. Και αύριο να πάρουμε παίχτη, μεθαύριο θα λες για τον 14ο κομβικό παιχτη που λείπει. Εντάξει θα πετάς και κάνα μπράβο στην ομάδα για ξεκάρφωμα.
    Μπορει πραγματικα να την χαιρεται καποιος που στρουθοκαμηλιζει και νομιζει οτι μπορει να παει ετσι μεχρι το τελος η χρονια; Με 11 παικτες. Αντε να τους κανουμε και 12. Σε 3 διοργανωσεις.

Οπως νομιζε περυσι οτι μπορουσε να βγει η χρονια μονο με Σλουκα και πισω του το χαος. Και περυσι τα ιδια λεγατε, την ιδια κασετα παιζατε. Για ''γκρινιαρηδες''. Για ''βιαστικους''.

Για να τελειωνουμε λοιπον. Και μπορουμε να χαιρομαστε για αυτο που βλεπουμε, και ταυτοχρονα να επισημαινουμε τα προβληματα. Το ενα, δεν αναιρει το αλλο.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Μπορει πραγματικα να την χαιρεται καποιος που στρουθοκαμηλιζει και νομιζει οτι μπορει να παει ετσι μεχρι το τελος η χρονια; Με 11 παικτες. Αντε να τους κανουμε και 12. Σε 3 διοργανωσεις.

Οπως νομιζε περυσι οτι μπορουσε να βγει η χρονια μονο με Σλουκα και πισω του το χαος. Και περυσι τα ιδια λεγατε, την ιδια κασετα παιζατε. Για ''γκρινιαρηδες''. Για ''βιαστικους''.

Για να τελειωνουμε λοιπον. Και μπορουμε να χαιρομαστε για αυτο που βλεπουμε, και ταυτοχρονα να επισημαινουμε τα προβληματα. Το ενα, δεν αναιρει το αλλο.
    Σε ποιον αναφέρεσαι; Πριν λίγο σου έγραψα ότι η ομάδα χρειάζεται έναν ακόμα φόργουορντ. Μάλλον δεν μιλάς για μένα όταν λες ότι πιστεύω ότι η χρονιά θα βγει με 11 παίχτες.

Η διαφορά μας είναι ότι δεν θα κάθομαι να το γράφω σε κάθε τοπικ αγώνα σε κάθε θέμα που έχει σχέση με τον μπασκετικό Ολυμπιακό. Μιλάμε για παράκρουση.

Τα προβλήματα των ομαδων πάντως για να ξέρεις δεν λύνονται μόνο με μεταγραφές. Είναι πιο σημαντικό πχ κατά τη γνώμη μου να συζητάμε πως θα ενταχθεί ο ΜακΚισικ καλύτερα στο σύνολο η με ποιον τρόπο ο Μάρτιν θα γίνει πιο αποδοτικός; Αναφέρω αυτούς τους δύο ενδεικτικά γτ αν πιάσουν τη περυσινή τους απόδοση θα μιλάμε για μια ομάδα που θα έχει δύο σούπερ 5αδες. Και λίγη σημασία θα έχει μετά ο έξτρα παίχτης.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Xaris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thx φίλε!

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προεπιλογή

Ρε σεις ψυχραιμία.
    Είναι γεγονός ότι χρειάζεται ένα ακόμα κομμάτι το παζλ αλλά αναμφισβήτητα παίζουμε όμορφο μπάσκετ, σύγχρονο!
    Ας χαρούμε αυτό και οι ιθύνοντες έχουν γνώση.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Coperfield 7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά παίζει καλό μπάσκετ η ομάδα, ε; Μήπως είχαμε δίκιο κάποια παιδιά που λέγαμε ότι αυτό που θέλει ο Μπαρτζώκας ήταν ασύμβατο με την παρουσία του αναμφίβολα goat; Και ότι δεν είχαμε ούτε εμμονή ούτε εμπάθεια με τον Μπιλ όταν λέγαμε ότι είναι τροχοπέδη στην επιθετική λειτουργία και αδύναμος κρίκος στην άμυνα τα τελευταία χρόνια;

Αυτό που βλέπουμε φέτος, δηλαδή συνεχή κίνηση, ελάχιστες ντρίμπλες, πολλές και αστραπιαίες πάσες, αλλεπάλληλες απειλές από το close out και άμυνα με χέρια παντού και 35 αλλοιώσεις σε κάθε ματς, με το χέρι στην καρδιά και ειλικρινά πείτε μου: μπορείτε να το φανταστείτε να το παίζουμε με τον περσινό και προπερσινο Μπίλι μέσα;

Και για να σας προλάβω, για να καταλάβετε ότι δεν είμαι εμπαθής. Θα λείψει ο Σπανούλης. Ξέρετε πότε; Όταν σε κάποιο ματς θα είμαστε κοντά και θα χρειαζόμαστε κάποιον να πάρει την μπάλα όταν ζυγίζει 100 κιλά και να καθαρίσει το ματς. Και εκεί θα πούμε: αν ήταν ο Σπανούλης, θα το έβαζε.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δηλαδή για ό,τι πήγαινε στραβά πέρσι και πρόπερσι έφταιγε ο Σπανούλης; Π.χ για την απόδοση του Χάρισον ή το γεγονός ότι όποιος ερχόταν ΣΕΦ έκανε πάρτι;

Προεπιλογή

Σε ποιον αναφέρεσαι; Πριν λίγο σου έγραψα ότι η ομάδα χρειάζεται έναν ακόμα φόργουορντ. Μάλλον δεν μιλάς για μένα όταν λες ότι πιστεύω ότι η χρονιά θα βγει με 11 παίχτες.

Η διαφορά μας είναι ότι δεν θα κάθομαι να το γράφω σε κάθε τοπικ αγώνα σε κάθε θέμα που έχει σχέση με τον μπασκετικό Ολυμπιακό. Μιλάμε για παράκρουση.

Τα προβλήματα των ομαδων πάντως για να ξέρεις δεν λύνονται μόνο με μεταγραφές. Είναι πιο σημαντικό πχ κατά τη γνώμη μου να συζητάμε πως θα ενταχθεί ο ΜακΚισικ καλύτερα στο σύνολο η με ποιον τρόπο ο Μάρτιν θα γίνει πιο αποδοτικός; Αναφέρω αυτούς τους δύο ενδεικτικά γτ αν πιάσουν τη περυσινή τους απόδοση θα μιλάμε για μια ομάδα που θα έχει δύο σούπερ 5αδες. Και λίγη σημασία θα έχει μετά ο έξτρα παίχτης.
    Την ιδια κασετα φιλτατε παιζεις εδω και χρονια, για ''γκρινιαρηδες'', για ''βιαστικους'', για ''μιζερους'', σε καθε αναφορα που γινεται για αδυναμιες και προβληματα της ομαδας, αυτο και αν ειναι παρακρουση, ειδικοτερα οταν δεν δικαιωνεται αυτη η σταση απο τα αποτελεσματα και τις κακιστες τελευταιες σεζον.

Σαφεστατα και υπαρχουν και αλλα θεματα που πρεπει να επιλυθουν ( οπως αυτο με τον Μακ Κισσικ ), αλλα πραγματικα, οποιος νομιζει οτι μπορει να βγει η χρονια ετσι, χωρις ( ποιοτικη ) αυξηση του αριθμου των παικτων, μαλλον εθελοτυφλει και αυτο διοτι δεν λαμβανει υποψιν το ιστορικο της ομαδας αλλα και τη φυσιολογικη ροη μιας σεζον οπου προκυπτουν παντα τραυματισμοι και ντεφορμαρισματα.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Την ιδια κασετα φιλτατε παιζεις εδω και χρονια, για ''γκρινιαρηδες'', για ''βιαστικους'', για ''μιζερους'', σε καθε αναφορα που γινεται για αδυναμιες και προβληματα της ομαδας, αυτο και αν ειναι παρακρουση, ειδικοτερα οταν δεν δικαιωνεται αυτη η σταση απο τα αποτελεσματα και τις κακιστες τελευταιες σεζον.

Σαφεστατα και υπαρχουν και αλλα θεματα που πρεπει να επιλυθουν ( οπως αυτο με τον Μακ Κισσικ ), αλλα πραγματικα, οποιος νομιζει οτι μπορει να βγει η χρονια ετσι, χωρις ( ποιοτικη ) αυξηση του αριθμου των παικτων, μαλλον εθελοτυφλει και αυτο διοτι δεν λαμβανει υποψιν το ιστορικο της ομαδας αλλα και τη φυσιολογικη ροη μιας σεζον οπου προκυπτουν παντα τραυματισμοι και ντεφορμαρισματα.
    Τα σχόλια τα έχεις ήδη γραμμένα και απλα τα υποβάλεις άσχετα με το τι γράφει ο άλλος;

Σου ξαναλέω ότι και εγώ εχω γράψει ότι η ομάδα θέλει παίχτη σίγουρα και μάλιστα έχω αναφέρει αρκετές φορές και τι στυλ παίχτη θέλω.

Άλλο αυτό ομως και άλλο να γίνομαι κουραστικός για τους άλλους χρήστες και να γράφω το ίδιο πράγμα επί καθημερινής βάσης. Το έχουμε εμπεδώσει.

Υγ όσο για τα σχόλια σου για πέρυσι και πρόπερσι θα πρέπει να ξεχωρίσεις στο μυαλό σου ότι ο σεβασμός μου σε ένα τοτέμ της ομάδας δεν σημαίνει ότι εθελοτυφλω. Απλά ξέρω να σέβομαι αυτούς που το αξίζουν ασχέτως αν με στεναχωρεί η εικόνα της ομάδας. Νομίζω ότι θα έπρεπε όλοι να το σέβεστε και να μην το κριτικαρετε αρνητικά.

Προεπιλογή

Τα σχόλια τα έχεις ήδη γραμμένα και απλα τα υποβάλεις άσχετα με το τι γράφει ο άλλος;

Σου ξαναλέω ότι και εγώ εχω γράψει ότι η ομάδα θέλει παίχτη σίγουρα και μάλιστα έχω αναφέρει αρκετές φορές και τι στυλ παίχτη θέλω.

Άλλο αυτό ομως και άλλο να γίνομαι κουραστικός για τους άλλους χρήστες και να γράφω το ίδιο πράγμα επί καθημερινής βάσης. Το έχουμε εμπεδώσει.

Υγ όσο για τα σχόλια σου για πέρυσι και πρόπερσι θα πρέπει να ξεχωρίσεις στο μυαλό σου ότι ο σεβασμός μου σε ένα τοτέμ της ομάδας δεν σημαίνει ότι εθελοτυφλω. Απλά ξέρω να σέβομαι αυτούς που το αξίζουν ασχέτως αν με στεναχωρεί η εικόνα της ομάδας. Νομίζω ότι θα έπρεπε όλοι να το σέβεστε και να μην το κριτικαρετε αρνητικά.
    Το ερωτημα αυτο θα πρεπει να το υποβαλλεις στον εαυτο σου. Γιατι ενω γραφω πως παιζουμε ωραιο μπασκετ, ενω γραφω εγκωμιαστικα σχολια για παικτες, επιλεγεις να τα αγνοεις, να εστιαζεις εκει που θες και να παιζεις την γνωστη κασετα.

Και γινεσαι εξαιρετικα κουραστικος ετσι...

Αντε παλι με τους σεβασμους. Δε σεβεσαι οταν δεν λες την αληθεια, αυτο που βλεπεις δηλαδη. Υποτιμας. Με το να βλεπεις λοιπον εναν παικτη, οσο μεγαλος και να υπηρξε, να σερνεται και επιλεγεις το χαιδεμα των αυτιων και την απουσια καθε κριτικης, δεν τον σεβεσαι, τον υποτιμας και τον μειωνεις. Και φυσικα βαζεις τις αναγκες και τα αποτελεσματα της ομαδας ( που ειναι υποτιθεται πανω απο ολα ) σε δευτερη μοιρα. Νομιζω θα επρεπε τοσο καιρο να εχετε αντιληφθει οτι αυτο δεν ειναι κατι που το δεχομαστε ολοι.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παιδάκια μην τσακωθείτε άλλο. Τραβήξτε μια γραμμη

Sent from my fingers using Tapatalk
    Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Η τεράστια σημασία των βλακών στον σύγχρονο βίο

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

ΟΚ απο πλευρας μου το σταματω εδω, δεν ενδιαφερει και κανεναν αλλο εξαλλου.

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Μία αθλιότης Το avatar του χρήστη ctamathc

Προεπιλογή

Για να επανέλθουμε στο θέμα, είδα χθες σε κονσερβα τον αγώνα, αυτός ο Λιουις του Λαυρίου μάλλον βρέθηκε στη μέρα του ε?

Διαφορετικά στον ουρανό τον ψάχναμε, στη γη ήταν

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rabarivoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή για ό,τι πήγαινε στραβά πέρσι και πρόπερσι έφταιγε ο Σπανούλης; Π.χ για την απόδοση του Χάρισον ή το γεγονός ότι όποιος ερχόταν ΣΕΦ έκανε πάρτι;
    Απο αυτο που βλεπαμε τα τελευταια 3 χρονια και αυτο που βλεπουμε φετος , ναι εφταιγε ο Σπανουλης. Το Λαρεντζακη να βαζαμε να παιζει τα 20 λεπτα του Σπανουλη περισυ, θα ειχαμε μπει στην 8 αδα τουλαχιστον..

Το avatar του χρήστη chouk
    Περιοχή
    Crazy Waters

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από domus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο αυτο που βλεπαμε τα τελευταια 3 χρονια και αυτο που βλεπουμε φετος , ναι εφταιγε ο Σπανουλης. Το Λαρεντζακη να βαζαμε να παιζει τα 20 λεπτα του Σπανουλη περισυ, θα ειχαμε μπει στην 8 αδα τουλαχιστον..
    Αυτομπαναρισου
    Παμε μωρη ομαδαρα....
    Την προκυμαία θα διαβώ και θα σταθώ στην άκρη,
    θα ενωθεί με το νερό το αλμυρό το δάκρυ,
    κι αιώνια θα προσμένω το πλοίο να δω να φτάνει,
    μέχρι που θα εμφανιστείς ξανά Λάρα Γκαρσία Ντάνι

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ctamathc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να επανέλθουμε στο θέμα, είδα χθες σε κονσερβα τον αγώνα, αυτός ο Λιουις του Λαυρίου μάλλον βρέθηκε στη μέρα του ε?

Διαφορετικά στον ουρανό τον ψάχναμε, στη γη ήταν
    Αν θα ήταν στην μέρα του, θα είχε 5/5 σουτ με τρίποντα από την σέντρα που λέει ο λόγος, αυτά που έκανε προχθές για το επίπεδο της ομάδας του Λαυρίου απλά δεν υπάρχουν.
    Ικανότατος στο 1-1, σωστές αποφάσεις στην επίθεση (δημιουργία-σκορ), πιεστική άμυνα πάνω στην μπάλα, είναι στοιχεία που πρέπει να τα έχεις ως παίκτης. Δεν νομίζω πως ήταν μια μέρα που του πήγαν όλα.

Προεπιλογή

Για την ώρα απολαμβάνουμε το ωραίο μπάσκετ που παίζει η ομάδα. Ας μην βιάζεται καμία πλευρά να βγάλει όμως συμπεράσματα και να κρίνει, είναι πολυ φρέσκια η σεζόν. Στο τέλος θα μπορούμε να κάνουμε συγκρίσεις κτλ.

Προεπιλογή

Δεν έχουν νόημα οι Σπανουλοσυζητήσεις πια. Οποιος καταλαβε περυσι καταλαβε κι οποιος δεν δεν. Σεβασμός στους Θρυλους, στήριξη στο νέο.

Προεπιλογή

Στα θετικά η διαφορετικα αρχηγική στάση του Πριντεζη φέτος
    Αντι να λεμε ηχητικα και χαζα

Κλειστό Θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές