+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 63 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 13 53 59 60 61 62 63 64 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.241 έως 1.260 από 1271

Θέμα: Γυναικείο Βόλλεϋ γ΄: Κορίτσια για φίλημα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Loukretia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασική είναι η Γιώτα
    Α, ΟΚ, όταν το άνοιξα δεν την είδα, γι' αυτό ρώτησα.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Προεπιλογή

23-25 και 0-2 σετ

Προεπιλογή

Φαινεται οτι εγινε πολυ καλη επιλογη με την Νιεμερ.

Το avatar του χρήστη Ronj
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Εκεί μέσα δεν είχαμε χάσει πέρσι τέτοιο καιρό ?

Κακιασμένη Το avatar του χρήστη Loukretia
    Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ronj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί μέσα δεν είχαμε χάσει πέρσι τέτοιο καιρό ?
    Η μοναδική ήττα στο πρωτάθλημα
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

17-25 και νίκη για τις κόρες με 0-3 σετ
    Αν κατορθώσεις να κόψεις το κάπνισμα, το ποτό και τον έρωτα, δεν θα ζήσεις περισσότερο. Απλώς θα σου φαίνεται ότι η ζωή διαρκεί περισσότερο.

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

Πραγματικα δυνατο ξεκινημα. Μπραβο στα κοριτσια για την νικη.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Μπράβο στην ομάδα .

Προεπιλογή

Όλες και όλοι χαμογελούν, είτε το χαμόγελο είναι πλατύ είτε απλώς σαφές. Στο κέντρο η Μόνα Λίζα.
    Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. (Marc Twain)

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Ωραίο παιχνιδάκι με τον Αρη ... νικάμε 2-0 σετ .
    Το δείχνει το κανάλι μας .

Προεπιλογή

ολυμπιακος-αρης 3-0 σετ (25-15,25-10,25-17)

Προεπιλογή

Μπραβο στις κοπελαρες

Database Error Το avatar του χρήστη RedArmy7
    Περιοχή
    #error/location not found

Προεπιλογή

Μπράβο κοπελιές.

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Η αγωνιστική δράση, επανέρχεται για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, μετά τη διακοπή των υποχρεώσεων της προηγούμενης αγωνιστικής με το ρεπό που είχε στο πρωτάθλημα. Οι «ερυθρόλευκες» υποδέχονται το Σάββατο στις 16:00 τους Μακεδόνες στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη, «Μ.Μερκούρη» στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Στόχος του Θρύλου είναι η τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς ενώ με εξαίρεση τη δεδομένη απουσία της Αλίκης Κωνσταντινίδου, δεν υπάρχουν άλλες απουσίες για τον Μπράνκο Κοβάτσεβιτς.

Την «ερυθρόλευκη» αποστολή αποτελούν οι: Κατερίνα Γιώτα, Τζίνα Λαμπρούση, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Αρέτα Κονόμη, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Σάσκια Χίπε, Χαρά Παπαδοπούλου, Κατερίνα Ζακχαίου, Γιάνα Φραντζίσκα Πολ, Μαρία Νομικού, Στέφανι Νιεμέρ, Έλενα Μιλεντίγεβιτς

Ζακχαίου: «Να συνεχίσουμε από το ίδιο σημείο»

Κατερίνα Ζακχαίου: «Επιστρέφουμε στις υποχρέωσεις μας στο πρωτάθλημα μετά το ρεπό που είχαμε την προηγούμενη αγωνιστική. Στόχος μας είναι η τρίτη νίκη και πιστεύω ότι θα συνεχίσουμε από το ίδιο σημείο στο οποίο είχαμε σταματήσει. Έχουμε δείξει καλό πρόσωπο μέχρι στιγμής και η διακοπή της προηγούμενης αγωνιστικής δεν θα επηρεάσει το ρυθμό μας».

..................................

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Προεπιλογή

25-18 και 1-0 σετ!

Προεπιλογή

25-14 και 2-0 σετ! στην αρχη του σετ χαναμε 2-7!

Προεπιλογή

25-18 και 3-0 σετ! ανετα οι κορες!

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Εντάξει ρε συ, θέλει λίγη ωρίτσα να στεγνώσει το μανο στα νύχια, πως κάνεις έτσι

Μπράβο για την νίκη. Αντε τώρα και για το πεντικιούρ

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Και παιχτάρα και κουκλάρα

Αντε να της πασάρουμε και κανένα καλό παιδί να την κρατήσουμε για πάντα εδώ

Χίπε: «Αφιερωμένο στην ομάδα το έπαθλο της MVP»

MVP της 4ης αγωνίστικής της Volleyleague Γυναικών αναδείχθηκε η Σάσκια Χίπε, η οποία μίλησε για την διάκριση της, αλλά και για τον Ολυμπιακό.

Η Σάσκια Χίπε λίγη ώρα μετά το άκουσμα της είδησης για την ανάδειξη της ως MVP της 4ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών, μίλησε στο volleyball.gr για την διάκρισή της αλλά και για την επιλογή να παραμείνει στον Ολυμπιακό.

-Που αφιερώνεις το βραβείο της MVP. Ήταν κάτι που το περίμενες;

«Σε κάθε παιχνίδι παίζω για να κερδίζω και να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό. Το βόλεϊ είναι ομαδικό άθλημα και η ομαδική δουλειά είναι το πιο σημαντικό για εμένα. Γι' αυτό θέλω να αφιερώσω το βραβείο αυτό στις συμπαίκτριες μου, στο τεχνικό επιτελείο, διότι χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσα να τα καταφέρω».

-Έμεινες στον Ολυμπιακό για δεύτερη συνεχή σεζόν. Τι σε οδήγησε σε αυτή την απόφαση;

«Σε όλη μου την καριέρα μου δεν έχω συναντήσει ξανά τόσο οργανωμένο σωματείο. Έχω αγαπήσει την ομάδα και τους ανθρώπους στην Ελλάδα. Όλοι με κάνουν να αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου και νιώθω ότι ανήκω σε μία οικογένεια. Δεν υπήρχε κανένας λόγος για να φύγω».

-Στην απόφαση να μείνεις στην Έλλαδα έπαιξε ρόλο η ποιότητα ζωής του αθλητή στη χώρα μας ή είναι συνάρτηση με την ποιότητα της ομάδας στην οποία παίζει;

«Και τα δύο. Όπως είπα, το βόλεϊ είναι ομαδικό άθλημα και οι συμπαίκτριες σου παίζουν μεγάλο ρόλο. Βέβαια δεν είμαστε μηχανές, άνθρωποι είμαστε. Γι' αυτό πάντα βοηθάει και ο τρόπος ζωής έξω από το γήπεδο, με την ποιότητα ζωής στην Ελλάδα να είναι πολύ καλή. Είμαι τυχερή που έχω και τα δύο».

-Μετά από τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, τι διαφορές παρατηρείς σε σχέση με το περσινό ρόστερ;

«Πιστεύω ότι η ομάδα μας φέτος έχει ακόμη μεγαλύτερες δυνατότητες. Προσπαθούμε να παίζουμε γρηγορότερα και δουλεύουμε σκληρά κάθε μέρα στο γήπεδο. Μέχρι τώρα δεν έχουμε χάσει σετ, κάτι που πέρυσι τέτοια περίοδο δεν είχαμε καταφέρει».

-Πόσο σημαντικό είναι που έχεις μία συμπατριώτισσα σου, την Φραντζίσκα Πολ, φέτος στην ομάδα;

«Είναι θετικό. Είμαι άνθρωπος βέβαια που μου αρέσει να γνωρίζω κόσμο από άλλες χώρες και πέρυσι δεν είχα πρόβλημα που ήμουν η μόνη Γερμανίδα στην ομάδα. Βέβαια τώρα με την Φραντζίσκα μιλάμε την ίδια γλώσσα και συζητάμε για πράγματα στην Γερμανία».

-Έχεις στο μυαλό σου την Εθνική Γερμανίας;

«Πάντα είναι τιμή να παίζεις για την χώρα σου. Την τελευταία φορά αποφάσισα να μην την ενισχύσω και να ξεκουραστώ. Θεωρώ πλέον ότι ο προπονητής έχει φτιάξει ένα νέο πρόγραμμα με νέες αθλήτριες και πιστεύω ότι δεν είμαι στα πλάνα του την συγκεκριμένη στιγμή».

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

Περιοχή
    παρά θιν' αλός

Προεπιλογή

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, συνεχίζονται την Τετάρτη (15/11) με την εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Γ.Σ. Ηλιούπολης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος που διεξάγεται εμβόλιμα. Η αναμέτρηση της Τετάρτης θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο Α' Ηλιούπολης με ώρα έναρξης στις 19:30. Στόχος του Θρύλου είναι η τέταρτη νίκη σε ισάριθμα ματς ενώ το ευχάριστο για τον Μπράνκο Κοβάτσεβιτς είναι πως δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα, με εξαίρεση τη δεδομένη απουσία της Αλίκης Κωνσταντινίδου.

Την αποστολή του Ολυμπιακού αποτελούν οι: Κατερίνα Γιώτα, Τζίνα Λαμπρούση, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Αρέτα Κονόμη, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Σάσκια Χίπε, Χαρά Παπαδοπούλου, Κατερίνα Ζακχαίου, Γιάνα Φραντζίσκα Πολ, Μαρία Νομικού, Στέφανι Νιεμέρ.

Ενόψει της αναμέτρησης με την Ηλιούπολη, η Αρέτα Κονόμη δήλωσε στο osfp.gr τα εξής: «Η πορεία μας στο πρωτάθλημα συνεχίζεται με το παιχνίδι της Τετάρτης κόντρα στην Ηλιούπολη. Στόχος μας είναι φυσικά το νικηφόρο αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την καλή εμφάνιση. Θα αγωνιστούμε με σοβαρότητα και συγκέντρωση όπως κάνουμε σε κάθε ματς».
    Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας

ΒΑΖΕLOBUSTERS
    FIRST 4

+ Απάντηση στο θέμα

Δικαιώματα - Επιλογές