+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 98 από 98

Θέμα: Λευτέρης Χουτεσιώτης

Proponitis tis exedras Το avatar του χρήστη pani0202
    Περιοχή
    Canada

Προεπιλογή

Μια χαρα για 2ος μεχρι το τελος της χρονιας. Μετα βλεπουμε...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pani0202 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα για 2ος μεχρι το τελος της χρονιας. Μετα βλεπουμε...
    Μετά δεν τίθεται θέμα, είναι στρωμένη η δουλειά: Γιαννιώτης και Προτό ή Προτό και Γιαννιώτης (αδιάφορο), κάποιος από τους μικρούς για τρίτος με τον Χουτεσιώτη δανεικό και σταντμπάι για κάποια χρόνια μετά, όταν φύγει ο Βέλγος (εκτός αν θέλουν τρεις ετοιμοπόλεμους οπότε μένει κι αυτός). Το μόνο ερώτημα είναι αν έχει νόημα να πάρουμε τέρμα τώρα για να κάθεται στον πάγκο για 15 παιχνίδια. Εγώ δεν βλέπω τον λόγο.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά δεν τίθεται θέμα, είναι στρωμένη η δουλειά: Γιαννιώτης και Προτό ή Προτό και Γιαννιώτης (αδιάφορο), κάποιος από τους μικρούς για τρίτος με τον Χουτεσιώτη δανεικό και σταντμπάι για κάποια χρόνια μετά, όταν φύγει ο Βέλγος (εκτός αν θέλουν τρεις ετοιμοπόλεμους οπότε μένει κι αυτός). Το μόνο ερώτημα είναι αν έχει νόημα να πάρουμε τέρμα τώρα για να κάθεται στον πάγκο για 15 παιχνίδια. Εγώ δεν βλέπω τον λόγο.
    Ειναι ευαισθητη η θεση του τερματοδυλακα. Εδω ισχυει το γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε.
    Κράτος ασυστόλων και πεσμένων κώλων ....

Το avatar του χρήστη asinetos
    Περιοχή
    πάτημα

Προεπιλογή

Και εκτός από ευαίσθητη (που και βέβαια είναι) τυγχάνει και περίεργη. Μπορεί να βλέπεις τον Γιαννιώτη στον Ατρόμητο και να λες "μας κάνει" και μετά να τραβάς τα μαλλιά σου.
    Θυμίζω, γιατί, ανθρώπινο είναι, ξεχνάμε, πόσοι και πόσοι δεν λέγανε το καλοκαίρι. Τι τον θέλουμε τον Προτό. Τι να τον κάνουμε. Κάποιοι είχαμε βραχνιάσει να λέμε όσα και τώρα. Ευαίσθητη η θέση του τερματοφύλακα. Και κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από καναπές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλός με την μπάλα στα πόδια, γρήγορα αντανακλαστικά, δείχνει να έχει αίσθηση του χώρου ευθύνης του. Κι επίσης άστρο: στο δοκάρι του Πλατανιά που απέκρουσε κατά λάθος, ο Καπίνο εγγυημένα θα είχε φάει γκολ.

Δεν μπορεί να κριθεί φυσικά, αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο τραγικό να μείνει δεύτερος για τα 15 παιχνίδια που απομένουν. Να πάρουμε τέρμα για έξι μήνες μου φαίνεται υπερβολή.
    Ο ΚΝ γράφει ακριβώς τα ίδια καλά λόγια (μέχρι και για την τύχη), αλλά δεν εκφέρει γνώμη για το αν μας κάνει για δεύτερος.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

Για 6 μηνες και χωρις Ευρωπη δευτερο τερμα να προσθεσω

Προεπιλογή

Για ανανέωση, διαβάζω. Είτε πάει δανεικός είτε όχι, να επισημάνω ότι κατά γενική ομολογία είναι ένας παίκτης πολύ συμπαθής στα αποδυτήρια.

Προεπιλογή

Δεύτερες σκέψεις για την απόκτηση τερματοφύλακα διαβάζω, πιθανότατα με τον Χουτεσιώτη για δεύτερο θα πάμε.

Καλύτερα.

Προεπιλογή

Περιβραχιόνιο αρχηγού διαβάζω.

Προεπιλογή

Θα υπογράψει νέο συμβόλαιο τελικά, αλλά στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου. "Δεν προλαβαίνουμε τώρα Λευτέρη, πνιγόμαστε, πάρε με ένα τηλέφωνο στις 31 να μου το θυμίσεις."

Προεπιλογή

O Γαύρος (δηλ. το οπισθόφυλλο του Πρωταθλητή) λένε ότι εξετάζεται ο Χοσέ Μορέιρα, 35χρονος τερματοφύλακας της Εστορίλ, βασικός και αναντικατάστατος. Ο Μορέιρα έχει συμβόλαιο ως το 2019. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να τον αγοράσουμε. Με λίγα λεφτά μεν, αλλά να τον αγοράσουμε.

Στην ίδια σελίδα, μιλάει για τη μεγάλη ευκαιρία που μπορεί να έχει ο Χουτεσιώτης σε δέκα μέρες. Υποθέτω αυτό σημαίνει ανανέωση συμβολαίου και δανεισμός κάπου που θα παίζει.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Ο Χουτεσιώτης είτε μας κάνει είτε δεν μας κάνει. Αν μας κάνει, το λογικό είναι να ανανεώσει και να μείνει ως δεύτερος, και το καλοκαίρι με το καλό, που θα έχουμε μια ισχυρή δυάδα (Προτό - Γιαννιώτης ή Γιαννιώτης - Προτό), ασφαλώς να πάει δανεικός κάπου να παίζει. Αν δεν μας κάνει, αφήνουμε να λήξει το συμβόλαιο το καλοκαίρι και το αφήνουμε ελεύθερο το παλικάρι να βρει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Να πάμε τώρα να δώσουμε λεφτά σε έναν 35χρονο και να έχουμε το καλοκαίρι τρεις τερματοφύλακες που θα θέλουν και οι τρεις να παίζουν βασικοί δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Προεπιλογή

Πάντως αν χτύπα ξύλο για κάποιο λόγο δεν μπορεί να παίξει ο Προτο δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι να κατέβουμε με Χουτεσιωτη ειδικά σε σειρά αγώνων. Βέβαια θα μου πεις έχουμε πάρει πρωτάθλημα με βασικό τον Γεωργίου αλλά και τοτε ήταν τεράστιο ρισκο.
    Michael Jordan
    Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen

Προεπιλογή

Ο Χουτεσιώτης δεν είναι 18χρονο ταλέντο, είναι 24 και όχι χωρίς ικανότητες. Όλα στην μπάλα ρίσκο είναι, αλλά πολύ μεγαλύτερο ρίσκο ήταν να κάνουμε με το στανιό βασικούρα τον Καπίνο παρά να έχουμε στον πάγκο για 14 αγώνες έναν αξιοπρεπή τερματοφύλακα.

Προεπιλογή

Δεν αντιλέγω ότι αν Προτο παίξει σε όλα τα παιχνίδια ο Χουτεσιωτης για αναπληρωματικός είναι μια χαρά το θέμα είναι σε υποθετικό σενάριο που ο Προτο χρειαστεί να λείψει πχ για 3 παιχνίδια αν ο Χουτεσιωτης είναι safe επιλογή. Εγώ δεν έχω εικόνα του παίχτη για αυτό και γράφω απλά έναν προβληματισμό
    Michael Jordan
    Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από red_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλέγω ότι αν Προτο παίξει σε όλα τα παιχνίδια ο Χουτεσιωτης για αναπληρωματικός είναι μια χαρά το θέμα είναι σε υποθετικό σενάριο που ο Προτο χρειαστεί να λείψει πχ για 3 παιχνίδια αν ο Χουτεσιωτης είναι safe επιλογή. Εγώ δεν έχω εικόνα του παίχτη για αυτό και γράφω απλά έναν προβληματισμό
    Κανείς δεν έχει πλήρη εικόνα του Χουτεσιώτη γιατί δεν τον έχουμε δει σε σειρά παιχνιδιών. Στο ένα σοβαρό παιχνίδι που έπαιξε φέτος μια χαρά φάνηκε και, κυρίως, ξεψαρωμένος. Οι μόνοι που έχουν εικόνα είναι οι προπονητές τερματοφυλάκων που τον έχουν κρατήσει οκτώ χρόνια στην ομάδα.

Το ρίσκο με τους τραυματισμούς είναι πάντοτε λελογισμένο γιατί είναι υποθετικό. Δεν είναι ρίσκο να τραυματιστεί ο Ρομαό; Θα πάμε με Ταχτσίδη και Ζιλέ στο κέντρο στα ντέρμπι; Οι δε απουσίες των τερματοφυλάκων για σειρά παιχνιδιών είναι πολύ πιο σπάνιο ενδεχόμενο (αν δεν σε λένε Καπίνο και δεν είσαι ο μόνος τερματοφύλακας παγκοσμίως που παθαίνει συνεχώς θλάσεις).

Το avatar του χρήστη kokouts
    Περιοχή
    Colombia

Προεπιλογή

τζαμπα λεφτα, για εναν 35χρονο, για να τον παρεις μονο για 6 μηνες. Ας παιξει ο Χουτεσιωτης, οσο και αν χρειαστει!Να τον τουμε και τι μπορει να κανει

Προεπιλογή

Σε ποιον κανουμε χαρη παλι;

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Δεν νομίζω ότι θα κινηθούμε για τον τερματοφύλακα της Εστορίλ. Μανατζεροδιαρροή είναι.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές