+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 80 από 91

Θέμα: Ποδηλασία (Μου΄κανες τη ζωή ποδήλατο)

Το avatar του χρήστη chouk
    Περιοχή
    Crazy Waters

Προεπιλογή

Αποφασισα να παρω ποδηλατο..Οχι για να το χρησιμοποιω καθημερινα κτλ..
    Λιγο για να πηγαινω τις χαλαρες βολτιτσες μου και για να πηγαινω καθε πεμπτη βραδυ με τους ποδηλατες της χαλκιδας την καθιερωμενη βολτιτσα!

Οπως καταλαβαινετε δεν ειμαι φτιαγμενος για να δωσω πολυ χρημα.. 200 ευρω το πολυ..
    Εχετε τπτ συμβουλες να μου δωσετε?Κυριως οσον αφορα τιμες-μαρκες. Καλυτερα ειναι καμια ονλαιν αγορα ή να παω σε καταστημα?
    Παμε μωρη ομαδαρα....
    Την προκυμαία θα διαβώ και θα σταθώ στην άκρη,
    θα ενωθεί με το νερό το αλμυρό το δάκρυ,
    κι αιώνια θα προσμένω το πλοίο να δω να φτάνει,
    μέχρι που θα εμφανιστείς ξανά Λάρα Γκαρσία Ντάνι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ckouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφασισα να παρω ποδηλατο..Οχι για να το χρησιμοποιω καθημερινα κτλ..
    Λιγο για να πηγαινω τις χαλαρες βολτιτσες μου και για να πηγαινω καθε πεμπτη βραδυ με τους ποδηλατες της χαλκιδας την καθιερωμενη βολτιτσα!

Οπως καταλαβαινετε δεν ειμαι φτιαγμενος για να δωσω πολυ χρημα.. 200 ευρω το πολυ..
    Εχετε τπτ συμβουλες να μου δωσετε?Κυριως οσον αφορα τιμες-μαρκες. Καλυτερα ειναι καμια ονλαιν αγορα ή να παω σε καταστημα?
    Κρίνοντας από την εξ αγχιστείας πείρα μου, κυρίως πρέπει να δεις προσεκτικά αυτά που θες πλην του ίδιου του ποδηλάτου, γιατί οι ποδηλατάδες θα επιδιώξουν να σε φορτώσουν με χίλια δυο γκατζετάκια, τα περισσότερα από τα οποία δεν θα σου χρειαστούν. Μάρκες δεν ξέρω, αλλά νομίζω μόνο η πραγματική δοκιμή θα σε πείσει. Στην Αθήνα πολλοί μπαίνουν στον πειρασμό να πάρουν σπαστό για το τρένο, δεν αξίζει τον κόπο νομίζω (βαρύ και ακριβό). Μη λυπηθείς το κόστος για καλούτσικο αντικλεπτικό, όλα μπορούν να τα σπάσουν, στόχος σου είναι απλώς να τους δυσκολέψεις ώστε να αποφύγεις τους περιστασιακούς κλέφτες.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Περιοχή
    Crazy Waters

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίνοντας από την εξ αγχιστείας πείρα μου, κυρίως πρέπει να δεις προσεκτικά αυτά που θες πλην του ίδιου του ποδηλάτου, γιατί οι ποδηλατάδες θα επιδιώξουν να σε φορτώσουν με χίλια δυο γκατζετάκια, τα περισσότερα από τα οποία δεν θα σου χρειαστούν. Μάρκες δεν ξέρω, αλλά νομίζω μόνο η πραγματική δοκιμή θα σε πείσει. Στην Αθήνα πολλοί μπαίνουν στον πειρασμό να πάρουν σπαστό για το τρένο, δεν αξίζει τον κόπο νομίζω (βαρύ και ακριβό). Μη λυπηθείς το κόστος για καλούτσικο αντικλεπτικό, όλα μπορούν να τα σπάσουν, στόχος σου είναι απλώς να τους δυσκολέψεις ώστε να αποφύγεις τους περιστασιακούς κλέφτες.
    Να σου πω, ξερω πως θα παρω ΜΟΝΟ ποδηλατο και φωτακι μπρος-πισω, αντε και κανα τσαντακι για το ποδηλατο.. Αντικλεπτικο δεν μου χρειαζεται μιας και θα το βαζω μεσα στην αποθηκη.
    Κοιτουσα τιμες σε διαφορες ιστοσελιδες και στα χρηματα που αναφερω βρισκω μονο orient, clermont...
    Βασικα παιζει να παρω και στην αδερφη μου ενα ποδηλατο.. Αν παω σε καταστημα δεν θα κανει και μια Χ εκπτωση?? ή εστω, δεν θα δωσει τα γκατζετακια που ειπα "δωρεαν"??
    Παμε μωρη ομαδαρα....

Περιοχή
    Crazy Waters

Προεπιλογή

Οπως το κοβω θα καταληξω σε orient..Αρκετα φθηνα και με κερδισε ιδιαιτερα που ειναι Ελληνικης παραγωγης(συναρμολογησης) Ελληνικη εταιρια με εδρα την Λαρισσα
    Για παραδειγμα αυτό στον τιμοκαταλογο εχει 213..
    Παμε μωρη ομαδαρα....

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Γυμνή ποδηλατοδρομία στη Θεσσαλονίκη

Από τα ρούχα τους θα βγουν και φέτος δεκάδες ποδηλάτες στη Θεσσαλονίκη, οι οποίοι θα λάβουν μέρος στην 6η Διεθνή Γυμνή Ποδηλατοδρομία που γίνεται σήμερα, Παρασκευή.

Πρόκειται για μία γιορτή για την προώθηση του ποδηλάτου ως μέσου μετακίνησης ενάντια στην κουλτούρα του αυτοκινήτου και τη ρύπανση που δημιουργεί, για την απεξάρτηση από το πετρέλαιο και τις μη ανανεώσιμες πηγές ενέργειες.

Σημείο συνάντησης θα είναι φέτος το πάρκο της ΧΑΝΘ με ώρα εκκίνησης στις 7 το απόγευμα.

«Ήρθε η ώρα να βάλουμε ένα STOP στην "άσεμνη" έκθεση των ανθρώπων και του πλανήτη στη ρύπανση. Ελάτε όσοι γυμνοί τολμάτε» είναι το σύνθημα της φετινής διοργάνωσης.

Φέτος η 6η Διεθνής Γυμνή Ποδηλατοδρομία συνδιοργανώνεται με την ανοιχτή γιορτή διεκδίκησης των ελεύθερων χώρων πρασίνου «Ευχαριστούμε που Ενοχλείτε» των Παιδιά Εν Δράσει που γιορτάζουν τα 10 τους χρόνια και η οποία γίνετε το Σάββατο 8 Ιουνίου.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης (Παρασκευή 7 Ιουνίου)

15.00 Bodypainting Καλλιτεχνικό βάψιμο σωμάτων.
    19.00 Συγκέντρωση Ποδηλατοδρομίας
    22.00 Πάρτι με ΚΡΟΥΣΗ Ομάδα Κρουστών, DJ Miss Dynamite, Hollyrabit + Slammin' Danny A., GG + Γυμνός Ποδηλάτης.
    Δεν ήξερα αν πρέπει να το βάλλω στο λάκκο ή εδώ, αλλά τεσπα
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Φιλόσοφος Το avatar του χρήστη sac
    Περιοχή
    παντού και πουθενά
    Αν με ενδιέφερε μόνο το αποτέλεσμα, θα έπαιζα ζάρια και όχι ποδόσφαιρο.

... Το avatar του χρήστη stl
    Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Έχει tour de France και εμείς ασχολούμαστε με την κρίση.. Λοιπόν, δεύτερη βδομάδα ξεκινάει αύριο με τα πρώτα βουνά για το μεγαλύτερο αθλητικό γεγονός του πλανήτη μετά τους ολυμπιακούς αγώνες. Έχουμε ήδη 2 μεγάλες εγκαταλείψεις από πτώση ενώ σήμερα εγκατέλειψε και ο Ιβάν Μπάσο γιατί διαγνώστηκε καρκίνος στους όρχεις και έφυγε αμέσως για εγχείρηση!

Την πρώτη μέρα είχαμε 13,8 χλμ. ατομικό, με τον νικητή να κάνει ρεκόρ με 55,1 χλμ./ώρα!

www.letour.fr
    ...

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Το Αγγλάνι θα το σηκώσει όπως φαίνεται και έχουν λυσσάξει να λένε ότι είναι ντοπέ, λες και οι άλλοι δεν είναι..

Πέταξαν ούρα στον Κρις Φρουμ
    Δημοσίευση: 19 Ιουλ. 2015 09:46

Ένα ασυνήθιστο γεγονός έλαβε χώρα στον ποδηλατικό γύρο της Γαλλίας, όταν θεατής πέταξε ούρα στο πρόσωπο του Κρις Φρουμ φωνάζοντας παράλληλα "ντοπαρισμένε".
    ShareTweet1 σχόλια
    Ο Κρις Φρουμ προηγείται στον ποδηλατικό γύρο της Γαλλίας όμως τα πράγματα δεν είναι ρόδινα. Κατά τη διάρκεια του 14ου ετάπ ένας θεατής πέταξε ούρα στο πρόσωπο του Βρετανού ο οποίος παραλίγο να χάσει την ισορροπία του.

Όπως εξομολογήθηκε μετά το τέλος του αγώνα, ο άγνωστος άνδρας άρχισε να φωνάζει "ντοπαρισμένε", αλλά και άσεμνους χαρακτηρισμούς.

"Δυστυχώς συνέβη και αυτό", δήλωσε αρχικά ο Φρουμ και συνέχισε: "Άρχισε να φωνάζει πως είμαι ντοπαρισμένος και πραγματικά είναι τόσο λάθος".

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Team Sky διεξάγει έρευνα για χάκερς που μπήκαν στη βάση δεδομένων τους και "πείραξαν" κάποια στοιχεία.

Μάλιστα όπως αναφέρει το BBC, υπάρχουν φωνές που αναφέρουν πως ορισμένα από τα στοιχεία που εκλάπησαν αφορούν στατιστικά του Φρουμ από τις προπονήσεις του με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό.
    ...

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

Ούρα του πέταξε;

Ταπίνοοοοο

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Αύριο τελειώνει με τα τελευταία χιλιόμετρα για Παρίσι.. Σήμερα τελευταία ευκαιρία για τον Quintana να περάσει τον Froome, σε ένα από τα πιο σκληρά βουνά. Ο Κολομβιανός του έριξε 1,5 λεπτό περίπου, αλλά δεν φτάνει, χρειαζόταν κοντά 3 λεπτά για να τον περάσει. Νικητής ο Άγγλος, δεύτερη φορά μετά το 2013. Βίντεο με την τελευταία ανάβαση..

...

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Ωραίο άρθρο στο σπορτ24 για τον αγώνα, από τα σπάνια άρθρα για ποδηλασία..

http://www.sport24.gr/Columns/longfo...e.3567258.html
    ...

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Από αυτό το άρθρο Στέλιο έμαθα ότι υπάρχει ποδηλάτης Βαλβέρδε!
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Τι να πει κανείς Το avatar του χρήστη metallica

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrisgus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτό το άρθρο Στέλιο έμαθα ότι υπάρχει ποδηλάτης Βαλβέρδε!
    Εγώ από τον Τζόι έμαθα ότι υπάρχει και προπονητής.
    Beer: The cause of, and solution to, all of life's problems.
    Homer J. Simpson

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από metallica Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από τον Τζόι έμαθα ότι υπάρχει και προπονητής.
    Έλα ρε; Στην ποδηλασία η άλλο άθλημα;
    ...

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Η ποδηλασία έχει πλέον απαλλαγεί από τα προβλήματα ντόπινγκ καθώς οι έλεγχοι ντόπινγκ και το "διαβατήριο αθλητή" στο οποίο περνάνε όλοι οι έλεγχοι και τα αποτελέσματα όλης της καριέρας του αθλητή, κάνουν την λήψη φαρμάκων πολύ δύσκολη. Γιαυτό τώρα ..ντοπάρουν τα ποδήλατα Πιάστηκε η Βελγίδα ολυμπιονίκης Femke Van den Driessche με πειραγμένο ποδήλατο που έχει μπαταρία και μοτεράκι κρυμμένα μέσα στο σκελετό

...

Περιοχή
    όπου γης και πατρίς

Προεπιλογή

Χαμός στο ίσιωμα σήμερα στον ποδηλατικό γύρο Γαλλίας.. Για πολλοστή φορά είχαμε πτώση λόγο μηχανής με κάμερες, μόνο που αυτή τη φορά χτύπησε τον πρώτο γενικής Φρούμ ο οποίος αφού έπεσε και χάλασε το ποδήλατό του έτρεχε με τα πόδια να τερματίσει (απαγορεύεται). Κλαυσίγελος και μιλάμε για το κορυφαίο αθλητικό γεγονός του πλανήτη, όλα για να έχουμε ζωντανή μετάδοση από 45 κάμερες..

http://www.sport24.gr/Sports/OtherSp...s.4171264.html

...

Προεπιλογή

Φταίνε οι καγκουρες φιλε που την έχουν δει πρωταγωνιστές και πλησιάζουν όσο περισσότερο γίνεται, κάνουν πίσω την τελευταία στιγμή ή και καθόλου όπως έγινε σήμερα. Ωραίο το πανηγυρακι σε κάποια σημεία-κλειδια, αλλά οι χαβαλεδες και ή έλλειψη ποδηλατικης κουλτούρας κάνουν τη ζημιά στο σπορ.

Προεπιλογή

Ε εντάξει, του βάζεις άνετα την κάμερα στον κωλο μετά άμα τον βρεις

Sent from my E2033 using Tapatalk
    «Τίθεται εκ νέου εις το Έθνος το δίλημμα της υποταγής εις την αυθαιρεσίαν ή της επαναστάσεως…»
    Χ.Τρικούπης,1874

Γιατί πρέπει να σηκωσει ο Θρύλος το Ευρωπαικό και στη μπάλα

Προεπιλογή

Έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στην Ελλάδα όσον αφορά τη ποδηλασία; Είχα έρθει στην Ελλάδα πριν 2 χρόνια και είχα πάει σε ένα περίπτερο για αναμόρφωση της Αθήνας και είχα ρωτήσει που υπάρχουν λωρίδες για ποδηλάτες στην Αθήνα και είχα πέσει από τα σύννεφα όταν μου είπαν ότι δεν υπάρχουν στην Αθήνα. Είχα δει κάτι παιδιά να κάνουν ποδηλατο στη Πατησίων (φοιτητές μάλλον) και έλεγα από μέσα μου τι ήρωες είναι αυτοί ρε πστη μου, αφού ήταν πολύ επικίνδυνο.
    Ειχα δει λωρίδες για ποδήλατο στο Ρέθυμνο αλλά φυσικά κανείς δεν τις χρησιμοποιουσε. Έχω ακούσει ότι έχει και ο Βόλος αν και φαντάζομαι ότι με δήμαρχο τον μπουζουκοβιο μ-πεο δεν θα έχουν γίνει βελτιώσεις.
    The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim.

Προεπιλογή

Τα Τρίκαλα έχουν πολύ μεγάλο δίκτυο ποδήλατοδρόμων

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές