+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 74 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 24 64 70 71 72 73 74 75 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.461 έως 1.480 από 1489

Θέμα: Πλανήτης Ποδόσφαιρο ΙΙ

Το avatar του χρήστη spartacus
    Περιοχή
    NJ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioOliveira Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καντα 4. Ε ρε τι γινεται σημερα.
    Πωπω ηδη ακουω κλαμα γοερο εδω που βρισκομαι... Oλη η πολη θα πεσει σε καταθλιψη...

μόνο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Το avatar του χρήστη Xaris7
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ

Προεπιλογή

Και στο τελος κερδιζουν οι γερμανοι...

Στα ισα και να ξαναφανε.....νοιερ ολα καλα ρε...???
    ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ....ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ....!!!!!

Το avatar του χρήστη RedSoldier_7
    Περιοχή
    Καραϊσκάκι

Προεπιλογή

Ψηφοφορία στο sky sports για το ποιος είναι ο καλύτερος όλων των εποχών .
    35,8% cr
    35,4 messi
    16,7 maradona
    12,1 pele
    Σου έρχεται ένας εμετός όταν το βλέπεις. Το ποδοσφαιρικό κοινό πλέον νομίζω ότι είναι τελείως αμπαλο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedSoldier_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψηφοφορία στο sky sports για το ποιος είναι ο καλύτερος όλων των εποχών .
    35,8% cr
    35,4 messi
    16,7 maradona
    12,1 pele
    Σου έρχεται ένας εμετός όταν το βλέπεις. Το ποδοσφαιρικό κοινό πλέον νομίζω ότι είναι τελείως αμπαλο
    Ενταξει ρε συ σκεψου οι σημερινοι 30αρηδες ακομα και 35αρηδες δεν τον εχουν δει να παιζει.
    Life is like jazz... It's better when you improvise

WE RULE THIS LAND

Περιοχή
    Piraeus

Προεπιλογή

Τα κριτηρια για το ποιος ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων ειναι εκ των πραγματων πολυ υποκειμενικα αφου σε καθε εποχη παιζεται διαφορετικο ποδοσφαιρο και με διαφορετικες συνθηκες.
    Το σιγουρο ειναι οτι τοσο ο Μαραντονα οσο και ο Πελε ηταν οι αδιαμφισβητητα καλυτεροι στην εποχη τους.

Τωρα ζουμε μια αλλη εποχη με πολλα περισσοτερα παιχνιδια και πολλες περισσοτερες παραστασεις λογω της ζωντανης αναμεταδοσης ολων των παιχνιδιων.

Η μεγαλη διαφορα των Μαραντονα και Πελε με τους συγχρονους (Μεσι και Ροναλντο) ειναι οτι αυτοι υπηρξαν οι ηγετες στις Εθνικες τους ομαδες οδηγωντας τες σε κατακτησεις παγκοσμιων κυπελλων κατι που δεν εχουν καταφερει ο Μεσι και ο Ροναλντο.
    Αυτο εκανε τους Μαραντονα και Πελε εθνικους ηρωες συνεπικουρουμενο απο το γεγονος οτι στις χωρες τους το ποδοσφαιρο κυριολεκτικα λατρευεται.

Προεπιλογή

Όπως τα λέει ο Brazilero.

Εγώ 38 είμαι και ουσιαστικά live έχω δει τον Μαραντόνα μόνο στο Μουντιάλ του 1994 που ήταν στα τελειώματα και αυτό επειδή έπαιζε η Ελλάδα. Ήμουν 12 χρονών. Το 1991 που έφυγε από τη Νάπολι ήμουν 9. Αν δεν είσαι πάνω από 40+, δεν τον έχεις ζήσει.

Περιοχή
    Piraeus

Προεπιλογή

Δηλαδη ο πιο αδικημενος ειναι ο Πελε . Στην εποχη του μολις ειχαν βγει δοκιμαστικα τηλεορασεις στην Ελλαδα και για να δουν τα παιχνιδια του (στο ΠΚ μονο) στηνονταν στις βιτρινες των καταστηματων πωλησης ηλεκτρικων συσκευων.

Ενα τραγουδι λεει, Ολυμπιακε μεγαλε, Ολυμπιακε τρανε, που ενικησες τη Σαντος, την ομαδα του Πελε. Αυτο τραγουδηθηκε για πολλα χρονια και δημιουργηθηκε απο αυτο ολοκληρη γενια Ολυμπιακων. Κατι λεει και αυτο για την αξια του Πελε με την ομαδα του (Σαντος) να κανει περιοδεια σε ολο τον κοσμο για να δουν τον Πελε αφου δεν υπηρχαν τηλεοπτικες μεταδοσεις.

Πολυ αμφιβαλλω αν σημερα τραγουδιοταν αναλογο τραγουδι βαζοντας μπροστα τα ονοματα των Μεσι και Ροναλντο απο αυτα των ομαδων τους.

Οπως ειπαμε αλλες εποχες και οι συγκρισεις υποκειμενικες. Εκεινη την εποχη ακομα και στο Ελληνικο ποδοσφαιρο οι παικτες ηταν σημεια αναφορας. Ο Σιδερης για τον Ολυμπιακο, ο Δομαζος για τον βαζελο, ο Παπαιωαννου για την αεκ, ο Κουδας για τον παοκ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thrylara : 27-11-20 στις 13:24

Περιοχή
    Καραϊσκάκι

Προεπιλογή

Πιο πολύ σαν νούμερο από τα 4 δεν με ενοχλεί ο Diego, που ούτε εγώ τον έχω προλάβει αλλά ότι το μεγαλύτερο ποσοστό το έχει ο cr. Δεν με ένοιαζε ποιος θα ήταν πρώτος, αλλά σίγουρα ξέρω ποιος πρέπει να είναι τελευταίος και με διαφορά.

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Υποκειμενικά είναι αυτά, στο Sky Sports γιατί δεν έβαλαν τον Ζιντάν π.χ. Ο Κριστιάνο σε προσωπική δουλειά του ταλέντου του είναι μακράν ο πρώτος.

Το avatar του χρήστη gioOliveira
    Περιοχή
    San Francisco Bay

Προεπιλογή

Εγω ρε παιδια βαζω και Ζινταν Ροναλντο πανω απο Μεσι Κριστιανο. Οι πρωτοι κανανε επικα παγκοσμια κυπελλα. Απο τους δευτερους δεν απαιτουσα να το παρουν ντε και καλα αλλα ηταν εντελως απογοητευτικοι στα Μουντιαλ, κανανε το απολυτο τιποτα. Οποτε για εμενα τα κατορθωματα τους με τους πανακριβους συμπαικτες χανουν λιγο τη λαμψη τους.
    Τι εχει δει 20 φορες ενα παιδι 33 χρονων;

ατάιγο αρκούδι Το avatar του χρήστη theNottingham

Προεπιλογή

https://www.youtube.com/watch?v=smMKqdFHkkk

“You’re never going to say who’s the greatest of all time...
    To me, that’s more for PR and more for selling stories...
    I never played with Wilt Chamberlain or Jerry West so to say one is greater than the other is being unfair.”
    - MJ
    ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms

Προεπιλογή

Ακομα και στις δηλωσεις ειναι GOAT την τρελα μου μεσα.
    ― Lemmy Kilmister, Motorhead: “Born to lose. Live to win.”

Περιοχή
    Καραϊσκάκι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από RedArmy7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποκειμενικά είναι αυτά, στο Sky Sports γιατί δεν έβαλαν τον Ζιντάν π.χ. Ο Κριστιάνο σε προσωπική δουλειά του ταλέντου του είναι μακράν ο πρώτος.
    Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που ξέρει ποδόσφαιρο και του λένε έχεις αυτούς τους 4 ποιος είναι ο Goat και λέει ο cr. Μπαν από την μπάλα θέλει

ατάιγο αρκούδι Το avatar του χρήστη theNottingham

Προεπιλογή

παντως ολοι ξερουμε ποιος ειναι πανω και απο τους GOAT
    ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms

Το avatar του χρήστη Belisarius
    Περιοχή
    καφενείο

Προεπιλογή

οντως οι συγκρισεις αυτες δεν εχουν νοημα πλην PR, οπως επισης ειναι αδικια για την Αργεντινη του 86 να νομιζουμε ολοι οτι ηταν ο Μαραντονα με συμπαικτες τον Κουτσοσπυρο και τον Κουτρουμανο, ειχε φτιαξει πολυ καλη ομαδα ο Μπιλαρδο με καλους παικτες.
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

Περιοχή
    Καραϊσκάκι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από theogeo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να είναι καλά η stoiximan να μας γεμίζει γνώση ! Μόνο την Νόρτζελαντ ήξερα επειδή είχαμε παίξει, τα παράτησα στις πρώτες 6

Το avatar του χρήστη spartacus
    Περιοχή
    NJ

Προεπιλογή

11/12 Έχασα την Πονφεραντινα.. Κλαμπ Αμέρικα εντωμεταξύ είναι σαν να λέμε σε τιτλους Ολυμπιακός στο Μεξικό και ας φοράει η μισητή Τσιβας τα ερυθρολευκα..

Το avatar του χρήστη Alsterwasser
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από spartacus Εμφάνιση μηνυμάτων
    11/12 Έχασα την Πονφεραντινα.. Κλαμπ Αμέρικα εντωμεταξύ είναι σαν να λέμε σε τιτλους Ολυμπιακός στο Μεξικό και ας φοράει η μισητή Τσιβας τα ερυθρολευκα..
    Κ εγώ μόνο πονφεραντινα έχασα.

Μεξικό έχει ομαδαρες...

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    The best things in life are beyond money; their price is agony and sweat and devotion… and the price demanded for the most precious of all things in life is life itself — ultimate cost for perfect value.

Προεπιλογή

Εγώ πάλι την Κλαμπ Αμερικα έχασα, έκανα λάθος την λατινοχώρα.

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές