+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 36 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 26 32 33 34 35 36 37 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 701 έως 720 από 727

Θέμα: [Polo] Έμψυχο δυναμικό - μεταγραφικές κινήσεις

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Αδελφέ πρόσθεσε στις σημαντικές απώλειες των Πάβιτς στο τέρμα, Μπούσλιε στην άμυνα, Ομπράντοβιτς και Φουντούλη στην περιφέρεια και τον φέρελπι διεθνή φουνταριστό Νικολαϊδη που αποχώρησε για την

Μπρέσια. Δυστυχώς παρατηρώ σε ανδρικό βόλεϊ και αντρικό πόλο μεγάλη αποδυνάμωση. . Δεν ξέρω αλλά δίνουν όλοι οι οπαδοί που δεν έχουν έστω κάρτα φιλαθλου των 10 ευρώ το πάτημα στην Διοίκηση

να μας πει ουσιαστικά ότι έχουμε λίγα έσοδα οπότε και τα ρόστερ μας θα αποδυναμωθούν σε βασικά τμήματα.

Σα να λένε στον κόσμο μην έχετε και απαιτήσεις υψηλές από την στιγμή που δεν βοηθάτε.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Everick-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Σα να λένε στον κόσμο μην έχετε και απαιτήσεις υψηλές από την στιγμή που δεν βοηθάτε.
    Ιδίως σήμερα με τη συνέντευξη του παρανοϊκού πας ίσως άθελά σου να εξομοιωσεις το πνεύμα.
    Πιθανόν γι αυτό έβαλες και σφύριγμα.
    Και δεν ακούγεται ωραίο.
    Προσωπικά μιλάω και δεν κάνω επίθεση φίλε Εβερικ.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιδίως σήμερα με τη συνέντευξη του παρανοϊκού πας ίσως άθελά σου να εξομοιωσεις το πνεύμα.
    Πιθανόν γι αυτό έβαλες και σφύριγμα.
    Και δεν ακούγεται ωραίο.
    Προσωπικά μιλάω και δεν κάνω επίθεση φίλε Εβερικ.
    Aδελφέ εσύ πιστεύεις ότι τόσα εκατομμύρια Ολυμπιακοί μαμώ το στανιό μου δεν μπορούμε να δώσουμε 10 μαμημένα ευρώ το χρόνο να ενισχύσουμε τον σύλλογο??? Για πες μου.

Φέτος και πέρσι ποιος σήκωσε την σημαία ψηλά του συλλόγου???

Και η ανταπόκριση όλα αυτά τα χρόνια με τις εκατοντάδες κούπες σε όλα τα αθλήματα ποια είναι???

Μακριά από μένα διχασμοί. Δεν θα βάλω Ολυμπιακόμετρο αλλά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τα τελευταία χρόνια που γιγαντώθηκε ο Ερασιτέχνης να μαζευόμαστε 100 και 200 άτομα στο Ρέντη σε πολύ κρίσιμα

παιχνίδια στο Βόλει, στο Πόλο.

Πρέπει να είναι δηλαδή φιέστα για να έρθουν γήπεδο???

Και ακόμη να μην μπορούν να έρθουν γήπεδο κάποιοι ας δώσουν 10 ευρώ. Δεν αξίζει τον κόπο πιστεύετε??

Προεπιλογή

Αξίζει. Να ανοίξει ένα Patreon ο ερασιτέχνης και να δίνουμε ένα ευρώ/δολάριο τον μήνα. Και εκεί μπορεί να φιλοξενεί υλικό του ερασιτέχνη με συνεντεύξεις, έξτρα βίντεο από ματς ή κερκίδα, αφιερώματα σε αθλητές και τμήματα, να δίνει υλικό. Εγώ τα έδινα εύκολα, είναι πολύ καλή η πλατφόρμα και ταιριάζει γάντι στις ηλικίες που αυτή τη στιγμή κυριαρχούν στο ίντερνετ (30-50), αλλά και στους μικρότερους. Αλλά θέλει πολύ μάρκετινγκ.

Το avatar του χρήστη Kristensen7
    Περιοχή
    HELLAS

Προεπιλογή

Aδελφέ εσύ πιστεύεις ότι τόσα εκατομμύρια Ολυμπιακοί μαμώ το στανιό μου δεν μπορούμε να δώσουμε 10 μαμημένα ευρώ το χρόνο να ενισχύσουμε τον σύλλογο??? Για πες μου.

Και η ανταπόκριση όλα αυτά τα χρόνια με τις εκατοντάδες κούπες σε όλα τα αθλήματα ποια είναι???

Μακριά από μένα διχασμοί. Δεν θα βάλω Ολυμπιακόμετρο αλλά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τα τελευταία χρόνια που γιγαντώθηκε ο Ερασιτέχνης να μαζευόμαστε 100 και 200 άτομα στο Ρέντη σε πολύ κρίσιμα

Και ακόμη να μην μπορούν να έρθουν γήπεδο κάποιοι ας δώσουν 10 ευρώ. Δεν αξίζει τον κόπο πιστεύετε??
    Φιλε μου τα εκατομμυρια Ολυμπιακοι ειναι σχημα λογου.
    Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν.
    Καμια ομαδα στην Ελλαδα δεν εχει ''εκατομμύρια'' οπαδους.

Απο τον πληθυσμό, βγαλε γυναικες, μικρα παιδια, γερους, ανδρες που δεν ασχολουνται με αθλητικα, το ποσοστο πληθυσμου με σοβαρα προβληματα υγειας ή ψυχολογικα προβληματα (ισως και διψηφιο).
    Μετα οτι μένει μοίρασε το σε όλες τις ομάδες και κάνε και διαβάθμιση πόσο ασχολείται κάποιος.
    Εγω αμφιβάλλω αν οι περισσότεροι ''Ολυμπιακοί'' παρακολουθούν ποτέ χαντμπολ ή πολο.

Καποιοι μάλιστα λενε οτι δεν παρακολουθούν ποδοσφαιρο ή μπασκετ, ακομα και μεσα στο φορουμ εδω!!!

Ενα μεγαλο κομματι βλεπει κανενα ντερμπι ή CL ή F4 euroleague όταν παιζουμε.
    Καποιοι μπορει να παρακολουθουν λιγο ή πολυ, αλλα ποτε δε θα δωσουν χρηματα.

Εγω νομίζω οτι το κοινό το οποίο μπορεί να προσφέρει οικονομικά στον Ολυμπιακό σε καποια σταθερή βάση, σε ιδανικές συνθήκες και με τέλειο marketing, είναι μετα βιας 200.000... αντε 250.000 με Ελληνες εξωτερικού κλπ. Που ειναι άπιαστο νουμερο στην πραγματικότητα.

Για το πόλο το εχω γραψει και αλλου και σε ανδρες και γυναικες, ειναι το αθλημα που κατα προτεραιότητα πρεπει να ενισχύεται γιατι εχει τις περισσότερες πιθανότητες να φερει ευρωπαϊκα τρόπαια.
    Ξερω οτι ακουγεται άσχημο οπως το γραφω, αλλα με τις υπαρχουσες συνθηκες το βόλλευ ανδρων για να διεκδικήσει εστω καλη παρουσια στο CL (οχι τροπαιο), χρειάζεται χρήματα που ξεπερνούν τις δυνατότητες μας ακομα και με δωρα του Μαρινάκη...

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Πάντως μεγάλη αποδυνάμωση δεν έχουμε στο πόλο, ούτε καν. Οι τρεις καινούργιοι ισορροπουν τις απώλειες Ομπράντοβιτς, Μπούσλιε και Φουντούλη. Στο τέρμα ναι, αλλά θα συνέβαινε εκ των πραγμάτων αυτό όποτε αποχωρούσε ο κορυφαίος τερματοφύλακας στον κόσμο.

Το προτιμώ χίλιες φορες που έγιναν 3 κινησεις για μέσα απ'οτι να γινονταν 2 για μέσα + τερματοφύλακας, μιας και το κενό του Πάβιτς ειναι έτσι κι αλλιώς δυσαναπλήρωτο. Τώρα θεωρω πως μέσα ειμαστε τουλάχιστον στα ιδια και στο τέρμα θα στηρίξουμε το πρότζεκτ Ζερδεβά, για τον οποίο κάπου είχε πάρει το ματι μου οτι βγηκε καλύτερος νεαρός τερματοφύλακας στον κόσμο. Θεωρω πως αξίζει το ρίσκο, έμαθε πίσω απο τον καλύτερο και έχει ποτένσιαλ.

Η ομαδα στήθηκε μια χαρά, για το πόλο δεν βρίσκω λόγο για γκρινιες, κάθε άλλο. Παραμένουμε τούμπανοι και στη μάχη της ευρωπαϊκής κορυφής.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Εγώ λέω να περιμένουμε να δούμε τι ομάδες θα παρουσιάσουμε παντού και μετά γκρινιάζουμε με την ησυχία μας. Θεωρώ εντελώς άκομψο να θάβουμε τις ομάδες μας πριν καν τις δούμε, μόνο και μόνο επειδή φεύγουν παίχτες. Επίσης θεωρώ απαράδεκτο να υποβαθμίζουμε τους παίκτες που ήρθαν πριν καν τους δούμε, πριν διαπιστώσουμε τι ψάρια πιάνουν, και πριν δούμε πως θα δέσουν σαν σύνολο.

Όσο για την πενιχρή συμμετοχή του κόσμου στα παιχνίδια του ερασιτέχνη, υπάρχουν αρκετές εξηγήσεις

1)Ο ερασιτέχνης έχει γιγαντωθεί τόσο πολύ που είναι δύσκολο σε εργαζόμενους/οικογενειάρχες/ανθρώπους με υποχρεώσεις να τρέχουν από παιχνίδι σε παιχνίδι, από το Ρέντη στη Γλυφάδα και στο Παπαστράτειο.

2)Τα αθλήματα του ερασιτέχνη έχουν εξ΄ορισμού περιορισμένο κοινό, το οποίο δε συγκρίνεται με του ποδοσφαίρου και του μπάσκετ.

3)Τα 10 ευρώ για την κάρτα φιλάθλου μπορούμε να τα διαθέσουμε έκαστος μιλώντας θεωρητικά, αλλά και πάλι δεν κάνουμε κουμαντο στο πορτοφόλι κανενός.

Ξαναγυρνώντας στο πόλο ας κάνουμε υπομονη και ας δείξουμε λίγη εμπιστοσύνη στον κόουτς μας να ετοιμάσει την ομάδα. Τη δικαιούται, πιστεύω και με το παραπάνω. Η χρονιά θα ξεκινήσει πρώτα ο Θεός τον Οκτώβριο και ο καιρός είναι πολύς. Επίσης δεν έχουμε φέρει τίποτα στοιχήματα και μυρωδιάδες, παιχταράδες φέραμε με κάτι βιογραφικά.....ΝΑ με το συμπάθειο
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Εγώ πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό έχεις δίκιο. Δεν είναι το τόσο τρομερό πόσο για την πλειοψηφία των οπαδών. Από την άλλη ας αναρωτηθούμε πχ αν ακόμα και αυτά τα 10 μπορεί να τα δώσουν και άλλα μέλη οικογενειών κυρίως αν δεν ασχολούνται. Για παράδειγμα εγώ πήρα από τους πρώτους κάρτα. Η γυναίκα μου δηλώνει Ολυμπιακός αλλά δεν πολυασχολειται. Ε, δεν έχει βγάλει.
    Το προηγούμενο ποστ το εξέλαβα περισσότερο να βγει πχ ο Κουντουρης η ο Μαρινάκης και να αρχίσουν τα ίδια με τον τρακη. Πάντως ακόμα κι έτσι πολύ καλά το πάμε και σε μεγάλο βαθμό φαίνεται μεγάλη συσπείρωση στις τάξεις των οπαδών μας. Και αυτό μου αρέσει.
    Για το παρόν τοπικ συμφωνώ με Νίρο, δεν νομίζω να έχουμε αποδυνάμωση.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό έχεις δίκιο. Δεν είναι το τόσο τρομερό πόσο για την πλειοψηφία των οπαδών. Από την άλλη ας αναρωτηθούμε πχ αν ακόμα και αυτά τα 10 μπορεί να τα δώσουν και άλλα μέλη οικογενειών κυρίως αν δεν ασχολούνται. Για παράδειγμα εγώ πήρα από τους πρώτους κάρτα. Η γυναίκα μου δηλώνει Ολυμπιακός αλλά δεν πολυασχολειται. Ε, δεν έχει βγάλει.
    Το προηγούμενο ποστ το εξέλαβα περισσότερο να βγει πχ ο Κουντουρης η ο Μαρινάκης και να αρχίσουν τα ίδια με τον τρακη. Πάντως ακόμα κι έτσι πολύ καλά το πάμε και σε μεγάλο βαθμό φαίνεται μεγάλη συσπείρωση στις τάξεις των οπαδών μας. Και αυτό μου αρέσει.
    Για το παρόν τοπικ συμφωνώ με Νίρο, δεν νομίζω να έχουμε αποδυνάμωση.
    Ποιος Τράκης ρε αδελφέ?? Ποιος ασχολείται με αυτόν?? Αυτός καταρχήν με αυτά που είπε σήμερα γελάει όλη η Ελλάδα. Τους δουλεύει όλους ψιλό γαζί. Ούτε παιδάκια
    5 χρονών δεν λέει αυτά που είπε αυτός σήμερα.
    Θεωρώ ότι του δίνουν και αξία όσοι ασχολούνται με αυτό το άτομο. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ είμαστε μαμώ. Άντε τώρα με τον κάθε Πουθενά. Έχει τόσα χρόνια έναν ανθρωπο- ραμολιμέντο κανονικό και τον έχει κάνει μάγκα στην Ελλάδα με την παράγκα που του έστησε. Αν δεν είχε αυτόν ένα τπτ θα ήταν και αποδείχτηκε όλα τα χρόνια αυτά που ανέλαβε. Στην Ευρωλίγκα το απόλυτο ΜΗΔΕΝ!!Ο Ερασιτέχνης διοικείται από τον Μιχάλη που είναι Γαύραρος αλλά επιτέλους χρειάζεται και περισσότερη στήριξη από εμάς όσο μπορούμε. Διάβασα πριν ότι από κάποιον σύνγαυρο δεν ήμαστε εκατομμύρια. Σαφώς και ήμαστε και θεωρώ ότι μπορούμε ως φίλοι του Ολυμπιακού να πάρουμε μια κάρτα φιλάθλου των 10 ευρώ.Είναι πολύ μικρός ως τώρα ο αριθμός με βάση τις επιτυχίες που έχει φέρει ο Ερασιτέχνης στον Σύλλογο τα τελευταία χρόνια. Θεωρώ ότι αν φτάσουμε ακόμη και τον στόχο των 50.000 καρτών φιλάθλου ο Ερασιτέχνης θα πάει ακόμη καλύτερα και θα εκτοξευθούμε ευρωπαϊκά !!!!Στο χέρι μας είναι και μιλάμε πάντα για 10 ευρώ τον χρόνο όταν στον αντίστοιχο Ερασιτέχνη του Λαγού έχουν βάλει 60 ευρώ την μίνιμουμ συνδρομή.

Όσο για το πόλο επεδή δεν πρέπει να ήμαστε και off topic περιμένω να δω ολοκληρωμένες τις κινήσεις μας. Ως τώρα πάντα καλοπροαίρετα θεωρώ ότι δεν ήμαστε στα ίδια επίπεδα με πέρσι και πρόπερσι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Everick-7 : 28-06-19 στις 22:33

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πήραμε τερματοφύλακα

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Στέφαν Ζιβογίνοβιτς. Ο Σέρβος τερματοφύλακας (8/7/1989) υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον σύλλογο μας και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας πόλο Ανδρών. Ο Στέφαν Ζιβογίνοβιτς είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα της Σερβίας με την οποία έχει κατακτήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο το 2014 και αναδείχθηκε καλύτερος τερματοφύλακας της διοργάνωσης. Σε επίπεδο συλλόγων έχει κατακτήσει το Champions League (2010/11) και το Super Cup (2011) με την Παρτιζάν.

Βιογραφικό

Προηγούμενες ομάδες

2010-2014: Παρτιζάν (Σερβία)

2014-2015: Ραντίνσκι (Σερβία)

2015-2016: Ταταμπάγνια (Ουγγαρία)

2016-2018: Γαλατασαράι (Τουρκία)

2018-2019: Οραντέα (Ρουμανία)

Συλλογικές Διακρίσεις:

2010-2011: Πρωτάθλημα και Κύπελλο Σερβίας (Παρτιζάν)

2012-2013: Champions League και Super Cup (Παρτιζάν)

2014-2015: Κύπελλο Σερβίας (Ραντίνσκι)

2016-2017: Πρωτάθλημα Τουρκίας (Γαλατάσαραι)

Διεθνείς Διακρίσεις:

2007: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19

2014: Παγκόσμιο Κύπελλο

Ο Στέφαν Ζιβογίνοβιτς δήλωσε στο olympiacossfp.gr τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο όπως ο Ολυμπιακός. Έχω μεγάλο σεβασμό μόλις σκέφτομαι τον Ολυμπιακό και το ελληνικό πόλο γενικά και θα είναι μεγάλη η ευχαρίστησή μου που θα είμαι μέρος του. Μου αρέσουν οι προκλήσεις και ελπίζω ότι θα έχουμε μια πολύ καλή σεζόν και θέλω να επαναλάβω ότι είμαι πολύ χαρούμενος που θα είμαι μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού».
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήραμε τερματοφύλακα
    Βασικά τον άντρα της Λαζάρεβιτς πήραμε

Εντάξει, καλός τερματοφύλακας είναι, αλλά όχι στους κορυφαίους. Μη φαντάζεστε ότι πήραμε τον αντικαταστάτη του Πάβιτς. Ίσως βέβαια αυτό να αποτελεί επιλογή της ομάδας, για να μην κλείσει το δρόμο στο Ζερδεβά, που θεωρείται από τα κορυφαία ταλέντα στον κόσμο σε αυτή τη θέση. Προσωπικά βλέπω στο Ελληνικό πρωτάθλημα (όπου έχουν δικαίωμα συμμετοχής δύο ξένοι) να παίζει αποκλειστικά ο Ζερδεβάς και να μοιράζονται τη θέση στην Ευρώπη.

Προεπιλογή

Καλή κίνηση το ότι αποκτήσαμε τερματοφύλακα. Μπορεί το παιδί ο Ζερδεβας να βγάλει μάτια. Μπορεί όμως και να τον πνίξει η πίεση αν μπει βασικος με το καλημέρα. Δεν θα παίζει σε καμια Γλυφάδα. Αλλά σε μια εκ των 2-3 κορυφαιων ομάδων του κόσμου.

Αν δεν ανταπεξέλθει ο μικρος, θετικό ότι υπάρχει μια έμπειρη λύση από πίσω του.

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Πολύ έξυπνη η κίνηση με την ενίσχυση στο τέρμα με τον Σέρβο.

Εχουμε πια πληρότητα στην θέση. Ζιβογίνοβιτς - Ζερδεβάς - Γαλανόπουλος.

Αν κάτσουν και οι δύο ακόμη κινήσεις που παλεύει η ομάδα θεωρώ ότι θα είμαστε πολύ δυνατοί στο final 8 και του χρόνου.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Φοβερός Γιόκοβιτς στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ανανέωσε ο Μυλωνάκης για ένα χρόνο ακόμα

«Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Μανώλη Μυλωνάκη. Ο Έλληνας περιφερειακός υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και παραμένει στο δυναμικό της ομάδας πόλο Ανδρών», αναφέρει η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού.
    Στο γεγονός πως η ομάδα Πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού παραμένει ισχυρή, στάθηκε ο Μανώλης Μυλωνάκης, επισημαίνοντας, μετά την ανανέωση του συμβολαίου του, πως ήταν κοινή επιθυμία και των δύο πλευρών.

«Για μια ακόμη χρονιά, ήταν κοινή η επιθυμία για ανανέωση της συνεργασίας μου με τον Ολυμπιακό. Δεν χρειάζονται μεγάλα λόγια, η ομάδα παραμένει ισχυρή, τα νέα παιδιά που έχουν έρθει είναι παίκτες με μεγάλη εμπειρία και ελπίζω ότι θα έχουμε τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Εύχομαι να έχουμε υγεία και να πετύχουμε τους στόχους μας», ήταν τα λόγια του Μανώλη Μυλωνάκη

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Ζερδεβά στο ΦΩΣ

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Διάβασα συνέντευξη του Άγγελου Βλαχόπουλου (στο waterpolonews), ο οποίος έφυγε από την Έγκερ και μεταγράφηκε στην Μπρέσια. Πριν συμφωνήσει με τους Ιταλούς, αναφέρει ότι υπήρχε ενδιαφέρον από εμάς και από την ΑΕΚ, που του χρόνου θα παίζει Α1.

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Άνοιξε η πόρτα και εδώ, με τους Κροάτες να κάνουν την αρχή.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Πάει κι αυτός

Παρελθόν από το έμψυχο δυναμικό του Ολυμπιακού θα αποτελέσει στο τέλος της σεζόν ο Μάρο Γιόκοβιτς.

Ο Κροάτης άσος των «ερυθρόλευκων» δέχθηκε τεράστια πρόταση από τη Μπρέσια και δεν γινόταν να αρνηθεί, με αποτέλεσμα να πει το «ναι» και να ετοιμάζεται πλέον για να συνεχίσει την καριέρα του στη γειτονική Ιταλία.

Η Μπρέσια πραγματοποιεί δυναμικό οικονομικό άνοιγμα ενόψει της καινούργιας αγωνιστικής περιόδου, καθώς οι διοικούντες παρουσιάζονται αποφασισμένοι να «χτυπήσουν» την πανίσχυρη Προ Ρέκο.

Πάντως ο Γιόκοβιτς θα παραμείνει κανονικά στο ρόστερ του Ολυμπιακού με την ελπίδα να πανηγυρίσει το νταμπλ στο τέλος της σεζόν.

Από κει και πέρα, θα συνεχίσει στη Μπρέσια χωρίς κανένα οικονομικό άγχος αφού υπέγραψε συμβόλαιο που θα εισπράξει, ακόμη κι αν το πρωτάθλημα στη γειτονική Ιταλία διακοπεί λόγω κορονοϊού, όπως συνέβη φέτος.

Να σημειώσουμε επίσης ότι ο Γιόκοβιτς εξασφάλισε και τα παιδιά του (έχει τρία) σε ιδιωτικά σχολεία, με πλήρη ιατρική κάλυψη.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές