+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 80 από 80 ΠρώτηΠρώτη ... 30 70 76 77 78 79 80
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.581 έως 1.593 από 1593

Θέμα: Euroleague Final 2012: CSKA Moscow - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Προεπιλογή

εγώ πάλι έμαθα διαβάζοντας απο την αρχή το τοπικ ότι δυστυχώς οι διαιτητές δεν μας άφησαν ποτέ να μπουμε στο παιχνιδι καθως η κουπα ήταν δοσμένη στην ΤΣΣΚΑ,
    και με διαφορες ραδιουργιες μας έστησαν,
    οτι ο Ντουντα κοιμαται του καλου καιρου, και οτι οι αμερικάνοι δεν έβαλαν ούτε ενα πόντο.

το ένα απο τα τρία ήταν σωστό μάλιστα και στο τέλος του αγώνα όχι μόνο στο ημίχρονο.

Προεπιλογή

Ρε μλκες... ΤΙ ΖΗΣΑΜΕ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ;

Αδιανόητο. Αδιανόητο.

Η απόλυτη ευτυχία.

Se7en Το avatar του χρήστη Red Patras
    Περιοχή
    Πάτρα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάλι έμαθα διαβάζοντας απο την αρχή το τοπικ ότι δυστυχώς οι διαιτητές δεν μας άφησαν ποτέ να μπουμε στο παιχνιδι καθως η κουπα ήταν δοσμένη στην ΤΣΣΚΑ,
    και με διαφορες ραδιουργιες μας έστησαν,
    οτι ο Ντουντα κοιμαται του καλου καιρου, και οτι οι αμερικάνοι δεν έβαλαν ούτε ενα πόντο.

το ένα απο τα τρία ήταν σωστό μάλιστα και στο τέλος του αγώνα όχι μόνο στο ημίχρονο.
    Δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό
    It is well enough that people of the nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Patras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό
    κανένας δεν θα περίμενε τίποτα διαφορετικό από έναν Ολυμπιακό

Προεπιλογή

6 χρονια απο την απολυτη ανατροπη!

Προεπιλογή

Μετά το τελ αβιβ, η ανατροπή στην Πόλη και η κατάκτηση του τίτλου ήταν ίσως οι πιο έντονες συγκινήσεις της ζωής μου. Σχεδόν εξωσωματικές γιατί σε αμφότερες τότε περιπτώσεις ένιωσα το σώμα μου ολόκληρο να μουδιάζει !
    Μεγάλες στιγμές !!!!

Προεπιλογή

Τετοια στιγμη δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναζησουμε. Η απολυτη κορυφωση. Ειναι ισως λιγο αδικια για οποιοδηποτε επακολουθο μεγαλο επιτευγμα της ομαδας. Διοτι κανενα δεν προκειται να προκαλεσει τετοια συναισθηματα.
    Ισως μονο η κατακτηση Τσαμπιονς Λιγκ με γκολ στο 93.

Banned
    Περιοχή
    Crete

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τετοια στιγμη δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναζησουμε. Η απολυτη κορυφωση. Ειναι ισως λιγο αδικια για οποιοδηποτε επακολουθο μεγαλο επιτευγμα της ομαδας. Διοτι κανενα δεν προκειται να προκαλεσει τετοια συναισθηματα.
    Εγω θα πω οτι στο τελικο με την πουστοτσσκα ημουν με costaman στο red cafe και μετα το καλαθι του πρι, δε θυμαμαι τπτ, μονο να πεταγονται καρεκλες κ τραπεζακια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PANOS83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα πω οτι στο τελικο με την πουστοτσσκα ημουν με costaman στο red cafe και μετα το καλαθι του πρι, δε θυμαμαι τπτ, μονο να πεταγονται καρεκλες κ τραπεζακια.
    Παράνοια μαν. Πρέπει να παθαμε και κανα-δυο εγκεφαλικά αλλά συνήλθαμε.

sailor Το avatar του χρήστη chrisgus
    Περιοχή
    Orbis Novus...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από costasman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμμ, βασικά κατάκτηση cl με ξενερωτο ματς και όχι γκολ στο 93, θα είναι ονείρωξη.
    «Διαφωνώ με αυτό που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»
    Φράση που αποδίδεται στον Βολταίρο, και είναι επίκαιρη όσο ποτέ.
    Αφιερωμένο σε κάποιο φόρουμ που αγαπάμε.
    Ποιά ομάδα να συγκριθεί μαζί σου; Ποιός λαός να συγκριθεί μαζί σου;

Fuck the vazelia Το avatar του χρήστη Petaloudas
    Περιοχή
    Sin City

Προεπιλογή

χαχα... ελα ντε...
    βασικα και τελικος στο ουεφακι και ας φαμε και πολλα...
    Ακου τσουλου και γκολ στο 93.. Δεν θα μεινει κανενας ζωντανος..

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Απόψε η Ευρωλίγκα δείχνει στο Φατσοβιβλιο αυτό

https://m.facebook.com/TheEuroLeague...2104793660309/

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Μια μαρτυρία του Μάρκο Κέσελ για το ημίχρονο του τελικού

«Ένας δημοσιογράφος, πριν από το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα, μου είπε ότι η σεζόν ήταν ήδη επιτυχημένη κι ότι κανείς δεν ήλπιζε πως θα προκριθούμε στον τελικό. Επίσης, είχε έρθει στην Αθήνα η ποδοσφαιρική ομάδα του Ερυθρού Αστέρα για φιλικό με τον Ολυμπιακό και πήγα στο ξενοδοχείο να κάτσω με τον Προσινέτσκι. Όταν του είπα ότι θα παίξουμε με την Μπαρτσελόνα, μου είπε ότι δεν έχουμε πιθανότητες. Η Μπαρτσελόνα ήταν σοβαρή ομάδα και χαρήκαμε πολύ όταν την κερδίσαμε, γιατί κάναμε ένα ακόμη βήμα προς το τρόπαιο.

Στον τελικό αντιμετωπίσαμε την ΤΣΣΚΑ, που ήταν μία ομάδα φτιαγμένη για να κατακτήσει τον τίτλο με παίκτες όπως ο Τεόντοσιτς, ο Κιριλένκο, ο Κρστιτς και ο Σισκάουσκας. Ελάχιστοι πίστευαν ότι θα μπορούσαμε να την κερδίσουμε, αλλά κάτι ξύπνησε μέσα μας. Μας χώριζαν μόνο 40' από έναν τίτλο, που ίσως να μην είχαμε ποτέ ξανά την ευκαιρία να διεκδικήσουμε.

Το άγχος ήταν εμφανές, δεν ήμασταν πνευματικά αυτοί που έπρεπε για ένα τέτοιο παιχνίδι στην αρχή. Προσπαθούσαμε μέχρι το ημίχρονο να μην μείνουμε πίσω με μεγάλη διαφορά. Ο Ντούντα μπήκε στα αποδυτήρια και σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου φώναζε στον Σπανούλη, του πέταξε κι ένα πινακάκι. Του είπε: "Είσαι ο ηγέτης, πρέπει να κουβαλήσεις την ομάδα, τι είναι αυτό που κάνεις;". Αυτό προκάλεσε έναν εσωτερικό θυμό σε όλους μας, αποφασίσαμε να βγούμε και να... πεθάνουμε για τη νίκη. Φτάσαμε ακόμη και στο -19, όταν καταλάβαμε ότι δεν έχουμε κάτι να χάσουμε. Χαλαρώσαμε, αρχίσαμε να σουτάρουμε χωρίς άγχος κι η κατάσταση άλλαξε. Πλησιάσαμε στους 5-6 πόντους και είδαμε ότι έχουμε πιθανότητες.

Θυμάμαι τις δύο τελευταίες βολές του Σισκάουσκας. Ο Έισι Λο ήταν καινούργιος στην Ευρώπη και δεν ήξερε πολλά πράγματα για τους Ευρωπαίους παίκτες. Κάθε φορά, σε όλα τα ματς, μας ρωτούσε αν ο παίκτης που πάει στη γραμμή για τις βολές, είναι γενικά εύστοχος. Καθόταν δίπλα μου στον πάγκο, με σκούντηξε και με ρώτησε αν ο Σισκάουσκας χάνει βολές. Του είπα ότι δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που αστόχησε. Όταν έχασε την πρώτη, κοιταχτήκαμε σοκαρισμένοι. Κράτησε το πόδι μου και είπαμε ότι αν βάλει τη δεύτερη, θα επιτεθούμε με τρίποντο του Σπανούλη.

Όταν τελικά μπήκε το καλάθι του Πρίντεζη, επικράτησε τρέλα. Θυμάμαι ελάχιστες λεπτομέρειες, μόνο ότι πηδήξαμε και φωνάξαμε με όλη μας τη δύναμη. Οι πρόεδροι, οι σπόνσορες, οι οπαδοί, ακόμη και δημοσιογράφοι μπήκαν στο γήπεδο. Επικράτησε η απόλυτη ευτυχία. Ακολουθούσαν οι τελικοί πρωταθλήματος και ο Ντούντα μας είπε ότι πρέπει να διασκεδάσουμε με μέτρο. Ουσιαστικά, όταν προσγειωθήκαμε στην Αθήνα, συνειδητοποιήσαμε τι είχαμε καταφέρει»
    από gavros.gr

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές