+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 40 από 237

Θέμα: Αθλητικές αναμνήσεις

Προεπιλογή

και οχι ο Εντβαλντο?!?!?!?!

Ο Μουτσοντριγκο υπηρχε σαν παικτης στο ποδοσφαιρο της Λατ. Αμερικης. Ο Περουβιανος επαιξε και ενα φεγγαρι στον Ιωνικο.

Ο 'Δωστε μπανανες στον Εντβαλντο' πρεπει να ηταν μουτσος σε καραβι.
    ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    ΠΗΔΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Η τεράστια σημασία των βλακών στον σύγχρονο βίο

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

ποτε ηταν αυτος ο Εντβαλτο βρε σεις? δεν τον θυμαμαι καθολου.. ο Μουτσοντριγκο μου εχει μεινει τοσο πολυ γιατι καθε καλοκαιρι ημουν τοσο σιγουρος πως θα ερθει που οταν εφτιαχνα τον Ολυμπιακο στο Sensible Soccer τον εβαζα παντα στα σεντερ φορ
    Life is like jazz... It's better when you improvise

WE RULE THIS LAND

Προεπιλογή

1989-1990 πρεπει να ηταν. ωραια χρονια
    ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    ΠΗΔΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

Lord High Executioner - "My name is Edmund Blackadder, and I am the new minister in charge of religious genocide. Now, if you play straight with me, you'll find me a considerate employer. But cross me and you'll soon discover that under this playful, boyish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac."

Η τεράστια σημασία των βλακών στον σύγχρονο βίο

Ακροτελεύτια διάταξη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karteo
    1989-1990 πρεπει να ηταν. ωραια χρονια
    Συρίγος: "Κύριε Σαλιαρέλη σας κατηγορούν ότι χρωστάτε."
    Ανάργυρος:"Γιατί κύριε Συρίγο, εσείς δεν χρωστάτε;"
    Συρίγος: "Όχι"
    Ανάργυρος:"Ε! τότε συγχαρητήρια".

Και Χάρης Αλευρόπουλος (τί λες τώρα!) πριν τον αγώνα αεκ Ολυμπιακός στην Ρόδο:
    Χρήστος Ράπτης: "Χάρη, μάθαμε τί είπε ο διαιτητής στους ποδοσφαιριστές;"
    Χάρης Αλευρόπουλος: "Ναι, Χρήστο, ο διαιτητής μάζεψε τους πάικτες και τους είπε: "Κυρίες και κύριοι, θέλω να έχουμε ένα ήρεμο αγώνα..."
    CETERUM CENSEO VAZELAM DELENDA ESSE.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόσωπο σου είναι σαν τον κρινο, απο το ματι σου το δάκρυ πίνω, φύτρωσε για μας της αγάπης ο σπόρος, γ*μιεται ο Παο και η Λεωφόρος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Mihas
    Συρίγος: "Κύριε Σαλιαρέλη σας κατηγορούν ότι χρωστάτε."
    Ανάργυρος:"Γιατί κύριε Συρίγο, εσείς δεν χρωστάτε;"
    Συρίγος: "Όχι"
    Ανάργυρος:"Ε! τότε συγχαρητήρια".
    1991, Ολυμπιακός - Αθηναϊκός (στα γνωστά επεισόδια με τον Δημόπουλο, πριν αρχίσουν αυτά εννοείται)

"Α-να-κοί-νω-ση!
    Χά-θη-κε πορ-το-φό-λι στη Θύ-ρα 11"

.............................

Γήπεδο :
    "ΑΡΓΥ-ΡΗ Κ@ΡΙΟ-ΛΗ ΔΩΣ' ΤΟ ΠΟΡΤΟ-ΦΟΛΙ!"

μπεμπέ Το avatar του χρήστη ΟΣΦΠ
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dali
    1991, Ολυμπιακός - Αθηναϊκός (στα γνωστά επεισόδια με τον Δημόπουλο, πριν αρχίσουν αυτά εννοείται)

"Α-να-κοί-νω-ση!
    Χά-θη-κε πορ-το-φό-λι στη Θύ-ρα 11"

.............................

Γήπεδο :
    "ΑΡΓΥ-ΡΗ Κ@ΡΙΟ-ΛΗ ΔΩΣ' ΤΟ ΠΟΡΤΟ-ΦΟΛΙ!"
    Μετά από αυτόν τον αγώνα δεν είχε πει την μ... "οι οπαδοί μας είναι επιστήμονες";

Μειοψηφία Το avatar του χρήστη my_red_truth

Προεπιλογή

Νομίζω για το κύπελο του '86 που χάσαμε 4-0 από τους βάζελους, είχαμε περάσει στα μπεναρντι τον μπαοκ, με τερματοφύλακα τον Μουκέα. Διάβαζα για τις πανελλήνιες και το άκουγα από ένα ραδιοφωνάκι. Στα πέναλτυ με θυμάμαι γονατιστό μπροστά σε μια εικόνα να κρατώ το ραδιοφωνάκι ψηλά (κοντά στην εικόνα) με 1800 σφυγμούς και προκριθήκαμε γιατί ο παοκ είχε δύο πέναλτυ στα δοκάρια. Τελικά η ήττα 4-0 από τον παο στον τελικό μου δημιούργησε ένα ψυχολογικό αντίκτυπο που ένιωσα ότι έφυγε όταν κερδίσαμε στον ημιτελικό του μπάσκετ το '92.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΟΣΦΠ
    Μετά από αυτόν τον αγώνα δεν είχε πει την μ... "οι οπαδοί μας είναι επιστήμονες";
    Για κοίτα λίγο το φόρουμ. Μακαλία ή πρόβλεψη ;

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από my_red_truth

Για κοίτα λίγο το φόρουμ. Μακαλία ή πρόβλεψη ;
    ???

Ερυθρόδερμος Το avatar του χρήστη La Boetie
    Περιοχή
    Δημοκρατία της Σιεφταλίας

Προεπιλογή

@ΟΣΦΠ: Ότι με βάση την επιστημονική κατάρτιση πολλών στο φόρουμ μάλλον είχε δίκαιο ο προφήτης Σαλιαρέλης εννοεί ο red truth.
    Those are my principles, and if you don't like them... well, I have others.
    Groucho Marx

Προεπιλογή

???
    Mάλλον εννοεί το επίπεδο των ατόμων.

Και ναι, τότε είχε πει για τους επιστήμονες. Τί ωραίο ματς ήταν αυτό, θα το θυμάμαι πάντα με αγαλλίαση....

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από La Boetie
    @ΟΣΦΠ: Ότι με βάση την επιστημονική κατάρτιση πολλών στο φόρουμ μάλλον είχε δίκαιο ο προφήτης Σαλιαρέλης εννοεί ο red truth.
    Εμ με τόσα σουρεαλιστικόακαταλαμπουρνέζινα έσπευσες να τον βγάλεις αληθινό...

Ερυθρόδερμος Το avatar του χρήστη La Boetie
    Περιοχή
    Δημοκρατία της Σιεφταλίας

Προεπιλογή

Ήταν ο αγαπημένος μου πρόεδρος, για αυτό
    Those are my principles, and if you don't like them... well, I have others.
    Groucho Marx

Προεπιλογή Φόρος Τιμής σε κάποιον πραγματικά πολύ μεγάλο

Γιάννης "είμαι θεός και το ξέρω" Αργυρίου:

Από αγώνα πρέμιερσιπ: "Βρέχει μέσα στο γήπεδο, βρέχει και έξω από αυτό...":vreheistinftohogeitoniavreheikaistinkardi amouemoticon:
    Από αγώνα καμπιονάτο: "Βρισκόμαστε σήμερα στο Παλέρμο, την πόλη του έρωτα...":thegodfatheremoticon:
    CETERUM CENSEO VAZELAM DELENDA ESSE.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόσωπο σου είναι σαν τον κρινο, απο το ματι σου το δάκρυ πίνω, φύτρωσε για μας της αγάπης ο σπόρος, γ*μιεται ο Παο και η Λεωφόρος.

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Νομίζω ότι το περίφημο ρηθέν για τους επιστήμονες ελέχθη, μετά τα επεισόδια στο Καραισκάκη σε έναν αγώνα Ολυμπιακού - μΠΑΟΚ! Κάποιοι είχαν μπουκάρει από τη Θ5 του γηπέδου και είχε γίνει το σώσε. Σε κάποια παρατήρηση στο γίγαντα Αργύρη, ότι από εκεί προέρχονταν οι δράστες των επεισοδίων, εκείνος εκστόμισε το μνημειώδες "Δεν μπορεί να ήταν από εκεί οι δράστες. Στη Θ5 κάθονται άνθρωποι επιστήμονες" !

Δεν θυμάμαι καθόλου όμως ποια χρονιά έγινε αυτό, οι παλαιοτεροι ας δώσουν τα φώτα τους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loukretia : 20-05-07 στις 15:15
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Μειοψηφία Το avatar του χρήστη my_red_truth

Προεπιλογή

???
    Φυσικά εννοώ το επίπεδο μορφωτικό αλλά κυρίως καλλιέργειας των μελών του forum. (Άσχετο : Γιατί όσο μορφωμένος και να είσαι .... αν δεν είσαι καλλιεργημένος τσάμπα είναι τα πτυχία. )

Μουρμουρίνιο Το avatar του χρήστη Wappy
    Περιοχή
    America's

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dali
    Mάλλον εννοεί το επίπεδο των ατόμων.

Και ναι, τότε είχε πει για τους επιστήμονες. Τί ωραίο ματς ήταν αυτό, θα το θυμάμαι πάντα με αγαλλίαση....
    ήμουν στην 4 σ εκείνο το ματς και ακόμα δεν έχω καταλάβει πως βρέθηκα στα κάγκελα (15 σειρές πιό κάτω από εκεί που καθόμουν) μέσα σε 1 sec...
    καροτσάκι λέμε όλη η θύρα...
    αχ! τι ωραίες, αθώες, ρομαντικές αποχές...
    Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Όχι να πούνε.
    Φανερώνεται αμέσως όποιος το χει έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθηση του.
    Ο αρνηθείς δεν μετανιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι, όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Τι να πει κανείς Το avatar του χρήστη metallica

Προεπιλογή

Δυο παιχνιδια εχουν μεινει ανεξιτηλα χαραγμενα στην μνημη μου.

Σεζον 1996/1997: Ολυμπιακος-Εδεσσαικος 5-0. Ημουν 7-8 χρονων οταν επισκεφτηκα για πρωη φορα το Καραισκακη. Ενιωσα δεος. Θυμαμαι πως η βροχη ειχε σταματησει και ξεκινησει 5 φορες. Ο πατερας μου να με τραβολογαει να φυγουμε γιατι φοβοταν μην αρρωστησω, κι εγω εκει ειχα μουλαρωσει. Μου ελεγε "Αφου, ρε Μιχαλακη, ειναι 5-0 το σκορ , νικησαμε τι αλλο θες να δεις;". Εγω εκει, ηθελα να κατσω μπας και βαλουμε και 6ο. Θυμαμαι σε εκεινο το παιχνιδι ειχε μπει αλλαγη ο Σκαρταδος και μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση το ονομα του.

Ευρωπαικο Πρωταθλημα 2000, Τελικος, Ιταλια-Γαλλια 1-2 στην παραταση: Τον αγωνα αυτον, τον θυμαμαι μονο και μονο, γιατι η Ιταλια ειναι η μοναδικη ομαδα εκτος του Ολυμπιακου, για την οποια εχω δακρυσει επειδη εχασε. Οταν μπηκε το γκολ του Βιλτορ στο ενενηνταφευγα, θυμαμαι ειχα σπασει οτι υπηρχε μπροστα μου. Στο γκολ του Τρεζεγκε απλα κοιταγα σαν χαζος την οθονη. Με το που τελειωσε το παιχνιδι, κλειδωθηκα στο δωματιο μου και εκλαιγα με μαυρο δακρυ για 2 ωρες.
    Βεβαια 6 χρονια μετα, πηραμε την εκδικηση μας.
    Beer: The cause of, and solution to, all of life's problems.
    Homer J. Simpson

Προεπιλογή

Τελος να αναφερω την μεγαλυτερη στενοχωρια μου που ηταν ο θανατος του αβαταρ. Ο παικτης που τον αγαπησα απο την πρωτη στιγμη που ηρθε στην ομαδα (αν και ηρθε στην σκια του Ντεταρι) και αν και δεν καταφερε να προσφερει οσα μπορουσε στο συντομο περασμα του καταφερε δειξει το ποσο μεγαλος ποδοσφαιριστης ηταν
    Να ξερεις και να μην κανεις το λαθος να αφησεις το αβαταρ σου ποτε,διοτι το εχασες!
    Πραγματικα αγαπημενος ο Χουαν...

ποτε ηταν αυτος ο Εντβαλτο βρε σεις?
    88-89.Ο σερβιτορος του Αργυρη.Παικτης υποτιθεται αγορασμενος απο την Πορτο.Δημοσιογραφοι επικοινωνησαν (αλλες εποχες τοτε) με την ομαδα και οι Πορτογαλοι ισχυριζοντουσαν οτι δεν υπηρξε ποτε τετοιος παικτης στο ροστερ της.

Φυσικο αυτο αφου ο παικτης βρισκοταν μονιμα στην Αιγινα οπου εξυπηρετουσε σερβιροντας τους διαφορους καλεσμενους του Αργυρη (προτου φυσικα αποφασιστει απο το αφεντικο του οτι πρεπει να αλλαξει... επαγγελμα και να γινει ποδοσφαιριστης.

Μεγαλεια!

Ευρωπαικο Πρωταθλημα 2000, Τελικος, Ιταλια-Γαλλια 1-2 στην παραταση: Τον αγωνα αυτον, τον θυμαμαι μονο και μονο, γιατι η Ιταλια ειναι η μοναδικη ομαδα εκτος του Ολυμπιακου, για την οποια εχω δακρυσει επειδη εχασε. Οταν μπηκε το γκολ του Βιλτορ στο ενενηνταφευγα, θυμαμαι ειχα σπασει οτι υπηρχε μπροστα μου.
    και εγω το ιδιο,απο τη χαρα μου ομως καθως ημουν φαν το τρικολορ απο την περιοδο της τετραδας Μπατς (Θεος)-Πλατινι-Ροστο-Ζιρεζ ^_^

Προεπιλογή

Η πρώτη μου ανάμνηση από τα αθλήτικά δρώμενα, ήταν το 1980 όταν είχα πάει σε γήπεδο πρώτη φορά με τον πατέρα μου και έναν οικογενειακό φίλο.
    Είχαμε πάει στο Παναθηναϊκός - Καστοριά.
    Εγώ τότε ήμουν Καστοριά λόγω Σαργκάνη. Ο πατέρας μου Βάζελος και ο οικογενειακός φίλος Ολυμπιακός μέχρι το κόκκαλο. Μου έχει μείνει γιατί ήταν η μοναδική φορά που έχω πάει σε γήπεδο και οι οπαδοί όλων των ομάδων καθόντουσαν ανάκατα. Και απλά απολαμβάνανε το παιχνίδι.

Ο οικογενειακός φίλος ήταν που με έκανε και Ολυμπιακό μετά τη μεταγραφή του Σαργκάνη στον Ολυμπιακό.

Ωραίες εποχές τότε. Ήμουνα και 5 χρονών τότε τα έβλεπα όλα ρόδινα.

Προεπιλογή

OwK6Rluemig

I have seen the fnords.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές