+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 29 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 19 25 26 27 28 29 30 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 561 έως 580 από 583

Θέμα: Ολυμπιακος και συνδεσμιακο κινημα

Προεπιλογή

Ανατρίχιασα.
    CETERUM CENSEO VAZELAM DELENDA ESSE.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόσωπο σου είναι σαν τον κρινο, απο το ματι σου το δάκρυ πίνω, φύτρωσε για μας της αγάπης ο σπόρος, γ*μιεται ο Παο και η Λεωφόρος.

Προεπιλογή

Πριν λιγες μερες εφυγε απο κοντα μας ενας νεος αδερφος, ο Βασίλης, ο Tsitsou 7, o ιδρυτής του ULTRAS.gr.
    Το παλικαρι δεν το γνωριζα μεχρι να διαβασω την ειδηση του θανατου του.
    Το ULTRAS.gr ηταν το πρωτο ερυθρολευκο site-forum που επισκεφτηκα καπου στο 2001. Για μενα οπως και αλλους ολυμπιακους του εξωτερικου ηταν μια ερυθρολευκη οαση και ενας τροπος να νιωσουμε πιο κοντα στην κερκιδα μας. Το thrylos-fans ηρθε αργοτερα.

Νιωθω την ηθικη υποχρεωση να γραψω αυτο το ποστ σαν "ξενιτεμενος οπαδος του πληκτρολογιου" για εναν πρωτεργατη της της ολυμπιακης επικοινωνιας-ενημερωσης και οχι μονο.
    Συλληπητηρια και κουραγιο στους αγαπημενους του...

Μετά από χρόνια ο χείμαρρος των αναμνήσεων ξεχύνεται ορμητικός. Πως να μπορέσουμε όμως ρε Βασίλη να περιγράψουμε τόσα συναισθήματα και τόσες μοναδικές στιγμές με λέξεις; Πως να χωρέσουν σε ένα κείμενο τα πιο όμορφα οπαδικά μας χρόνια; Μαζί σου φεύγει κι ένα κομμάτι μας. Φεύγει; Συγνώμη χρησιμοποίησα λάθος λέξη. Θυμάσαι στη χορογραφία για τα αδέρφια μας στο πάρκινγκ στο Καραϊσκάκη τι λέγαμε; «Οι νεκροί πεθαίνουν μονάχα όταν τους ξεχάσεις». Κι εμείς δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ…

Ήταν Αύγουστος του 2006 όταν συναντηθήκαμε στο Red Café. Το πρώτο ultras meeting, είχε έρθει η ώρα να συναντηθούμε όλοι μαζί, να συστηθούμε, να γνωριστούμε. Εντάξει κάποιοι γνωριζόμασταν από την Ριζούπολη αλλά τώρα δεν θα ήμασταν πια nickname. Είχε έρθει η ώρα να τρέξουν τα πράγματα. Η χαρά και η ανυπομονησία μας ήταν τεράστια. Μια γλυκιά ταχυκαρδία μας είχε πιάσει. Έσκασες με τη βέσπα που από κάτω είχες πάντα αυτοκόλλητα και το καρό καπελάκι, είχαν έρθει και τα παιδιά από το Λονδίνο. Κουβεντιάσαμε τα πάντα κι αποφασίσαμε. Είχε έρθει η ώρα για τη πρώτη χορογραφία με τη Ρόμα. Πόσο άγχος ρε φιλαράκι θυμάσαι; Και μια να τρέχουμε στο Porto, μια στο Μοσχάτο, μια στο μαγαζί στο Κερατσίνι και κουβέντα πάνω στη κουβέντα και τρέξιμο και προετοιμασία. Κι έπρεπε να εξηγήσουμε σε όλους τι είναι Ultras. Ultras είσαι εσύ, είμαι εγώ, είμαστε όλοι όσοι αγαπούσαμε τον Ολυμπιακό ανιδιοτελώς. Ultras ήταν νοοτροπία, παρεάκι, δημιουργικότητα, σεβασμός. Κι έπρεπε να τα εξηγήσουμε όλα αυτά σε όσους μας έβλεπαν καχύποπτα κι ο φίλος μας από το Κερατσίνι έβαζε πλάτη. Θυμάσαι ρε Βασίλη πόσες ώρες είχαμε φάει σε εκείνα τα τραπέζια να σχεδιάζουμε τα βήματα μας; Κι όταν ήρθε η ώρα για το παιχνίδι τι αγωνία είχαμε όλοι μας. Μην ανάψει κανείς καπνογόνα και μας το χαλάσει, αν θα βγει όμορφο; Θυμάσαι πόσες μέρες και νύχτες τρώγαμε εκεί στην αποθηκούλα και στα καθίσματα να ετοιμαζόμαστε; Κι όταν βγήκε όπως το περιμέναμε την χαρά που υπήρχε στα μάτια μας.

Και στη συνέχεια κι άλλα σχέδια για καινούργιες χορογραφίες, να ηχογραφούμε τα συνθήματα που βγάζαμε για να τα μάθει κι άλλος κόσμος. Κι πριν το παιχνίδι με τη Λυών κρύφτηκε το πέταλο από τις σημαίες και τα πλακάτ. Θυμάσαι ρε Βασίλη κερκίδα; Μια κερκίδα γεμάτη «φωνή, πάθος και χρώμα» αυτός ήταν ο στόχος μας και τον είχε περιγράψει με τον καλύτερο τρόπο. Να δώσουμε στην κερκίδα μας φωνή, πάθος και χρώμα και πάντα με γνώμονα το καλό του Ολυμπιακού και της Θύρας 7. Και δεν σταματάγαμε με τίποτα, τρέχαμε τα βράδια για βαψίματα, εκδρομές όπου έπαιζε ο Θρύλος και μετά τι θα κάναμε με τον ερασιτέχνη εκεί που χτύπαγε η καρδιά του Ολυμπιακού μας; Εκεί που μας δινόταν η καλύτερη αφορμή για τις πιο γνήσιες κερκίδες μας; Κι δώστου πόλο και δώστου βόλεϊ και με τη βοήθεια των παιδιών από τον Βόλο είχε έρθει η ώρα να αναλάβουμε το Πινκ Πονγκ και να το ανεβάσουμε στην Α1 και αργότερα να πάρουμε πρωτάθλημα.

Και μέσα σε όλα αυτά να γινόμαστε παρέα και φιλαράκι μου πρέπει να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς γιατί από εδώ μέσα γνώρισα ανθρώπους που σχεδόν δεκαπέντε χρόνια μετά τους θεωρώ πια οικογένεια μου γιατί ήταν εκεί σε όλα τα σκοτάδια μου.
    Θυμάσαι ρε φίλε τι χαρά πήραμε όταν βγήκε το πρώτο fanzine; Πόση κούραση στο σχεδιασμό και στα κείμενα μέχρι να στηθεί όπως το θέλαμε; Θυμάσαι το τρέξιμο στη διανομή και τη χαρά του να βλέπεις κόσμο να σκάει στο γήπεδο και να το κρατάει στο χέρι. Η φωνή μας ρε Βασίλη. Η φωνή των Ultras.

Θυμάσαι την χορογραφία πριν το παιχνίδι με την Τσέλσι. Τα χιόνια και τον Κοκκινιά μαζί με τον τυμπανιστή να μας κερνάνε κονιάκ με σταφίδες για να μην κοκκαλώσουμε ρε φίλε. Μα εμείς ήμασταν ήδη «κόκκαλο με τον Ολυμπιακό», θυμάσαι τον τυμπανιστή που μπούκαρε στον αγωνιστικό χώρο και έγραψε Θύρα 7 πάνω στο χιόνι; Κι μετά πήγαμε απέναντι στο ΣΕΦ κάνοντας πατινάζ και κοπανώντας του μπάτσους.

Πως να ξεχάσω την εκδρομή στη Λάρισα στο μπάσκετ που σκάσαμε από το πουθενά και κάναμε ώπα μια ολόκληρη πόλη και τα λεφτά που μαζεύαμε για να έχουν όλοι να πάρουν από ένα σουβλάκι να μην μείνεις κανείς νηστικός, μιας και η εκδρομή ήταν εκτός προγράμματος και ήμασταν όλοι άφραγκοι. Τα ταξίδια στην επαρχία για να γνωριστούμε με τους ανθρώπους εκεί και να τους εξηγήσουμε τι είμαστε και τι θέλουμε να κάνουμε με μοναδικό κι αδιαπραγμάτευτο στόχο το καλό του Ολυμπιακού και της Θύρας 7. Τι όμορφους ανθρώπους και τι ωραία μέρη είδαμε ρε φίλε; Και οι Μοσχατιώτες μαζί σε όλη την επαρχία σα ροκ μπάντα που κάνει περιοδεία.
    Κι μετά με τον Solo φάγαμε τα γόνατα μας για να ετοιμάζουμε σημαίες που θα ομορφύνουν κι άλλο το πέταλο. Και εσύ εκεί στη 5 στο πι ρε φίλε να κουνάς τον καπελάκια πέρα δώθε. Και τότε που ανάψαμε τα πρώτα στρόμπο στη χώρα κι ο δικός μας να κάνει πλάκα στην πυροσβεστική φωλιά. Και η εκδρομάρα στη Ρόμα με τους Ιταλούς να παραμιλάνε. Κι εσύ χαρούμενος γιατί έβλεπες πως όλο αυτό πια είχε γίνει αυτό που είχες φανταστεί. Συμμετοχικό. Γιατί ποτέ δεν το ήθελες κλειστό και για λίγους, ήθελες να ξεκινήσουμε και να μπει όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος σε αυτή την νοοτροπία και διαδικασία.

Και ρε φίλε ήσουν σωστός ήρεμος και χαμογελαστός πάντα και προβληματιζόσουν γενικότερα για τα κοινωνικά προβλήματα που συνέβαιναν γύρω μας και σκεφτόσουν και το έψαχνες και συζητούσαμε για την αβεβαιότητα και τις κρίσεις πανικού, για τη ζωή που προσπαθούσαν να μας κλέψουν. Ακόμη και την τελευταία φορά που σε είδα από κοντά μιλήσαμε για αυτά κι ας έμενες πια στην Ολλανδία δεν ξέχναγες τα ζόρια που τραβάγαμε όσοι μείναμε πίσω.
    Κι δεν μπορώ να σε αποχαιρετήσω ρε Tsitsou γιατί είσαι εδώ κάθε φορά που παίζει ο Ολυμπιακός είσαι δηλαδή μέσα στη καθημερινότητα μας όπως και η ομάδας. Όπως και προχθές που πήγαμε στο ΣΕΦ και κοιταζόμασταν με δακρυσμένα μάτια και δεν μπορούσε να το χωρέσει ο νους μας.

Έτσι σε θυμόμαστε όλοι σαν ένα ασταμάτητο τραγούδι…

Ultras Voice

απο το ULTRAS.gr
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη theoman : 23-03-19 στις 02:40
    ΒΑΖΕLOBUSTERS

addicted to red Το avatar του χρήστη telis1986
    Περιοχή
    Manchester

Προεπιλογή

Ελαφρύ το χώμα.

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk
    Θρύλε,σε εμας χτυπά η καρδιά σου!

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Θα βλέπει τον Θρύλο από κει ψηλά .

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του.

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Kρίμα. Αφανής ηρωας του Ολυμπιακού οπαδικού κινήματος και της άδολης αγάπης για την ομάδα και μόνο.

Συλληπητήρια στους δικούς του.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Κρίμα να φεύγουν τόσο νέοι άνθρωποι. Ελαφρύ το χώμα
    Michael Jordan
    Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Πολύ κρίμα.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Κουράγιο στους δικούς του...

Προεπιλογή

ΒΑΖΕLOBUSTERS

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Νομίζω ότι εδώ ταιριάζει αυτό το άρθρο.

«Γκιράπας»: Η ζωντανή ιστορία της Θύρας 7 στο ΦΩΣ
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Συνέχεια του προηγούμενου της λου
    https://www.fosonline.gr/podosfairo/...alies-istories
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνέχεια του προηγούμενου της λου
    https://www.fosonline.gr/podosfairo/...alies-istories
    Θα σου πω σκηνικό με τον Γαλάκο. Έχει κάτσει εντελώς τυχαία και τον πετυχαίνω σε ένα παραλιακό μαγαζί, το Ακρωτήρι νομίζω, πολύ αργά τη νύχτα. Είναι τεχνικός διευθυντής στον Παναθηναϊκό. Πάω στην τουαλέτα και τυχαίνει να κατουράω δίπλα- δίπλα με τον Γαλάκο. Γυρνάω και του λέω «Μάικ, θα μου πεις αντρίκεια τι ομάδα γουστάρεις, τι ομάδα είσαι». Χωρίς να του πω αν είμαι Ολυμπιακός ή Παναθηναϊκός ή κάτι άλλο. Μου λέει «άσ' το ρε φίλε». Του λέω «δεν φεύγεις από εδώ αν δεν μου πεις»! Είδε το μάτι μου που γυάλιζε και μου λέει «Ολυμπιακός».
    Το κανω εικονα, να κατουραει ο Γαλακος και να του την πεφτει απο διπλα ο Γκοτζιλας και να του λεει δεν φευγεις απο εδω, αν δεν μου πεις τι ομαδα εισαι... Ρε τι γινεται

Ο...προπονητής! Το avatar του χρήστη Haris_T7
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέα Φιλαδέλφεια

Προεπιλογή

Ωραια συνεντευξη, τιμια, Ολυμπιακη!
    Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. .....Μεγάλη μου αγάπη!

Το avatar του χρήστη Fabian Estay
    Περιοχή
    NY, NJ, FL,TO

Προεπιλογή

Να είστε καλά ρε παιδιά που παραθέσατε τις παραπάνω συνεντεύξεις....Μιλάμε για απίστευτες ιστορίες, όχι αστεία!!!

Από τα δυο παραπάνω άρθρα συγκράτησα καλά τη παρακάτω φράση του Γκιράπα, που μου έφερε στο νου τρελά σκηνικά:

Εμείς στεκόμασταν στο πλάι της 7, προς την 6. Ήμασταν οι πολύ άτακτοι. Ήμασταν 300 άτομα άσ’ τα να πάνε... (γελάει). Η εμπροσθοφυλακή και ακολουθούσαν χιλιάδες...
    1) Εγώ και η παρέα μου είμασταν μόνιμοι θαμώνες στην Θύρα 6 προς τη πλευρά της 7...Όταν λέω παρέα μου, εννοώ τα παιδιά που είχαμε γνωριστεί εκεί στην 6.. Μαζί μου όμως ήταν και τρεις συμμαθητές μου τότε από το γυμνάσιο.Ο ένας από τους τρεις δεν στέριωσε στα τσιμέντα της 6, μετά από 7-8 ματς μας την έκανε γιατί τον είχε κερδίσει το μπάσκετ...Μιλάω για τον Γιώργο Σιγάλα...

Anyway...Θυμάμαι τον Γκιράπα που ήταν ας το πούμε ο συνδετικός κρίκος της 7 με την 6. Όταν δεν ακολουθούσε η 6 στα συνθήματα γύρναγε σε εμάς και άκουγες τη φωνή του και τρόμαζες... Μαζί του μας αγριοκοίταζαν και καμιά 200αριά άτομα ακόμα....Αν θες μετά μην φωνάξεις..... (Σημ: Στην 6 είναι αλήθεια ότι είμασταν κάπως αργόστροφοι σχετικά με τα συνθήματα... )

2) Επίσης θυμάμαι ακόμα ένα περιστατικό με τη παρέα του Γκιράπα....Ήταν το παιχνίδι με τον Αθηναϊκό, το αλησμόνητο εκείνο 2-2....τον Φλεβάρη του 91, αν θυμάμαι καλά 2-3 μέρες μετά το μνημόσυνο της Θύρας 7.

Μας είχαν ισοφαρίσει σε 2-2 και η κατάσταση μύριζε μπαρούτι, όλο το γήπεδο έβραζε....Φαινόταν ότι η δουλειά πάει για ντου...για βαρβάτο ντου.... Εμείς στην 6 είμασταν σε αναμμένα κάρβουνα, μιας και βλέπαμε 3-4 άτομα να κάνουν ντου από την 7 αλλά μέχρι εκεί...Περιμέναμε το μεγάλο ντου...όμως οι οργανωτές με έναν μυστήριο τρόπο κρατούσαν όλη τη θύρα πίσω από τα κάγκελα...

Και κάπου εκεί προς το τέλος γίνεται το τρελό ντου από τη Θύρα 5..Από εκεί τα ορεινά της 6 δεν θα ξεχάσω τις φάτσες από τη Θύρα 7 που είχαν μείνει μ@λακες με το θέαμα...Κανείς δεν περίμενε ότι οι " επιστήμονες" της 5 (κατά τον Ανάργυρο..) θα έκαναν τέτοια κίνηση...
    Μετά το αρχικό τους σοκ, θυμάμαι την ομάδα του Γκιράπα να φεύγει καρφί από την 7 να πάει για τη 5...Τους θυμάμαι που φώναζαν, " Πάμε να βοηθήσουμε τα αδέρφια μας..."

Το να περάσεις από την 7 στην 6 ήταν εύκολο...Το να πας όμως από την 6 στη 5 ήταν αδύνατο μιας και οι πόρτες ήταν ερμητικά κλειστές με τριπλές κλειδαριές. Θυμάμαι για αρκετή ώρα προσπαθούσαν οι 200 να σπάσουν τη πόρτα αλλά αυτή άντεχε....

Τα επεισόδια είχαν επεκταθεί, τα ΜΑΤ είχαν μπει στη 5, εμείς στα ορεινά της 6 βλέπαμε τα πολεμοφόδια που ετοιμάζονταν αριστερά μας (7) και τον κακό χαμό δεξιά μας (5). Η πόρτα άντεχε ακόμα...Μέχρι τη στιγμή που δεν θα ξεχάσω ποτέ...Ένας εύσωμος τύπος ανεβαίνει τα σκαλιά της 6, αλαλάζοντας και φωνάζοντας ανέμιζε κάτι κλειδιά στα χέρια του...Ήταν τα κλειδιά της πόρτας από την 6 στη 5..... Που τα βρήκε ο άτιμος...χαχαχαχαχα

Εκεί χεστήκαμε....Πετάγεται ένας της παρέας και λέει: 'Μάγκες πάμε να φύγουμε τώρα...γιατί αν δεν το κάνουμε τώρα τη γ@μήσαμε..." (Εκτός από αργόστροφοι στα συνθήματα, στην 6 είμασταν και χέστες....)

Έλα όμως που οι 200 του Γκιράπα είχαν κλείσει την έξοδο....κανένας δεν έφευγε, μόνο έμπαινε...Κάποιοι δικοί μας μάλιστα έφαγαν και μερικές ψιλές...χαχαχαχαχα

Με τα πολλά θυμάμαι έναν της παρέας που πέταξε την ιδέα να βγούμε από την 8 μιας και η πόρτα από 7 σε 8 φαινόταν ανοιχτή....Έτσι και έγινε τελικά.......

Αυτά τα ωραία συνέβαιναν τότε....Να να καλά ο Γκιράπας που μου τα θύμισε......

Υ.Γ: Μ' αυτά και μ' αυτά θυμήθηκα και κάτι άλλο...Σε έναν αγώνα Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ είχαμε πάει στη 12, κενή η 13 και τα ορκ σε 14-15.....Εκεί θυμάμαι φάγαμε πολυυυυυυ ξύλο από τα ΜΑΤ στο φεύγα...αλλά αυτό είναι για άλλο ποστ, γιατί είναι ιστορία ολόκληρη με πολύ πολύ πολύ γέλιο.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fabian Estay : 02-04-20 στις 08:22

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Το πιο σημαντικό στις 2 συνεντεύξεις... είναι το ΠΡΩΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, μετά ο σύνδεσμος. Κάτι που δυστυχώς σε τεράστιο βαθμό χάθηκε μέσα στα χρόνια....
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Fabian Estay Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Εγώ και η παρέα μου είμασταν μόνιμοι θαμώνες στην Θύρα 6 προς τη πλευρά της 7...Όταν λέω παρέα μου, εννοώ τα παιδιά που είχαμε γνωριστεί εκεί στην 6.. Μαζί μου όμως ήταν και τρεις συμμαθητές μου τότε από το γυμνάσιο.Ο ένας από τους τρεις δεν στέριωσε στα τσιμέντα της 6, μετά από 7-8 ματς μας την έκανε γιατί τον είχε κερδίσει το μπάσκετ...Μιλάω για τον Γιώργο Σιγάλα...
    Καλά έκανες και το ανέφερες γιατί όταν έφυγε ο Ράμπο από την ομάδα κυκλοφόρησε η φήμη ότι ήταν ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Βρυώνη πηγαίνατε Fabian?
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Προεπιλογή

Καλά δεν είναι μόνο φήμη...Τον έχω ακούσει με τα ίδια μου τα αυτιά να το παραδέχεται γελώντας σε συνέντευξη στην τηλεόραση πριν μερικά χρόνια! Νομίζω ήταν τότε που κατέβαινε υποψήφιος σε δημοτικές εκλογές. Μπορεί να το έκανε και για ψήφους, ποιος ξέρει...

Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο σημαντικό στις 2 συνεντεύξεις... είναι το ΠΡΩΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, μετά ο σύνδεσμος. Κάτι που δυστυχώς σε τεράστιο βαθμό χάθηκε μέσα στα χρόνια....
    Αυτό συγκράτησα κι εγώ. Όμως αν εξαιρέσεις αυτό που λέει ο γκοτζιλα για τα καπνογονα, θεωρώ πως η 7 σε σχέση με άλλους οπαδούς το κρατάνε αυτό. Δες και σύγκρινε οριτζιναλ με αεκ, θ13 με βάζελο, την ανταπόκριση στον ερασιτέχνη, και πολλά άλλα.
    Έστω και με τα μείον, χαίρομαι που έχουμε την 7 στο θρύλο.
    Λίγα αρνητικά κατά καιρούς δεν σβήνουν την προσφορά του οπαδικου μας κέντρου στον Ολυμπιακό.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές