+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 36 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 26 32 33 34 35 36
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 701 έως 712 από 712

Θέμα: Χάντμπολ

Προεπιλογή

Μετά από συνάντηση που πραγματοποιήθηκε το προηγούμενο διάστημα στα γραφεία του Ολυμπιακού Σ. Φ.Π. μεταξύ του προέδρου κ. Μιχάλη Κουντούρη και των μελών του Δ.Σ. κ.κ. Σοφοκλή Ξυνή και Ευθύμη Πουρνάρα, αποφασίστηκε η συνέχιση της ονοματοδοσίας της ομάδας Χάντμπολ Ανδρών του Ολυμπιακού Σ. Φ.Π.- «Ομίλου Ξυνή». Παράλληλα αντικείμενο της συζήτησης ήταν και ο αγωνιστικός προγραμματισμός για την επόμενη χρονιά ο οποίος αναμένεται να τεθεί σε εφαρμογή κατόπιν της συμφωνίας που επετεύχθη.
    https://www.olympiacossfp.gr/el/cont...CF%86%CF%80-30

Ταυτόχρονα, σε ιστοσελίδα του αθλήματος αναφέρεται μεταγραφική κινητικότητα του Ολυμπιακού και πληροφορίες για συμφωνία με ξένους αθλητές.

Δημοσιεύματα από τη Βόρεια Μακεδονία και συγκεκριμένα της ιστοσελίδας gol.mk, αναφέρουν ότι ο Ολυμπιακός έχει έρθει σε συμφωνία με 4 αθλητές.

Πιο συγκεκριμένα, πρόκειται για τους Κροάτες Μάρκο Κόμπετιτς και Ντάρκο Τσούριτς, οι οποίοι στο παρελθόν έχουν φορέσει την φανέλα της Πέλιστερ. Πρόκειται για δύο αθλητές που ο τεχνικός του Ολυμπιακού Νέναντ Κλιάιτς γνωρίζει καλά.

Στο ίδιο δημοσίευμα, αναφέρεται επίσης πως και οι Νεμάνια Μιλοβάνοβιτς και Γιόσιπ Ζάχα έχουν έρθει και αυτοί με συμφωνία με τους ερυθρόλευκους για συμβόλαιο συνεργασίας.
    https://www.e-handball.gr/kinitikotita-ston-olympiako/

Να δούμε. Η αίσθησή μου βέβαια είναι ότι η ΑΕΚ έχει φύγει πολύ μπροστά, αλλά από τη στιγμή που η ομάδα θα έχει το όνομα του Ολυμπιακού και το δαφνοστεφανωμένο, ας είμαστε όσο πιο αξιοπρεπείς μπορούμε.

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Ζάρκο Τσούριτς. Ο Κροάτης αριστερός ίντερ και πλέι μέικερ (ημ. γέννησης, 23/4/1993, ύψος 1,87μ.) , υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας μονοετούς διάρκειας και εντάσσεται στο ρόστερ της ομάδας Χάντμπολ.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως αθλητής του Ολυμπιακού, ο Ζάρκο Τσούριτς ανέφερε τα εξής:

«Μόλις μου έγινε η πρόταση από τον Ολυμπιακό, δεν το σκέφτηκα και πολύ και την αποδέχθηκα αμέσως. Γνωρίζω ότι πρόκειται για έναν σπουδαίο σύλλογο, με μεγάλη ιστορία και είμαι χαρούμενος που θα δουλέψω με τον διάσημο Κροάτη τεχνικό, τον Νέναντ Κλιάιτς. Αυτή τη σεζόν θα δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό για να κερδίσουμε το πρωτάθλημα και το κύπελλο».

Προηγούμενες ομάδες

2012-2017: RK Dubrava (Κροατία)

2017-2018: Pelister (Βόρεια Μακεδονία)

2018-2019: Kras Volendam (Ολλανδία)

2019-2020: Merano (Ιταλία)
    ..........
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Άλλες τρεις μεταγραφές ανακοίνωσε ο ερασιτέχνης για το τμήμα χάντμπολ

Ανακοινώσαμε Γιοσιπ Ζαγια, Νεμάνια Μιλοβάνοβιτς, Μάρκο Κόμπετιτς,

Επίσης ο Γρηγόρης Σανίκης κρεμάει τα παπούτσια του και αναλαμβάνει θέση αθλητικού διευθυντή του τμήματος χάντμπολ

Δηλώσεις

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., ανακοινώνει την ανάληψη της θέσης του Αθλητικού Διευθυντή του τμήματος Χάντμπολ Ανδρών, από τον Γρηγόρη Σανίκη.

Η σπουδαία καριέρα, ενός εκ των κορυφαίων Ελλήνων αθλητών, ολοκληρώθηκε τη φετινή σεζόν, μετά από 25 συναπτά έτη, γεμάτα διακρίσεις, τίτλους και παραστάσεις από το πρωτάθλημα της Budeslinga στο οποίο αγωνίστηκε για 9 χρόνια και πέτυχε περισσότερα από 800 γκολ .

Ο Γρηγόρης Σανίκης αποχωρεί από την ενεργό δράση, έχοντας υπηρετήσει για 20 χρόνια το εθνόσημο, μετρώντας 126 συμμετοχές με την Εθνική Ανδρών, 10 εγχώριους τίτλους. Στα τρία χρόνια παραμονής του στην ομάδα Χάντμπολ του συλλόγου μας, ο Γρηγόρης Σανίκης συνέβαλε τα μέγιστα στην κατάκτηση των δυο διαδοχικών νταμπλ.

Τον ευχαριστούμε για την προσφορά του στον Ολυμπιακό ως αθλητή, τον… καλωσορίζουμε με τη νέα ιδιότητα, του Αθλητικού Διευθυντή και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.

Η δήλωση του Γρηγόρη Σανίκη

«Με ανάμεικτα συναισθήματα αλλά και μια επίγευση πληρότητας και βεβαιότητας ότι είναι η κατάλληλη στιγμή, αποχωρίζομαι την ιδιότητα του αθλητή που επί 25 συναπτά έτη ακολούθησα. Με τα πάνω και τα κάτω, τις χαρές και τις λύπες, τον πόνο την ανακούφιση και το πιο σημαντικό, πλήρης από τα βιώματα αυτής της διαδρομής. Οφείλω να ευχαριστήσω πρώτα από όλους την οικογένειά μου για την αμέριστη στήριξη, συμπαράσταση και κατανόηση σε αυτό το μακρύ ταξίδι, καθώς και όλους τους συναθλητές, προπονητές, παράγοντες και περίοικους στο χώρο του αθλήματος, για όλα αυτά που περάσαμε μαζί. Το οποιοδήποτε δε σφάλμα, ή άδικο προήλθε από δική μου υπαιτιότητα, σε όλα αυτά χρόνια, ευελπιστώ να παραγραφεί και να μείνουν οι ευχάριστες αναμνήσεις για τη συνέχεια.

Παράλληλα κάνοντας πράξη αυτό που προανήγγειλα πριν 2 χρόνια ταυτόχρονα με την ανανέωση του συμβολαίου μου με τον Ολυμπιακό, με την ολοκλήρωση της φετινής σεζόν κλείνει μεν ο κύκλος της αθλητικής μου υπόστασης και η ενεργός δράση, στο μεγαλύτερο σωματείο της χώρας. Ανοίγει δε ένα εξίσου ενδιαφέρον και δημιουργικό κεφάλαιο, έστω και εκτός του μέχρι πρότινος οικείου πλαισίου των τεσσάρων γραμμών, από το πόστο του αθλητικού διευθυντή του τμήματος χάντμπολ στο ίδιο περιβάλλον. Η ανάθεση των νέων μου καθηκόντων και η εμπιστοσύνη στο πρόσωπο μου από τη διοίκηση του σωματείου, τον πρόεδρο Μιχάλη Κουντούρη και το γενικό διευθυντή του τμήματος Ευθύμη Πουρνάρα, αποτελεί τιμή και χαρά μου ταυτόχρονα. Υπόσχομαι να κάνω ότι είναι δυνατόν, έτσι ώστε να βρίσκεται πάντα ο Ολυμπιακός μας στη φυσική του θέση που δεν είναι άλλη από την κορυφή».
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Το avatar του χρήστη giannis7
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Θλιβερή εικόνα. Παίρνουμε ξένους αθλητές σαν καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς την ίδια ώρα που οι δύο καλύτεροι σου παίκτες πάνε στον αντίπαλο (Τζηράς, Λεμος), συν ο καλύτερος ξένος που πέρασε από το τμήμα (Ρέϊνα) και ο Αραπακόπουλος. Που να μην μας έκανε και πλάκα πέρσι το ΑΕΚ.

Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giannis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θλιβερή εικόνα. Παίρνουμε ξένους αθλητές σαν καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς την ίδια ώρα που οι δύο καλύτεροι σου παίκτες πάνε στον αντίπαλο (Τζηράς, Λεμος), συν ο καλύτερος ξένος που πέρασε από το τμήμα (Ρέϊνα) και ο Αραπακόπουλος. Που να μην μας έκανε και πλάκα πέρσι το ΑΕΚ.
    Δεν το κλείνετε για φέτος το τμήμα λέω εγώ. Αν δεν μπορείτε να κρατήσετε ούτε τον αρχηγό της Εθνικής τότε τι μπορείτε να κάνετε κύριε Ξυνή και λοιποί???

Θα πάει η φάπα σύννεφο φέτος από την Κούλα. Ούτε τα στοιχειώδη γαμώ..

Με ποιους θα κατέβουμε ρε σεις?? Πείτε μου ειλικρινά εκεί στο τμήμα.

Έναν ποιοτικό παίκτη δεν μπορείτε να κρατήσετε. Έλεος δηλαδή...

Κάντε εκεί τα μπάνια σας μην ενοχλείστε. Οι άλλοι ήδη ξεκινάνε προετοιμασία και εσείς χαρταετό.

Ούτε Ευρώπη δεν δηλώσαμε. Απορώ πόσα φράγκα βάζετε ως χορηγοί. Ήμαρτον.

Και τα προηγούμενα χρόνια που το σηκώναμε πάλι καλά που υπήρχε έτοιμος ο κορμός από την προηγούμενη ομάδα γιατί με τους κουλούς τους ξένους που φορτώνατε πλην ελάχιστων εξαιρέσεων

δεν υπήρχε περίπτωση

να σηκώσουμε ούτε κούπα του καφέ.

Superunkown Το avatar του χρήστη Redbeliever
    Περιοχή
    Πάτρα

Προεπιλογή

Για ποιό λόγο πρέπει να έχουμε τμήμα χαντμπολ;

BAZELOBUSTERS

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

Ελα ντε, τελειως ακατανοητη κινηση

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

He is back!

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Ο...προπονητής! Το avatar του χρήστη Haris_T7
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέα Φιλαδέλφεια

Προεπιλογή

ας το διαλυσουν. Αρκετα καναμε μαγκα τον κυριο Ξυνη με το brand "ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ".

Ας επιστρεψει στη μιζερια των ΙΕΚ ΣΧΟΛΩΝ ΞΥΝΗ.
    Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. .....Μεγάλη μου αγάπη!

The Beer Hunter Το avatar του χρήστη De Niro
    Περιοχή
    Κορυδαλλός

Προεπιλογή

http://www.thrylos-fans.net/showthread.php?p=1556406

Ο Ντομη το ήθελε το τμήμα, από δική του ξεροκεφαλια το ανοίξαμε.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ . & -

ΓΙΑ ΤΟΝ JOHNNY BOY, ΤΟ ΑΛΑΝΙ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

paNOTHINGaikos Το avatar του χρήστη Red1925

Προεπιλογή

ΛΑΙΛΑΠΑ ΝΤΟΜΗ

ΧΩΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

He is back!

ΒΑΖΕLO
    BUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Παίζει να έχω δει μισό ματς όσο καιρό έχουμε χάντμπολ.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Τη Δευτέρα (27/7) θα πραγματοποιηθεί η έναρξη της προετοιμασίας της ομάδας Χάντμπολ Ανδρών για τη σεζόν 2020-2021 υπό τις οδηγίες του Νέναντ Κλιάιτς. Το πρώτο ραντεβού της νέας χρονιάς έχει δοθεί στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη» ενώ την Τρίτη (28/7) οι «ερυθρόλευκοι» θα περάσουν από εργομετρικά τεστ και την Τετάρτη (29/7) θα υποβληθούν στον απαραίτητο ιατρικό έλεγχο στο Ιατρικό Κέντρο Π. Φαλήρου.

Οι «ερυθρόλευκοι» που θα δώσουν το παρών στην πρώτη προπόνηση της σεζόν: Κώστας Τσιλιμπάρης, Ζάρκο Τσούριτς, Γιόσιπ Ζάγια, Μάρκο Κόμπετιτς, Βύρωνας Παπαδόπουλος, Νίκος Πασσιάς, Πέτρος Κανδύλας, Παναγιώτης Άγγελος Τσίλης, Μάρκο Τερλέτσκι, Θοδωρής Δεληχρήστος, Γαρύφαλλος Μπάγιος, Στέφανος Μιχαηλίδης και ο προερχόμενος από τους Έφηβους της Ακαδημίας Χάντμπολ Αλέξανδρος Κουκουλάς. Ο νεοαποκτηθείς Σέρβος αριστερός ίντερ, Νεμάνια Μιλοβάνοβιτς θα ενσωματωθεί κατά τη διάρκεια της ερχόμενης εβδομάδας στην προετοιμασία.https://www.olympiacossfp.gr/el/cont...F%81%CE%B1-277
    Είμαι περίεργη να δω τι ομάδα θα κατεβάσουμε φέτος

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές