+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 237

Θέμα: Αθλητικές αναμνήσεις

... Το avatar του χρήστη stl
    Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Ας πάμε λίγο στα χιόνια και τα κρύα . Ένας άνθρωπος που μάλλον είναι άγνωστος στην Ελλάδα, αλλά είναι η ζωντανή ιστορία του Super G στο σκι. Έχει κοντέψει να σκοτωθεί 2-3 φορές, έχει σακατέψει τη μέση του και με κλεισμένα τα 36 πριν λίγες μέρες κέρδισε πάλι αγώνα χωρίς να κάνει προπονήσεις εδώ και κάτι βδομάδες, γιατί χωρίς ενέσεις δεν μπορεί να αντέξει τους πόνους στη μέση του! Hermann Maier

Η ιστορία του σε λίγες εικόνες
    KjqiC4SiipE

super G 2006
    QZ3jgtLdU6A

2008
    xtUx41LTG_o
    ...

California love Το avatar του χρήστη T.W.Is.M.
    Περιοχή
    Αγια Παρασκευη

Προεπιλογή

2-3 πραγματα που μου ηρθαν στο μυαλο τωρα διαβαζοντας ολα τα παραπανω.
    1)Ευρωμπασκετ 1987. Χωρις να πολυκαταλαβαινω απο μπασκετ, θυμαμαι οτι ειχα απογοητευτει στον ημιτελικο με την πρωην Γιουγκοσλαβια με το ασχημο ξεκινημα και πηγα και κλειστηκα στο δωματιο για να μη δω οτι θα χαναμε. Τελικα δε χασαμε και υπαρχει και η συνεχεια.Στον τελικο με την ΕΣΣΔ δεν αντεχα να το δω απο τον καναπε και καθομουν στο μπαλκονι και το εβλεπα απο το παραθυρο του σαλονιου!
    2)Euro 2004-ημιτελικος. Ειμαστε στο σπιτι ενος κολλητου που εχει γενεθλια και βλεπουμε την παραταση(αναμεσα σε σουφλε, μπριζολες και κοτοπουλα με γλυκοξινη σαλτσα!). Με το που μπαινει το γκολ ακουγεται ενας ηχος σαν κραυγη που δεν μπορουσες να διακρινεις λεξη.
    3)To τελευταιο δεν ειναι τοσο αθλητικη οσο στοιχηματικη αναμνηση(απο την περιοδο που επαιζα οτι κινειται). Euro 2000 ημιτελικος Ολλανδια-Ιταλια(και αφου εχω δει ολο το τουρνουα αντι να διαβαζω για την εξεταστικη στη σχολη φυσικα). Εχω πιασει απο την προηγουμενη μερα Χ και 1-1 σκορ στο Πορτογαλια-Γαλλια και τα εχω συνδυασει με 1-0 της Ολλανδιας και πρωτο σκορερ τον Κλαιφερτ! Ξεκιναει το ματς, κερδιζει πεναλτι η Ολλανδια. Χαιρομαι εγω(φιλοολλανδος απο το '88 κιολας), βλεπω τον Ντε Μπουρ(ή τον Ντε Μπερ δε θυμαμαι) να παει να εκτελεσει και σκεφτομαι "θα χασω τον Κλαιφερτ αλλα δεν πειραζει, παμε να πιασουμε το σκορ, αλλωστε δε θα μπουν πολλα γκολ". Το χανει και λεω απο μεσα μου "δεν πειραζει εχει χρονο ακομα, ασε που μπορει να πιασω και τον Κλαιφερτ". Μενουν οι Ιταλοι με 10, δευτερο πεναλτι για την Ολλανδια! Αυτη τη φορα παει ο Κλαιφερτ να εκτελεσει κι εγω πιστευω οτι δε γινεται να χαθει κι αυτο και θα τα πιασω και τα δυο στοιχηματα και η Ολλανδια θα περασει και θα παρει και το κυπελλο. Ο βλακας ο Κλαιφερτ τη στελνει στο δοκαρι με τον Τολντο στην αλλη γωνια κι εγω τραβαω τα μαλλια μου!
    Σαν να μην εφτανε αυτο μετα τον αποκλεισμο της Ολλανδιας, στον τελικο υποστηριζω Ιταλια γιατι δεν πηγαινα καθολου τους Γαλλους και παω να το υποστηριξω και σε στοιχημα. Παιζω λοιπον 1-0 και 3-0 της Ιταλιας. Γινεται το 1-0 και ο Ντελ Πιερο χανει κλασικες ευκαιριες, με τις οποιες θα μπορουσε να κανει ακομα και το 3-0. Φτανουμε στις καθυστερησεις κι εκει που εχω πιστεψει οτι το εχω και οτι η Ιταλια θα παρει και το κυπελλο, ερχεται η ισοφαριση του Βιλτορ...
    (Τη ρεβανς την πηρα το 2004 πιανοντας το 1-0 της Ελλαδας και το 2006 κερδιζοντας με την κατακτηση του Μουντιαλ απο την Ιταλια).
    "Το μπασκετ ειναι σαν την εκκλησια. Πολλοι πηγαινουν, αλλα λιγοι το καταλαβαινουν."

Now let me welcome everybody 2 the wild wild west...

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Θα μεταφέρω μια άσχημη ανάμνηση, Ιούνιος 1994, υπηρετώ την μητέρα πατρίδα σε ένα από τα πιο άθλια στρατόπεδα εκπαίδευσης ειδικοτήτων της χώρας. Η ώρα είναι λίγο πριν της 18:00 όταν και αρχίζει το ματς της Εθνικής Ελλάδος με αντίπαλο την Αργεντινή. 17:55 μπουκάρουν μέσα στο ΚΑΨΙΜΙ 20 "παλιοί" μουν@π@ν@ μαζί με ΥπΑΞ και μιας διώχνουν κακήν κακώς...
    κανένα αγώνα δεν κατάφερα να δω μέσα στο στρατόπεδο, η υπηρεσία μας πήγαινε 9 μέσα 1 έξω και στην έξοδο το μόνο που κατάφερες να δεις ηταν κανά ημίχρονο. Εν τέλει τον τελικό της διοργάνωσης τον άκουσα από το ραδιοφωνάκι.

Σωθήκαμε! Ξανά! Το avatar του χρήστη reader

Προεπιλογή

Για να μη σας πέσει το ηθικό από τις τεσσάρες το έκαναν τα παιδιά...
    The future's so bright, I gotta wear shades.

Περιοχή

Προεπιλογή

δεν ξέρω αν έχεις πάει φαντάρος φίλε, εύχομαι να μην σου συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο πάντως.

Πειραιώς Καμάρι Το avatar του χρήστη mark
    Περιοχή
    Piraeus Port

Προεπιλογή

Το ατελείωτο κλάμα μέχρι το πρωι μετά τον χαμένο τελικό με Μπανταλόνα
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Το avatar του χρήστη illuminatti
    Περιοχή
    Linz, Oberoesterreich

Προεπιλογή

Ο πανηγυρισμός στο γκολ του Γκόγκιτς με τη Γιουβέντους (Γεωργάτος τη σέντρα, η κεφαλιά Γκόγκιτς ΓΚΟΛ... Στο 12΄- ακόμη ακούω την φωνή του Σπυρόπουλου στ' αυτιά μου) στο οποίο έκανα βουτιά πάνω από το τραπεζάκι του σαλονιού, εκτινασόμενος από τον καναπέ () - δεν κάνω καθόλου πλάκα - και έσκασα μπρούμυτα στο πάτωμα (ευτυχώς υπήρχε χαλί). Χτύπησα άσχημα το γόνατό μου, όταν αλλάζει ο καιρός ακόμη με πονάει.

Ήμουν 14 χρονών.
    Cutter: Now you're looking for the secret... but you won't find it, because of course you're not really looking. You don't really want to know. You want to be fooled...

Πάμε γι'άλλα Το avatar του χρήστη leonel
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Να γράψω κι εγώ μερικές αναμνήσεις.
    1)Θυμάμαι πολύ έντονα τη μέρα της τραγωδίας της Θύρας 7. Με πολλές λεπτομέρειες. Θυμάμαι πόσο κλάμα είχαν ρίξει τότε όλοι.

2) Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό μαζί με (φυσικά) άρρωστους Ολυμπιακούς γονείς το 1983 Αγιαξ-Ολυμπιακός 0-0 και πανηγυρική πρόκριση στη ρεβάνς. Στο αεροπλάνο μαζί με αποστολή Ολυμπιακού όπου δεσπόζουν οι μορφές (με ντύσιμο 80ς- σακάκι με σηκωμένα μανίκια) Αναστόπουλου,Μητρόπουλου Λεμονή, Βαμβακούλα (που δηλώνει Αεκτζης) και Νοημαν. Φυσικά φωτογραφίες με όλους και ένα περιστατικό που μου έχει μείνει. Πριν το ματς έξω από το γήπεδο ο Αττίλιο παιανίζει και γύρω οι πολιτισμένοι Ολλανδοί βαράνε μαζί με τους Ολυμπιακούς παλαμάκια. Σε κάποια στιγμή κι ενω έχει τελειώσει το παιάνισμα πλησιάζουν 2 μαστουρωμένοι Ολλανδοι, δίνουν το χέρι τους στον Αττίλιο και όταν αυτός το σφίγγει του παίρνουν την τρομπέτα και του την φοράνε καπέλο! Καταλαβαίνετε τι έγινε μετά αν και οι ίδιοι οι Ολλανδοι τους έβαλαν στη θέση τους.

2) Να πάμε στα 90ς που θύμάμαι πολύ έντονα το 4-2 στον τελικό κυπέλου με τον Οφη. Προηγηθήκαμε 2-0, μας ισοφάρισαν 2-2 και τελικά πήραμε τη νίκη με 4-2 με γκολ Τσαλουχίδη και ένα απίστευτο από Λάγιος ο οποίος αποχώρησε από το γήπεδο μόνο με το σωβρακο!

3) Εκδρομή Σαραγόσα 1995. Δύο πλατείες σε απόσταση 3 χιλιομέτρων η μία από την άλλη. Η μία κόκκινη και η άλλη πράσινη. Επρεπε να είχες το νου σου να μην κανεις το λάθος και βρεθείς στον τομέα του αντιπάλου. Σε καποια φάση λοιπόν γίνεται το γνωστο... δηλαδή δίνουν ραντεβου κάπου ενδιάμεσα για να πλακωθούν. Μόλις λοιπον αρχίζουν να πλησιάζουν οι 2 πορείες, πετιούνται μικρά κλουβάκια με ισπανούς αστυνομικούς από παντού και αρχίζουν να τους μαντρώνουν πέντε πέντε! Τέτοια άμεση αντίδραση δεν είχα ξαναδεί.
    Εκείνο το παιχνίδι θα το θυμαμαι ως το πιο αγχώδες παιχνίδι Ολυμπιακού-Παναθηναικου που έχω δει. Τους είχαμε απέναντι και ούτε διανοούμασταν να παει κατι στραβα. Μόλις λοιπόν έβαλε το τρίποντο ο Τόμιτς και καθάρισε το ματς το ξέσπασμα ήταν τέτοιο που άκουγες μόνο στριγγλιές και τσιρίδες ακόμα και από ανθρώπους 50 χρονών! Αποκορύφωμα ο Πέτρος Κωστόπουλος στα 5 μέτρα να έχει σκαρφαλώσει σε ένα κάγκελο και να δείχνει τα @@ του στους απέναντι...

4) Όλη η χρονιά 98-99 είναι μία συλλογή τρομερών αναμνήσεων. Θα σταθώ στο 2-4 στο ΟΑΚΑ με το βάζελο που είμασταν ακριβώς δίπλα στους Παναθηναικούς οι οποίοι μας μάμησαν όταν προηγήθηκαν 2-0 στο 30. Από εκει και πέρα τετοια ηδονή δεν έχει ξαναγίνει... να τους έχεις στα 10 μέτρα και να τους βλέπεις στην μαυρη απελπισια.... Ο Βασιλάκης ο Κουρνέτας, τελείως παιδάκι τότε έκανε σαν τρελλός.... Αγκαλιά στο 2-4 λες και είμασταν κολληταρια, να φωνάζει στο τηλέφωνο "Μανα... τους μαμήσαμε!"

Δευτερη εμπειρία τα 2 ματς με τη Γιούβε. Στο πέναλτυ του Αλέκου στο Τορίνο γονάτισα... Πήγα να πάθω εγκεφαλικό από τη χαρά...
    Στην Αθηνα είμαι πάνω στη θύρα 24. Ρίχνει απίστευτη βροχή, κάνει ψωλόκρυο και έχει τρομερό αέρα σε ολόκληρο το παιχνίδι. εκείνη την ψηλή σέντρα στο 85 ήταν λες και την έβλεπα σε αργή κίνηση. Λες και η μπάλα ηταν στον αέρα 10 λεπτά. Μου κόπηκε η ανάσα... Τι να λέμε τώρα...

... Το avatar του χρήστη stl
    Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Τελικός Τελ Αβιβ (από τηλεόραση) και Βρέμη πέρσι θα μου μείνουν χαραγμένα
    ...

... Το avatar του χρήστη Kobe_7
    Περιοχή
    Γιάννενα

Προεπιλογή

Ωραίο thread παίδες...

Πιο έντονα θυμάμαι...
    Καλές στιγμές:
    Τον τελικό της Ρώμης με την Μπαρτσελόνα το 1997 σε ηλικία 10 ετών,το 2-4 με τον βάζελο το 1999 με την γκολάρα του Καραπιάλη στο τέλος,το 1-4 στην Λεωφόρο,το ματς Ρόμα-Πάρμα 3-1 που έδωσε στην ομάδα της Αιώνιας Πόλης το scudetto μετά από 18 χρόνια,το γκολ του Ζιοβάνι με την Γαλατά στην Ριζούπολη...
    Κακές στιγμές:
    Το κλάμα για το 1-1 με την Γιουβέντους όπως και για τον τελικό με τον παοκ το 2001,την μεγάλη στεναχώρια για την απώλεια του πρωταθλήματος στο μπάσκετ το 1999 και το 2002,το 7-0 με την Γιούβε...

Μικρότερος οι κακές στιγμές με παίρνανε από κάτω...Στεναχωιόμουνα πολύ...Τώρα όχι τόσο...
    Μένω πιο πολύ στις καλές στιγμές πλέον...
    Περαία μου,Περαία μου με τον Σαρωνικό σου που έχεις για καμάρι σου τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ σου......

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ατελείωτο κλάμα μέχρι το πρωι μετά τον χαμένο τελικό με Μπανταλόνα

Νεοσύλλεκτος στο Χαϊδάρι, υπηρεσία 22:00-00:00
    είμαι σκασμένος γιατί δεν μπορώ να δω τον αγώνα. Έχω το ραδιοφωνάκι ανοιχτό όποτε μπορώ πάω να ρίξω καμιά ματιά στο ΚΨΜ...
    Μόλις βάζει το τρίποντο ο Κορνέλιους, ρίχνω μια στο μηχάνημα του καφέ, το έκανα καλοκαιρινό...

ά ρε Πάσπαλιε....
    [IMG]http://resources.********m.gr/Imaginator/super******M/images/news/08/04/21/094221.jpg?w=400[/IMG]

Περιοχή
    Αγια Παρασκευη

Προεπιλογή

Να προσθεσω οτι θυμαμαι την πρωτη φορα που ειχα παει στο γηπεδο. Δεκαετια '80 σε ευρωπαικο παιχνιδι ηταν(ή μηπως φιλικο, παραημουν μικρος για να θυμαμαι), δε θυμαμαι ποια χρονια. Θυμαμαι μονο οτι παιζαμε με την Ξαμαξ και ειχαμε κερδισει 1-0 με γκολ του Μητροπουλου στο 2ο λεπτο!
    Οποιος ειναι λιγο μεγαλυτερος και εχει καλη μνημη μπορει να θυμηθει και τη σεζον.
    "Το μπασκετ ειναι σαν την εκκλησια. Πολλοι πηγαινουν, αλλα λιγοι το καταλαβαινουν."

O καταλληλοτερος Το avatar του χρήστη KWSTAS777

Προεπιλογή

Ευχαριστο: την λαοθαλασσα που ειχε ξεχυθει στο πασαλιμανι μετα το τριπλ κραουν στο μπασκετ(εμενα διπλα στην ευαγγελιστρια τοτε ημουν δν ημουν 10 και δν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο τον πανικο που ειχε γινει.)Η εικονα απο τον αντ1 με ολο αυτο το λαο θα μου μεινει για παντα χαραγμενη.Και θυμαμαι και απο εκεινη την περιοδο ενα απιστευτο καλαθι του ριβερς που κανει μπασιμο και περναει την μπαλα πισω απο την πλατη.
    http://www.youtube.com/watch?v=t7YilCRTK1A

Παναθηναικος-Ολυμπιακος 1-4,ημασταν καλεσμενοι στο σπιτι ενος ****** θειου μου τιγκα βαζελος του κερατα,και με ειχε πρηξει τι θα παθετε και σημερα αλλαζεις ομαδα,εκεινη την μερα ενοιωσα περηφανεια Κ@ΥΛΑ πρωτη φορα για την ομαδα τοσο πολυ!!!!!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=i8cEu...eature=related

H τεσσαρα του κυπελου περυσι αν και δν ειναι τοσο μακρυνη αναμνηση αλλα το βαζω κυριως γιατι ηταν 2 μερες αφου ειχαμε παιξει παλι μεταξυ μας στο καραισκακη και ειχε ερθει 0-0 και ειχαν βγαλει γλωσσα
    http://www.youtube.com/watch?v=1OapwXeFajw

Πικρα ο τελικος του κυπελου με τον τρισμεγιστο αλεφα,αλλα μια και μονο φορα εχω κλαψει με λυγμος για την ομαδα για στεναχωρια με εκεινο το κωλοτριποντο του στογιακοβιτς στην εκπνοη,τοση πικρα δν θυμαμαι να εχω ξαναπαρει στην ζωη μου..

He 'll be back Το avatar του χρήστη gatoni

Προεπιλογή

Οι καλύτερες στιγμές:

1)Το γκολ του Δέλλα με Τσεχία. Βλέπαμε το ματς στην Πάτρα στο μώλο όπου είχαν βάλει γιγαντοοθόνες και μάζευε πάρα πολύ κόσμο,έχουμε κερδίσει το κόρνερ και είναι όλοι όρθιοι και κάνουν το κλασσικό "οοοοοοο" κουνώντας τα χέρια. Είμαστε δίπλα με ένα φιλαράκι και λέμε "τους μ@λάκες,ποτέ δεν πιάνει αυτό". Η τελευταία κουβέντα πριν τις κραυγές!

2)Το γκολ του Γκόγκιτς με την Γιούβε. Είχα βγει στο μπαλκόνι και φώναζα "γκολ" βρίζοντας παράλληλα τους βάζελους της γειτονιάς!

3)Το 1-4 γιατί μου είχε βάλει και στοίχημα για την πρόκριση βάζελος καθηγητής στο σχολείο ένα πεντοχίλιαρο τότε. Μετά έκανε την πάπια βέβαια γιατί ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ!

4)Το τρίποντο του Διαμαντίδη με Γαλλία όπου έσπασα ένα σετ ποτήρια γιατί πάνω στους πανηγυρισμούς δεν είχα προσέξει πως βρίσκονταν πάνω στο τραπέζι που αναποδογύρισα!

5)Το 3-0 στη Ριζούπολη πρώτον γιατί ήταν η πρώτη φορά που είχα τόσο άγχος για ματς με τον Λαγό και δεύτερον γιατί δεν έχω ξαναρίξει τόσο δούλεμα σε βάζελους μαζεμένο.

Οι χειρότερες:

1)Μπανταλόνα. Μακράν. Η πρώτη φορά που πήγα σχολείο άυπνος λόγω κλάματος μέχρι το πρωΐ.

2)Το γκολ του Κόντε. Η δεύτερη φορά που πήγα σχολείο άυπνος!

3)Το γκολ του Τζέραρντ στο 3-1 στο Άνφιλντ. Βλέπαμε όλα τα ματς με ένα φιλαράκι για γούρι σπίτι μου και μετά από αυτό το ματς είχαμε κανονίσει ποτό με γκόμενες. Ε ξενερώσαμε τόσο που το ακυρώσαμε και καταλήξαμε να πιούμε 2 μπουκάλια μόνοι μας μέχρι τις 5 το πρωΐ για να ξεχάσουμε την πίκρα!

4)Το γκολ του Μπέρκαμπ στο Ολλανδία-Αργεντινή το 1998 καθότι φανατικός φίλος της Αργεντινής. Το είχα πιστέψει πως είχε έρθει η ώρα τότε και ξενέρωσα άσχημα. Δεν πειράζει,σε 1,5 χρόνο θα το σηκώσει ο Λίο!

Προεπιλογή

Ο τελικος με Μπανταλονα δεν εχει ομοιο του.Κλαμα και οδυρμος κανονικα.Ημουν 13 περιπου.Το περιμεναμε τοσο πολυ και το ειχαμε πιστεψει...
    Την αλλη χρονια με τη Ρεαλ,απλα δακρυ.Και μισος για το Σαμπονις.

Στη μπαλα,το εχω ξαναγραψει, αυτος ο αποκλεισμος απο τη Σεβιλλη με Σουκερ στο 120'.Κλαμα μπολικο.
    Μετα φυσικα με Γιουβε και Μητσο Ελε.Ειχα μεγαλωσει εδω,σοκ και περισυλλογη.

Ηδονη περυσι με Βερντερ στη Βρεμη.
    2004 Euro,εκσταση.

Και πηγαινοντας προς τα πισω...
    Πρωτη ξεκαθαρη αθλητικη αναμνηση.Ημιτελικος Ευρωμπασκετ '87 με Γιουγκοσλαβια(?) ειμαι μεσα με τον πατερα μου.6 χρονων.Γινεται πανζουρλισμος στο γηπεδο.Το μονο που θυμαμαι,να νιωθω δεος για τη λαοθαλασσα στο γηπεδο και την απιστευτη φασαρια απο τις κορνες.Ο πατερας μου να μου κλεινει τα αυτια.Ειναι γεγονος οτι το θυμαμαι σαν τρομακτικη εμπειρια.Στον τελικο ομως ειμαι στο σπιτι ανετος,παρακολουθωντας με τρομερη προσηλωση και τρωγοντας απο την αγωνια ενα πουκαμισακι που φορουσα...

Περιοχή
    Αγια Παρασκευη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gatoni Εμφάνιση μηνυμάτων

5)Το 3-0 στη Ριζούπολη πρώτον γιατί ήταν η πρώτη φορά που είχα τόσο άγχος για ματς με τον Λαγό και δεύτερον γιατί δεν έχω ξαναρίξει τόσο δούλεμα σε βάζελους μαζεμένο.
    Tο συγκεκριμενο ματς πρεπει να μπει στις ατυχες στιγμες για μενα. Ημουν 7ημερη με τη σχολη στην Ισπανια και δεν μπορεσα να το δω λαιβ. Μου ερχοταν ενημερωση με μηνυματα στο κινητο για τα γκολ μονο!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gatoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    4)Το γκολ του Μπέρκαμπ στο Ολλανδία-Αργεντινή το 1998 καθότι φανατικός φίλος της Αργεντινής. Το είχα πιστέψει πως είχε έρθει η ώρα τότε και ξενέρωσα άσχημα. Δεν πειράζει,σε 1,5 χρόνο θα το σηκώσει ο Λίο!
    Για μενα το συγκεκριμενο γκολ ηταν ακριβως το αντιθετο συναισθημα. Σε αυτο το γκολ ειχα παρει φορα ολο το σαλονι και κατεληξα στην εξωτερικη πορτα βουτωντας μπροστα σαν σε τσουληθρα(ηταν δημοφιλης ο πανηγυρισμος αυτος τοτε)!

Περιοχή
    Γιάννενα

Προεπιλογή

Moυ ήρθε και άλλη μία ανάμνηση στο μυαλό...

Μουντομπάσκετ 1998 στην Αθήνα,ημιτελικός με Γιουγκοσλαβία...Χάσαμε στο τέλος αν και κερδίζαμε στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου με 12 πόντους...
    Ο Φασούλας στο τέλος δεν μπορούσε να σταυρώσει βολή...
    Περαία μου,Περαία μου με τον Σαρωνικό σου που έχεις για καμάρι σου τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ σου......

Περιοχή

Προεπιλογή

γενικά οι κόντρες με τους Πλάβι μετά το 87' ήταν οδυνηρές.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kobe_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Moυ ήρθε και άλλη μία ανάμνηση στο μυαλό...

Μουντομπάσκετ 1998 στην Αθήνα,ημιτελικός με Γιουγκοσλαβία...Χάσαμε στο τέλος αν και κερδίζαμε στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου με 12 πόντους...
    Ο Φασούλας στο τέλος δεν μπορούσε να σταυρώσει βολή...
    σ αυτο το ματς θυμαμαι ημουν στο εξοχικο του θειου μου με τα ξαδερφια μου και τρωγαμε σουβλακια στην αυλη.
    μολις τελειωσε ο αγωνας ο αδερφος μου απο τα νευρα του πεταξε το καλαμακι που τρωγε και παραλιγο να μου βγαλει το ματι

Περιοχή
    Γιάννενα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από papalouki-louk Εμφάνιση μηνυμάτων
    σ αυτο το ματς θυμαμαι ημουν στο εξοχικο του θειου μου με τα ξαδερφια μου και τρωγαμε σουβλακια στην αυλη.
    μολις τελειωσε ο αγωνας ο αδερφος μου απο τα νευρα του πεταξε το καλαμακι που τρωγε και παραλιγο να μου βγαλει το ματι
    Ήταν από τις λίγες ήττες της Εθνικής στο μπάσκετ που με στεναχώρισε τόσο...

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές